[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 176
16 952
113
Nekem rajta volt eddig is a listámon, de ha ez igaz, akkor inkább megvárom.
Csak a 3. rész végétől tartok. Ha ez remaster lesz, akkor ahhoz nem nyúlnak. Ha remake, akkor talán.
Nem fognak szerintem. Egyébként a megjelenés utáni átalakítás után már kezelhető lett a vége is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 589
113
GTA V teljesen ingyen van most az EPIC Game Store-on.

Mondani sem kell olyan szinten halt le a szerverük hogy nekem németül és oroszul vegyesen jön a szöveg. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 619
13 182
113
Ez PS, XBox vagy univerzális hardver (nekem megvan a PC-hez :p , vigyázni kell vele, ha nem jól választasz, lehet, hogy nagyon sokba kerül):


 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 759
44 815
113
Ps Now-n karácsonykor adták a gta V-öt, de a tutorial-on se jutottam túl mivel beakadtam egy fedezékbe, az ai meg nem mozdult így lelőni se tudott... Saints row 3-4 után nekem nagyon nem jött be.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
894
2 197
93
Gta 5 nekem olyan játék volt hogy a grafikától meg az open map-től leesett az állam, két hétig elvoltam azzal hogy mentem körbe-körbe satöbbi, aztán ahogy abból elég lett és elkezdtem a story módot ki is fulladt az érdeklődésem, hamar ráuntam, mondjuk nem tagadom ha kockulok akkor mindig valami online fps vagy tankossal toltam mindig is. Így viszont már tudom a barátokkal nyomni, remélem párszor elhülyülünk a virtuális térben, annyit megér egy letöltés.
 
M

molnibalage

Guest
nekem már itt figyel ;)
Dettó. Egyszer ki akartam próbálni, amikor nagyon olcsó lesz, de az alá nem tudott lőni a Steam... :D
Még nem jött le, de ha befejeztem a Divinity Original Sin 2 II-őt. akkor azért ránézek.

Bár a vicces az, hogy a Witcher III kiadásáig azt sem tudtam, hogy mi az a GoG...
... aztán ebből az lett, hogy a Steamen érdemben nem retro (5+ éves) játékot nem vettem 2016 vége óta. Akkor vettem a Civ VI-ot egy key-jel kereskedő oldalon keresztül, mert humble bundle vagy min keresztül a Cities Skylines-t, mert érdekelt az is, hogy micsoda. De nekem kb. ennyi ma a Steam. Lövésem nincs, hogy még mitől van talpon az oldal és mitől uralkodó, amikor ez sápol tudtommal a legerősebben...
Még, ha a csomagban adott játékokat nem számítom, akkor is vagy 20-at zsákolhattam be 2015 nyara óta, de összesen majdnem 60 van a könyvtárban, mert kaptam ajándékba egy csomót, amivel soha nem fogok játszani.

Az Epicre is azért regeltem korábban, mert PC-re a Journey csak ott érhető el, de a másik ingyenes játék miatt mentem fel csak lényegében, a World War Z. Látni akartam, hogy akkor mi fán terem ma ez a stílus. Hát, valami orbitális szutyok. Ha ez ma a TPS/FPS játék, akkor nekem ez whatever marad. Örökre. V

iszont egyre kíváncsibb vagyok, hogy akkor hosszútávon az Epic mit tud majd mutatni nekem és ez az erőszakos piacszerzés mikor lesz fenntarthatatlan. Mert eddig azért 2 db ingyenes játékot "vettem" meg csak rajta...
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran
T

Törölt tag 008

Guest
...Viszont egyre kíváncsibb vagyok, hogy akkor hosszútávon az Epic mit tud majd mutatni nekem és ez az erőszakos piacszerzés mikor lesz fenntarthatatlan. ...
Tencent a tulajdonos. Egyre több játékfejlesztőt és filmstúdiót vásárol föl.
Eljön a kritikus tömeg, amikor elég felhasználója lesz ahhoz, hogy teljesen exkluzív játékokat adjon ki.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
nekem kb. ennyi ma a Steam. Lövésem nincs, hogy még mitől van talpon az oldal és mitől uralkodó, amikor ez sápol tudtommal a legerősebben...


Workshop.
Vannak játékok amihez több 100 000 mod elérhető a Steamen keresztül. Nem kell keresgélni, himi-humi oldalakról letölteni, trójai vírusokkal kicsomagolni, másolgatni, szarakodni a verziószámokkal. Rendesen lehet keresni a modok között, vannak értékelések, hozzá lehet szólni, ha egy mod futtatásához szükség van egy másikra, azt egy kattintással elérheted.

CS vanilla
pl0ocm71816y.jpg

Pár Workshopban eltöltött óra után. Igen, ugyanaz a játék.
w44pxakvge911.png

uiclvveri5m21.png

dz94fho4vp141.jpg

93450B1BCE0F51891330761D69EEB0CF4D4E90FE
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Workshop.
Vannak játékok amihez több 100 000 mod elérhető a Steamen keresztül. Nem kell keresgélni, himi-humi oldalakról letölteni, trójai vírusokkal kicsomagolni, másolgatni, szarakodni a verziószámokkal. Rendesen lehet keresni a modok között, vannak értékelések, hozzá lehet szólni, ha egy mod futtatásához szükség van egy másikra, azt egy kattintással elérheted.

CS vanilla
pl0ocm71816y.jpg

Pár Workshopban eltöltött óra után. Igen, ugyanaz a játék.
w44pxakvge911.png

uiclvveri5m21.png

dz94fho4vp141.jpg

93450B1BCE0F51891330761D69EEB0CF4D4E90FE
Ezt más is megcsinálhatja.

Viszont az Epic store eddig egy fos. Az account menu simán nem működik. Lássunk, akkor egy be-ki. Bejelentkeznék, csak úgy tűnik elfelejtettem a jelszavam. A helyreállításnál megadom az újat és az ellenőrzést, majd a képembe vágja, hogy "Sorry, the code you are using couldn't be found".

Vastaps.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
De a Rockstar szutyok kliense is kezet foghat ezzel a fossal. 1 óta alatt nem sikerült egy verifikáló emailt elküldenie.
Az Epic kliense akkora fos, hogy egyes részei csak böngészőben működnek.

És ehhez kell 1GB meg több száz MB szabad hely?
Gyerekek, 25 éve ebben még 20-50 jó játék belefért. Nem egy szaros kliens.
 
M

molnibalage

Guest
Ennél a pontnál visítottam a röhögéstől. Érdekes látni, hogy kb. velem egykorúak milyen más játékokkal tolták, amikről én még csak nem is hallottam.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and megazez