[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Itt folytatom, mert a Falcon topicban ez már nagyon OFF.


Mielőtt lecsapna a banhammer: deklarálom, hogy ez a poszt mindenféle belpol szándék nélkül, a tényeket elvi síkon vizsgálva született, mindezek mellett mentségemre legyen, hogy eléggé másnapos vagyok :)

Úgy látom, hogy belpoltól függetenül, mint társadalmi mechanizmus és rendező elv, a politikai berendezkedés szerepei is jócskán elinflálódtak az elmúlt időszakban. Sőt, már a rendszerváltáskor ab start így állt fel az új berendezkedés.
A mindenkori ellenzék mindenkori programja az hogy NEM. Legyenek ezek a szocik, a libsik vagy a fidesz, tökmindegy. Kezdetben még a NEM mögött volt valamiféle politikai programja a pártoknak, ma már az sincs. Az utolsó ellenzéki párt, aki kormányprogramnak nevezető cselekvési tervet tett le az emberek elé az asztalra az a Jobbik volt 2014-ben, 2018-ban már ők sem.
Mindenfajta propaganda nélkül, a tartalmat és a szándékot nem vizsgálva, csak a tényszerűség kedvéért:
https://www.jobbik.hu/sites/default/files/cikkcsatolmany/kimondjukmegoldjuk2014_netre.pdf
Ma már egyetlen ellenzéki pártról sem lehet elhinni, hogy tudna érdemben kormányozni és ahogy látom már ők sem akarják ezt az illúziót kelteni magukról. A programjaik a legvadabb marketing bullshit kategóriába tartoznak, nem tudják a teljes kormányzati feladatkört átfogni, csupán néhány divatos és/vagy érzékeny területen maszatolnák szét az elosztogatható pénzt, ezzel csomagolva be az egyetlen üzenetet amit meg tudnak fogalmazni: NEM.
Senki nem kínál jól átláthatóan és összekapcsolódóan egységes és működő rendszert eredményező strukturális reformokat, valódi, renszerszintű társadalmi igazságosságot, vagy urambocsá' politikai megújulást.
Mindenki csak arra törekszik, hogy a falra kent odaszáradt szart levakarja felnyálazza és felkenhesse a másik falra.

Továbbra is azt mondom, hogy az ellenzék dolga az, hogy hitelesen képviseljen egy teljes spektrumot felölelő kormányzati alternatívát, és ne lehessen feltenni neki olyan kérdést, amelyre az a válasz, hogy ha kormányon leszünk akkor megoldjuk - valahogy... Ha nincs ilyen program, csak a NEM, akkor mégis miért szavazzak rájuk? Csak azért, hogy a másikra ne? Akkor inkább nem megyek el szavazni és a fanatikusok megint megválsztják azt, akinek a legtöbb fanatikusa van.
Tökéletes, 100%-os ez a hozzászólás. Így látom én is. Kis csavar még, hogy ami jó ötlete volt ellenzékből a régi, még valamit érő jobbiknak azt kb. leszarozta, ellehetetlenítette/söpörte erőből a fidesz, majd átnevezték és a saját ötletükként megcsinálták, és learatták vele a babért. Ezek is tények.
Nálunk ez működik. Viszont azt sem szeretném, ha a németek lennének a példa mint Massztiffnál, mert az lehet hogy RÉGEN Kohl idejében fasza volt ott minden, ma már nem cserélném el a mi honatyáinkat az övékére, s nem azért mert a mieink aztán olyan nagyon minőségiek lennének, de mindig van lejjebb.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Egy airsoftos, semmi, egy II. VH-s szovjet filmeposzokon nevelkedetthez képest, ahol végig lőtték a hősök a filmet tárcsere nélkül, csak úgy hullottak a fasiszták.

Nemrég volt alkalmam kipróbálni egy eredeti pps-t. Hihetetlen tűzgyorsasága van. Teljesen kontrollálhatatlan a lőszer felhasználás. Hiába a 70 lőszeres csigatár, pillanatok alatt ki lehet üríteni. Az Ak-63-ast jobban lehet követni. Ennek tükrében elég viccesek ezek a régi filmek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Másnaposan én nemhogy leírni, de értelmezni sem tudok ilyen mondatot.
Vagy nem vagy eléggé másnapos.
Nincsenek meg a szerepek mint kormány/ellenzék vagy jobb/centrum/baloldal, mindenki ész nélkül támadja a másikat, nem közösen egy jobb jövő építés, hanem a másik karaktereinek gyilkolása, ellehetetlenítése a cél.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Nemrég volt alkalmam kipróbálni egy eredeti pps-t. Hihetetlen tűzgyorsasága van. Teljesen kontrollálhatatlan a lőszer felhasználás. Hiába a 70 lőszeres csigatár, pillanatok alatt ki lehet üríteni. Az Ak-63-ast jobban lehet követni. Ennek tükrében elég viccesek ezek a régi filmek.
Közelharcban, nem túl képzett emberek kezében csodát tett az nagy tömegben. Spray And Pray legjobb ismérve amit leírtál, városban, vagy lövészárkok kitakarítására optimális.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Közelharcban, nem túl képzett emberek kezében csodát tett az nagy tömegben. Spray And Pray legjobb ismérve amit leírtál, városban, vagy lövészárkok kitakarítására optimális.
Egyébként tetszett, nagyon robosztus fegyver, de mai szemmel nehéz a teljesítményéhez képest. Csak, eljutni a lövészárokig nem ezzel a legjobb. A németeknél ezért jelent meg az MP 44 ebben az időben.
Az angol, Stennél viszont fényévekkel jobb volt (azt is kipróbáltam).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Egyébként tetszett, nagyon robosztus fegyver, de mai szemmel nehéz a teljesítményéhez képest. Csak, eljutni a lövészárokig nem ezzel a legjobb. A németeknél ezért jelent meg az MP 44 ebben az időben.
Az angol, Stennél viszont fényévekkel jobb volt (azt is kipróbáltam).
1x volt a kezemben egy FÉG gyártmány, kivitel meglepően jó volt, de viszont üres tárral is nehéznek éreztem.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 272
13 656
113
Nincsenek meg a szerepek mint kormány/ellenzék vagy jobb/centrum/baloldal, mindenki ész nélkül támadja a másikat, nem közösen egy jobb jövő építés, hanem a másik karaktereinek gyilkolása, ellehetetlenítése a cél.
Nem vagyok másnapos.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 218
113
Egyébként tetszett, nagyon robosztus fegyver, de mai szemmel nehéz a teljesítményéhez képest. Csak, eljutni a lövészárokig nem ezzel a legjobb. A németeknél ezért jelent meg az MP 44 ebben az időben.
Az angol, Stennél viszont fényévekkel jobb volt (azt is kipróbáltam).

Lőni nem lőttem a pepeskával, csak bögyörésztem sokat, de nekem minden szép és jó tulajdonsága mellett (erős lőszer, nagy tár, nagy tűzgyorsaság) mint kézifegyver egyszerűen elvérzik ott hogy egy baromira orrnehéz, és ergonómiára max. 0 pontot kaphat, egyszerűen nem lehet normálisan megfogni sehogy. Hogyan lőttek ezzel, hogyan cipelték? Arra jó, hogy ha valahogy eljutsz az épületekig vagy lövészárokig, akkor mint egy kerti slaggal végigveretsz mindent, de mindent ami van, egészen addig amíg van a tárban lőszer. Ennél kicsit is cizelláltabb alkalmazásra szerintem alkalmatlan (nem véletlenül a későbbi változatok már ívtárral készültek).

A világháborús géppisztolyok közül az MP 40 messze a legjobb. Maga a szerkezet meg a teljesítmény nem egy nagy truvály, de elképesztően kezes, kompakt, arra való amire kitalálták. A Sten egy ipari fémhulladék itt-ott összeheggesztve, a Thompson meg egyszerűen túl nagy és nehéz.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 928
113
A világháborús géppisztolyok közül az MP 40 messze a legjobb. Maga a szerkezet meg a teljesítmény nem egy nagy truvály, de elképesztően kezes, kompakt, arra való amire kitalálták. A Sten egy ipari fémhulladék itt-ott összeheggesztve, a Thompson meg egyszerűen túl nagy és nehéz.
Lehet, hogy a legjobb, csak túl jó illesztések miatt a schmeisser elvérzett a kitűnő orosz fagyban, az oroszoknak meg jól jött a nem passzos illeszkedés a fegyvereknél.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Lőni nem lőttem a pepeskával, csak bögyörésztem sokat, de nekem minden szép és jó tulajdonsága mellett (erős lőszer, nagy tár, nagy tűzgyorsaság) mint kézifegyver egyszerűen elvérzik ott hogy egy baromira orrnehéz, és ergonómiára max. 0 pontot kaphat, egyszerűen nem lehet normálisan megfogni sehogy. Hogyan lőttek ezzel, hogyan cipelték? Arra jó, hogy ha valahogy eljutsz az épületekig vagy lövészárokig, akkor mint egy kerti slaggal végigveretsz mindent, de mindent ami van, egészen addig amíg van a tárban lőszer. Ennél kicsit is cizelláltabb alkalmazásra szerintem alkalmatlan (nem véletlenül a későbbi változatok már ívtárral készültek).

A világháborús géppisztolyok közül az MP 40 messze a legjobb. Maga a szerkezet meg a teljesítmény nem egy nagy truvály, de elképesztően kezes, kompakt, arra való amire kitalálták. A Sten egy ipari fémhulladék itt-ott összeheggesztve, a Thompson meg egyszerűen túl nagy és nehéz.

A Stent valóban senki nem dícséri, sehol, ez nem lehet véletlen.
A Thompson is nagyon eltalált szerkezet volt szerintem, jó tűzerő a 0.45 kaliberrel, géppisztolyhoz képest pontos, én úgy tudom szerették azt is.

A PPSH nyilván nem volt ilyen finom szerkezet, mint akár a Schmeisser, vagy a Thompson, csak hát legyártottak belőle sokszor annyit, mint az előző kettőből együttvéve! Arra amire kellett, kiválóan bevált, lőni nem igazán tudó, nagy tömegben besorozott és gyorstalpalón átesett egyszerű emberek alap roham közelharci fegyvereként. Bírta a hézagok miatt a hideget, sarat, jó tűzerejű lőszert tüzelt, brutál tűzgyorsasággal(900 lövés/perc) és nagy tárkapacitással (71, több mint duplája a Thompsonnál és MP-40-nél használt szekrénytáraknak).

Tökéletesen illeszkedett abba a képbe, ahol jellemzően gyenge képzettségű ámde létszámfölényben lévő gyalogos rohamokban közelharcot erőltető szovjet felhasználók vannak tömegével.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
A Stent valóban senki nem dícséri, sehol, ez nem lehet véletlen.
A Thompson is nagyon eltalált szerkezet volt szerintem, jó tűzerő a 0.45 kaliberrel, géppisztolyhoz képest pontos, én úgy tudom szerették azt is.

A PPSH nyilván nem volt ilyen finom szerkezet, mint akár a Schmeisser, vagy a Thompson, csak hát legyártottak belőle sokszor annyit, mint az előző kettőből együttvéve! Arra amire kellett, kiválóan bevált, lőni nem igazán tudó, nagy tömegben besorozott és gyorstalpalón átesett egyszerű emberek alap roham közelharci fegyvereként. Bírta a hézagok miatt a hideget, sarat, jó tűzerejű lőszert tüzelt, brutál tűzgyorsasággal(900 lövés/perc) és nagy tárkapacitással (71, több mint duplája a Thompsonnál és MP-40-nél használt szekrénytáraknak).

Tökéletesen illeszkedett abba a képbe, ahol jellemzően gyenge képzettségű ámde létszámfölényben lévő gyalogos rohamokban közelharcot erőltető szovjet felhasználók vannak tömegével.
Azt kihagytad, hogy félrészegek kezébe volt adva, akik az árvák könnyét, kölnit, meg biológiai szertárban a preparátor szseszt is megitták, így nézőke, meg irányzék is felesleges volt rá.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Azt kihagytad, hogy félrészegek kezébe volt adva, akik az árvák könnyét, kölnit, meg biológiai szertárban a preparátor szseszt is megitták, így nézőke, meg irányzék is felesleges volt rá.
Ez is benne volt, bár szerintem aki a keleti fronton volt a sűrűjében többet mint néhány hét, ha előtte antialkoholista volt, utána az is minden oldalon amit csak talált megitta, ha lehetősége volt rá.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 574
16 152
113
Lehet, hogy a legjobb, csak túl jó illesztések miatt a schmeisser elvérzett a kitűnő orosz fagyban, az oroszoknak meg jól jött a nem passzos illeszkedés a fegyvereknél.
Eric Hartmann visszaemlékezésében ezt cáfolta. A német fegyver elakadásokat az előírt rendszeres olajozás (és az olaj dermedés) okozta. Elhagyták és működött minden. Ahogy a repülőgép motorok előmelegítését (orr alá tálca benzin begyújt) is az elfogott oroszoktól tudták meg.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Eric Hartmann visszaemlékezésében ezt cáfolta. A német fegyver elakadásokat az előírt rendszeres olajozás (és az olaj dermedés) okozta. Elhagyták és működött minden. Ahogy a repülőgép motorok előmelegítését (orr alá tálca benzin begyújt) is az elfogott oroszoktól tudták meg.
Valami könyvben olvastam hogy a finnek gázolaj és fegyverolaj keverékével kenték a csúzlit, emiatt nem fagyott meg a hidegben. Persze ez lehet ótvaros baromság, nem tudom.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 887
113


Csak nekem vicc ez az évi 400 túlóra,nem is emlékszem,hogy vala volt e,van e építőipari fizikai munka napi 10 munkaóra alatt?
30 évvel ezelőtt,mikor elkezdtem nyáron dolgozni,hogy az első ETZ-met meg tudjam venni,kb hajnaltól napestig dolgoztunk a kőművesekkel,15 évesen,minimum 6 napot egy héten,mezőgazdaság szintén zenész volt,ahogy elkezdtem tarktort vezetni,majd tgk-t,satöbbi,mondjuk volt is mindig motorom,kocsim,lett házunk,gyerekeink,rinya helyett.
Mindig úgy voltam vele,hogy "fogd meg és csináld",ne kurváskodj,mert f@rkad van,így az nem neked való.
(jöhet a nyafogás :D )
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Csak nekem vicc ez az évi 400 túlóra,nem is emlékszem,hogy vala volt e,van e építőipari fizikai munka napi 10 munkaóra alatt?

Hogy ne volna. Sokszor dolgoztak nálunk is 8 órában. Vagy annyiban se, de volt, akinél a 8 órában benne volt a 2*30 perces út, az ebédidő, meg a hátsóvakarás és az udvart egyenletesen teleszórni szotyihéjjal és csikkel program is. Az a ritkább brigád, aki többet dolgozott volna (nálunk). Persze van, akinél szombat-vasárnap is bejátszik rendszeresen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 463
113
Csak nekem vicc ez az évi 400 túlóra,nem is emlékszem,hogy vala volt e,van e építőipari fizikai munka napi 10 munkaóra alatt?
30 évvel ezelőtt,mikor elkezdtem nyáron dolgozni,hogy az első ETZ-met meg tudjam venni,kb hajnaltól napestig dolgoztunk a kőművesekkel,15 évesen,minimum 6 napot egy héten,mezőgazdaság szintén zenész volt,ahogy elkezdtem tarktort vezetni,majd tgk-t,satöbbi,mondjuk volt is mindig motorom,kocsim,lett házunk,gyerekeink,rinya helyett.
Mindig úgy voltam vele,hogy "fogd meg és csináld",ne kurváskodj,mert f@rkad van,így az nem neked való.
(jöhet a nyafogás :D )

Ráadásul kamu az egész. Viszont, lehet rajta lovagolni. Mondjuk csak addig, míg Laci osztályfőnök bácsi le nem osztályoz mindenkit. Utána már csak az úttörősípok maradnak.
 
Status
Not open for further replies.