[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
300ft 3 hónap GamePass Ultimate, csak ne felejtsétek el utána kikapcsolni az automatikus megújítást ;-)

 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
Hoppá, Uncharted 4 PC-re.
Kár, hogy nem az összes. Bár azt más módon már ismerem.


Ezzel már alig maradt PS3/4 játék, amit nem adtak ki PC-re és érdekel.

Kb. a The Last of Us és esetleg a God of War. És ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon
K

kamm

Guest
A fantasztikus Death Stranding (!) felaron van a Memorial Day hetvegere a Steamen. :cool:

A Steamen lejart, viszont az Epic storeban meg durvabb a learazas - raadasul nekem vmi extra 10 dollart meg levett, igy mar szabalyosan rohejes aron jott, raadasul mindket DLC jott melle:

image.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A Steamen lejart, viszont az Epic storeban meg durvabb a learazas - raadasul nekem vmi extra 10 dollart meg levett, igy mar szabalyosan rohejes aron jott, raadasul mindket DLC jott melle:

Miattad megy tönkre a pc gaming, mocskos epic huszár :p
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
M

molnibalage

Guest
Miattad megy tönkre a pc gaming, mocskos epic huszár :p
Steamen is le volt asszem árazva, de amit hallottam a DS-ről, ingyért sem kéne.

Amúgy én is mindent csak leárazva veszek vagy 5 éve. :)
-50 és -66% között AA-nél csak az eleve olcsóbb játéknál nézek rá -33% táján.
A Tomb Raider 2014-es vételével szoktam rá erre, azt -66%-ért vettem minden kiegjével.
De a HUF bezuhanása miatt így is volt, hogy 12k felett volt egy 3+ éves AAA játék...
 
M

molnibalage

Guest
Mintha most dobálták volna ingyér.



Gamepass nekem bőven elég új játékokból, mellette régi klasszikusok Steam/Gog-on.
Nekem nem éri meg a gamepass, mert nem költök egy évben annyit játékra, mint a pass ára.
Meg évente alig néhánnyal játszok és azok közül sincs benne mind sanszosan.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem nem éri meg a gamepass, mert nem költök egy évben annyit játékra, mint a pass ára.
Meg évente alig néhánnyal játszok és azok közül sincs benne mind sanszosan.

Nekem ez az év ~9000ft, legitim helyekről vásárolva, ráadásul ha meglepem magam egy bluetooth-os kontrollerrel akkor onnantól melóban is tudom tolni a játékokat tablet-en stream-elve :D
 
M

molnibalage

Guest
Nekem ez az év ~9000ft, legitim helyekről vásárolva, ráadásul ha meglepem magam egy bluetooth-os kontrollerrel akkor onnantól melóban is tudom tolni a játékokat tablet-en stream-elve :D
Visszanéztem mit vettem. Tessék hideg élelmet bekészíteni. Mindig is érdekelt mennyit adok ki, hát most megcsináltam. :)
Visszafelé, látszódik majd egyféle trend, egyre kevesebbet veszek és még jobban megválogatom, hogy mit...
Volt egy időszak, amikor keveset, játszottam, aztán többet, majd megint lefelé ívelés.

2nJIYGt.png


2021
  • Heroes V - 1400 (csak érdekel a rendszere, mai szemmel röhejesen elavult)
  • Wasteland 3 - 12500 (ez volt -50%-kal...!)
  • Horizon Zero Dawn és a Seuna's Sacfirice volt együtt 13800
  • Civilization VI egy kiegje - 3700
  • Mass Effect 3 - 21500
    (ez volt az egyetlen, ahol nem vártam meg, míg leárazzák újra, pofátlanság, 9 éves játékért, aminek a vége nettó szar, minden DLC-vel, de mivel akkor toltam le az első kettőt lendületből...)

52900 összesen, ebből az egyik egy tökrégi játék, kvázi ingyé (Heroes V), a másik régi és méregdrága, meg egy DLC.

Tehát 50k-ból kvázi négy (!) játék jött ki SALE-re gyúrva (!!).
Csak a ME3 volt nem leárazott.
És így lett 12500 / játék.


Annyi játék van, hogy így idén szerintem nem fogok venni semmi mást, max. ha év végéig lesz Days Gone -50%.
Van miből válogatnom. Bőven.

2020
  • Divinity Original Sin 2 EE - 12000 (nagyon nem érte meg sajnos)
  • Trine 4 - 5500 (jó volt)
  • Mass Effect 1+2 - 4645 (ne ez viszont nagyon megérte, DLC-vel volt ennyi asszem)
  • F-14 Fleet Defender + Dungeon Keeper 2 - 2400
  • Divinity Original Sin EE - 7000 (jó volt)
31500 összesen

2019
  • Heroes III - 1200 (kicsit volt kedvem tolni, warezzel nem szórakozom)
  • Cities Skylines - 2400 (Humble, csak érdekel a SC4-hez képest mit tud)
  • Frostpunk - 5200 (ez is summer sale volt, This War of Mine közelében sem volt)

8800 összesen

2018
  • Trine 1,2,3 - 3000 (jók voltak, de a 3. részt sajnos nem fejezték be)
  • Limbo + Inside - 3500 (egyik se nagyon értem meg)
  • Baldur's Gate EE 1+2 - 2400 (mindezt úgy, hogy anno megvettem CD-n fillérekért és a sima kiadás is megvan, azóta sem játszottam egyikkel sem...)
  • Darkest Dungeon - 2500 (OK)
  • Risen 3 - 1900 (becsületből toltam le)
  • The Long Dark - 2600 (3+ év alatt nem sikerült a story módon befejezniük, soha többet nem fizetek előre játékért, még ennyit sem)

15900 összesen

2017
  • Life is Strange Before the Storm - 5700 (nem értem meg, totál meh volt az első részhez képest)
  • This War of Mine Little Ones + 1 story - 2200 (ennyit megért)
  • 2x STALKER - 2800 (egyiket sem vittem végig...)
  • Expedition Conquistador - 700 (ennyiért jó volt)
  • Wasteland 2 DC - 3100 (OK)
  • Shadow or Mordor - 1300 (OK)
  • Wolf Among Us - 1700 (jó volt)
  • Deadlight - 1100 (ez sem érte meg)
  • Steel Division Normandy - 13000 (rosszul emlékeztem, ez volt az utolsó játék, amit megjelenéskor megvettem, bődületes hiba volt)
  • Dying Light the Following EE - 8160 (szódával elment, de az egész koncepció és lezárása is meh volt nekem)
  • Wargame EE - 500 (csak érdekelt az ős)

40260 összesen

2016
  • Firewatch - 3700 (életem egyik leggyengébb játéka és átcseszése volt, teljes áron ez az izé nettó rablás)
  • Civilization VI - 13000 (úgy, hogy nem Steam, hanem valami kulcsos oldal volt, azóta sem használtam ilyet)
  • Wargame RD Israel DLC - 1900 (ezt se kellet volna megvenni...)
  • Dragon Age Origins UE - 2200 (nekem nagyon nem jött be összességében)
  • Witcher III Blood and Wine - 6000 (na ez az, ami best buy ever kategória)
  • Wargame RD Hollandia DLC - 1900 (ezt sem kellett volna már...)
  • X-COM2 - 17000 (ezt is teljes áron vettem volma? erre sem emlékeztem fejből)
  • Rise of the Tomb Raider - 14600 (erre emlékeztem, mint teljes árú vétel, de akkor kétszer is tévedtem, a StDvN44 és XCOM 2 miatt. Civ megjelenéskor volt, de a CD keys miatt nem teljes áron)

60300 összesen

2015
  • Dying Light - 5600 (életem egyik legjobb vétele)
  • Fallout 1-2 - 1400 (egyiket sem vittem végig, mai szemmel alig játszható az első rész nekem sajnos)
  • Metro Last Light Redux - 1600 (kb. ennyit is ért meg)
  • Life is Strange Ep 1-5 - 4400 (életem egyik legjobb vételem és élménye)
  • Remember Me - 1800 (ez is piszok jó volt)
  • RPG pack - 6100 (full BG, NWN, IcWD, PscT, stb.) Gyak semmit nem használtam belőle azóta sem... Az NWN majd egyszer modulok miatt jó lehet
  • Witcher III Heart of Stone - 3300 (jó vétel)
  • Project Zomboid - 4500 (nem érte meg)
  • Metro 2033 Redux - 6600 (nem érte meg)
  • Witcher III - 11300 (életem egyik legjobb vételem, artwork, OST, stb., ilyen AAA játék full áron ennyiért.)
  • Witcher II - 6400 (jó volt)
  • DCS FC3 és CA - 5200
  • Witcher I EE - 3100 (megérte)
  • Alan Wake - 8900 (hááááááááááááát, szódával)
  • This War of Mine - 6300 (nagyon megérte)

76500 összesen

70k tájából 10 új / frissebb játék és egy rakás régi, 7000 / játék úgy, hogy leárazásra kb. tojtam.
(A 10-ben nincs benne a Fallout 1-2, ami két teljes játék, de kőkorszak, ezért kihúztam őket)

Ezt tessék összemérni 2020-szal. Ami 12500 / játék úgy, hogy csak mindent csak sale-en.
"Picit" elszálltak az árak köszönhetően a Ft mélyrepülésének...

Meg az is látható, hogy számomra a gamepass miért "whatever"
Nekem nem szempont, hogy nagy a merítés, ha a nagy része érdektelen vagy hulladék.

2014
  • Tomb Raider full - 9600 (megérte)
  • Mini Metro - 2300 (OK)
  • Wargame RD - 9700 (megérte)
A Wargamet olyan szinten toltam, hogy csak ennyit vettem egész évben. Mire kezdtem megunni első körben azt, az év vége volt és akkor vettem meg a TR-t.

29600 összesen


2013
  • XCOM: Enemy Within - 9300 (nem érte meg a DLC)
  • RTW 2 - 17200
    (na ez volt a történelem egyik legnagyobb átkúrása, egy szenny jelent meg, és ezen az Emp. kiadás sem változtat, akkor nálam ez a hajó elment, nem véletlenül nem vettem kb. két évig AAA játékot)
  • Wargame: Airland Battle Pre-Order with Early Access - 8150 (megérte)

34500 összesen

2012
  • XCOM Enemy Unknown (ROW) - 14600 (elképesztőendrága volt ez akkor, az első emelt árú játékok között volt asszem)
  • Pillars of Eternity támogatás - 35 USD ~ kb. 225 * 35 = 8000.
    (Ez egy AAA játék volt 2014-ben... Azóta se játszottam vele, 2 óránál többet, majd egyszer)
  • Civ V Gods and Kings Expansion - 9000
31600 összesen

Ezelőtti vételeket nem őriztem meg.
Amit nem értek, hogy a Fallout 3 + NV sale csomag vétel sincs megőrizve, azt valamikor 2018 táján vehettem úgy 4-5 ezerért asszem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Wasteland 3 - 12500 (ez volt -50%-kal...!)

Látod, látod, ennek az árából kis ügyeskedéssel meglenne egész évre a GamePass, amiben benne van a teljes trilógia.

  • Mass Effect 3 - 21500
    (ez volt az egyetlen, ahol nem vártam meg, míg leárazzák újra, pofátlanság, 9 éves játékért, aminek a vége nettó szar, minden DLC-vel, de mivel akkor toltam le az első kettőt lendületből...)

Ebből is benne van a teljes trilógia :D
 
M

molnibalage

Guest
Látod, látod, ennek az árából kis ügyeskedéssel meglenne egész évre a GamePass, amiben benne van a teljes trilógia.



Ebből is benne van a teljes trilógia :D
Ezt nem értem.
A gamepass nem 10 USD/hó?
Az évi 120 USD.
Ami 34000k HUF perill.

Amiben nincs is benne a Horizon Zero Dawn és már itt bukta az egész csak idénre.

A szomorú inkább az, hogy mennyi játék nem jött be vagy volt ordítóan szar sok pénzért.
A régiek legalább nem kerültek sokba, mint pl. a DA:O.
 
M

molnibalage

Guest
Mi rajta röhelyesen elavult?
A hadjáratot játszva az egész narratíva és a harcrendszer és ahogy tervezve van. Órákat játszol vele és semmiféle valódi kihívás nem jön szembe. Totál monoton el túlnyújtott a tutotrial hadjárat és át sem lehet ugrani...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt nem értem.
A gamepass nem 10 USD/hó?
Az évi 120 USD.
Ami 34000k HUF perill.

Amiben nincs is benne a Horizon Zero Dawn és már itt bukta az egész csak idénre.

A szomorú inkább az, hogy mennyi játék nem jött be vagy volt ordítóan szar sok pénzért.
A régiek legalább nem kerültek sokba, mint pl. a DA:O.

Ha teljesen legálisan csinálod:

Most 300ft/3 hó a GamePass Ultimate.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Lejár, vársz pár napot, benyomod 300ft-ért a GamePass for PC-t, felajánlja, hogy kapsz egy extra hónapot ha bekapcsolod az automatikus megújítást.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Én a Konzolvilágnál szoktam vásárolni kódokat, 2-3 havonta akciózza a GamePass Ultimate-t, most volt 1-et fizet 2-őt kapsz akció (4390ft).

Amiben az a vicces, ha megvárod míg lejár az előző előfizetésed, majd vársz pár napot és úgy aktiválod a kódot akkor felajánlja, hogy ha bekapcsolod az automatikus megújítást kapsz egy extra hónapot.
+Amint aktiválod kinyomod az automatikus megújítást.

Meg évente párszor az MS-nél vannak ilyen 300ft-os akciók, mint a mostani.

Nekem most van 4 kódom és 300ft-ért befizettem augusztus 31-ig.

Ui.: EA Play miatt a Dark Age széria is benne van :D

 
M

molnibalage

Guest
Ha teljesen legálisan csinálod:

Most 300ft/3 hó a GamePass Ultimate.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Lejár, vársz pár napot, benyomod 300ft-ért a GamePass for PC-t, felajánlja, hogy kapsz egy extra hónapot ha bekapcsolod az automatikus megújítást.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Én a Konzolvilágnál szoktam vásárolni kódokat, 2-3 havonta akciózza a GamePass Ultimate-t, most volt 1-et fizet 2-őt kapsz akció (4390ft).

Amiben az a vicces, ha megvárod míg lejár az előző előfizetésed, majd vársz pár napot és úgy aktiválod a kódot akkor felajánlja, hogy ha bekapcsolod az automatikus megújítást kapsz egy extra hónapot.
+Amint aktiválod kinyomod az automatikus megújítást.

Meg évente párszor az MS-nél vannak ilyen 300ft-os akciók, mint a mostani.

Nekem most van 4 kódom és 300ft-ért befizettem augusztus 31-ig.

Ui.: EA Play miatt a Dark Age széria is benne van :D

Hát, én öreg vagyok már ehhez, hogy a szabadidőmet erre pazaroljam. :)
Meg hát HZD nem volt benne. Így eleve bukta az egész, mert az + GP már nem éri meg.

Jövőre is kb. sale-en a Dying Light 2 (már, ha idén kijön... ), Uncharted 4 (ha akkor sale-es lesz) és a Days Gone van belőve.
Az MP játékoknál is megvárom visszajelzést és akkor talán. Mert SP tolni ezeket hát nemtom.
Én az MI elleni bohóckodást értelmetlennek találom miután megtapasztaltam az emberi természetet és kreativitását a WG-ben.
Egy MI ahhoz képest síkhülye. Nyakába csesznek egy rakás egységet meg sokszoros erőforrást és azzal esetleg van esélye. Vagy, ha eleve olyanok az erőviszonyok, hogy nem győzhet az egyik fél. De egyébként nem látom értelmét egy csaló MI ellen bohóckodásnak.

A Civ VI-ban is a rendszerét térképeztem fel, de ordító, hogy mennyire kamu az egész.
Elrohan a space age-ig az MI, aztán semmit nem tud megépíteni, mert a gazdasága és fejlődése full kamu.
Nah, egy ilyen játékban is erős a sejtésem, hogy a fog of war nem mindenhol igaz az MI-re. Mert más játékban sem az...