[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Ha teljesen legálisan csinálod:

Most 300ft/3 hó a GamePass Ultimate.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Lejár, vársz pár napot, benyomod 300ft-ért a GamePass for PC-t, felajánlja, hogy kapsz egy extra hónapot ha bekapcsolod az automatikus megújítást.
Amint befizeted kinyomod az automatikus megújítást.

Én a Konzolvilágnál szoktam vásárolni kódokat, 2-3 havonta akciózza a GamePass Ultimate-t, most volt 1-et fizet 2-őt kapsz akció (4390ft).

Amiben az a vicces, ha megvárod míg lejár az előző előfizetésed, majd vársz pár napot és úgy aktiválod a kódot akkor felajánlja, hogy ha bekapcsolod az automatikus megújítást kapsz egy extra hónapot.
+Amint aktiválod kinyomod az automatikus megújítást.

Meg évente párszor az MS-nél vannak ilyen 300ft-os akciók, mint a mostani.

Nekem most van 4 kódom és 300ft-ért befizettem augusztus 31-ig.

Ui.: EA Play miatt a Dark Age széria is benne van :D

De a gamepass ulti mellé még kell pluszban az előfizetés is elvileg, hogy tudj online játszani (ha akarsz) a fizetős játékokkal nem?

Számomra ez a havidíjas megoldás elég irritáló az xboxtól, eddig csak ezért nem vettem, pedig már áttértem volna. Minek fizessek havidíjat pusztán azért, hogy online játszhassak egy játékkal amit már egyébként megvettem. A netért fizetek, a játék fejlesztője fizeti és biztosítja a szervert akkor mire fizessek én a microsoftnak havidíjat?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
De a gamepass ulti mellé még kell pluszban az előfizetés is elvileg, hogy tudj online játszani (ha akarsz) a fizetős játékokkal nem?

Számomra ez a havidíjas megoldás elég irritáló az xboxtól, eddig csak ezért nem vettem, pedig már áttértem volna. Minek fizessek havidíjat pusztán azért, hogy online játszhassak egy játékkal amit már egyébként megvettem. A netért fizetek, a játék fejlesztője fizeti és biztosítja a szervert akkor mire fizessek én a microsoftnak havidíjat?

Ultimate-ben minden benne van.

Gold a külön multi előfizetés, játékok nélkül.
Az összes konzolon előfizetéses a multi...
 
M

molnibalage

Guest
Uc4 mindenhol azt olvastam a legszarabb a szériában, el is küldték pihenőre utána.
????

Annyira küldték el pihenőre, hogy a Lost Legacy DLC gyak. egy standalone játék lett. És méh az is 8.0 userscore-t kapott.

Metátlag a userektől 8.7


Itt a Last of Us 1 magasságokról van szó.
 
K

kamm

Guest
Nekem ez az év ~9000ft, legitim helyekről vásárolva, ráadásul ha meglepem magam egy bluetooth-os kontrollerrel akkor onnantól melóban is tudom tolni a játékokat tablet-en stream-elve :D
Hat, en ilyen gamepassokra nem koltok, az egyetlen PS+ kiveve - van legalabb felezer jatekom, harmadat szerintem soha el sem inditottam: https://forum.htka.hu/threads/kantin-szamitogepes-jatekok-altalanos-topik.1198/page-62#post-785797

Idenre a GOG+Epic+Ubisoft+Origin egyutt felment boven 200 jatek kore, ha hozzaadom a 300+ Steamben plusz a PS is mar 130 korul jar, mar 600+ felett jarhat a vege... mindekozben a ket gyereknek szigoru egyoras napi limitje van. :D

Mondjuk most pont $1 az uj MS Ultimate pass 3 honapra, arra feliratkoztam, mert jon a nyar es a szunido nekik, legyen mit elvezni esos napokon is. :cool:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
????

Annyira küldték el pihenőre, hogy a Lost Legacy DLC gyak. egy standalone játék lett. És méh az is 8.0 userscore-t kapott.

Metátlag a userektől 8.7

Nintendo és sony címeknél a metacritic-et a hajadra kenheted, legnagyobb szemetet is felsz*pják a fanatikusok, nagyon durván szarnak kell lennie, hogy leessen a pontja.
 
M

molnibalage

Guest
Nintendo és sony címeknél a metacritic-et a hajadra kenheted, legnagyobb szemetet is felsz*pják a fanatikusok, nagyon durván szarnak kell lennie, hogy leessen a pontja.
Ööööö, a Last of Us 2-őt pont méltatlanul pontozták le az emberek akik végig sem játszották...
 
M

molnibalage

Guest
Higgy amit akarsz :D
4 értékelést néztem meg a UC4-ről. Mindnek tetszett.
Megnéztem néhány cutscene-t a játékból.

Az, hogy egyesek szívszerelme a 2. vagy 3. és az neki 10/10 és csak 8/10 a UC4 (bár nem értem miért), attól engem ez nem tántorít el. Nem ismerek olyan embert, akinek ne tetszett volna.

A barátnőm tesójának volt barátnője ennyit mondtott róla.
"Csúcsminőség."
 
  • Vicces
Reactions: Ooorky

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Hat, en ilyen gamepassokra nem koltok, az egyetlen PS+ kiveve - van legalabb felezer jatekom, harmadat szerintem soha el sem inditottam: https://forum.htka.hu/threads/kantin-szamitogepes-jatekok-altalanos-topik.1198/page-62#post-785797

Idenre a GOG+Epic+Ubisoft+Origin egyutt felment boven 200 jatek kore, ha hozzaadom a 300+ Steamben plusz a PS is mar 130 korul jar, mar 600+ felett jarhat a vege... mindekozben a ket gyereknek szigoru egyoras napi limitje van. :D

Mondjuk most pont $1 az uj MS Ultimate pass 3 honapra, arra feliratkoztam, mert jon a nyar es a szunido nekik, legyen mit elvezni esos napokon is. :cool:

Most, hogy hazakeveredtem...

Steam 861
Gog 289
Switch 68
3DS 29
Gamepass+EA Play ~300
PS4 12 + amit 2 év alatt plus-hoz adtak, volt vagy 15 lemezes játék is, de azokon már túladtam, április óta be se volt kapcsolva.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: arbalest and kamm
K

kamm

Guest
Most, hogy hazakeveredtem...

Steam 861
Gog 289
Switch 68
3DS 29
Gamepass+EA Play ~300
PS4 12 + amit 2 év alatt plus-hoz adtak, volt vagy 15 lemezes játék is, de azokon már túladtam, április óta be se volt kapcsolva.
Haha, nem rossz. :) En a dobozosokat nem is szamoltam, azok el vannak pakolva, lehet abbol vagy 80-100 osszesen, peesze azok jo resze mar el sem indulna semmin (emlékszem, sok eve egyszer az Interstate 76 egy napomba kerult elindítani.:D)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Haha, nem rossz. :) En a dobozosokat nem is szamoltam, azok el vannak pakolva, lehet abbol vagy 80-100 osszesen, peesze azok jo resze mar el sem indulna semmin (emlékszem, sok eve egyszer az Interstate 76 egy napomba kerult elindítani.:D)

Régi PC-s játékok közül amit lehetett újravásároltam gog-on, amit nem abból jó a virágbolti.

Kifelejtettem a 9db PS2 játékot és a Game & Watch: Super Mario Bros-t.
Meg egy üzemképtelen NES 2 játékkal.
 
M

molnibalage

Guest
Most, hogy hazakeveredtem...

Steam 861
Gog 289
Switch 68
3DS 29
Gamepass+EA Play ~300
PS4 12 + amit 2 év alatt plus-hoz adtak, volt vagy 15 lemezes játék is, de azokon már túladtam, április óta be se volt kapcsolva.
Mármint ennyi játék van a könyvtáradban?
Az igen...
 
K

kamm

Guest
Régi PC-s játékok közül amit lehetett újravásároltam gog-on, amit nem abból jó a virágbolti.

Kifelejtettem a 9db PS2 játékot és a Game & Watch: Super Mario Bros-t.
Meg egy üzemképtelen NES 2 játékkal.

En a regi konzolokat bele sem szamoltam, valahol a gyerekeknel van egy Wii es melle 15-20 jatek legalabb... ha mindent osszeadnek, valoszinuleg kijonne 800+ fole. Mindez mondjuk max az elmult 20-25 ev termese, korabbiak regen elvesztek. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
  • Tetszik
Reactions: arbalest