• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
H
Nem tudom, ki mennyire erdekelt, de tegnap ota mindenhol tombol a leertekeles, mar lattam Cyberpunkot valahol 17 dollarert. :D Sot, Far Cry 6-ot kivancsisagbol megvettem, mert konkretan $28 volt (ez mondjuk 3 sor egy barban) es nem jatszottam mar vele vagy 6-8 eve (valami himalajas volt az utolso nekem.) :cool:
Hát, ha majd -80%-on lesz, akkor talán, ha nagyon nincs más.
Ennek esélye csekély.
Egy Tower of Time szintű játékot nem tudok 2 hónap alatt letolni...
Úgy, hogy ott van a sorban a Days Gone, Metro Exodus és mire ezekkel végzek kb. sale-es lesz a Dying Light 2. :)

A BG szériát csak 17+ éve akarom kitolni.
Minden létező változatát kb. beszereztem és mégsem volt rá soha időm. LOL
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi lesz ebbű more.

hMA9zay.png
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát ez lett, 3 év után újra tolhatom a Total War: Arena-t :D (azt hittem kínai belpiacos játékként olcsóbb lesz, mint volt, de lófaxt, néhány dolog még drágább...)

1IfxL0t.png
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nézegettem a régi játékaimat és találtam köztük egy olyat hogy combat mission shock force.
Aztán eszembe jutott hogy ez a fejlesztő 2008-ban kihozott egy játékot ami egy szír háborúban játszódott, aztán pedig 2013-ban elkezdtek fejleszteni egyet ami egy ukrán-orosz konfliktussal foglalkozott. A black sea-t.
Valaki nem tud valamit a fejlesztőkről mert ilyen érzékkel beletenyerelni az évezred eddigi két legnagyobb konfliktusába minimum nosztredamuszi képességekre utal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 869
82 363
113
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
Alap. Jó régen az alappal játszottam. A PG miatt kevésbé jutott el sokakhoz, de remek kis játék volt.

Theatre of War sorozat (Ebben van minden korszak!)

II. VHban:
The Campaign Series: Fall Weiss
Panzer Tactics HD
Hex of Steel

ill. ha kicsit elvontabbat:
Third Front
Axis and Allies 1942 Online (van single is)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
Combat mission sorozat ha van rá della. Van ukrán orosz konfliktus szimuláló is. Nem nézz ki jól de azthiszem hogy a harcjárműveknel konkrétan átütést számol, meg nincs Hp mindig ott sérül ahol eltalálják. A kampány taktikai csaták sorozata es attól függően milyen eredménnyel zársz egy csatát ugy változik hogy mi lesz a következő küldetés.
Szerintem az egyik legjobb taktikai szimulátor csak ugye kicsit bugos, szarul optimalizált és kurva drága. Janmeg iranyítani is fura. Van vagy négy kezelő panel. De amúgy az egyik legjobb.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
517
2 694
93
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
Totalwar :) bármelyik
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Köszönöm a javaslatokat!
Nem írtam, de a hangsúly a 20-21. századi háborús settingen lenne ;)
A JA2, XCOM nagyon jók, azokat is sokat toltam anno, de most valami háborús cuccra fáj a fogam.
A Combat Mission jól néz ki, vajon tényleg annyira nyögvenyelős?
Illetve próbáltam a Wargame Red Dragont, de az elég komplikált így elsőre :(
Hát az RD nél jóval komplikáltabb, de legalább lassabb. kifejezetten tervezős játék. Szerintem mielőtt megveszed töltsd le a demót és olvasd át a manualt.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
M

molnibalage

Guest
Próbáltam anno a demóját. Pocsék. A bokájáig sem ér fel a ősrégi ALB-nek sem.
Amikor szóvá tettük, hogy a kitett gyalogság talán elszakadhatn a járműtől, akkor az arrogáns válasz a fejlesztők részéről az volt, hogy mi vagyunk a hülyék, miért menne el a gyalogos messzire az IFV és APC-től. Igen, az unload az volt, hogy egymás mellett sétáltak...
Én akkor engedtem el.

A WARNO-t kb. félretettem, de még minden szarságával is egy mesterdarab ehhez az izéhez képest az alapján, amit láttam eddig.
 
M

molnibalage

Guest
Szóval a WARNO-t mit ndenképpen megvárnám, mert annak StD2-őn alapuló hadjárat rendszere eleve más single player élményt biztosít majd vélhetően. A multis meg majd kialakul.