[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Battletech

1,5 óra után nyomtan egy refund-ot gog-on...

Ennyi idő alatt
4* végigtoltam a tutorial-t,
4* kifagyott/bebugzott az első küldetés kezdetén,
4* megcsodáltam az SJW karakter generálót (alapból női nemű a játékos karakter, következő lehetőség a semleges, csak harmadik opció a férfi...; alapértelmezett avatarok több, mint fele néger),
4* megtudtam, hogy a jófiúk mind valamilyen kisebbséghez tartoznak (pl. ázsiai hercegnő, néger tábornok), a gonoszok meg mind fehér nők/férfiak (pl. a hercegnő nagybácsija, bár nem tudom, hogy hozták ezt össze).
Már előzetesen is rengeteg rosszat lehetett olvasni a játékról, hogy egy PC fellegvár lesz, de ez már sok nekem.

A sztori alapból nevetséges, egy középkori Európa uralkodói játszmáin alapuló sci-fi-ben képesek voltak elsütni a jó, ártatlan hercegnő - gonosz trónbitorló nagybácsi klisét. Mások komplett bolygókat égetnek fel, ezek meg azon vitáznak, hogy a nemesség által irányított (bukott) "demokrácia", vagy a diktatúra a jobb megoldás egy minden oldalról ellenségek által fenyegetett, gazdasági összeomlás szélén lévő királyságban (?). Átnézve a gog-os, Steam-es értékeléseket a program félkésznek se mondható, nálam sokkal drágább masinákkal rendelkezők se tudnak vele játszani...

Szánalmas, hogy egy ilyen fércmű bitorolja ezt a nevet.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 292
17 367
113
Battletech

1,5 óra után nyomtan egy refund-ot gog-on...

Ennyi idő alatt
4* végigtoltam a tutorial-t,
4* kifagyott/bebugzott az első küldetés kezdetén,
4* megcsodáltam az SJW karakter generálót (alapból női nemű a játékos karakter, következő lehetőség a semleges, csak harmadik opció a férfi...; alapértelmezett avatarok több, mint fele néger),
4* megtudtam, hogy a jófiúk mind valamilyen kisebbséghez tartoznak (pl. ázsiai hercegnő, néger tábornok), a gonoszok meg mind fehér nők/férfiak (pl. a hercegnő nagybácsija, bár nem tudom, hogy hozták ezt össze).
Már előzetesen is rengeteg rosszat lehetett olvasni a játékról, hogy egy PC fellegvár lesz, de ez már sok nekem.

A sztori alapból nevetséges, egy középkori Európa uralkodói játszmáin alapuló sci-fi-ben képesek voltak elsütni a jó, ártatlan hercegnő - gonosz trónbitorló nagybácsi klisét. Mások komplett bolygókat égetnek fel, ezek meg azon vitáznak, hogy a nemesség által irányított (bukott) "demokrácia", vagy a diktatúra a jobb megoldás egy minden oldalról ellenségek által fenyegetett, gazdasági összeomlás szélén lévő királyságban (?). Átnézve a gog-os, Steam-es értékeléseket a program félkésznek se mondható, nálam sokkal drágább masinákkal rendelkezők se tudnak vele játszani...

Szánalmas, hogy egy ilyen fércmű bitorolja ezt a nevet.
Először nálam is kifagyott, utána minden gond nélkül futott szerencsére. A sztorit egyelőre én is gyengének találom, viszont maga a játékmenet tetszik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Először nálam is kifagyott, utána minden gond nélkül futott szerencsére. A sztorit egyelőre én is gyengének találom, viszont maga a játékmenet tetszik.


Utánanéztem a fagyás okának:
100%-on pörgeti a GPU-t... Az összeset. Tök mindegy a gyártó, a grafikai beállítás, a mennyiség.
Akinek bírja a gépe annak fut, akinek nem annak az átvezetőnél túlhevül és leold. Volt akinek meghalt a videókártyája 6 óra játék után.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Utánanéztem a fagyás okának:
100%-on pörgeti a GPU-t... Az összeset. Tök mindegy a gyártó, a grafikai beállítás, a mennyiség.
Akinek bírja a gépe annak fut, akinek nem annak az átvezetőnél túlhevül és leold. Volt akinek meghalt a videókártyája 6 óra játék után.

Ki csinál olyan játékot 2018-ban ami GPU-ból old meg mindent?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 292
17 367
113
Utánanéztem a fagyás okának:
100%-on pörgeti a GPU-t... Az összeset. Tök mindegy a gyártó, a grafikai beállítás, a mennyiség.
Akinek bírja a gépe annak fut, akinek nem annak az átvezetőnél túlhevül és leold. Volt akinek meghalt a videókártyája 6 óra játék után.
Az igen, őszintén ezt nem figyeltem. Azt érzem én is, hogy pár hónap fejlesztés, alapos tesztelés kellett volna még a játéknak. Gondolom, fogytán volt a pénz, egyszer kitolták már a megjelenést. Szerintem pár hónap múlva adj majd még egy esélyt neki, a potenciál a játékmenetben megvan, egyelőre szerintem a hangulat is rendben van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Battletech

1,5 óra után nyomtan egy refund-ot gog-on...

Ennyi idő alatt
4* végigtoltam a tutorial-t,
4* kifagyott/bebugzott az első küldetés kezdetén,
4* megcsodáltam az SJW karakter generálót (alapból női nemű a játékos karakter, következő lehetőség a semleges, csak harmadik opció a férfi...; alapértelmezett avatarok több, mint fele néger),
4* megtudtam, hogy a jófiúk mind valamilyen kisebbséghez tartoznak (pl. ázsiai hercegnő, néger tábornok), a gonoszok meg mind fehér nők/férfiak (pl. a hercegnő nagybácsija, bár nem tudom, hogy hozták ezt össze).
Már előzetesen is rengeteg rosszat lehetett olvasni a játékról, hogy egy PC fellegvár lesz, de ez már sok nekem.

A sztori alapból nevetséges, egy középkori Európa uralkodói játszmáin alapuló sci-fi-ben képesek voltak elsütni a jó, ártatlan hercegnő - gonosz trónbitorló nagybácsi klisét. Mások komplett bolygókat égetnek fel, ezek meg azon vitáznak, hogy a nemesség által irányított (bukott) "demokrácia", vagy a diktatúra a jobb megoldás egy minden oldalról ellenségek által fenyegetett, gazdasági összeomlás szélén lévő királyságban (?). Átnézve a gog-os, Steam-es értékeléseket a program félkésznek se mondható, nálam sokkal drágább masinákkal rendelkezők se tudnak vele játszani...

Szánalmas, hogy egy ilyen fércmű bitorolja ezt a nevet.
Csodás hogy már erre is figyelnek, hogy lehetőleg politikailag korrekt legyen a jó-rossz karakterek nem és faj aránya, hisz ezek a fontos dologok :D!
Ettől már csak a konkrét történelem hamisítás, meg a kultúra átírására tett kísérletek tetszenek jobban, mint pl. a fekete Zeusz, meg a Tuskegee néger Mustang pilóták valóságtól pozitívabb feltüntetése.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
Ki csinál olyan játékot 2018-ban ami GPU-ból old meg mindent?
Az igen, őszintén ezt nem figyeltem. Azt érzem én is, hogy pár hónap fejlesztés, alapos tesztelés kellett volna még a játéknak. Gondolom, fogytán volt a pénz, egyszer kitolták már a megjelenést. Szerintem pár hónap múlva adj majd még egy esélyt neki, a potenciál a játékmenetben megvan, egyelőre szerintem a hangulat is rendben van.

200+ modelles Battletech sereg, 800 óra MWO-ban, az összes magyarul megjelent Classic Battletech könyv után ez a játék szánalmas. Ha lesz mod ahol (a szerintem racionálisabb) nagybácsi oldalán lehet harcolni akkor ~10$-ért majd újra beszerzem.
Addig marad a Megamek "againstthebot" kampány módja ha zsoldosfőnököset akarok játszani.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
200+ modelles Battletech sereg, 800 óra MWO-ban, az összes magyarul megjelent Classic Battletech könyv után ez a játék szánalmas. Ha lesz mod ahol (a szerintem racionálisabb) nagybácsi oldalán lehet harcolni akkor ~10$-ért majd újra beszerzem.
Addig marad a Megamek "againstthebot" kampány módja ha zsoldosfőnököset akarok játszani.
Amúgy akartam már kérdezni, DOW1 sorozattal, főleg Dark Crusade-el te nem játszottál neten? Volt egy fasza kis magyar közösség abból, és nekem rémlik egy ilyen nevű player hogy Ooorky. Te vagy az?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy akartam már kérdezni, DOW1 sorozattal, főleg Dark Crusade-el te nem játszottál neten? Volt egy fasza kis magyar közösség abból, és nekem rémlik egy ilyen nevű player hogy Ooorky. Te vagy az?

Dark Crusade-nél már elég inaktív voltam, de jahh, néhányan még megvagyunk abból a csapatból.
 
M

molnibalage

Guest
Wasteland 2 DC cut. Ajánlom mindenkinek, aki kedveli a posztapokaliptikus RPG-t. A Fallout 1-et próbáltam, de mai szemmel szenvedés az egész. Ez annak szellemi örököse lényegében, olyan arcok rakták össze, akik RPG telén félistenek és szellemi örököseit a Fallout 1-2-nek. GoG-on sokszor 50-60%-kal olcsóbban kapható és tavaly 3 ropiért vettem meg. Nem pénz érte. Az új Pillars Of Eternity 2 mellé a napokban igyen adták a sima változatát.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Wasteland 2 DC cut. Ajánlom mindenkinek, aki kedveli a posztapokaliptikus RPG-t. A Fallout 1-et próbáltam, de mai szemmel szenvedés az egész. Ez annak szellemi örököse lényegében, olyan arcok rakták össze, akik RPG telén félistenek és szellemi örököseit a Fallout 1-2-nek. GoG-on sokszor 50-60%-kal olcsóbban kapható és tavaly 3 ropiért vettem meg. Nem pénz érte. Az új Pillars Of Eternity 2 mellé a napokban igyen adták a sima változatát.
A New vegas-ra vagyok még mindig rákattanva - jó sok kiegészítōvel nyakon öntve :)
 
M

molnibalage

Guest
A New vegas-ra vagyok még mindig rákattanva - jó sok kiegészítōvel nyakon öntve :)
Mivel az 1-et sem bírtam kitolni, ezért az egész F vonalat hanyagoltam és lelkesen csaptam le a Wastelandre. Persze úgy tudtam meg, hogy van ilyen, hogy a Wasteland 3 első hír után kerestem vissza.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mivel az 1-et sem bírtam kitolni, ezért az egész F vonalat hanyagoltam és lelkesen csaptam le a Wastelandre. Persze úgy tudtam meg, hogy van ilyen, hogy a Wasteland 3 első hír után kerestem vissza.

Én anno 720p-ban toltam a Fallout 1-2-t. Úgy a látvány is türhető volt 22"-n meg láttam is, hogy mit csinálok. Elején kicsit kényelmetlen az írányítás, anno 2 gombos egerekre meg 640*480-as monitorokra lett méretezve minden, de a designer-ek megtettek mindent, hogy kihozzák a maximumot. Mikor befejeztem a 2. részt sokszor azon kaptam magam, hogy Original Sin-ban is ugyanúgy kattintgatok :D

Történetileg nem kötődnek annyira, asszem F1-2 között konkrétan 150 év tellik el, New Vegas újabb 100(?) év.
Mindegyiket mod-olni kell, NV-nek anno még legalább fél év fejlesztés kellett volna, de Bethesda erőltette, hogy ennyi és nem tovább (kisebb pálya, megcsonkított történet, rengeteg bug). Ráadásul az átlagos 75%-os értékelés se lett meg (csak 74!), így a prémiumot is bukta az Obsidian...


Fallout 3-4 viszont hulladék, tipikus üres Bethesda """rpg""".

Ha valaki dolgozik/nagyon unatkozik, én anno emiatt a videó miatt játszottam végig a klasszik fallout-okat (spojlerveszély):

 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Hát, ha egyszer lesz konozol az nem Xbox lesz. PS4. A Last of Us, az Uncharted és a Days Gone miatt. Persze ezeket sem kontrollerrel tolnám.

A gyerek nagy álma volt anno AZIKSZBOKSZ, azért lett ez,...nekem mondjuk bejön, bár mondják a játék kinálat PS-re sokkal de sokkal szerteágazóbb, a teljesitmény pedig kb. ugyanaz. Hiába van két PC a házban (meg két laptop), játékélmény nálunk csak konzolon van :)

Anno a gyereknek kb. fél óra kellett mire megszokta a kontrollert, én 3-4 hónapig csak bénáskodtam vele :D node van játék amibe már több mint 1200 órát toltam...ott azért már benne van ez az az ujjaimban ;)