• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Combat Mission: Black Sea-t próbálta valaki? A shock force elég érdekes volt, kíváncsi vagyok hogy sikerült ez a rész.
 
M

molnibalage

Guest
Combat Mission: Black Sea-t próbálta valaki? A shock force elég érdekes volt, kíváncsi vagyok hogy sikerült ez a rész.
Én a Demót igen. Egész érdekes, de még Wargame tapasztalat ellenére is rohadt nehéz még MI ellen is. A közössége sajnos szűk, amennyire tudom, multizni nehéz vele.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A demót én is próbáltam de abból nem tudtam eldönteni hogy ez most a shock force újra textúrázva vagy van is valami lényegi változás a dúsabb növényzeten kívül. Meg csinálhatnának végre valami szerver keresőt mert eddig egyetlen egyszer nem tudtam cm-ezni ember ellen.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
A Combat Mission Shock Force 2 akciós Steamen. Csak halkan jegyzem meg, hogy ez az első alkalom a sorozat 20 éves történelme alatt.

A NATO Forces kiegészítővel igen jól el lehet Leopárdozni:hadonaszos:

ss_fe66ba7d0f5f199c921bd5809338515b283672bd.600x338.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_
M

molnibalage

Guest
A Combat Mission Shock Force 2 akciós Steamen. Csak halkan jegyzem meg, hogy ez az első alkalom a sorozat 20 éves történelme alatt.

A NATO Forces kiegészítővel igen jól el lehet Leopárdozni:hadonaszos:

ss_fe66ba7d0f5f199c921bd5809338515b283672bd.600x338.jpg
Van ennek valós multis közössége és opciója? Anélkül szerintem semmit nem ér egy ilyen játék.
A WG széria nyúzása óta számomra az "MI" elleni bohóckodás kvázi értelmetlenné vált.

Anno játszottam ennek elődjével (?) asszem. Vagy free demo volt? Már nem rémlik, még otthon laktam, szóval jó rég volt...
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Van ennek valós multis közössége és opciója? Anélkül szerintem semmit nem ér egy ilyen játék.
A WG széria nyúzása óta számomra az "MI" elleni bohóckodás kvázi értelmetlenné vált.

Anno játszottam ennek elődjével (?) asszem. Vagy free demo volt? Már nem rémlik, még otthon laktam, szóval jó rég volt...

Youtube-on van pár jó pvp csata, ami alapján eldöntheted, hogy tetszik-e. Pl. ajánlom ezt* Josey Wales-től:


vagy ezt Usually Hapless-től:


DE:
Ezek mind play-by-mail csaták, körökre osztott akcióval. Lehet valós időben is játszani, de az szerintem nem az igazi.

DE2:
Az egyjátékos hadjáratok szerintem nagyon jók, plusz a Mission Editorral évekig el lehet lenni akár az MI ellen is. Még ha csak arra használod is, hogy letesztelj mi lett volna ha hipotéziseket.

*Ez ugyanaz az engine
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Combat Mission Cold War érkezik áprilisban:

A CM: Black Sea-t amúgy továbbra is ajánlom. Az első orosz hadjáratot tolom csak még, de már eddig is nagyon jó ütközetek voltak:
  • felzárkózás a folyóhoz
  • induló partszakaszok megtisztítása
  • átkelés ellenség jelenlétében

Eddig csak az ukránok ellen ment a dolog, de a T-64 is szépen lyukasztja a BMP-3-at. A hatfős lövész rajok meg enyhén szólva is siralmasak (legalábbis nekem, aki eddig USMC meg 2. vh-s német ejtőernyős hadjáratokat vitt csak végig). Szerencsére az ukrán morált viszonylag alacsonyra lőtték be - a rendszeres visszavonulásuk nagyon sok pixel katonám életét mentette már meg.
 
M

molnibalage

Guest
Combat Mission Cold War érkezik áprilisban:

Kb. 8 éve (?) kipróbáltam a Black Sea-t, de MI ellen nem fun.
A játék meg annyira réteg és lassú, hogy multizni alkalmatlan. Így sajnos szép és érdekes, de játékos szemmel nézve közel használhatatlan.
Az MP féle Wargame szerű játék biztosan kevésbé szimulátoros lesz, de lehet neki közössége.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Kb. 8 éve (?) kipróbáltam a Black Sea-t, de MI ellen nem fun.
A játék meg annyira réteg és lassú, hogy multizni alkalmatlan. Így sajnos szép és érdekes, de játékos szemmel nézve közel használhatatlan.
Az MP féle Wargame szerű játék biztosan kevésbé szimulátoros lesz, de lehet neki közössége.
Én is így voltam, amíg RTS-ként próbálkoztam vele. Aztán rájöttem, hogy körökre osztottan az igazi, és onnantól kezdve nekem nagyon bejön.
 
M

molnibalage

Guest
Én is így voltam, amíg RTS-ként próbálkoztam vele. Aztán rájöttem, hogy körökre osztottan az igazi, és onnantól kezdve nekem nagyon bejön.
Én is úgy játszottam vele. De úgysem jó. Ilyen komplex játékban a fun az, ha egy igazi elme ellen harcolsz.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Én is úgy játszottam vele. De úgysem jó. Ilyen komplex játékban a fun az, ha egy igazi elme ellen harcolsz.
Megértelek amúgy. Csak azért nem vagyok vele így én is, mert egyelőre nagyon élvezem a hadjáratokat. Az nekem nagyon fun, ahogy az idővel és a veszteségekkel kell egyensúlyozni.

Megkezdeni egy csatát úgy, hogy a rajaid addigra átlagosan három főre olvadtak, és a tankjaidnak nincs már repesz-romboló lőszere - az azért érdekes kihívás.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Érdekel valakit ez a városi harcra fókuszáló hadjárat? Én szívesen elvállalom bármelyik oldalt.

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Érdekel valakit ez a városi harcra fókuszáló hadjárat? Én szívesen elvállalom bármelyik oldalt.


Az első csatát a szírek oldalán hamarosan meg is nyerem egy spanyol srác ellen.
  • 1 szd tartalékost és 1 szd különlegest tudtam venni a keretből, járművek nélkül.
  • A mobik mentek az első vonalba, amit nem a város szélén, hanem 2-4 házsorral beljebb vettem fel.
  • A különlegesek 1-1 szakasza a szárnyakon és középen tartalékban kezdett.
  • Az amcsik a bal szárnyon támadnak, kb. 1 szd lövész, 1 Abrams és egy nehéz aknavető üteg.
  • A bal szárnyból mini Sztálingrád lett: jelentős a szír veszteség, de két háztömböt stabilan tartok.
  • Az amcsik vesztesége kb. 20 gyalogos, amit súlyosbít, hogy mind a lövészrajokból került ki. A bejövő tűz intenzitása ugyan nem csökkent, de a támadók mobilitása egyértelműen visszaesett.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
Az első csatát a szírek oldalán hamarosan meg is nyerem egy spanyol srác ellen.
  • 1 szd tartalékost és 1 szd különlegest tudtam venni a keretből, járművek nélkül.
  • A mobik mentek az első vonalba, amit nem a város szélén, hanem 2-4 házsorral beljebb vettem fel.
  • A különlegesek 1-1 szakasza a szárnyakon és középen tartalékban kezdett.
  • Az amcsik a bal szárnyon támadnak, kb. 1 szd lövész, 1 Abrams és egy nehéz aknavető üteg.
  • A bal szárnyból mini Sztálingrád lett: jelentős a szír veszteség, de két háztömböt stabilan tartok.
  • Az amcsik vesztesége kb. 20 gyalogos, amit súlyosbít, hogy mind a lövészrajokból került ki. A bejövő tűz intenzitása ugyan nem csökkent, de a támadók mobilitása egyértelműen visszaesett.

rs=w:640


A sötét területeket sikerült az amiknak elfoglalniuk 25 halott, 24 súlyos sebesült és egy hadifogoly árán, aztán kifulladt a támadás. A szír veszteségek ennél 17 fővel voltak magasabbak. A könnyebb sebesültek száma nagyon magas volt mindkét oldalon.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
rs=w:640


A sötét területeket sikerült az amiknak elfoglalniuk 25 halott, 24 súlyos sebesült és egy hadifogoly árán, aztán kifulladt a támadás. A szír veszteségek ennél 17 fővel voltak magasabbak. A könnyebb sebesültek száma nagyon magas volt mindkét oldalon.
Ez még mindig olyan borzalmasul optimalizált, mint a régiek voltak?