[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Kiről van itt szó?

Inkább az a furcsa a végén, hogy a társaid hozzád nőttek és a végén semmit nem mutat játék a karakterek reakciójából arra, amit S. tett. Üres, lezáratlan emiatt. A választható kimenetelek még ok, de ez nagyon hiányzik. W III végén ezek ott vannak.


Miért? Nem csúcskategóriásat vennék, közel sem, de a mostani nagyon, de nagyon harmatos már.
Ez a konfig azért nem mai gyerek. a CPU szódával elmegyek, de a VGA...
Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz
Kb egy éve vettem 13x ezer Ftert egy asus radeon rx 5700at. Most ugyanez majdnem 300 k... ezért
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 976
113
Olyat nem is tudsz... néha még 1 millióért sem
De középkategóriát sem.... esetleg 600 000+ -ért.... talán.
Egy belépő 1650 Super 80 000 ft, egy 1660 Super 170 000 ft !!!! De nem nagyon van.
Az Nvidia most kezdi el újra gyártani a 1050Ti-t, hogy VALAMIT bele tudjanak a boltok tenni a gépekbe. 4 éves belépő szintű VGA.

Szóval hacsak nincs a fiókban feleslegesen egy használt suzuki ára, akkor pont úgy nem veszel most VGAt ahogy én sem és még nagyon sokan. :(
Durva, most rákeresve a 1050TI 95kFt a pcx-en, az én 1060-am volt 92kFt szintén a pcx-en -amikor megjelent akkor vettem majdnem-....
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
Nyilván nem csak vakcina gyárat kell építeni. Jó lenne valami chip gyárat is össze hozni. Nem kell csúcs kategoriás cucc, elég lenne egy erősebb középkat is. Bér gyártásba gondoltam.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nyilván nem csak vakcina gyárat kell építeni. Jó lenne valami chip gyárat is össze hozni. Nem kell csúcs kategoriás cucc, elég lenne egy erősebb középkat is. Bér gyártásba gondoltam.
8 milliárd USD. Ennyi kell a TSMC-nek, hogy új gyárat építsen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez egyik sem nő. Milyen bálnát emlegetett akkor @Ooorky....?

Egy 50%-os memóri améret fejlesztésért valóban nem látom értelmesnek azt, hogy 200k táját adjak ki. Ez tényleg agyrém.
Anno a 150k-s VGA-m is memóriaduplázást és mást jelentett.
Agyrém, hogy egy kriptofaszság hova vezetett.
Ha egyszer kipukkad az a szar akkor is valahogy nem fogom tudni sajnálni aki bukik. Addig úgy tűnik itt értelmes VGA ár akkor nem lesz?

Mea Culpa összekevertem a Dragon Age 2 körüli balhéval :D




Az én notebook-om ~400k boltban, sztem elég jól fut rajta minden eddigi játék, CyberPunk '77 High-on stabil 60 fps (driver-ben lelimitáltam minden 60-ra, mivel sok régi játék 144fps-sel futott fixen, sztem feleslegesen).
Max a 15"-os kijelző lehet probléma, annak aki asztali géphez szokott.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Utólag belegondolva eszméletlen jó stratégiai döntés volt kezdő covidkaranténos unalmamban összerakni egy új gépet áprilisban, mielőtt beesett a forint és összeomlott a gyártás. :D

Az 1660S GTX, amit tavalyelőtt decemberben hirtelen indittatásból vettem, akkor volt 90. Most 190, csak épp nincs. Vicc.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Mea Culpa összekevertem a Dragon Age 2 körüli balhéval :D

Max a 15"-os kijelző lehet probléma, annak aki asztali géphez szokott.
Hát, ez az élmény nem fenyeget, mert a DA:O az én szememben egy nagy büdös semmilyen játék volt. Azok után, ami 2. és 3. részről halottam, hogy unalmas, a 3. meg grind és MMO szerű, a cicemacit és más ellenére sem tudtam magam rávenni. Szóval most feltettem a Fallout 3-at.

De ő tényleg dolgozott is valamin vagy csak buta kampány része volt,
Az én notebook-om ~400k boltban, sztem elég jól fut rajta minden eddigi játék, CyberPunk '77 High-on stabil 60 fps (driver-ben lelimitáltam minden 60-ra, mivel sok régi játék 144fps-sel futott fixen, sztem feleslegesen).
Hát, ehhez képest asszony gépe 250k volt tavaly és a GTA V sem fut rajta rendesen úgy, hogy szó nincs full HD-ról.
Utólag belegondolva eszméletlen jó stratégiai döntés volt kezdő covidkaranténos unalmamban összerakni egy új gépet áprilisban, mielőtt beesett a forint és összeomlott a gyártás. :D

Az 1660S GTX, amit tavalyelőtt decemberben hirtelen indittatásból vettem, akkor volt 90. Most 190, csak épp nincs. Vicc.

Hát, ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor én is vettem volna, mert egy félgenerációs ugrás lett volna potom pénzért. Most meg lehet, hogy további évekre ebbe ragadtam bele.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Hát, ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor én is vettem volna, mert egy félgenerációs ugrás lett volna potom pénzért. Most meg lehet, hogy további évekre ebbe ragadtam bele.

Annyira ne bánd, előbb utóbb úgyis visszamennek valami emészthetőbbre az árak. Anno én is gondoltam, hogy hülye vagyok, válság kellős közepén erre verem el a pénzt. De bemákoltam.

Egyébként is sanszosnak tartom, hogy teljes konfig csere kell majd nálad, a 960-ast leváltva nálam is az volt, hogy CPU (8350) iszonyat le lett terhelve, nem tudta kihajtani a 1660-ast, alig javult valamit a helyzet a VGA-tól. Így már kellet az új proci, ahhoz új deszka, új RAM stb.

Kocka haver még kockább haverja meg most újitott valami új csúcs VGA-t, heteszázezer forintért. Nem tudom ez hogy érte meg neki..
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Számomra az a játék az agyhalott történetírás legalja.
Ajjaj. Akkor attól tartok a FO NV után nem fog tetszeni. Még nem kezdtem el...
Én most nekiálltam, hogy a Neverwinter 1-et is végigvigyem zokniagyú félork kaszás barbárral, mint a 2. részt :D
Azt soha nem vittem végig, pedig vagy 5-ször elkezdtem. Vinyóhalál, WIN XP fejleállás mindig kettévágta. Az első fejezet hangulata zseniális. Etalon.
Csak sajnos a játék sz*rt sem használ ki a motor lehetőségeiből. A Tortured Hearts modult ismered?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azt soha nem vittem végig, pedig vagy 5-ször elkezdtem. Vinyóhalál, WIN XP fejleállás mindig kettévágta. Az első fejezet hangulata zseniális. Etalon.
Csak sajnos a játék sz*rt sem használ ki a motor lehetőségeiből. A Tortured Hearts modult ismered?

GTA 3, Grandia 2, Battle Realms...
Most így hirtelen azok a játékok aminél eljutottam a végjátékig aztán valami miatt elvesztek :D

Nem ismerek semmilyen modult, már 8 éve ott van a gog listámon a játék, most vettem egy nagy levegőt és elkezdtem. Még anno PC Guru-ban (Gamer?) olvastam Lily végigjátszásait, de már csak arra emlékszem, hogy van benne egy Imp bárd companion aki dragon disciple lehet és akkor szárnyai nőnek.
 
M

molnibalage

Guest
GTA 3, Grandia 2, Battle Realms...
Most így hirtelen azok a játékok aminél eljutottam a végjátékig aztán valami miatt elvesztek :D

Nem ismerek semmilyen modult, már 8 éve ott van a gog listámon a játék, most vettem egy nagy levegőt és elkezdtem. Még anno PC Guru-ban (Gamer?) olvastam Lily végigjátszásait, de már csak arra emlékszem, hogy van benne egy Imp bárd companion aki dragon disciple lehet és akkor szárnyai nőnek.
Az a kiegjében van, nem az alapjátékban. Deekin a neve, ha jól emlékszem.

szerk: És jól, pedig kb. 15 éve nem játszottam vele...
 
M

molnibalage

Guest
Nem hozzáadtak befejezést, hanem elmagyarázták egy hosszabb outro-val a "hülye gamer"-nek miért zseniális amit összehoztak. Nem véletlenül volt akkora balhé anno belőle.
A fő probléma az volt emlékeim szerint, hogy a korábbi bioware játékok íróját (mocskos fehér férfi) lecserélték a me3 készítésénél egy feminista bálnára aki saját elmondása szerint is lenézi a játéko(so)kat és legszívesebben olyan "játékokat" készítene amikben nincs játékmenet, csak történetmesélés.
Igazából ahogy ülepedik bennem, azért nem akkor csalódás. Inkább kihagyott ziccer érzésem van. Csak egy normális epilógus kellett volna, ahogy a Witcher III esetén volt a két jó befejezésnél. A II rész volt inkább sorozat csúcspontja.

A másik az, hogy a Checkpoint podcastnél említették, hogy a vége az milyen fasza, a Földért vívott csata és lehetett izgulni. Lövésem nincs, hogy mire értették ezt. A 2. részben pont hogy figyelni kellett, hogy mindneki túlélje. Itt meg összeszedted a bandát és mindenki túlélte a végén...

csak Shepard nem...
Semmiféle döntés és figyelés nem kellett. Én meg azt hittem, hogy itt is dönteni kell, hogy ki hova megy és ki mit élhet túl. Hát nem...
A 2. rész fejlettebb volt így nézve, mint az 3.
 
M

molnibalage

Guest
FO3-hoz ebből ki mit használt?

Mindig is furcsálltam, hogy egy ilyen világban nem alap az, hogy kell survivorkodni...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
FO3-hoz ebből ki mit használt?

Mindig is furcsálltam, hogy egy ilyen világban nem alap az, hogy kell survivorkodni...
Egyszer felraktam egy modot ami összeolvasztja New Vegas-szal amivel az ottani újítások is használhatóak, mint hardcore mód, fegyver modolás, ironsight...
De sose jutottam el odáig, hogy játsszak is vele, elég volt anno egyszer végigvinni a fősztorit...

kb. legelső "morális" döntés amit meg kell hozni, hogy felrobbantasz egy atombombát, megölve egy városnyi embert, vagy sem... legszebb, hogy ha már ismered a sztoriszálat és a kocsmába belépve agyonlövöd a rosszfiú ügynökét akkor pozitív karmát kapsz...
jóságos vámpírok
gyerekváros ami a fő védvonal a szupermutánsok ellen
egy barlangban mászkálva meglátsz egy szupermutánst, beleereszted a tárat mindenből majd kiderül, hogy halhatatlan, mivel ő egy jófiú, sőt companion (fun fact: immunisak a sugárzásra)
enclave visszatér, mert csak. és egy ai-t szolgálnak mert miért ne.
brotherhood kb. helyi amerika kommandó
a játék fő sztoriszála, hogy keresed apucit, aki éppen megmenti a világot te meg 2 nap késéssel követed a nyomait... nagyon hősies
a játék végén meg döntened kell ki megy be az "ultrasugárzó aki belép pár percen belül meghal" terembe, hogy leállítsa a szuper duper cuccot ami elpusztít mindent: te, vagy a brotherhood-os csaj. miközben lehet egy szupermutáns companionod...
így hirtelen ennyi :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hát, ez az élmény nem fenyeget, mert a DA:O az én szememben egy nagy büdös semmilyen játék volt. Azok után, ami 2. és 3. részről halottam, hogy unalmas, a 3. meg grind és MMO szerű, a cicemacit és más ellenére sem tudtam magam rávenni. Szóval most feltettem a Fallout 3-at.

De ő tényleg dolgozott is valamin vagy csak buta kampány része volt,

Hát, ehhez képest asszony gépe 250k volt tavaly és a GTA V sem fut rajta rendesen úgy, hogy szó nincs full HD-ról.


Hát, ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor én is vettem volna, mert egy félgenerációs ugrás lett volna potom pénzért. Most meg lehet, hogy további évekre ebbe ragadtam bele.
Annyira ne bánd, előbb utóbb úgyis visszamennek valami emészthetőbbre az árak. Anno én is gondoltam, hogy hülye vagyok, válság kellős közepén erre verem el a pénzt. De bemákoltam.

Egyébként is sanszosnak tartom, hogy teljes konfig csere kell majd nálad, a 960-ast leváltva nálam is az volt, hogy CPU (8350) iszonyat le lett terhelve, nem tudta kihajtani a 1660-ast, alig javult valamit a helyzet a VGA-tól. Így már kellet az új proci, ahhoz új deszka, új RAM stb.

Kocka haver még kockább haverja meg most újitott valami új csúcs VGA-t, heteszázezer forintért. Nem tudom ez hogy érte meg neki..
Íme a gyártói megoldás. Ha másra nem arra jó lesz, hogy egyáltalán legyen GPU a piacon, mert per pill első vonalbeli GPU-k nem is kaphatóak, de az RTX2060 és a GTX1050 kaphatóak lesznek most egy ideig. Én is az előző generációra cseréltem, nem csak azért, mert nem volt kapható, mert akkor még kapható volt, de akkor is aranyáron. Szerintem ezek a GPU-k amiknek a gyártását most újra feltolja az NVIDIA, a hazai piacon bőven elegek lesznek egy kis szórakozásra, vagy 3d modellezésre.
 
M

molnibalage

Guest
Íme a gyártói megoldás. Ha másra nem arra jó lesz, hogy egyáltalán legyen GPU a piacon, mert per pill első vonalbeli GPU-k nem is kaphatóak, de az RTX2060 és a GTX1050 kaphatóak lesznek most egy ideig. Én is az előző generációra cseréltem, nem csak azért, mert nem volt kapható, mert akkor még kapható volt, de akkor is aranyáron. Szerintem ezek a GPU-k amiknek a gyártását most újra feltolja az NVIDIA, a hazai piacon bőven elegek lesznek egy kis szórakozásra, vagy 3d modellezésre.
Én egyáltalán nem terveztek RTX2060 magasságokba lőni. Kb. 150k-nál soha nem költenék többet VGA-ra. 1,5 éve ezért kaptam volna.
Egy 8GB-os semmi extra NVidia VGA lett volna a cél.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Ez tényleg ijesztő. 2 éve vettem az XFX RX 580 8GB-t 80 ezer Ft körül, most ugyanaz 250 ezer az iponnál... azta. El kéne adni, jobban hoz, mint az arany :D
Kicsit már öreg, de tudom ajánlani, ha egyszer lejjebb mennek az árak, meg vagyok vele elégedve, nem kell feltétlen az nvidia vonalon gondolkodni :)