[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hát, ez alapján ez legfeljebb egy "OK" játék lett, majd 50% sale-en jó lesz.
Nem is maga a játék a lényeg, hanem tényleg az, ahova az ipar züllött.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 311
17 417
113
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem hiszem el, hogy valaki ennyire sötét legyen, és mégis... Többen felháborodtak, hogy miután a Sony vagy a MS visszatérítette a pénzüket a CP2077 miatt, már nem játszhatnak a játékkal... Mert egyébként tetszik a baromállatjának, játszana vele, csak a pénzt akarta vissza. :confused:o_O

https://leet.hu/2020/12/23/a-konzolosok-felhaborodtak-mert-nem-jatszhatnak-a-cyberpunk-2077-tel-a-visszaterites-utan/

Nem mentettem el, de 2-3 napja olvastam egy cikket, hogy ez egy tipikus y generációs reakció volt.

Elodázták a játékot, mert szarul fut régi konzolokon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
Megjelent a játék és szarul fut régi konzolokon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
Visszakapták a pénzüket, de nem fut a régi konzolukon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Nem hiszem el, hogy valaki ennyire sötét legyen, és mégis... Többen felháborodtak, hogy miután a Sony vagy a MS visszatérítette a pénzüket a CP2077 miatt, már nem játszhatnak a játékkal... Mert egyébként tetszik a baromállatjának, játszana vele, csak a pénzt akarta vissza. :confused:o_O

Ez olyan mint a "köcsög epic nem ad ingyen aaa játékot", vagy a torrenten pofázók követelik az ingyen filmhez az ingyen feliratot vagy szinkront... Vastag a bőr.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 311
17 417
113
Nem mentettem el, de 2-3 napja olvastam egy cikket, hogy ez egy tipikus y generációs reakció volt.

Elodázták a játékot, mert szarul fut régi konzolokon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
Megjelent a játék és szarul fut régi konzolokon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
Visszakapták a pénzüket, de nem fut a régi konzolukon - felháborodtak és gyilkossággal fenyegetőztek.
Az már a következő level :( Félelmetes sajnos. Offtopic, bocsánat, néha elgondolkozok. hogy mi lesz ezekből az emberekből középkorúan, idősen? Teljesen alkalmatlannak tűnnek az életre.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
T

Törölt tag 1711

Guest
Már éppen vaciláltam, hogy felrakom az epic games launcher-t ha tényleg adni fogják a Jurassic World-öt ingyen, de asszem majd megveszem ha ~10€-ért megvehető lesz a pack...

Doing some testing on another personal machine, we noticed that the Epic Games Launcher has five different processes open at one time. Out of curiosity, we opened up Glasswire, which is a free network traffic monitor. We could see that the Epic Games Launcher and associated processes were firing off data at regular intervals to over 22 different servers.

This was happening whether we had the launcher open, minimized, or in the background. The larger spikes shown in the Glasswire graph below are from when we reopened the Epic Games launcher after closing it.

 
K

kamm

Guest
Hát, ez alapján ez legfeljebb egy "OK" játék lett, majd 50% sale-en jó lesz.
Nem is maga a játék a lényeg, hanem tényleg az, ahova az ipar züllött.

Az Nvidia egy egesz csapattal optimalizalta a raytracinget RTXre, ha veszel egy 3080-at, akkor eszmeletlenul fog kinezni, meglatod. Ez az elso jatek, amit normalisan megcsinaltak az RTXre PCn - minden masra nemigen, mert ott nem volt olyan hatter, mint az Nvidiae a PCn.
Azon eszméletlen jol nez ki, bitang hangulata van.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát, ez alapján ez legfeljebb egy "OK" játék lett, majd 50% sale-en jó lesz.
Nem is maga a játék a lényeg, hanem tényleg az, ahova az ipar züllött.

Ne kövesd el azt a hibát, hogy véleményvezérek hülyeségeit elfogadod. ;)

PC-n a játék nagyjából problémamentes, a legkomolyabb bug, amivel találkoztam az, hogy párbeszédeknél a válaszlehetőségek között nem tudtam lépkedni. Egy mentés visszatöltés megoldja a problémákat általában.
Ezt leszámítva a játék álomszép, a történetek zseniálisak (ha a The Witcher 3 tesztett, ezt imádni fogod), tényleg van rengeteg rétege a lehetséges játékmódoknak - akár úgy is meg lehet egyes küldetéseket csinálni, hogy feltörsz egy kamerát, átváltasz a hálózaton belül egy másikra, amellyel rálátsz a célpontra, és kisütöd a célpont agyát, de megteheted azt, hogy Commando módra berohansz sörétes puskával végigpumpálva mindenkit. A fontos NPC-k rohadt módra ki vannak dolgozva és kellően nyomasztó a hangulata az egész játénak ahhoz, hogy a Cyberpunk feeling meglegyen.

Ráadásul tele van olyan apró elemekkel, mint random NPC-k egymás között mindenféle témákat feszegetnek (egy lépcsőn megyek fel, két nő támaszkodik a korláton, az egyik elkezd énekelni, mire a másik leoltja, hogy vetélkedőbe készül - és ez egy kiragadott példa). Ezek apróságok, de lehet látni, hogy sok munkaórát öltek abba, hogy ezek ott legyenek...

Akkor pedig még nem szóltunk a kismillió pop-kulturális utalásról, kezdve a GlaDOS hangján át (Portal 1-2 játék) Hideo Kojima kameojáig (Death Stranding ill. Metal Gear Solid játékok fő fejlesztője).

Ha a bugos játékokat nem szereted, akkor várj bele még pár hónapot, de már jelen állapotában is iszonyúan üt.

Hogy közben sokan egy GTA5 klónt vártak Cyberpunk csomagolásban, és csalódtak... Hát ők így jártak.
(Félreértés azért ne essék, a CDPR hozzáállása a konzol porthoz minimum bicskanyitogató...)
 
M

molnibalage

Guest
Már éppen vaciláltam, hogy felrakom az epic games launcher-t ha tényleg adni fogják a Jurassic World-öt ingyen, de asszem majd megveszem ha ~10€-ért megvehető lesz a pack...



Márminthogy folyamatosan kémkedik a cucc?

Ne kövesd el azt a hibát, hogy véleményvezérek hülyeségeit elfogadod. ;)

PC-n a játék nagyjából problémamentes, a legkomolyabb bug, amivel találkoztam az, hogy párbeszédeknél a válaszlehetőségek között nem tudtam lépkedni. Egy mentés visszatöltés megoldja a problémákat általában.
Ezt leszámítva a játék álomszép, a történetek zseniálisak (ha a The Witcher 3 tesztett, ezt imádni fogod), tényleg van rengeteg rétege a lehetséges játékmódoknak (akár úgy is meg lehet egyes küldetéseket csinálni, hogy feltörsz egy kamerát, átváltasz a hálózaton belül egy másikra, amellyel rálátsz a célpontra, és kisütöd a célpont agyát...), a fontos NPC-k rohadt módra ki vannak dolgozva és kellően nyomasztó a hangulata ahhoz, hogy a Cyberpunk feeling meglegyen.

A játék pedig tele van olyan apró elemekkel, mint random NPC-k egymás között mindenféle témákat feszegetnek (egy lépcsőn megyek fel, két nő támaszkodik a korláton, az egyik elkezd énekelni, mire a másik leoltja, hogy vetélkedőbe készül - és ez egy kiragadott példa).

Tele van kismillió pop-kulturális utalással, kezdve a GlaDOS hangján át (Portal 1-2 játék) Hideo Kojima kameojáig (Death Stranding ill. Metal Gear Solid játékok fő fejlesztője).

Ha a bugos játékokat nem szereted, akkor várj bele még pár hónapot, de már jelen állapotában is iszonyúan üt.

Hogy közben sokan egy GTA5 klónt vártak Cyberpunk csomagolásban, és csalódtak... Hát ők így jártak.
(Félreértés azért ne essék, a CDPR hozzáállása a konzol porthoz minimum bicskanyitogató...)

Zolyval az ízlésünk eddig igen jó átfedésben volt ezért adok a véleményére. Mivel kell egy Win10-et is venne meg új VGA is kéne hozzá így ez átkerült a "majd egyszer" kosárba.
Engem amúgy sem hozott annyira lázba, mert már a kiadott PR videókon is pislogtam, hogy hol a mocsok és a többi környezeti elem...?
Ha GTA V klón lenne, nem is kéne. Nálam nem jött be, konkrétan 4-5 óra után hagytam a fenébe olyan ótvar volt.
A Witcher III-at imádtam nagyrészt. De ott is csak a sztori és a körítés volt jó. A játék harcrendszer és minden más csak kamu dísz. Semmi jelentősége. Nagyon kíváncsi leszek, hogy itt is az -e...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Zolyval az ízlésünk eddig igen jó átfedésben volt ezért adok a véleményére. Mivel kell egy Win10-et is venne meg új VGA is kéne hozzá így ez átkerült a "majd egyszer" kosárba.
Engem amúgy sem hozott annyira lázba, mert már a kiadott PR videókon is pislogtam, hogy hol a mocsok és a többi környezeti elem...?
Ha GTA V klón lenne, nem is kéne. Nálam nem jött be, konkrétan 4-5 óra után hagytam a fenébe olyan ótvar volt.
A Witcher III-at imádtam nagyrészt. De ott is csak a sztori és a körítés volt jó. A játék harcrendszer és minden más csak kamu dísz. Semmi jelentősége. Nagyon kíváncsi leszek, hogy itt is az -e...

Pont a történetek azok, amikben nagyon erős. Ezért írtam, hogy ha a The Witcher 3 tetszett, akkor ezt is nézd meg, mert szvsz még erősebbet rúgnak abba a bizonyosba...
Most nem akarok spoilereket ellőni, de tényleg minden van benne. Családi árulástól kezdve a politikai machinációkon át a 'miért éri meg bandákba tömörülni' szinten minden.

A harcmenet nekem sokkal jobban tetszik, mint a The Witcher 3 esetén, főleg, mert tényleg több opció van a megoldásra. A lőharc egész jó, noha köze nincs a realitásokhoz (de ettől még lehet élvezetes). Ha nem akarsz lövöldözni, hát van rá megoldás. Ha egy karddal szeretnél hadonászni, arra is megvan a lehetőség (nekem nem jött be, de nem olyan rossz). Lehet lopakodni, hátulról elkapni és megfojtani a célpontokat, stb. Nem, egyikben sem olyan jó, mint egy-egy adott stílus legjobbjai (nem egy Doom: Eternal, nem egy Ghosts of Tshushima, nem egy Hitman), de mindegyiknél egy egész vállalható kompromisszumot hoztak össze.

Ha a gépcsere meglesz, ess neki. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Pont a történetek azok, amikben nagyon erős. Ezért írtam, hogy ha a The Witcher 3 tetszett, akkor ezt is nézd meg, mert szvsz még erősebbet rúgnak abba a bizonyosba...
Most nem akarok spoilereket ellőni, de tényleg minden van benne. Családi árulástól kezdve a politikai machinációkon át a 'miért éri meg bandákba tömörülni' szinten minden.

A harcmenet nekem sokkal jobban tetszik, mint a The Witcher 3 esetén, főleg, mert tényleg több opció van a megoldásra. A lőharc egész jó, noha köze nincs a realitásokhoz (de ettől még lehet élvezetes). Ha nem akarsz lövöldözni, hát van rá megoldás. Ha egy karddal szeretnél hadonászni, arra is megvan a lehetőség (nekem nem jött be, de nem olyan rossz). Lehet lopakodni, hátulról elkapni és megfojtani a célpontokat, stb. Nem, egyikben sem olyan jó, mint egy-egy adott stílus legjobbjai (nem egy Doom: Eternal, nem egy Ghosts of Tshushima, nem egy Hitman), de mindegyiknél egy egész vállalható kompromisszumot hoztak össze.

Ha a gépcsere meglesz, ess neki. ;)
Ha lement a Mass Effect 2 és 3 (a 2 elején vagyok) és a repszim törinek is vége, akkor sanszosan már cserélek majd VGA-t. Addig teljesen jó ez a gép is,
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az Nvidia egy egesz csapattal optimalizalta a raytracinget RTXre, ha veszel egy 3080-at, akkor eszmeletlenul fog kinezni, meglatod. Ez az elso jatek, amit normalisan megcsinaltak az RTXre PCn - minden masra nemigen, mert ott nem volt olyan hatter, mint az Nvidiae a PCn.
Azon eszméletlen jol nez ki, bitang hangulata van.
Nekem csak egy szaros 1660Ti van rtx nélkül, de így is az egyik legszebb játék amit toltam, ráadásul High-on stabil 1080p@60fps (ahogy ígérték).
 
M

molnibalage

Guest
Nem is kicsit, 14* akkora adatforgalmat generál, mint az nvidia experience, ami dedikáltan adatokat gyűjt a futtatott játékokról és elküldi elemzésre.
Meg akkora terhelést tol a cpu-ra ami már érezhetően melegíti...
Akkor is, ha be sem vagyok logolva és nem is fut?
Én amúgy anno csak a Journey játék miatt tettem fel és regeltem be. Azóta volt több ingyen játék, amit megpróbáltam és egyik sem volt jó semmire.
Ennek fényében, akkor én megfontolom, hogy kivágjam ezt a fost.