1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2016. január 13..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én stratégiát toltam, nekem nem ezen múlt sosem, volt aki 3x annyit kattintott mint én statisztika szerint percenként, aztán mégis meg lett majkázva... WCG meg rohadt régóta van, igaz azon a szinten sosem toltam, viszont bőven kompetitív szinten voltam több játékban is, nemzetközi mezőnyben.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Most akkor nem értem. Ezt a szolgáltatást nem lehet tetszőleges játékhoz igénybe venni? Ha nem, akkor ezt kb. semmit sem ér.
    Az hagyján, de amikor 24 meg 28 colos monitoron megy a 4K, ahol még állóképen is kb. 40 centirő bámulva esetleg látod a difit. De azt is csak akkor, ha nem felskálázott 4k van, hanem natív. Játék közben meg a mozgás miatt gyakorlatilag azonnal eltűnik a 2560x1440 de még a full HD közötti difi is, mert agy nem részletekre koncentrál.

3. Fennek

Fennek Well-Known Member

A saját steam librarydat rendeled hozzá + rengeteg ingyenes játék van benne. Valószínűleg később a többiekkel is leszerződnek.
    Rákerestem amikkel játszom azok közül egyedül az Age of sorozat nem megy.
    Itt lehet keresni: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/games/

4. molnibalage

É
    Én a DCS-en próbáltam volna ki, hogy mennyire húzza fel a gépemet.

5. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

A gyakorlatban erősen lehet látni a különbséget amikor részletek figyelsz meg, szimulátorban, vagy nagyobb távolságú lövésnél kevés a FHD egy 24 collnál nagyobb monitoron. Szövegszerkesztésnél betűknél is látható a különbség.

6. molnibalage

Az átlagos emberi szem felbontóképességgel, monitor mérettel 60-70 centis szemtávolsággal nekem az jött ki, hogy a 1920x1080 és az 2560x1440 közötti eltérést még látni, főleg 28 colnál. A 4k--nál az átlagos ember szem felbontásának több, mint 1,5-szeres kéne. A monitor a legtöbbször meg mozgó dolgokat jelenít meg. Ergo az én szememben parasztvakítás a 4k. Még 2560x1440 átállásra sem tudtam magam rávenni, mert mögé túl erős vas kéne. Meg a 28 colos monitor is alig férne el az asztalomon.

7. Cifu

Cifu Well-Known Member

Összetett dolog, mert az elv úgy indult, hogy bármelyik játékodat játszhatnád GFNow-on. Csak aztán kiderült, hogy ez nem fog működni, mert egy csomó fejlesztő nem engedélyezte a dolgot, vagy engedélyezte, de aztán visszavonta (ilyen például a RockStarGames). Szóval a GFNow egy kicsit instabil talajon áll ilyen téren.

Hiába rendeled hozzá a Steam library-dat vagy az Epic accountodat, ha a játék nincs támogatva.
    Armed Assault 3-at (Bohemia Interactive) vagy Red Dead Redemption 2-őt (RockStarGames) sem tudok rajta játszani, hiába van ott a Steam könyvtáramban...

24" esetén, 60-70 centiről az 1440p véleményes, játék közben biztos nem fog kijönni a különbség, 28" esetén már talán igen.
    4K felbontás 1 méteres távolságból nézve minimum 32", de inkább 38"-40" környékén értelmes. Csakhogy ahhoz meg játéktól függően olykor még az RTX 2080 Ti sem elég.

Ráadásul van még egy tényező, a képfrissítés. Gyors mozgásnál (kompetitív FPS, de egy repszimnél is kijöhet már) van értelme 60 FPS feletti képmegjelenítésnek, de akkor megint ott van a probléma, hogy többet kell a VGA-nak számolni...

molnibalage likes this.
  8. Fennek

Fennek Well-Known Member

24" 1080p 144 FPS. Szerintem ez bőven jó és megfizethető ma.

9. Cifu

Cifu Well-Known Member

Kinek mi a megfizethető, egy másik fórumban egy srác vett egy RTX 2070-est használtan.
    Egy 17"-os TN paneles, 1366x768 felbontású monitorhoz... o_O

Egyébként még a FreeSync / G-Sync sem hülyeség, ha van.

10. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ez mekkora deal!!! Nem tudom mennyiért vehette, de 20%-nál jobban ultrán se lesz kihajtva :)
    Ja Syncek jó dolgok, főleg, hogy lassan az nvidia a freesyncet is támogatja.

11. molnibalage

Zárt béta, ha valaki akar.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFzeWI8vM_lNXxDQ1JEyf0mGkVhKYbqhaW1XRn9dtnSJSBOw/viewform

12. Fennek

Fennek Well-Known Member

A Kingdom Come: Deliverance ingyen van az Epic game storeban.

13. arbalest

arbalest Well-Known Member

Tegnap majdnem megvettem steamen. Ma már friss epic accountom van. :D

Loken likes this.
  14. molnibalage

Nekem is hamarosan lesz. Annyian istenítik a Journey-t, hogy most már megveszem, ha van PC-n is.

15. molnibalage

16. molnibalage

17. Horizon

Horizon Well-Known Member

Nagyon helyes, ha szereted a stílust, akkor szívből ajánlom a Piranha Bytes/THQ Nordic előző Gothic típusú játékát, az ELEX-et. Hatalmas izgalmas világgal, egyedi és változatos frakciókkal, érdekes, lassan feltáruló történettel, és old school (kezdetben egy sima kutya is el tud intézni, ami mondjuk pont valósághű) harcrendszerrel. (Ami miatt sokan kritizálták, de pont ez az egyik nagy előnye, nem is próbáltak tömegjátékot csinálni. Az egész program egy szerelmes levél, fanoktól fanoknak.)

18. molnibalage

Nem mertem kipróbálni. A Risen 2 bűnszar volt, a 3-az becsületből letoltam. Kb. olyan érzésem volt, mintha Gothic II korszakban ragadtam volna, csak szebben nézett ki. Az ELEX-re ezután nem mertem időt fecsérelni. Pedig lehet, hogy a Dragon Age Origins helyett inkább erre kellett volna.

A Gothic I/II az, ahol még 15 év után is emlékszem, Lee, Lares, Lester, Diego, Gorn, Xardas és a többiekre. A Skyrimből és a DAO-ból kb. senkire nem emlékszem. Na jó, Alistair és Morriana és az öreg nő, de kb. ennyi a DEO. Skyrim? Senki. 0.

19. Fennek

Fennek Well-Known Member

megazez likes this.
  20. molnibalage

Ezen oldal megosztása