[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Jelen esetben te vagy a hülye.
Az utolsó beállítási lehetőség pontosan azt takarja, ami miatt sírsz.
The-Witcher-3-Wild-Hunt07202020-101513-24110.jpg
  1. Ez 2015-ben nem volt benne.
  2. Az UPscaling teljesen mást jelent... Azt, hogy ha te sokkal magasabb szintű vagy, akkor FELhúzza az ellent hozzád. Nem azt, hogy te levered a LVL30-as LVL26-tal, akkor sem, ha isteni geared van.
Oda se neki...

Hát most nagyon nem akarok erről vitát nyitni, de minden igaz abból leírtam, egyedül az intelligencia számít szintlépéskor amiből a képzettség pontokat vonatkoztatod, de ezek harcban szinte teljesen elhanyagolhatóak.

Az meg hogy különféle tárgyakat tudsz használni bizonyos szempontból lényeges, mert tényleg fel lehet tápolni egy karit +3 cuccokkal úgy hogy 4-5 szinttel magasabb lényeket is elverjen, de az ilyen cuccok ritkák és hidd el nekem lehetsz te akármilyen ügyes meg okos egy 2. szintű karival nem fogsz elverni egy 10. szintűt. Varázstárgyak nélkül pedig teljes mértékben a szint számít a harcban, magasabb szinten van esély taktikázni varázslatokkal meg képességekkel, de alacsonyabb szinten full általános iskolás matek az egész meg némi szerencse.
Mondjuk a Wasteland 2-ben nem. Ott a szuperintelligens emberem lett a végén terminátor, mert mindenhez is értett és pont elég erős volt ahhoz, hogy a fegyvereket is elbírja.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
  1. Ez 2015-ben nem volt benne.
  2. Az UPscaling teljesen mást jelent... Azt, hogy ha te sokkal magasabb szintű vagy, akkor FELhúzza az ellent hozzád. Nem azt, hogy te levered a LVL30-as LVL26-tal, akkor sem, ha isteni geared van.
Oda se neki...
Amit te leírtál az egy Story and Sword nehézségi fokozatnak tűnik. Én is így toltam az első végigjátszásomat.
A második kör az Blood and Broken Bones volt, bekapcsolt Enemy Upscalinggal. Na ez azért érdekes, mert nincs olyan, hogy lvl. 15-ön felveszed az lvl. 10 küldit, suhintasz kettőt és rekt. A világ is sokkal veszélyesebb lesz, mert a szinted alatti területen is a szintednek minimum megfelelő, de nem ritkán magasabb szintű lények lesznek. Szóval visszamész húszas szinten White Orchardba, a folyóparton 3 fojtólidérc meg simán kicsontoz. Emiatt állandóan túrnod kell a jobb cuccot, kelleni fog a poti, olaj, rúna, fenőkő.
Ezen a szinten és a bekapcsolt EU-val például a Keira Metzel közösen barlangban mászkálós küldetést, vagy 10. nekifutásra tudtam megcsinálni úgy, hogy előtte 3 órán keresztül lopkodtam/vásároltam a kaját meg gyártottam a potit, olajat. Van egy küldetés, mikor Novigrad alatt a katakombákban kell mászkálni és van 2 patkányfészek, na azt EU-val kb. 30 nekifutásra sem tudtam megoldani, ki kellett kapcsolnom, ameddig ezt a részt letudtam.
 
M

molnibalage

Guest
Amit te leírtál az egy Story and Sword nehézségi fokozatnak tűnik. Én is így toltam az első végigjátszásomat.
A második kör az Blood and Broken Bones volt, bekapcsolt Enemy Upscalinggal. Na ez azért érdekes, mert nincs olyan, hogy lvl. 15-ön felveszed az lvl. 10 küldit, suhintasz kettőt és rekt. A világ is sokkal veszélyesebb lesz, mert a szinted alatti területen is a szintednek minimum megfelelő, de nem ritkán magasabb szintű lények lesznek. Szóval visszamész húszas szinten White Orchardba, a folyóparton 3 fojtólidérc meg simán kicsontoz. Emiatt állandóan túrnod kell a jobb cuccot, kelleni fog a poti, olaj, rúna, fenőkő.
Ezen a szinten és a bekapcsolt EU-val például a Keira Metzel közösen barlangban mászkálós küldetést, vagy 10. nekifutásra tudtam megcsinálni úgy, hogy előtte 3 órán keresztül lopkodtam/vásároltam a kaját meg gyártottam a potit, olajat. Van egy küldetés, mikor Novigrad alatt a katakombákban kell mászkálni és van 2 patkányfészek, na azt EU-val kb. 30 nekifutásra sem tudtam megoldani, ki kellett kapcsolnom, ameddig ezt a részt letudtam.
Mindig a legnehezebb szinten játszottam, mert semmiféle kihívás nem volt benne még úgy sem, hogy másodjára magamnak azt mondtam, hogy csak a természetből lootolok és semmit nem veszek el, ami kicsit is lakott helyen van. Így sem volt benne kihívás.

Te mikor játszottál vele? Mert én 2015-ben. Ha ezt egy mai W III-hoz méred az nem referencia. Azóta isten tudja mit változtattak meg...
Te screenshotod v1.60. Szuper. Én meg V1.07-vel toltam kb...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Te mikor játszottál vele? Mert én 2015-ben. Ha ezt egy mai W III-hoz méred az nem referencia. Azóta isten tudja mit változtattak meg...
Én 2017 végén a karácsony utáni punnyadásban toltam végig a második kört. Megvenni is talán a 2017-es Summer Saleig vártam, mert a CD Project Red játékai is olyanok, mint a Paradoxé, megjelenés után 1-2 év, addigra kigyomlálják a bugokat.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Mármint a szint alapú fejlődést? Ebben egyetértünk, de itt ellentmondás van a nagy tömegek és a szűk réteg közötti kiszolgálás között. A játékosok nagy része hozzá lett szoktatva a szint alapú fejlődéshez, ami 40 éve a Pen&Paper D&D korszakában még egy korszakalkotó dolog volt, de manapság már erősen idejétmúlt. Viszont hiába, mert kell a felhasználónak a visszacsatolás, hogy fejlődik a karaktere.

Nincs ellentmondás, és nem idejétmúlt csak a fejlesztők lusták a legtöbb játék környezetét a rendszerhez igazítani. Az Elder Scrolls Online, ami ha működne, a legjobb MMORPG lenne a piacon, sőt talán a jelenlegi hibáival is az, tökéletesen kezeli a játékosok szintezését. Van a játékban max lvl (50+150 mini lvl (cp)), a fegyvereknek is vannak lvl-jeik, DE a világ minden egyes része, minden egyes mob, mini-boss, boss stb, scale-elődik a játékos szintjéhez képest. Vagyis bármerre jár a játékos, legyen az 20-as szintű, vagy max szintű, ugyanazon világ, ugyanazon a pontján többé-kevésbé egyforma kihívás elé állítja egy ellenséges npc a játékosokat. Nem tökéletes a rendszer, mert max szinten nyilván ki lehet játszani, de a lényeg, hogy a kicsiket nem bünteti. Ráadásul, a fegyverek skilljei, nem függnek a játékos skill lvl-étől, attól teljesen független.

Valójában a szint alapú fejlődés, egy olyan open world játékban ahol minden ellenség scale-elődik, a legjobb rendszer amit valaha kitaláltak, és nagy valószínűséggel nem is lesz tőle jobb, mivel ugyanazon területen, ugyanabban az időben az ellenségek kb egyenlő mértékben jelentenek kihívást egy lvl 20-as és egy lvl 40-es karakternek, miközben egyszerre ütik őt (az ellenséget). Ugyanakkor, és ezek ellenére, folyamatos ösztönzést jelent a játékosnak a további fejlődésre.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Nincs ellentmondás, és nem idejétmúlt csak a fejlesztők lusták a legtöbb játék környezetét a rendszerhez igazítani. Az Elder Scrolls Online, ami ha működne, a legjobb MMORPG lenne a piacon, sőt talán a jelenlegi hibáival is az, tökéletesen kezeli a játékosok szintezését. Van a játékban max lvl (50+150 mini lvl (cp)), a fegyvereknek is vannak lvl-jeik, DE a világ minden egyes része, minden egyes mob, mini-boss, boss stb, scale-elődik a játékos szintjéhez képest. Vagyis bármerre jár a játékos, legyen az 20-as szintű, vagy max szintű, ugyanazon világ, ugyanazon a pontján többé-kevésbé egyforma kihívás elé állítja egy ellenséges npc a játékosokat. Nem tökéletes a rendszer, mert max szinten nyilván ki lehet játszani, de a lényeg, hogy a kicsiket nem bünteti. Ráadásul, a fegyverek skilljei, nem függnek a játékos skill lvl-étől, attól teljesen független.

Valójában a szint alapú fejlődés, egy olyan open world játékban ahol minden ellenség scale-elődik, a legjobb rendszer amit valaha kitaláltak, és nagy valószínűséggel nem is lesz tőle jobb, mivel ugyanazon területen, ugyanabban az időben az ellenségek kb egyenlő mértékben jelentenek kihívást egy lvl 20-as és egy lvl 40-es karakternek, miközben egyszerre ütik őt (az ellenséget). Ugyanakkor, és ezek ellenére, folyamatos ösztönzést jelent a játékosnak a további fejlődésre.

Leírod, hogy nem idejétmúlt a szint alapú fejlődési rendszer, majd bemutatsz egy példát, ahol konkrétan mindenféle végbéltükrözéses módszerekkel (level scale) érik el, hogy a játékélményt ne vágja gallyra.

Innen kezdve az egésznek csak annyi értelme van, hogy a játékosnak legyen egy mutatója (a szint), hogy lám, fejlődik a karakterem. Mi lenne, ha a szintkijelzést eltűntetnék, és az életerő konstans lenne? Egy játékváltozó sokkal jobban kidolgozott, stabilabb lábakon állna, jobban lehetne rá építkezni. Cserébe a játékost megfosztjuk ettől a mesterkélt "fejlődés-mutatótól".

Ezt amúgy sok szerepjátéknál megoldották elegánsabban, vagy legalábbis kísérletet tettek rá, lásd a CP2020 pen&paper esetén is az életerő konstans, semmivel sincs több életereje egy veterán karakternek egy most indított karakterhez képest. Amiben jobb lehet, az az, hogy jobbak a mentődobásai, vastagabb páncélt vesz fel, és a többi. De nincs szint, a tapasztalati pontokból a skilleket tudod fejleszteni. A korábban említett White Wolf játékok is ebbe az irányba mentek el, nem véletlenül. Már az 1980-as években látták a pen&paper szerepjáték-fejlesztők, hogy a szintlépéses dolog számtalan problémát vet fel, nem véletlen, hogy a modern pen&paper szerepjátékok jó részében a szintrendszert elengedték.

A számítógépes szerepjátékok a D&D-ből táplálkoztak, annyira, hogy az első számítógépes szerepjátékok egyenesen a D&D átültetései voltak, aztán azon alapulva más háttérvilágokra jöttek. Aztán szárba szökkentek egyre újabb és újabb játékok alapjaiban a D&D szakácskönyvéből, szintrendszerrel. A játékosok pedig ezt szokták meg, ez lett az etalon. Sajnos a mai napig nem is tudnak szabadulni tőle a fejlesztők (vagy nem akarnak, ez már nézőpont kérdése)...
 
M

molnibalage

Guest
A számítógépes szerepjátékok a D&D-ből táplálkoztak, annyira, hogy az első számítógépes szerepjátékok egyenesen a D&D átültetései voltak, aztán azon alapulva más háttérvilágokra jöttek. Aztán szárba szökkentek egyre újabb és újabb játékok alapjaiban a D&D szakácskönyvéből, szintrendszerrel. A játékosok pedig ezt szokták meg, ez lett az etalon. Sajnos a mai napig nem is tudnak szabadulni tőle a fejlesztők (vagy nem akarnak, ez már nézőpont kérdése)...
Én azt látom, hogy a fejlesztők mintha még egy Excel tábla szintű optimalizációt és fantáziát sem vinnének bele a játékmechanikába...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Leírod, hogy nem idejétmúlt a szint alapú fejlődési rendszer, majd bemutatsz egy példát, ahol konkrétan mindenféle végbéltükrözéses módszerekkel (level scale) érik el, hogy a játékélményt ne vágja gallyra.

Innen kezdve az egésznek csak annyi értelme van, hogy a játékosnak legyen egy mutatója (a szint), hogy lám, fejlődik a karakterem. Mi lenne, ha a szintkijelzést eltűntetnék, és az életerő konstans lenne? Egy játékváltozó sokkal jobban kidolgozott, stabilabb lábakon állna, jobban lehetne rá építkezni. Cserébe a játékost megfosztjuk ettől a mesterkélt "fejlődés-mutatótól".

Ezt amúgy sok szerepjátéknál megoldották elegánsabban, vagy legalábbis kísérletet tettek rá, lásd a CP2020 pen&paper esetén is az életerő konstans, semmivel sincs több életereje egy veterán karakternek egy most indított karakterhez képest. Amiben jobb lehet, az az, hogy jobbak a mentődobásai, vastagabb páncélt vesz fel, és a többi. De nincs szint, a tapasztalati pontokból a skilleket tudod fejleszteni. A korábban említett White Wolf játékok is ebbe az irányba mentek el, nem véletlenül. Már az 1980-as években látták a pen&paper szerepjáték-fejlesztők, hogy a szintlépéses dolog számtalan problémát vet fel, nem véletlen, hogy a modern pen&paper szerepjátékok jó részében a szintrendszert elengedték.

A számítógépes szerepjátékok a D&D-ből táplálkoztak, annyira, hogy az első számítógépes szerepjátékok egyenesen a D&D átültetései voltak, aztán azon alapulva más háttérvilágokra jöttek. Aztán szárba szökkentek egyre újabb és újabb játékok alapjaiban a D&D szakácskönyvéből, szintrendszerrel. A játékosok pedig ezt szokták meg, ez lett az etalon. Sajnos a mai napig nem is tudnak szabadulni tőle a fejlesztők (vagy nem akarnak, ez már nézőpont kérdése)...

Nem.

Te azt akarod kihozni a mondandómból, hogy annyira kell mókolni egy játékkal, hogy elfogadható legyen a szintezés lehetősége, hogy "csak na".. Én viszont arról beszéltem, hogy a szintezés egy nagyon fasza dolog, csak éppen kell hozzá megfelelő környezet, nem mindegy mihez "baszod" oda a dolgot.

Két végéről nézzük a dolgot, de kb ugyanarról beszélünk.

A szintezés egy RPG-be szerintem kell, egy MMORPG-be pedig nagyon kell. A legtöbb embernek egyszerűen szüksége van valamilyen visszajelzésre, hogy halad egyről a kettőre. Erre jó a szint. Ezt lehet jól, és lehet elbaszott módon csinálni. Ha jól csinálják, level scale-inges world-el, akkor ez a jelenlegi legjobb rendszer. Egyszerűen nem létezik tőle jobb megoldás.
 
K

kamm

Guest
Nem tudom, arrafelé van-e ez a PS program, de egész korrekt lineup jön tavaszra, közte sok gyerekeknek is ideális (=nem erőszakos) játékkal:
PlayStation.Blog: Play at Home 2021 update: 10 free games to download this Spring.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez ebben a formában nem igaz, mert statjaid alapján kapsz szintlépéskor dolgokat és vannak tárgyaid és azoknak képessége.

Leírod, hogy nem idejétmúlt a szint alapú fejlődési rendszer, majd bemutatsz egy példát, ahol konkrétan mindenféle végbéltükrözéses módszerekkel (level scale) érik el, hogy a játékélményt ne vágja gallyra.

Innen kezdve az egésznek csak annyi értelme van, hogy a játékosnak legyen egy mutatója (a szint), hogy lám, fejlődik a karakterem. Mi lenne, ha a szintkijelzést eltűntetnék, és az életerő konstans lenne? Egy játékváltozó sokkal jobban kidolgozott, stabilabb lábakon állna, jobban lehetne rá építkezni. Cserébe a játékost megfosztjuk ettől a mesterkélt "fejlődés-mutatótól".

Ezt amúgy sok szerepjátéknál megoldották elegánsabban, vagy legalábbis kísérletet tettek rá, lásd a CP2020 pen&paper esetén is az életerő konstans, semmivel sincs több életereje egy veterán karakternek egy most indított karakterhez képest. Amiben jobb lehet, az az, hogy jobbak a mentődobásai, vastagabb páncélt vesz fel, és a többi. De nincs szint, a tapasztalati pontokból a skilleket tudod fejleszteni. A korábban említett White Wolf játékok is ebbe az irányba mentek el, nem véletlenül. Már az 1980-as években látták a pen&paper szerepjáték-fejlesztők, hogy a szintlépéses dolog számtalan problémát vet fel, nem véletlen, hogy a modern pen&paper szerepjátékok jó részében a szintrendszert elengedték.

A számítógépes szerepjátékok a D&D-ből táplálkoztak, annyira, hogy az első számítógépes szerepjátékok egyenesen a D&D átültetései voltak, aztán azon alapulva más háttérvilágokra jöttek. Aztán szárba szökkentek egyre újabb és újabb játékok alapjaiban a D&D szakácskönyvéből, szintrendszerrel. A játékosok pedig ezt szokták meg, ez lett az etalon. Sajnos a mai napig nem is tudnak szabadulni tőle a fejlesztők (vagy nem akarnak, ez már nézőpont kérdése)...
Nincs baj a szintezéssel egy olyan játéknál ami inkább társas játék mint a DnD, rengeteget könnyít a kalandmester munkáján.
A Cp2020 meg World of Darkness játékok sokkal inkább szerepjátékok voltak mint a dnd, erősen sztori orientált ahol a harc nem volt olyan szinten kidolgozva mint a dnd-be.
Ezért is nem volt olyan más a sebzésrendszere azoknak a játékoknak. Egy jó harc orientált izometrikus rpg-t nem tudnál megcsinálni a CP vagy a WoD rendszerével ahol egy balszerencsés dobás egyből megnyomorítja a karit és vissza se tud ütni rendesen.
Ellenben az összes DnD játék remek taktikai kikapcsolódást ad.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Innen kezdve az egésznek csak annyi értelme van, hogy a játékosnak legyen egy mutatója (a szint), hogy lám, fejlődik a karakterem. Mi lenne, ha a szintkijelzést eltűntetnék, és az életerő konstans lenne? Egy játékváltozó sokkal jobban kidolgozott, stabilabb lábakon állna, jobban lehetne rá építkezni. Cserébe a játékost megfosztjuk ettől a mesterkélt "fejlődés-mutatótól".

A szintezés lényege, hogy a játékos visszajelzést kapjon a játéktól arról, hogy fejlődik. Ezt lehet jelezni nyíltan számokkal, betűkkel, szavakkal, vagy el lehet "dugni", rejteni és mindenféle jelzés nélkül, de akkor is adni neki különböző bónuszokat egy bizony idő és fejlettségi (ki nem jelzett) szint után. Utóbbi esetben a játékosbázis általában utóbb maga alkot szavakat a szintek megjelenítésére.

Ezt amúgy sok szerepjátéknál megoldották elegánsabban, vagy legalábbis kísérletet tettek rá, lásd a CP2020 pen&paper esetén is az életerő konstans, semmivel sincs több életereje egy veterán karakternek egy most indított karakterhez képest. Amiben jobb lehet, az az, hogy jobbak a mentődobásai, vastagabb páncélt vesz fel, és a többi.
Vastagabb páncél, végső soron több overall HP. Mondom most ezt látatlanban, mivel nem játszottam a CP-vel, de abból amit leírsz kb egyértelmű, vagy így, vagy úgy de a túlélést növeli, vagy azzal, hogy több pontot kell leölnie az ellenségnek rólad, vagy ugyanannyi pontot, de egy részét magasabb ellenállási értéken (armor).

De nincs szint, a tapasztalati pontokból a skilleket tudod fejleszteni. A korábban említett White Wolf játékok is ebbe az irányba mentek el, nem véletlenül. Már az 1980-as években látták a pen&paper szerepjáték-fejlesztők, hogy a szintlépéses dolog számtalan problémát vet fel, nem véletlen, hogy a modern pen&paper szerepjátékok jó részében a szintrendszert elengedték.

Persze, egy autóversenyzős játékban a kanyarodás is problémákat vet fel, amiket a programozóknak meg kell oldani.

ESO-ban egyébként a szintezés mellet, ami a lvl scaleing miatt majdhogynem tökéletes, a fejlődés közben szerzett xp-ből szintén a képességeket tudod fejleszteni. Voila! Egyik játéknak sem kell feltalálnia a spanyol viaszt! Már annyi játék van/volt a piacon, hogy ha a fejlesztők hajlandóak lennének a legjobb ötleteket innen-onnan összeszedni akkor elkészíthetnék a valaha volt legtökéletesebb játékot.

A számítógépes szerepjátékok a D&D-ből táplálkoztak, annyira, hogy az első számítógépes szerepjátékok egyenesen a D&D átültetései voltak, aztán azon alapulva más háttérvilágokra jöttek. Aztán szárba szökkentek egyre újabb és újabb játékok alapjaiban a D&D szakácskönyvéből, szintrendszerrel. A játékosok pedig ezt szokták meg, ez lett az etalon. Sajnos a mai napig nem is tudnak szabadulni tőle a fejlesztők (vagy nem akarnak, ez már nézőpont kérdése)...

Ez azért túlzás.. A szintrendszer csak egy visszajelzés a játékos felé. Tök mindegy, hogy írjuk ki, számokkal, betűkkel, különböző szavakkal. Mintha azt mondanád, hogy minden autógyártó a legelsőt másolná azzal, hogy kerekeket használ, nem képesek újítani.. Mit használjon, kockát? Számokkal kiírni a jelenlegi fejlettségi szintet a legegyszerűbb, célravezetőbb megoldás. A játék többi részén lehet olyan megoldásokat alkalmazni, hogy ez a szint ne okozzon problémát a játék során. Erre vannak megoldások, tessék őket használni..
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Ingyenes a Steamen a Red Wings: Aces of the Sky, ma éjfélig.

Fiatalkorom nagy kedvence volt a Hunt for the Red Baron, remélem ez is lesz olyan jó.
 
M

molnibalage

Guest
A GoG alig pár napja kezdte a leárazást, erre a Steam is.
Asszem most fogok költeni.

-70% Hellblade: Senua's Sacrifice
-70% Metro Exodus
-40% Wasteland 3

Steam-en meg a Civ VI kiegeket árazták le 70%-kal.
 
K

kamm

Guest
A GoG alig pár napja kezdte a leárazást, erre a Steam is.
Asszem most fogok költeni.

-70% Hellblade: Senua's Sacrifice
-70% Metro Exodus
-40% Wasteland 3

Steam-en meg a Civ VI kiegeket árazták le 70%-kal.
Metrobol az egesz uber-bundlet vettem meg (a regiekbol nem volt Reduxom) ideat cirka ket hete valami 30 dodoert.
 
M

molnibalage

Guest
A GoG Galaxy minden indításakor átvágja 640x480-ba az asztal felbontását. Mi a túró lehet ennek az oka...?
 
M

molnibalage

Guest
Elég durván néz ki a Horizon Zero Dawn az én cirka 6 éves PC-men is. Úgy, hogy 40-50FPS-t tud. Legalább ehhez nem kellett új VGA.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest