1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2016. január 13..

1. Fennek

Fennek Well-Known Member

És ha megtetszik a steam-en 40%-al le is árazták.

Kurfürst likes this.
  2. endre

endre Active Member

Steel Division 2-t próbálta valaki? Nekem eddig tetszik.

3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én szemezgettem vele, írj már róla saját véleményt kicsit bővebben légy oly szíves! Mivel jobb(jobb?) mint az első rész volt, mert ha nagy okosság nincs benne, pusztán azért mert ez keleti frontos nem nyugati, még nem biztos hogy rámegyek full áron...

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az első részével játszottam csak, a Wargame után hatalmas csalódás volt.
    Ezt azért ne merem kipróbálni, mert ha rossz, akkor azért nem érdekel, ha meg jó, akkor nem akarom, hogy beszippantson. 5 év alatt a két WG játékkal vagy 1500 órát játszottam.* Ezt nem kéne megint...

*Pontosabban annyit futott a játék, de ebből sok idő lobby-ra várakozás volt, de az talán néhány %.

5. Cifu

Cifu Well-Known Member

Semmi gond, majd a Cyberpunk 2077 megfog jól...

6. molnibalage

Jövőre már most látom, hogy emellett lesz még Dying Light 2 és remélhetőleg Wasteland 3.

Cifu likes this.
  7. Fennek

Fennek Well-Known Member

Én csak remélni merem, hogy cyberpunk 2077 nem fut el a Xeon E5-1620-on és így kénytelen leszek nemmegvenni :)
    Különben elvesz egy évet az életemből.

8. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az olyan nagy baj? :D

9. molnibalage

Van rá esély, hogy 2015 után végre lesz egy jó év játékfelhozatal szempontjából. Akkor nekem a Dying Light, Life Is Strange és a Witcher III tette emlékezetessé.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Persze hogy van!CoD Modern Warfare 4 és SW Fallen Order.

fedett_mókus likes this.
  11. endre

endre Active Member

A saját véleményem nem biztos, hogy mértékadó. Az az igazság, hogy a két magyar hadosztály miatt akkor is megvettem volna, ha semmiben nem lenne jobb az első résznél.

De, ha már kérdezted, akkor az eddigi rövid idő alapján egyrészt abban találtam jobbnak, hogy van rendes egyjátékos hadjárat, másrészt pedig a csaták során most már nem csak az elvont frontot tolod ki az egységeiddel, hanem konkrét stratégiai pontokat kell elfoglalnod. Sokkal jobb érzés egy hídért, dombért vagy faluért úgy harcolni, hogy az elfoglalásukkal tényleg közelebb jutsz a győzelemhez.

Egy csomó dolgot - pl. a lövészárkokat és erődítményeket - még nem tudtam kipróbálni, de annyi már biztos, hogy ez összességében inkább az előző rész csiszolgatása, mint forradalmi újdonság.

Nekem ez a Toldikkal meg a Turánokkal együtt elég, de mindenkit megértek, aki inkább kivárna vele.

Kurfürst, molnibalage and zsolti like this.
  12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Köszi a választ!

13. molnibalage

A lobby-ban van view stat gomb? Mert ezzel anno. kb. ki is nyírták a Wargame RD-t. Onnantól fogva normális játékot tolni az ALB-hez képest 5-10-szer több játékossal sem lehetett. ALB-ben még 1 éve is kb. 100-200 játékossal. 4 játékból 3 hó volt. Az RD-ben 1,5 óra alatt 4 játék. Kettő ragequit 3-5 perc után, 1 eleve esélytelen lobby csak a "játszunk már" miatt mentem. Egy jó játék volt. Lehet bármennyire jó a játék motorja és adatbázisa, de ha ezt is tönkrebasszák azzal, hogy mindenki winratet nézni, akkor eleve esélytelen a szórakozás ezzel.

Ha lehet tudni az ellenfelek statját, akkor nálam kb. itt meg is halt. Mert reménytelen ezzel a rövid (?) tanulási időszak után játszani.

Az RD MI-jéből kiindulva a szóló hadjárat afféle hangulatos ismerkedés, de amit olvastam a fórumon olvastam pl. az MI-ről... Totál öngyilok.
    https://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=216&t=65146

Az RD-nél is a hadjárat kb. arra volt, hogy mesterséges körülményeket biztosítson, hogy bemutassa azon dolgokat (kétéltű helis partaszállást stb.) amit multiban lehetetlen bemutatni kivéve, ha már eleve nyerésre álltok...

Szóval én ezért nem merem megvenni. A jó, akkor azért, ha meg rossz, akkor nem kell még egy WG, amit sikerült teljesen elkúrni a felívelő ALB után. Az játék adatbázis hülyeségeivel és végül magának a közösségnek azzal, amire a view stat opciót használja még ma is. Bár jó móka lenne ismerősökkel csapatni.

14. endre

endre Active Member

A hétvégén végül nem volt időm játszani, de majd írok részletesebben, ha túl leszek pár rendes meccsen,.

molnibalage likes this.
  15. molnibalage

16. Lator

Lator Well-Known Member

Srácok! Ha esetleg valaki játszik Wargame red dragont, csinálhatnánk egy csapatot. Tudom Molni játszik/játszott, másról nem tudok. Sokszor ugyan nem érek rá de mikor szabad vagyok nyomhatnánk. Én nagyon kattogok rá

17. Lator

Lator Well-Known Member

Akár HTKA is lehetne a csapat neve és youtube sztárok lehetnénk;):D

fedett_mókus likes this.
  18. molnibalage

Egyszer talán visszarakom, de igazság szerint már nem nagyon hiányzik és biztosan megkoptak képességem.

19. Lator

Lator Well-Known Member

Nem kopnak meg. Jó csapat kell ennyi. Tényleg ritkán tudok csak játszani de nagy kihagyás után sem csinálok hülyeségeket. Ha tudsz akkor kihagyás után is tudsz

20. molnibalage

Ha pár nappal előre tudod jelezni, hogy kb. mikor jó, akkor van rá esély, hogy ez meg tudjuk oldani.
    2v2 lenne a cél vagy becsatlakozva máshoz 3v3, 4v4 vagy 10v10? Vagy tactical game sok v sok?

Ezen oldal megosztása