1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2016. január 13..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. molnibalage

Hoppá. Sanszosan már a hétvégén.

Pocok75 and Kulso_54 like this.
  3. molnibalage

4. molnibalage

5. molnibalage

Nem tudom, hogy ez most valami olcsó másolata lesz a WG:EE-nek vagy mi. Remélhetőleg kiderül róla több dolog idővel.

therob and Pocok75 like this.
  6. molnibalage

http://retro.land/simeverything/

Fennek likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Az Eagle Dynamics egyik - hozzánk hasonlóan ht. megszállott - programozójának, Oleg Tishchenkonak a története aki egy kicsit tovább ment a kelleténél a realizmus érdekében és most amerikai duryiban ül.

8. molnibalage

Iszonyatosan nagy zavarságokat írnak az esetről mindenhol. Én nem tudom, hogy pontosan mi történt, de egészen biztosan nem azzal az anyaggal bukott meg, ami pl. a linkelt írásban van.

Az első találat amit F-16a flight manualra ad a kereső. Ezért fel sem kell állni a karosszékből.
    https://info.publicintelligence.net/USAF-F16.pdf

Ezen felül biztosan nem F-16A manualt akart, mert a Block 50 változatot modellezik a DCS-ban.

Az egész történet azért homályos, mert a BMS 4.34-ben több féle F-16 változat van és nekik nem kellett ilyen tevékenységeket folytatni.

N+1 F-16 manual elérhető egy rakás linken. A repteljesítmény is, ami az n+1-szer linkelt F--16CJ supplement. Soha semmilyen más gépről nem láttam ennyire részletes anyagot, a manualok ezen része más típusok esetén nem nyilvános, nincs sem a Hornetről, sem az F-15 egyik változatáról sem.

Szóval nekem a sokadik ilyen rövidhír elolvasása után sem világos, hogy melyik sorozatszámú manuallal bukott meg és mire kellett neki. A bibi inkább az F-35 anyagokkal lehetett, ha igaz az, mert olyan manualt nemigen találni.

Bakker F-16 FM vásárolható legálisan bárki számára... Még a supplemental is ott van a listában.
    https://www.flight-manuals-online.com/product/general-dynamics-f-16-fighting-falcon/

9. rudi

rudi Well-Known Member

Nem, nem az F16 A volt a gond:
    "Oleg Tishchenko, is now sitting in the Weber County Jail in Utah charged with attempting to smuggle sensitive U.S. military aircraft flight manuals related to the F-16 Viper and the F-22 Raptor back home in violation of the U.S. government's International Traffic in Arms Regulations, or ITARs"
    A vád az hogy ki akarta csempészni az USA ból az F16 V es F22 manualjait.

10. molnibalage

És az nincs célkeresztben, aki ezeket a minősített anyagokat el akarta neki adni...?
    Csak mert az összes suttyó oldalon jönnek a meg nem értett zsenik, akik lobogtatják az F-16A manualt és értetlenkednek, hogy 40 éves gépen mi a titok.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

12. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Mivel téma lett a gyarmatosítás, ezért erőteljesen szeretném ajánlani ennek kapcsán a Victoria 2 nevű játékot (főleg HPM moddal). 1836-tól 1936-ig dolgozza fel a világ történéséit, 1-1 ország élén kell átvészelni ezt az időszakot és a végén helyett foglalni a világ nagyhatalmai között (optimális esetben).
    Egyik központi motívuma az ipar fejlődése és terjeszkedése. Járható út a élelmiszeripar is, pl. a Monarchia esetében, de ez kiszolgáltatottá teszi az országot a létrejövő Németország nehéziparától, ami viszont nyersanyagéhsége miatt kikényszeríti az Európán kívüli terjeszkedést, ami előbb-utóbb feszültté teszi a viszonyt a régebbi gyarmatosító hatalmakkal, ami...

Én még Brazíliával is lecsaptam Kongóra, pedig a flottám olyan gyenge lábakon állt, hogy a vitorlás roncsok csak az oda utat biztosították, vissza csak 1910-től tudtam csapatokat mozgatni (Dél-Amerika egyetlen komoly vasbányája asszem Chilében volt, amit az USA védelmez).

endre likes this.
  13. molnibalage

14. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Hát... nekem nem nagyon jött le hogy ez mi akar lenni azon túl hogy van benne egy rakat híres színész mocappelve.

molnibalage likes this.
  15. molnibalage

Dettó. Akkor nem bennem van a hiba.

16. molnibalage

17. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

PS exkluzív + Kojima hype = 9+ pont metacritic-en és 10 millió eladott példányszám, akkor is ha egy rakat trágya.

18. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Szabadon kipróbálható holnaptól jövő hetig a Post Scriptum realisztikusságra törekvő második világháborús multis taktikai játéka, amely a balul sikerült Market Garden hadműveletet dolgozza fel.

Én csak ajanlani tudom, talán a legjobbcsapatjátékra, raj alapú harcra alapuló világháborús shooter. Csak igen nehéz az elején belejönni...

http://postscriptumgame.com/post-scriptum-free-weekend/

19. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

20. molnibalage

Azt hiszem most már tényleg végig kéne tolni az első két részt. Csak 2003 óta tervezem...

Ennél hosszabb projekt csak a Babylon 5 záró évadának megnézése volt. Azt múlt héten tudtam le, 21 évvel a kiadása után. :)

Ezen oldal megosztása