[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Én egyáltalán nem terveztek RTX2060 magasságokba lőni. Kb. 150k-nál soha nem költenék többet VGA-ra. 1,5 éve ezért kaptam volna.
Egy 8GB-os semmi extra NVidia VGA lett volna a cél.
Én még a te lélektani határod alatt vettem RTXet, de én is húztam a számat akkor miatta, de ezért említetem együtt a két kártyát, mert a hazai igényeket szerintem ez a kettő RTX2060 és GTX1050 szerintem bőven kiszolgálja, aki ennél jobbra vágyik az vagy úrizál, vagy nagyon specifikus igényei vannak és ebből él meg, ő le is tudja írni az árát. IMHO aki nem ebből él meg, annak hazai viszonylatban én azt mondtam volna, hogy 50E Ft elég kell legyen VGA-ra, csak most épp szinte semmi épkézlábat nem lehet kapni annyiért. Igazából ezek a kártyák, amik a GTX 1050 alatt vannak COVID előtt ha felújított használt gépet vettél kb adták neked 1-5E Ft-os felárral, most meg.... lassan felmerül gyereknek a számítógép, és bár monitort jót már kapok 7E Ft-ért, épkézláb entry gépet nehéz olcsón választani. Lehet végül összelegózok valamit a maradékaimból, olyanok az árak. (amit valakinek 3 éve vettem 30E-ért brand PC-t használtan, ugyanaz most 60...és ez egy másik helyen, mint a korábbi szokásos forrásom, mert ott már 100... ugyanaz a modell, ugyanabban a kiépítésben)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Én még a te lélektani határod alatt vettem RTXet, de én is húztam a számat akkor miatta, de ezért említetem együtt a két kártyát, mert a hazai igényeket szerintem ez a kettő RTX2060 és GTX1050 szerintem bőven kiszolgálja, aki ennél jobbra vágyik az vagy úrizál, vagy nagyon specifikus igényei vannak és ebből él meg, ő le is tudja írni az árát.

Ha valaki 1080p felett szeretne játszani, akkor úrizál? :)

IMHO aki nem ebből él meg, annak hazai viszonylatban én azt mondtam volna, hogy 50E Ft elég kell legyen VGA-ra, csak most épp szinte semmi épkézlábat nem lehet kapni annyiért.

Erről a "minimálbérből meg lehet élni" c. örökbecsű jut eszembe. :)

A keresztfiamnak két éve karácsonyra egy RX580-as VGA-val raktam össze gépet, akkor az olyan 70e Ft körül volt. 1080p-ben már akkor is kompromisszumos kártya volt, de adott keretből kellett kihozni.

Természetesen a büdzsé mértéke alapszinten határozza meg, mennyit költhetsz egy gépre, de 50e Ft-ből már évekkel ezelőtt is csak az alsó-középkategória fért bele sajnos. A fejlődés sajnos ilyen, 1997-ben is 50e Ft-volt egy 3Dfx Voodoo, ami ma olyan 170-180e Ft körül lenne.

Pont ezért jönnek folyton a konzollal sokan most, mert hogy egy épkézláb közép kategóriás kártya cirka 200e Ft, az biza rohadt kellemetlen egy gamernek...
 
M

molnibalage

Guest
Egyszer felraktam egy modot ami összeolvasztja New Vegas-szal amivel az ottani újítások is használhatóak, mint hardcore mód, fegyver modolás, ironsight...
De sose jutottam el odáig, hogy játsszak is vele, elég volt anno egyszer végigvinni a fősztorit...

kb. legelső "morális" döntés amit meg kell hozni, hogy felrobbantasz egy atombombát, megölve egy városnyi embert, vagy sem... legszebb, hogy ha már ismered a sztoriszálat és a kocsmába belépve agyonlövöd a rosszfiú ügynökét akkor pozitív karmát kapsz...
jóságos vámpírok
gyerekváros ami a fő védvonal a szupermutánsok ellen
egy barlangban mászkálva meglátsz egy szupermutánst, beleereszted a tárat mindenből majd kiderül, hogy halhatatlan, mivel ő egy jófiú, sőt companion (fun fact: immunisak a sugárzásra)
enclave visszatér, mert csak. és egy ai-t szolgálnak mert miért ne.
brotherhood kb. helyi amerika kommandó
a játék fő sztoriszála, hogy keresed apucit, aki éppen megmenti a világot te meg 2 nap késéssel követed a nyomait... nagyon hősies
a játék végén meg döntened kell ki megy be az "ultrasugárzó aki belép pár percen belül meghal" terembe, hogy leállítsa a szuper duper cuccot ami elpusztít mindent: te, vagy a brotherhood-os csaj. miközben lehet egy szupermutáns companionod...
így hirtelen ennyi :D
Néhány modot feltettem, de nem vittem túlzásba.
A wanderer felrakása már meghaladta képességeimet. Ironshight, textúra, a sprint, immersive HUD és a fellout, hogy ne legyen zöldes. Ennyi.
Kijöttem a bunerből, már ennyit irányoztam be.
 
G

Galthran

Guest
Nekem soha nem okozott gondot, manapság már nem vagyok aktív játékos (heti 1-2 kör max) így főleg nem érdekel, az accomat öcsém játssza Chuck Norris-ért, nekem már nincs türelmem hozzá.
lengyeleket meguntam 5-nél, a hatost még kihúztam de jegeltem, az olasz med ág viszont nem rossz, a 4-es egy kibaszott undorító sealclubber állat :D az 5-6-7 oylan semmilyen, a 8as viszont egy nagyon príma sniper.

...viszont a gémet töröltem a picsába, egyrészt már nemtudom hozni a saját eddigi szintemet, másrészt az alapvető problémái a játéknak így is megmaradnak a féregvágenekkel meg a többi szeméttel. 2 hét chatbannt már ígyis sikerült összeszednem:D:D, úgyhogy húzok inkább helldiversezni meg sw battlefront ii, ha már le lett húzva ingyen :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ha valaki 1080p felett szeretne játszani, akkor úrizál? :)



Erről a "minimálbérből meg lehet élni" c. örökbecsű jut eszembe. :)

A keresztfiamnak két éve karácsonyra egy RX580-as VGA-val raktam össze gépet, akkor az olyan 70e Ft körül volt. 1080p-ben már akkor is kompromisszumos kártya volt, de adott keretből kellett kihozni.

Természetesen a büdzsé mértéke alapszinten határozza meg, mennyit költhetsz egy gépre, de 50e Ft-ből már évekkel ezelőtt is csak az alsó-középkategória fért bele sajnos. A fejlődés sajnos ilyen, 1997-ben is 50e Ft-volt egy 3Dfx Voodoo, ami ma olyan 170-180e Ft körül lenne.

Pont ezért jönnek folyton a konzollal sokan most, mert hogy egy épkézláb közép kategóriás kártya cirka 200e Ft, az biza rohadt kellemetlen egy gamernek...
Egészen egyszerű a képlet. Ha valaki 4K-ra ugrik akkor olyan szinten tökönszúrja magát anyagilag, hogy rákölthet 3-4x annyit a gépére (ha játszani akar vele), hogy elérje ugyanazt a teljesítményt, amit lazán hoz egy jóval olcsóbb gép "sima" 1080-ban. Én speciel teljesen értetlenül állok ez előtt a 4k dili előtt, mert saját szempontomból semmi előnyét nem látom. Arról nem is beszélve, hogy még az RTX-ekre is alig vannak játékok, amik kihasználják az RTX extensiont, pont a cyberpunk lett a flagship, amire azt mondta az nvidia, hogy na ez a játék akkor fog klasszul kinézni, ha van RTX-es kártyád, 2-es vagy hármas széria. Az az igazság, hogy nagyon kevés ilyen van a piacon. De nézzük meg a steam hardware surveyt, hogy milyen vasakon játszanak a gamerek, egyszerűen nincs szükség azokra a high end kártyákra. A userek több, mint kétharmada még mindig 1920x1080 vagy az alatt dolgozik/játszik világviszonylatban. Egyszerűen nem reális az elképzelésed, hogy magyar vásárlóerővel azok a vga-k meg a 4k általános és realisztikus elképzelés legyen, de mint mondom az én elvárásaimmal egyszerűen értelme sincs, így én valóban értetlenül állok az előtt amit te mondasz. Az a 0,x% gamer meg..... hát nem fogok könnycseppet morzsolgatni értük, ahogy a Bentley árának emelkedése sem igazán ráz meg senkit. IMHO De nyilván ahány ember annyi igény. Számomra viszont a PC akkor PC ha minimum dual head, de ez meg az én dilim, de nekem nem kell alá erőmű, mert nincs minden pixel egyszerre frissítve mindkét monitoron, de ha csak egy monitorom van az belassít minden munkafolyamatot. Ez meg az én dilim, de belátom, hogy ez sem feltétlenül kell/hasznos mindenkinek.
 
M

molnibalage

Guest
Egészen egyszerű a képlet. Ha valaki 4K-ra ugrik akkor olyan szinten tökönszúrja magát anyagilag, hogy rákölthet 3-4x annyit a gépére (ha játszani akar vele), hogy elérje ugyanazt a teljesítményt, amit lazán hoz egy jóval olcsóbb gép "sima" 1080-ban. Én speciel teljesen értetlenül állok ez előtt a 4k dili előtt, mert saját szempontomból semmi előnyét nem látom. Arról nem is beszélve, hogy még az RTX-ekre is alig vannak játékok, amik kihasználják az RTX extensiont, pont a cyberpunk lett a flagship, amire azt mondta az nvidia, hogy na ez a játék akkor fog klasszul kinézni, ha van RTX-es kártyád, 2-es vagy hármas széria. Az az igazság, hogy nagyon kevés ilyen van a piacon. De nézzük meg a steam hardware surveyt, hogy milyen vasakon játszanak a gamerek, egyszerűen nincs szükség azokra a high end kártyákra. A userek több, mint kétharmada még mindig 1920x1080 vagy az alatt dolgozik/játszik világviszonylatban. Egyszerűen nem reális az elképzelésed, hogy magyar vásárlóerővel azok a vga-k meg a 4k általános és realisztikus elképzelés legyen, de mint mondom az én elvárásaimmal egyszerűen értelme sincs, így én valóban értetlenül állok az előtt amit te mondasz. Az a 0,x% gamer meg..... hát nem fogok könnycseppet morzsolgatni értük, ahogy a Bentley árának emelkedése sem igazán ráz meg senkit. IMHO De nyilván ahány ember annyi igény. Számomra viszont a PC akkor PC ha minimum dual head, de ez meg az én dilim, de nekem nem kell alá erőmű, mert nincs minden pixel egyszerre frissítve mindkét monitoron, de ha csak egy monitorom van az belassít minden munkafolyamatot. Ez meg az én dilim, de belátom, hogy ez sem feltétlenül kell/hasznos mindenkinek.
Igen, a Steam stat elég egyértelmű.

A játékosok 66%-a full HD-t tol. 7,5%-nak van magasabb igénye, de esze is, ez 2560x1440 felbontás. Ez együtt 73% tája.
E feletti felbontás nincs összesen 6%. Ami alatta van, az meg laptop, aki nagy része sanszosan női játékos / nagyon nem AAA játékokkal játszó réteg.
És mégis, tolják a 4k 60 FPS hülyeséget ahogy a csövön kifér. Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy akkor vagy pénz vagy valódi igény sincs erre.

Én is csak a videó vágás és rajzolás és egyebek miatt vennék egyszer 28 col 2560x1440-et.
Ehhez kéne egy újabb VGA, ami ma megfizethetetlen lett.
Mármint telne rá, de a f*szom fog kiadni egy 1060-as kártyáért 200k-t. Ennyire azért nem kell.

De azt is mutatja a VGA eloszolás, hogy az igazi HC pénzes gamer igen kevés van. Nem vagyok VGA szakértő, de az 10xx széria kb. 4-5 éves tudomásom szerint. Én GTX960-at vettem 2015 közepén és az akkor is legfeljebb középkategória volt. És még az is belefér az első 20-ba ma a VGA listában, de annak generációnak a felsőbb kategóriája. Egy 6+ éves VGA még mindig gyakoribb, mint egy tök új és igen erős versenyben van a mához képest eggyel korábbi 20xx szériával is. A leggyakoribb, meg a kettővel ezelőtti 10xx széria és annak is csak a közepe.

Itt i számomra kérdés az, hogy az átlag games / szülei ennyi szán rá vagy az jön ki, hogy neki kb. ennyi igénye és látja, hogy ez 4k egy piac által nyomott őrület.

ZRh3er3.png
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én is csak a videó vágás és rajzolás és egyebek miatt vennék egyszer 28 col 2560x1440-et.
Ehhez kéne egy újabb VGA, ami ma megfizethetetlen lett.
Mármint telne rá, de a f*szom fog kiadni egy 1060-as kártyáért 200k-t. Ennyire azért nem kell.
A 1660Ti (ami ugye egy RTX és DLSS nélküli 2GB-al kevesebb RAMos 2060 szerűség) is 100%-on pörög és szenved 2K alatt. CSGO kivételével semmi sem éri el a 144 FPSt de a 100-at is alig.

Mondjuk nekem munkára kell a nagyobb felület, szóval nem zavar, hogy fullHDra visszaveszem a játékot, csak legyetek képben, hogy a 1080p és 1440p között már ekkora az ugrás.

Szóval a 1060 az 2K játéknál felejtős. 1080/2070/3060 tól indul a 2K. :(
Videóvágásnál nem tudom mik az igények de arra talán egy quadro/firepro olcsóbb/jobb választás...mondjuk azon meg nem futnak a játékok. :(
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én alapból lelimitáltam 60fps-re mindent, de amúgy is béna vagyok fps-ekben ezért nekem nem számít, rts/rpg-ekben meg elég lenne a 30 is.


Steam survey meg "picit" csal mivel rengeteg bannolt ruszki CS/CS:S/CSGO account is benne van az elavult kacatjaival.
 
M

molnibalage

Guest
A 1660Ti (ami ugye egy RTX és DLSS nélküli 2GB-al kevesebb RAMos 2060 szerűség) is 100%-on pörög és szenved 2K alatt. CSGO kivételével semmi sem éri el a 144 FPSt de a 100-at is alig.

Mondjuk nekem munkára kell a nagyobb felület, szóval nem zavar, hogy fullHDra visszaveszem a játékot, csak legyetek képben, hogy a 1080p és 1440p között már ekkora az ugrás.

Szóval a 1060 az 2K játéknál felejtős. 1080/2070/3060 tól indul a 2K. :(
Videóvágásnál nem tudom mik az igények de arra talán egy quadro/firepro olcsóbb/jobb választás...mondjuk azon meg nem futnak a játékok. :(
100 meg 144 FPS. Már bocsánat, de ez is hova kell....?
Kb. az extrém professzionális FPS játékosnak talán.
Számomra, ami 60 FPS felett van az a felesleges kategória.
Nekem ez cél, erre talán még a 10xx széria is elég lesz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A 1660Ti (ami ugye egy RTX és DLSS nélküli 2GB-al kevesebb RAMos 2060 szerűség) is 100%-on pörög és szenved 2K alatt. CSGO kivételével semmi sem éri el a 144 FPSt de a 100-at is alig.

Mondjuk nekem munkára kell a nagyobb felület, szóval nem zavar, hogy fullHDra visszaveszem a játékot, csak legyetek képben, hogy a 1080p és 1440p között már ekkora az ugrás.

Szóval a 1060 az 2K játéknál felejtős. 1080/2070/3060 tól indul a 2K. :(
Videóvágásnál nem tudom mik az igények de arra talán egy quadro/firepro olcsóbb/jobb választás...mondjuk azon meg nem futnak a játékok. :(
Ami meg az FPSt illeti....ld PCWorld, hogy valami alig éri el a 100 FPS-t... hát kackac. Szerintem az ipar szürreális elvárásokat plántál az agyakba, amik teljesen indokolatlanok. Nemsokára elérjük a 200-at és akkor mág végleg semmi különbség nem lesz a monitor képe és a valóság között, de igazából már a 100 is annyira jó, hogy alig érzékelhető az, ami fölötte van. 24-30 volt az, ahol már folyamatosnak tűnik a mozgás, aztán feltoltuk 60-ra és mindenki happy volt, a 100-at eleinte sokan úri huncutságnak tartották (emlékeztek amikor kijöttek az első 100Hz-es TV-k?), de itt már a vájtszeműek is ki lettek elégítve, 100 fölött már annyira rétegigény szerintem.... de ez az ipar érdeke, mindig újabbat, drágábbat kell eladni, hoznia kell papíron a nagyobb számot, de hogy ez mennyivel teszi élvezhetőbbé a játékokat, az már szerintem egy ideje egyre kevésbé mérhető érzékszervi úton. A legújabb bottleneck a hálózatok késleltetési ideje lesz szerintem, már amennyire a csúcson, a borotvaélen táncolunk, mert hiába olyan klassz gyors a képernyő és a GPU, neincs CPU bottleneck, ha a hálózati késleltetés miatt nincs értelme.
 
M

molnibalage

Guest
Ami meg az FPSt illeti....ld PCWorld, hogy valami alig éri el a 100 FPS-t... hát kackac. Szerintem az ipar szürreális elvárásokat plántál az agyakba, amik teljesen indokolatlanok. Nemsokára elérjük a 200-at és akkor mág végleg semmi különbség nem lesz a monitor képe és a valóság között, de igazából már a 100 is annyira jó, hogy alig érzékelhető az, ami fölötte van. 24-30 volt az, ahol már folyamatosnak tűnik a mozgás, aztán feltoltuk 60-ra és mindenki happy volt, a 100-at eleinte sokan úri huncutságnak tartották (emlékeztek amikor kijöttek az első 100Hz-es TV-k?), de itt már a vájtszeműek is ki lettek elégítve, 100 fölött már annyira rétegigény szerintem.... de ez az ipar érdeke, mindig újabbat, drágábbat kell eladni, hoznia kell papíron a nagyobb számot, de hogy ez mennyivel teszi élvezhetőbbé a játékokat, az már szerintem egy ideje egyre kevésbé mérhető érzékszervi úton. A legújabb bottleneck a hálózatok késleltetési ideje lesz szerintem, már amennyire a csúcson, a borotvaélen táncolunk, mert hiába olyan klassz gyors a képernyő és a GPU, neincs CPU bottleneck, ha a hálózati késleltetés miatt nincs értelme.
Én a Mass Effect-tel játszva a nagyon gyors akciójeleneteknél éreztem, ha beesett 24-30 tájára, de az 50-60 közötti difit sem érzem már, nemhogy a a 60 feletti tartományt. Az én szememben, ami 2560x1440 és 60 FPS felett van az kb. parasztvakítás.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
T

Törölt tag 4082

Guest
A 1660Ti (ami ugye egy RTX és DLSS nélküli 2GB-al kevesebb RAMos 2060 szerűség) is 100%-on pörög és szenved 2K alatt. CSGO kivételével semmi sem éri el a 144 FPSt de a 100-at is alig.

Mondjuk nekem munkára kell a nagyobb felület, szóval nem zavar, hogy fullHDra visszaveszem a játékot, csak legyetek képben, hogy a 1080p és 1440p között már ekkora az ugrás.

Szóval a 1060 az 2K játéknál felejtős. 1080/2070/3060 tól indul a 2K. :(
Videóvágásnál nem tudom mik az igények de arra talán egy quadro/firepro olcsóbb/jobb választás...mondjuk azon meg nem futnak a játékok. :(
Ég és föld. Én 1050Tiről migráltam a mostani 5700 rxre.
Igazából ott vettem észre először a különbséget, amikor beraktam renderelni valamit és a szokásos 1 óra helyett 5 perc lett a hátralévő idő.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Én két évvel ezelőttig a 6 éves gépemet használtam 1080p-ben, 60hz-es monitorral, megvoltam vele. Ami leginkább zavart az v-sync hiánya volt, fps-nél például gyorsabb kamera forgásnál töredezett a kép. Ezután építettem egy új gépet 1440p-re, amibe 2070-et raktam (akkor 178k volt) és hozzá egy g-sync-es 1440p-s 144hz-es monitort. Számomra ez látványban és teljesítményben hatalmas ugrás volt, főleg trx-es kártyák-nál a dlss bekapcsolása.

Jó lenne ha ezt az egész bányászatot betiltanák legalább EU és USA szinten, nagyrészt darkwebes tranzakciókhoz, zsaroláshoz, terrorizmushoz használják és iszonyat környezet szennyező.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Jó lenne ha ezt az egész bányászatot betiltanák legalább EU és USA szinten, nagyrészt darkwebes tranzakciókhoz, zsaroláshoz, terrorizmushoz használják és iszonyat környezet szennyező.
  • a bitcoint nem tudod betiltani, a "szellem már kint van a palackból"
  • a bányászatnak semmi köze a darkwebhez, zsaroláshoz, terrorizmushoz, a bányász gépek a kwh-ból bitcoint termelnek egy bizonyos hatékonysággal, akárki akármit is mond kb lopni kell már az áramot ahhoz, hogy hatékony legyen, de abban igazad van, hogy szörnyen sok energiát használnak a bányászok, de szerintem a probléma nem a bányászat, hanem a módja, ahogy az általuk használt energiát előállítják, a bányászat is gyakorlatilag egyfajta spekulatív befektetés, ami alapjában egy kapitalista dolog, ha nem lép át más határokat
  • persze ugyanezeket a bányász rigeket lehet illegális dolgokra is használni, de ezen az alapon majd minden adatközpontot be lehetne tiltani, aminek van megfelelő teljesítménye, és ne hidd, hogy az "üresjáratban" ott nem fusiznak ugyanúgy bányászattal... pillanatnyilag emberi számítások szerint nem fog érdemben változni a helyzet, vigasztaljon, hogy a top GPU-kra tényleg csak az ultraHC gamereknek meg a bányászoknak van szükségük, átlagembernek jó a másod-harmadikvonalbeli GPU is...
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
  • a bitcoint nem tudod betiltani, a "szellem már kint van a palackból"
  • a bányászatnak semmi köze a darkwebhez, zsaroláshoz, terrorizmushoz, a bányász gépek a kwh-ból bitcoint termelnek egy bizonyos hatékonysággal, akárki akármit is mond kb lopni kell már az áramot ahhoz, hogy hatékony legyen, de abban igazad van, hogy szörnyen sok energiát használnak a bányászok, de szerintem a probléma nem a bányászat, hanem a módja, ahogy az általuk használt energiát előállítják, a bányászat is gyakorlatilag egyfajta spekulatív befektetés, ami alapjában egy kapitalista dolog, ha nem lép át más határokat
  • persze ugyanezeket a bányász rigeket lehet illegális dolgokra is használni, de ezen az alapon majd minden adatközpontot be lehetne tiltani, aminek van megfelelő teljesítménye, és ne hidd, hogy az "üresjáratban" ott nem fusiznak ugyanúgy bányászattal... pillanatnyilag emberi számítások szerint nem fog érdemben változni a helyzet, vigasztaljon, hogy a top GPU-kra tényleg csak az ultraHC gamereknek meg a bányászoknak van szükségük, átlagembernek jó a másod-harmadikvonalbeli GPU is...
Persze totálisan betiltani semmit sem lehet, de vannak eszközök, hogy lehet olyan lépéseket tenni, ami miatt sokanl abba hagynák.
Nem értek egyet azzal sem, hogy csak a highend kártyák árait nyomta fel, ahogy szűkült a kínálat és nőttek az árak, az átment minden szegmensbe.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ami meg az FPSt illeti....ld PCWorld, hogy valami alig éri el a 100 FPS-t... hát kackac. Szerintem az ipar szürreális elvárásokat plántál az agyakba, amik teljesen indokolatlanok. Nemsokára elérjük a 200-at és akkor mág végleg semmi különbség nem lesz a monitor képe és a valóság között, de igazából már a 100 is annyira jó, hogy alig érzékelhető az, ami fölötte van. 24-30 volt az, ahol már folyamatosnak tűnik a mozgás, aztán feltoltuk 60-ra és mindenki happy volt, a 100-at eleinte sokan úri huncutságnak tartották (emlékeztek amikor kijöttek az első 100Hz-es TV-k?), de itt már a vájtszeműek is ki lettek elégítve, 100 fölött már annyira rétegigény szerintem.... de ez az ipar érdeke, mindig újabbat, drágábbat kell eladni, hoznia kell papíron a nagyobb számot, de hogy ez mennyivel teszi élvezhetőbbé a játékokat, az már szerintem egy ideje egyre kevésbé mérhető érzékszervi úton. A legújabb bottleneck a hálózatok késleltetési ideje lesz szerintem, már amennyire a csúcson, a borotvaélen táncolunk, mert hiába olyan klassz gyors a képernyő és a GPU, neincs CPU bottleneck, ha a hálózati késleltetés miatt nincs értelme.

Igazából csak visszajönnek a magas fps-ek, anno komoly quake 3 partikat/versenyeket 150-200 hz-es monitorokon tolták.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Igazából csak visszajönnek a magas fps-ek, anno komoly quake 3 partikat/versenyeket 150-200 hz-es monitorokon tolták.
Ja én is a régi nagyseggű monitoron szocializálódtam 170+ fps-el, aztán amikor vettem egy laptopot tíz éve nem értettem miért olyan darabos a kép.
Most már van egy 2060-om meg 144hz monitorom és nem tudnék újra úgy játszani bármilyen fpst hogy nincs legalább 100fps. Kivétel a squad.
Még nem láttam 4k monitort élőben de láttam zoomolt összehasonlítást és ég és föld hogy menyit látsz egy távoli alakból az 1080p hez képest.