[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nagyon sokat játszottam anno az eredeti Carrier Commanddal. Most épp gondolkodóba estem a trailer kapcsán, hogy most nekem kimaradt egy 10 évvel ezelőtti carrier command 2 vagy mi... legalábbis a trailer grafikai színvonala alapján. Bár mintha hallottam volna korábban, hogy fel akarják újítani, és igen, ennél a játéknál nem a grafikán volt a hangsúly, de könyörgöm, 2021, ben ilyen új játékot kiadni a Microprose-tól? Első ránézésre inkább tűnik diplomamunkának vagy hobby prodzsektnek... Remélem szándékosan retrósított a trailer...
Szerintem számdékosan ilyen faékegyszerű motort választottak, mert ehhez nem kell erős vas. Nem kell a DCS féle hibát elkövetni, hogy nincs hozzá értelmes vas. Egy saját méregdrága szuper enginere meg sanszosan nem telik.

De mintha a Fortine is ilyen grafikájú lenne és az Overwatch is. És népszerűek.
Nem mindenkinek van igénye a fotorealisztikus szerű grafikára.
Koncepcionális a kérdés. Mint pl. a Life is Strange. Az is készülhetett volna Unreal vagy más motorral, de okkal nézett ki, ahogy. A művészi koncepció része.

Nekem pl. a retro szimeknél sem a grafika a zavaró, ha valami hiányzik. A Lock On Modern air combat is 4:3 és 1280x960-ban is olyan szép, hogy több területen túl szép és csak pazarlása az erőforrásoknak.

Apropó Carrier Command:
Igen, az IDDQD blogon mutatták meg nekem is ezt.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 097
113
Beszarok. Nem gonodoltam volna, hogy ezt valaha remakelik. Anno a C64-en nekem hibás crak volt meg, az amigásat meg csak képen láttam. Videón pár éve megnéztem miről maradtam le.
Nekem szintén a szar C64-es változat volt meg, irgalmatlanul irigyeltem az amigás haverokat miatta, esélyem sem volt olyan gépre.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem szintén a szar C64-es változat volt meg, irgalmatlanul irigyeltem az amigás haverokat miatta, esélyem sem volt olyan gépre.
A mulatságos az, hogy én soha életemben nem láttam életemben Amiga számítógépet. Volt szomszédom ismerősének, de én soha nem kerültem a közelében. 1995 novembere óta van PC a családban és akkor meg az Amiga már a múlt volt. Így azóta se láttam, még hazai retro rendezvények egyikén sem.
 
M

molnibalage

Guest
Az Epic Games bejelentette, hogy december 17-től 15 játékot ajándékoznak az üzletükben. A cég az év végéig minden nap ingyenes játékot kínál, a mély árengedmények mellett az üzlet többi részében. Az Epic lépése hasonló a tavalyi promócióhoz, ahol a játékosok minden nap ingyenes játékot válthatnak be, amely 24 órán keresztül elérhető lesz 2020. december 17. és 2021. január 1. között.

Az állítólagos lista:
17.12 – Dying Light;
18.12 – Resident Evil 7;
19.12 – The Witcher 3;
20.12 – Mass Effect Andromeda;
21.12 – Assassins Creed Origins;
22.12 – Metal Gear Solid V;
23.12 – The Evil Within 2;
24.12 – Far Cry 5;
25.12 – Fallout 4;
26.12 – Borderlands 3;
27.12 – Monster Hunter Worlds;
28.12 – Dragon Age Inquisition;
29.12 – Horizon Zero Down;

30.12 – Ghost Recon Breakpoint;
31.12 – Hitman 2.

Hát, ez elég erős lista. Annyire új játékot PC-re ingyért adnának, mint a HZD? Ha igaz, akkor jöhet. A többi közül max a DA:I lehet érdekes, de amit hallottam felőle...
A Dying Light jópofa, de az meg már megvan vagy 5 éve.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 317
113
Az Epic Games bejelentette, hogy december 17-től 15 játékot ajándékoznak az üzletükben. A cég az év végéig minden nap ingyenes játékot kínál, a mély árengedmények mellett az üzlet többi részében. Az Epic lépése hasonló a tavalyi promócióhoz, ahol a játékosok minden nap ingyenes játékot válthatnak be, amely 24 órán keresztül elérhető lesz 2020. december 17. és 2021. január 1. között.

Az állítólagos lista:
17.12 – Dying Light;
18.12 – Resident Evil 7;
19.12 – The Witcher 3;
20.12 – Mass Effect Andromeda;
21.12 – Assassins Creed Origins;
22.12 – Metal Gear Solid V;
23.12 – The Evil Within 2;
24.12 – Far Cry 5;
25.12 – Fallout 4;
26.12 – Borderlands 3;
27.12 – Monster Hunter Worlds;

28.12 – Dragon Age Inquisition;
29.12 – Horizon Zero Down;

30.12 – Ghost Recon Breakpoint;
31.12 – Hitman 2.

Hát, ez elég erős lista. Annyire új játékot PC-re ingyért adnának, mint a HZD? Ha igaz, akkor jöhet. A többi közül max a DA:I lehet érdekes, de amit hallottam felőle...
A Dying Light jópofa, de az meg már megvan vagy 5 éve.

Jól túl lesz terhelve a szerverük biztos...
 
M

molnibalage

Guest
Jól túl lesz terhelve a szerverük biztos...
Őszintén szólva az Elite Dangerous bukta után nálam már csak próba szerencse alapon megy. Max. szabadidőt bukok.
Poénból ránéztem a TPS lövöldésre a Word WAr Z vagy mi. Szutyok.

A GTA V-öt is megszereztem így, de annyit is ért. Nagyon nem jött be.
Főleg az, amit a Rockstar saját szutyok kliense előad. A tökömtudja hányszor kérdezi meg mi van a képen játék.

Az ED-t el sem tudtam indítani...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Szerintem számdékosan ilyen faékegyszerű motort választottak, mert ehhez nem kell erős vas. Nem kell a DCS féle hibát elkövetni, hogy nincs hozzá értelmes vas. Egy saját méregdrága szuper enginere meg sanszosan nem telik.

De mintha a Fortine is ilyen grafikájú lenne és az Overwatch is. És népszerűek.
Nem mindenkinek van igénye a fotorealisztikus szerű grafikára.
Koncepcionális a kérdés. Mint pl. a Life is Strange. Az is készülhetett volna Unreal vagy más motorral, de okkal nézett ki, ahogy. A művészi koncepció része.

Nekem pl. a retro szimeknél sem a grafika a zavaró, ha valami hiányzik. A Lock On Modern air combat is 4:3 és 1280x960-ban is olyan szép, hogy több területen túl szép és csak pazarlása az erőforrásoknak.

Igen, az IDDQD blogon mutatták meg nekem is ezt.

Én a HUD-tól sokkoltam le, azt ennyire igénytelen pixelesre :(
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Én a HUD-tól sokkoltam le, azt ennyire igénytelen pixelesre :(
Az, amin tényleg változtatni kéne. Attól, hogy a környezet koncepciója olyan, amilyen, attól még a HUD-nak nem kéne olyannak lennie. Azt én sem értem. Nem látom mögötte a funkcionális koncepciót.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Leszedni lehetett. Aztán a regisztráció és izéi nem mentek 2 és 3 nap múlva sem. Azóta meg szarok bele, azt is elfelejtettem, hogy megvan. Inkább végigtoltam a Mass Effect 1-et és most a 2-őt tolom.

Amit adnak, be kell vágni a könyvtárba aztán lesz ami lesz :) Amúgy érdemes nézegetni az XBOX Game Pass-t (lassan beleolvad az EA Play is), ott is van jó pár nagy cím. Első hónap 1$.
 
M

molnibalage

Guest
Fogadjunk hogy te is a jócsajt áldoztad be a langyifiú helyett! :D
Azt sem tudtam, hogy langyi. De a döntést amúgy a statok vezették. A srác nem túl hasznossá lett fejlesztve, a medic/decrypt és más skillje nem sokat ért. A csaj meg olyan tank volt, mint Wrex.

Amit adnak, be kell vágni a könyvtárba aztán lesz ami lesz :) Amúgy érdemes nézegetni az XBOX Game Pass-t (lassan beleolvad az EA Play is), ott is van jó pár nagy cím. Első hónap 1$.
Egyszer talán futtatható lesz az ED. Nem terveztem vele sokat játszani, csak érdekelt, hogy egy régi ötletből ma mit tudtak kihozni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azt sem tudtam, hogy langyi. De a döntést amúgy a statok vezették. A srác nem túl hasznossá lett fejlesztve, a medic/decrypt és más skillje nem sokat ért. A csaj meg olyan tank volt, mint Wrex.


Egyszer talán futtatható lesz az ED. Nem terveztem vele sokat játszani, csak érdekelt, hogy egy régi ötletből ma mit tudtak kihozni.

5€ környékén dobálják Steam-en évek óta, nekem azzal a verzióval sosem volt gondom.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Az Epic Games bejelentette, hogy december 17-től 15 játékot ajándékoznak az üzletükben. A cég az év végéig minden nap ingyenes játékot kínál, a mély árengedmények mellett az üzlet többi részében. Az Epic lépése hasonló a tavalyi promócióhoz, ahol a játékosok minden nap ingyenes játékot válthatnak be, amely 24 órán keresztül elérhető lesz 2020. december 17. és 2021. január 1. között.

Az állítólagos lista:
17.12 – Dying Light;
18.12 – Resident Evil 7;
19.12 – The Witcher 3;
20.12 – Mass Effect Andromeda;
21.12 – Assassins Creed Origins;
22.12 – Metal Gear Solid V;
23.12 – The Evil Within 2;
24.12 – Far Cry 5;
25.12 – Fallout 4;
26.12 – Borderlands 3;
27.12 – Monster Hunter Worlds;

28.12 – Dragon Age Inquisition;
29.12 – Horizon Zero Down;

30.12 – Ghost Recon Breakpoint;
31.12 – Hitman 2.

Hát, ez elég erős lista. Annyire új játékot PC-re ingyért adnának, mint a HZD? Ha igaz, akkor jöhet. A többi közül max a DA:I lehet érdekes, de amit hallottam felőle...
A Dying Light jópofa, de az meg már megvan vagy 5 éve.

Valamit vagy elnéztél vagy átbasztak mert az első játék a Cities Skyline. Szóval mérhetetlenül csalódott vagyok mert így nem lesz ingyen Hitman 2 se.
 
M

molnibalage

Guest
Valamit vagy elnéztél vagy átbasztak mert az első játék a Cities Skyline. Szóval mérhetetlenül csalódott vagyok mert így nem lesz ingyen Hitman 2 se.
A DCS Hun fórumban volt megosztva, én csak bemásoltam.
A komment is úgy kezdődött, hogy állítólagos lista.
Volt már ilyen szivárgás korábban és igaz volt. Ez most úgy tűnik, hogy nem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azoknak a vén motorosoknak, akik harcoltak még Répafalva birtoklásáért, akár nyúlpörköltet rendelve, akár a karmukat hasonlítva a fogakhoz jelezném, h a S.W.i.N.E. remastered kiadása akciózva van a steamen
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 988
113
Az Epic Games bejelentette, hogy december 17-től 15 játékot ajándékoznak az üzletükben. A cég az év végéig minden nap ingyenes játékot kínál, a mély árengedmények mellett az üzlet többi részében. Az Epic lépése hasonló a tavalyi promócióhoz, ahol a játékosok minden nap ingyenes játékot válthatnak be, amely 24 órán keresztül elérhető lesz 2020. december 17. és 2021. január 1. között.

Az állítólagos lista:
17.12 – Dying Light;
18.12 – Resident Evil 7;
19.12 – The Witcher 3;
20.12 – Mass Effect Andromeda;
21.12 – Assassins Creed Origins;
22.12 – Metal Gear Solid V;
23.12 – The Evil Within 2;
24.12 – Far Cry 5;
25.12 – Fallout 4;
26.12 – Borderlands 3;
27.12 – Monster Hunter Worlds;

28.12 – Dragon Age Inquisition;
29.12 – Horizon Zero Down;

30.12 – Ghost Recon Breakpoint;
31.12 – Hitman 2.

Hát, ez elég erős lista. Annyire új játékot PC-re ingyért adnának, mint a HZD? Ha igaz, akkor jöhet. A többi közül max a DA:I lehet érdekes, de amit hallottam felőle...
A Dying Light jópofa, de az meg már megvan vagy 5 éve.
Eddig egyik se jött be a listáról. Most a The Long Dark van a Witcher helyett.
 
M

molnibalage

Guest
Eddig egyik se jött be a listáról. Most a The Long Dark van a Witcher helyett.
Az se rossz, ha majd egyszer befejeznék a story módot. Én csak azért vettem meg vagy 3 éve. Csigalassan haladnak vele sajnos.
A lista finoman szólva túl szépnek tűnt, hogy igaz legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez