[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Viszont egyébként valahol elkeserít is, amit a HZD miatt érzek.
Annak tapsolok felállva, hogy 2017-ben sikerült kiadni egy olyan játékot, amiről full merev 3D modell egyes elemeit le lehet lőni, aminek van kb. 1-2 meghatározott kapcsolódási pontja. Low poly 3D modellel, de ez 20+ éve is erőlködés nélkül is mehetett volna.

Ide sikerült eljutni a játékmeneti fejlődésben 25+ év után. Közben meg a karakterek szakállszőrszálait és hajszálait számolhatod a render videóban.
A játékmenet meg kb. egy pimpelt Gothic I, ahol van szintezés, ugrás és gurulás, de kb. az iterakció és az ellenfél ugyanaz. Van HP-ja a lényeknek és annyi, de 1% és 100% HP-nál egyformán virgoncak. Itt a HZD-ben meg a sérült nagy monszta sokszor már csak vánszorog.

Én valamiféle ilyen innovációt várnék el a sokadik hatványon már.
Mert ma kb. sokszor érzem azt, hogy a játék művészeti koncepciója, skinje tér el kb. de játékmenetben egyik olyan, mint a másik.
Mert lehet, hogy a HZD is csak egy pimpelt Uncharted / Tomb Raider, de NAGYON JÓL pimpelt. Tényleg számít az, hogy mit csinálsz és nem az a játékmenet, hogy pumpálod a sebzést a célpontba és csá.

Ugye Division és n+1 más játék...? :)

Kérdés, hogy mit szeretnél?
Csak egy szórakoztató játékot, avagy meg akarod reformálni azt, ahogy játszol?

Korántsem biztos, hogy mindenkinek bejön akár az első, akár a második megoldás.

A Warhammer 40k: Mechanicus egy zseniális kis játék, pedig a körrendszerű taktikai játékok ( helló, Laser Squad ) közé sorolható szimplán, de hangulatos háttértörténettel, jó zenével, szórakoztató játékmenettel.

 
M

molnibalage

Guest
Kérdés, hogy mit szeretnél?
Csak egy szórakoztató játékot, avagy meg akarod reformálni azt, ahogy játszol?

Korántsem biztos, hogy mindenkinek bejön akár az első, akár a második megoldás.

A Warhammer 40k: Mechanicus egy zseniális kis játék, pedig a körrendszerű taktikai játékok ( helló, Laser Squad ) közé sorolható szimplán, de hangulatos háttértörténettel, jó zenével, szórakoztató játékmenettel.

A HZD évek óta az első játék, aminek a JÁTÉKMENETI elemei miatt újrajátszottam a végét, hogy megnézzem hogyan menne más módon.
A Witcher III*-at nem fantasztikus játékmenete miatt toltam újra...

Csak a HZD-nél a történeti láb is megvolt. Keményen.
Szóval nálam ez minden egyéb spórolása ellenére (rövid főszál, belső terek hiánya a bunkereket leszámítva) nálam a W III-at lerúgta a trón tetejéről.
Konkrétan ott tartok, hogy vennék PSV-öt, hogy ne kelljen rá várnom 3 évet, ha lesz egyáltalán folytatás PC-re.
És persze reménykedem, hogy egérrel és bill-lel lehessen játszani. A kontroller egy rakás szar.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A HZD évek óta az első játék, aminek a JÁTÉKMENETI elemei miatt újrajátszottam a végét, hogy megnézzem hogyan menne más módon.
A Witcher III*-at nem fantasztikus játékmenete miatt toltam újra...

Csak a HZD-nél a történeti láb is megvolt. Keményen.
Szóval nálam ez minden egyéb spórolása ellenére (rövid főszál, belső terek hiánya a bunkereket leszámítva) nálam a W III-at lerúgta a trón tetejéről.
Konkrétan ott tartok, hogy vennék PSV-öt, hogy ne kelljen rá várnom 3 évet, ha lesz egyáltalán folytatás PC-re.
És persze reménykedem, hogy egérrel és bill-lel lehessen játszani. A kontroller egy rakás szar.
Lehet hogy valami új típusú játékot kéne kipróbálnod nem ilyen open world szaladgálós harcolós cumót. Én néhány évente találok olyan játékot csak amit tényleg élvezek, ebben az évben a Resident Evil 2 remake-je volt ami bejött, olyan két éve meg a Squad. De nem is nagyon veszek játékot csak amikor valami tényleg érdekel, most egy ideje szemezek a Doom eternal-al de még mindig nem érzem a késztetést lehet majd télen vagy jövőre. Változatosság kell az ember játékaiba mert amúgy a hasonló típusok majd mind ugyan azt az élményt adják.
 
M

molnibalage

Guest
Lehet hogy valami új típusú játékot kéne kipróbálnod nem ilyen open world szaladgálós harcolós cumót. Én néhány évente találok olyan játékot csak amit tényleg élvezek, ebben az évben a Resident Evil 2 remake-je volt ami bejött, olyan két éve meg a Squad. De nem is nagyon veszek játékot csak amikor valami tényleg érdekel, most egy ideje szemezek a Doom eternal-al de még mindig nem érzem a késztetést lehet majd télen vagy jövőre. Változatosság kell az ember játékaiba mert amúgy a hasonló típusok majd mind ugyan azt az élményt adják.
Életemben ez volt a hat és feledik TPS akció/kalandjátékom 7 év alatt, ami nem retro.
Előtte az utolsó kb. Gothic III volt, előtte meg a Gothic I+II, de ezek még 2004-08 között.

Tomb Raider 2014 nov.
Alan Wake 2015 márc.
Wicher II 2015 május
Witcher III 2015 július
Rise of Tomb Raider 2016 feb
Horizon Zero Dawn 2021 ápr-jún

Egész egyszerűen játékmenet terén semmiféle komolyan kilógó játékot nem nagyon sodor elém a szél.
A This War of Mine nekem anno mondjuk az volt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Életemben ez volt a hat és feledik TPS akció/kalandjátékom 7 év alatt, ami nem retro.
Előtte az utolsó kb. Gothic III volt, előtte meg a Gothic I+II, de ezek még 2004-08 között.

Tomb Raider 2014 nov.
Alan Wake 2015 márc.
Wicher II 2015 május
Witcher III 2015 július
Rise of Tomb Raider 2016 feb
Horizon Zero Dawn 2021 ápr-jún

Egész egyszerűen játékmenet terén semmiféle komolyan kilógó játékot nem nagyon sodor elém a szél.
A This War of Mine nekem anno mondjuk az volt.
Hát talán próbáld ki a dark souls-t, nekem nem jött be az elején de aztán egy kis tapasztalat után rájöttem hogy miért dicsérik. A legtöbb játékból hiányzik a kockázat, mentesz aztán ha meghalsz kezded előröl, de a ds-ben folyamatosan óvatosnak kell lenni mert a pályák direktbe úgy vannak készítve hogy megszopassák a játékost ha nem figyel a környezetére. A három szerintem a legjobb az volt az egyetlen amit be is fejeztem de az egynek is megvan a hangulata csak technikailag nem olyan kiforrott. A sztori is jó de én speciel csak youtube videókból tudtam megérteni hogy mi miért történt mert a játék nem tolja az arcodba.
Ugyanígy a doom eternal is újat hozz az fps-ek műfajába azzal hogy a harcban folyamatosan gazdálkodnod kell a nyersanyagokkal nem tudsz csak darálni mint a 2016-ban. Abban is lehet kihívás.
Re2 remake remekül ötvözi a régi típusú túlélő horrort a modern akció elemekkel. Nem egy akció játék de szerintem a legjobb RE játék. Az is megér egy próbát.
Van még egy csomó másik ami valamit újít az ismert formulán, asszem a Hades volt amit agyon dicsértek mostanában meg a Disco Elysium, ha egy kicsit keresgélsz biztos találsz újdonságot.
 
M

molnibalage

Guest
Hát talán próbáld ki a dark souls-t, nekem nem jött be az elején de aztán egy kis tapasztalat után rájöttem hogy miért dicsérik. A legtöbb játékból hiányzik a kockázat, mentesz aztán ha meghalsz kezded előröl, de a ds-ben folyamatosan óvatosnak kell lenni mert a pályák direktbe úgy vannak készítve hogy megszopassák a játékost ha nem figyel a környezetére. A három szerintem a legjobb az volt az egyetlen amit be is fejeztem de az egynek is megvan a hangulata csak technikailag nem olyan kiforrott. A sztori is jó de én speciel csak youtube videókból tudtam megérteni hogy mi miért történt mert a játék nem tolja az arcodba.
Ugyanígy a doom eternal is újat hozz az fps-ek műfajába azzal hogy a harcban folyamatosan gazdálkodnod kell a nyersanyagokkal nem tudsz csak darálni mint a 2016-ban. Abban is lehet kihívás.
Re2 remake remekül ötvözi a régi típusú túlélő horrort a modern akció elemekkel. Nem egy akció játék de szerintem a legjobb RE játék. Az is megér egy próbát.
Van még egy csomó másik ami valamit újít az ismert formulán, asszem a Hades volt amit agyon dicsértek mostanában meg a Disco Elysium, ha egy kicsit keresgélsz biztos találsz újdonságot.
Hallottam róla és videón is láttam. Hiába mondják azt, hogy arról szól, hogy a játékot tanuld meg még a 3. rész mozgása is kb. a Skyrim szerű. Elég darabos...
Meg a gigamega monszta a 1% HP-val is pont olyan, mint 100%-nál.
A HZD után ezt teljesen kiábrándítónak találnám, az fix.
A kérdés az, hogy ezek után mi nem lesz az...
A HZD is igen izzasztó tud lenni, de ezt nem a játékos indokolatlan szopatásával éri el.

Meg őszintén szólva egy dark/depresszív klasszis RPG-hez nincs kedvem.
Vagy Fallout 3 vagy Wasteland 3 jön majd. De az utóbbi a valószínű.
Vagy kipróbálom a Tower of Time-ot, ha már ingyé volt. Vagy Elex.

De a durva az, hogy erős késztetés érzek, hogy UH-on játsszak picit a HZD-vel. Mert ennyire jó.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Hallottam róla és videón is láttam. Hiába mondják azt, hogy arról szól, hogy a játékot tanuld meg még a 3. rész mozgása is kb. a Skyrim szerű. Elég darabos...
Meg a gigamega monszta a 1% HP-val is pont olyan, mint 100%-nál.
A HZD után ezt teljesen kiábrándítónak találnám, az fix.
A kérdés az, hogy ezek után mi nem lesz az...
A HZD is igen izzasztó tud lenni, de ezt nem a játékos indokolatlan szopatásával éri el.

Meg őszintén szólva egy dark/depresszív klasszis RPG-hez nincs kedvem.
Vagy Fallout 3 vagy Wasteland 3 jön majd. De az utóbbi a valószínű.
Vagy kipróbálom a Tower of Time-ot, ha már ingyé volt. Vagy Elex.

De a durva az, hogy erős késztetés érzek, hogy UH-on játsszak picit a HZD-vel. Mert ennyire jó.
Nem mozog ugyanúgy de nem élőlényekről beszélünk szóval nem kezdenek el vánszorogni meg ilyenek. Helyette más mozgásokat csinálnak vagy felgyorsulnak, nekem egy játék nem feltétlenül kell hogy realisztikus legyen csak játékmenetileg legyen ésszerű. A játékost pedig nem indokolatlanul szopatják benne, ez az amire rájöttem ahogy egyre többet játszottam, a pályák nagyon okosan vannak összerakva figyelembe véve hogy a játékos mit gondolhat vagy reagálhat adott esetben. Ezért nem egy egyszerű csapkodok játékról van szó hanem arról hogy hogyan old meg a problémát amivel szembesülsz. Gondolkodni kel és mérlegelni a lehetőségeket. Ha rosszul döntesz akkor meg megszívat a játék. A harcrendszere is ésszerűen van felépítve, ezért tűnik olyan darabosnak, itt is gondolkodni kell hogy mikor éri meg támadni és milyen támadást használj, mivel az animációk hosszúak ezért sebezhető vagy közben. Messze lekörözi a Skyrim borzalmas harcrendszerét. De mindegy nem erőszak a disznótor.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A Skyrim már 2011-ben is elavult volt.


Igen. :)
De ki tudja, egyszer lehet.
Csak a DS3 nem tudom, hogy mennyire érthető az 1-2 nélkül. Azok még a 3-nál is "skyrimesebbek".
Ha nem nézel utána úgy sem fogsz érteni egy szót sem abból ami történik szóval nem számít.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ezt most nem egészen értem. Ezzel azt akarod mondani, hogy gyenge a történet?
A történet jó, de nem olyan karakterközpontú mint a witcheré, sőt. Itt nem lesznek filmecskék párbeszédekkel, mindent amit a világról tudnod kell elmondják az intróban, a maradékot meg úgy kell összerakosgatnod a fegyverek leírásából vagy a karakterek motyogásából. Elsőnek ez nekem nagyon nem tetszett mert az egyben például mindenki kuncog meg nevetgél mintha be lenne tépve, de aztán ahogy megértettem a sztorit elég nyilvánvaló lett hogy hogy rajtam nevetnek mert nem vagyok tisztában hogy mi lesz a következménye annak ha sikerrel járok. Itt a karaktered csak egy eszköz nem egy hős, gyakorlatilag egy áldozati bárány aki rituálisan megöli magát hogy a világ újra kezdődjön, habár dönthetsz úgy is hogy ezt nem teszed meg. Viszont a karakterek és főellenségek kidolgozott érdekes hátterű szereplők viszont róluk csak a tárgyak leírásában és a karakterek monológjaiban fogsz információ morzsákat találni amiből neked kell összeraknod hogy mi is történt. Amúgy elég epikus sztorija van az egynek is meg a háromnak is, a Vatyvidiia jó videókat csinált róla.
 
K

kamm

Guest


"Bethesda sweating after realizing this was describing their starfield trailer.
Jah, ez jo gerillamarketingnek, de amugy a poen elso layere utan a masodik elegge ongol a MS-Obsidiannnak: "Oh wait, so this IS a real game? So then how come they haven't shown anything beyond what they are mocking...?"

AMugy sosem probaltam: milyen az elso Outer Worlds a Fallouthoz kepest? Ha jol tudom, annak ment utana...

Amugy amit nagyon kivancsian varok, az az uj STALKER - a regit szerettem a hangulata miatt, el lehetett ucsorogni es nezni, ahogy a mutans malacok kergetoztek, nekimentek idegeneknek a tavolban es hasonlok, volt eso meg idojaras a motorban, mindez free-roaming teruleten... a trailer eleg fura, de azert remelem, az uj gyakorlatilag visszahozza ezt, csak uj grafikaval meg kevesebb buggal:

 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Jah, ez jo gerillamarketingnek, de amugy a poen elso layere utan a masodik elegge ongol a MS-Obsidiannnak: "Oh wait, so this IS a real game? So then how come they haven't shown anything beyond what they are mocking...?"

AMugy sosem probaltam: milyen az elso Outer Worlds a Fallouthoz kepest? Ha jol tudom, annak ment utana...

Amugy amit nagyon kivancsian varok, az az uj STALKER - a regit szerettem a hangulata miatt, el lehetett ucsorogni es nezni, ahogy a mutans malacok kergetoztek, nekimentek idegeneknek a tavolban es hasonlok, volt eso meg idojaras a motorban, mindez free-roaming teruleten... a trailer eleg fura, de azert remelem, az uj gyakorlatilag visszahozza ezt, csak uj grafikaval meg kevesebb buggal:

Nem tudom, nem játszottam az OW-vel.

A STALKER-t is megpróbáltam még a Lost Alpha-val is, de a vége az lett, hogy életem egyik legnagyobb csalódása volt az egész.
A gamepley videó szép, de játékmenet terén semmit újat nem mutat...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
AMugy sosem probaltam: milyen az elso Outer Worlds a Fallouthoz kepest? Ha jol tudom, annak ment utana...

Jó játék, de elfogyott a pénzük ezért a második felének baltával estek neki, elég suta, főleg a befejezés.
Meg személy szerint a 4. "strong female" karakternél besokaltam, leszartam a küldetést és "megölünk mindenkit aki szembejön" módszerrel oldottam meg ...
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and kamm
T

Törölt tag 1711

Guest
Asszem kell majd még egy SSD

sQceUQt.png

CiUjbUB.png