Wargame sorozat (Eugen Systems)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Majd megnézem a cikket. Mi a helyzet a single player móddal, milyen az AI?
Kőhülye. Persze egy kezdő számára, aki nem éri a játék rendszerét izzasztó, de mivel ott korlátlanul lassítható az idő ez még sokat segít.
Az ALB-ben multiplayeres egymás elleni (!) hadjárat lehetősége is volt. Hiába jobb bizonyos szempontból a RD hadjárat rendszere, de ez az, ami haverok között igen szép élettartamot adna egy játéknak.

De amúgy a feelinget meg tudja azért adni a hadjárat. Ingyé megér. De a jó hidegháborús hangulat az ALB-ben fényévekkel jobb volt, annak minden adatbázis beli marhaságával a légierőknél.
 
  • Tetszik
Reactions: hayate

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Wargame Red D. az aktuális free epic store-on. Tavaly év végén csak majdnem volt.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Már egy másik topikban írták, hogy epicen ingyenes a Wargame Red Dragon. Játszottam vele pár órát, és a játék maga nagyon jó, már amikor játszok, de számomra megöli az egészet, hogy nincs benne matchmaking. Az idő több mint 50%-át a lobbiban töltöm. Az, hogy csak manuálisan lehet/kell becsatlakozni a legszarabb rendszer, sajnos még most is több stratégiánál csak ilyen van.

Ha becsatlakozok, vagy rögtön kibasznak mert látják, hogy kis szintű noob vagyok, de ez a ritkább, vagy az op egyszerűen inaktív. Mire összejön elég ember addigra az egyik kilép, mert a balfasz op nem indítja a játékot. Ez 1v1-ben is így van. Ha én csinálok szobát és várok, hogy bejöjjön valaki akkor szépen várok amíg ready-zik, hogy azzal a deckkel jöjjön be amelyikkel akar, de baszik ready-zni várja, hogy csak úgy indítsam, de én nem tudom, felkészült-e majd egyszerűen kilép a retardált mert nem indult el a meccs.

A lobby chat a legszörnyűbb amit valaha láttam. Soha sehol ilyen toxic community még nem volt, se csgo, se fortnite, se sehol. Folyamatos a cél nélküli trágár szöveg spammelés, 90%-a politikai tartalmú, szélbaltól, széljobbig, orosz, kínai, amerikai és német oldalról. Hányadék az egész..
 
M

molnibalage

Guest
Már egy másik topikban írták, hogy epicen ingyenes a Wargame Red Dragon. Játszottam vele pár órát, és a játék maga nagyon jó, már amikor játszok, de számomra megöli az egészet, hogy nincs benne matchmaking. Az idő több mint 50%-át a lobbiban töltöm. Az, hogy csak manuálisan lehet/kell becsatlakozni a legszarabb rendszer, sajnos még most is több stratégiánál csak ilyen van.
Mert olyan kis közössége, ami van benne nem lehet írni. Mert túl sok térkép és paraméter van.
A ranked volt ilyen matchmaking, de ott random map jön és conq. amit a játékosok, a camperek utálnak, mert ott csinálni is kell valamit a győzelemért...
A játékot a közössége nyírta ki
Most is csak az Epic ingyenesség miatt lőtt ki a játékosok száma.
Ha becsatlakozok, vagy rögtön kibasznak mert látják, hogy kis szintű noob vagyok, de ez a ritkább, vagy az op egyszerűen inaktív.
Igen, ez megy 3+ éve. Stacking, pubstomping. Vag random noob vs team és kib*szottul büszkék, hogy győznek. Aztán mikor két nem tökkelütött random kooperatív ellenfél van, akkor már azok is elkenik a szájukat.

Mire összejön elég ember addigra az egyik kilép, mert a balfasz op nem indítja a játékot. Ez 1v1-ben is így van. Ha én csinálok szobát és várok, hogy bejöjjön valaki akkor szépen várok amíg ready-zik, hogy azzal a deckkel jöjjön be amelyikkel akar, de baszik ready-zni várja, hogy csak úgy indítsam, de én nem tudom, felkészült-e majd egyszerűen kilép a retardált mert nem indult el a meccs.

A lobby chat a legszörnyűbb amit valaha láttam. Soha sehol ilyen toxic community még nem volt, se csgo, se fortnite, se sehol. Folyamatos a cél nélküli trágár szöveg spammelés, 90%-a politikai tartalmú, szélbaltól, széljobbig, orosz, kínai, amerikai és német oldalról. Hányadék az egész..
Az. Ezért mondtam, hogy HTKA közösséggel tolnám. Meg gondolom csak az alap kiadást adták, a NATION DLC-ket nem. Na, azok akkora fosok, hogy ijaj.
De szólóban, akit a műfaj érdekel, most kipróbálhatja. Arra jó.

Ja, és a játékosok és a játék 99.99%-a csaj A cat decket tol. A játék tartalmának 2/3%-át kihagyják, ami ráadásul sokkal balanszoltabb. Nincsenek benne fantasy/unicorn egységek, amik sosem léteztek és veszettül OP-ék. Nincs az, hogy elveszted két drága egységed, akkor kb. el is dőlt a játék. Mert a legerősebb és gyengébb fegyverek között kisebb a difi.

Életem legjobb meccse az volt, amikor NATO minor vs WPACT minor volt C kategóriában.
Német, dán, norvég és francia deck ment, lengyel, német és cseh ellen. Na, az kurva nagy volt. Volt léptéke a csatának.
Ez most is csapatnám, ezerrel. Mert EGYETLEN ilyen játékos sikerült tolni összevissza.
 
M

molnibalage

Guest
Szóval, ha bárkinek lenne kedve egy jók kis hidegháborús jó kis RTS-hez én benne vagyok, de legalább 4 ember lenne az ideális, mert az 1v1 az nagyon más stílus, mint 2v2
 
  • Tetszik
Reactions: Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Szóval, ha bárkinek lenne kedve egy jók kis hidegháborús jó kis RTS-hez én benne vagyok, de legalább 4 ember lenne az ideális, mert az 1v1 az nagyon más stílus, mint 2v2
Csak legyen egyszer időm hozzá, mindig adhoc módon indítok el játékot, de majd össze lehetne hozni.
 
M

molnibalage

Guest
Csak legyen egyszer időm hozzá, mindig adhoc módon indítok el játékot, de majd össze lehetne hozni.
Sajnos ez szervezést is igényel. De akkor legfeljebb 1v1 lesz. A lényeg az, hogy szerintem kerüljük az A cat játékot. A kezdők számára ott amúgy is gyorsan történik minden, mert minden halálos és fúdegyors és a OP egységek tarolnak. A C kategóriás játék nagyon nem erről szól.
 
  • Tetszik
Reactions: Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Sajnos ez szervezést is igényel. De akkor legfeljebb 1v1 lesz. A lényeg az, hogy szerintem kerüljük az A cat játékot. A kezdők számára ott amúgy is gyorsan történik minden, mert minden halálos és fúdegyors és a OP egységek tarolnak. A C kategóriás játék nagyon nem erről szól.
Ezt a részét rád bízom, majd összehozzuk. Addig ismerkedem vele, mert 1-2 év után vettem elő újra megint :)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Javítom magam, illetve amit párja napja írtam. Ahogy molni is írta a ranked az valójában egy matchmaking, szóval van ilyen a játékban. A játékmód, ahogy nézem fix, nekem az nem túlzottan tetszik, ennek ellenére nagyon jó a játék, rá lehet kattani.

Jó az 1v1, a 2v2. A 3v3 és a nagyobb csaták nem igazán bejövősek nekem, kivéve a 20v20, az valamiért nagyon tetszik.

A lobbi chat most már visszafogottabb mint az epices ingyenes napokon, szerintem a fejlesztők ráálltak egy kicsit a témára mert gyanúsan tiszta a felület. Igaz, én is tiltottam kb 100 embert, de azt olvastam valakinek 200 ember kellett tiltania, hogy megtisztítsa a felületet a spammerektől.

A játékkal kb 1500 ember játszik egy időben, úgyhogy könnyű meccseket találni.
 
M

molnibalage

Guest
Javítom magam, illetve amit párja napja írtam. Ahogy molni is írta a ranked az valójában egy matchmaking, szóval van ilyen a játékban. A játékmód, ahogy nézem fix, nekem az nem túlzottan tetszik, ennek ellenére nagyon jó a játék, rá lehet kattani.

Jó az 1v1, a 2v2. A 3v3 és a nagyobb csaták nem igazán bejövősek nekem, kivéve a 20v20, az valamiért nagyon tetszik.

A lobbi chat most már visszafogottabb mint az epices ingyenes napokon, szerintem a fejlesztők ráálltak egy kicsit a témára mert gyanúsan tiszta a felület. Igaz, én is tiltottam kb 100 embert, de azt olvastam valakinek 200 ember kellett tiltania, hogy megtisztítsa a felületet a spammerektől.

A játékkal kb 1500 ember játszik egy időben, úgyhogy könnyű meccseket találni.
10 v 10 van csak.
De abból van low cost tactial. A nagy 10v10 látványos fun, de totál balanszolatlan.
 
K

kamm

Guest
Ha HTKA-s közössége lenne, talán még néha tolnám is vele. :)

Lehet, hogy ugy meg rosszabb lenne... :D

Viccet felreteve, en FPSt jatszottam anno competitive szinten, de oszinten szolva a k-europai teamek kozul keves volt, amelyik mondjuk meg 6-8 eve is megutottek a csapatmunkanak azt a szintjet, ami szukseges volt... raadasul amig nem volt vaskezu szurese a mindenfele trukkoknek, addig szinte minden arrafele hostolt server tele volt ezekkel az osszevissza csalo idiotakkal (talan sokan ezert is nem tanultak meg soha keszseg szintjen egyetlen jatekot sem?)
 
M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy ugy meg rosszabb lenne... :D

Viccet felreteve, en FPSt jatszottam anno competitive szinten, de oszinten szolva a k-europai teamek kozul keves volt, amelyik mondjuk meg 6-8 eve is megutottek a csapatmunkanak azt a szintjet, ami szukseges volt... raadasul amig nem volt vaskezu szurese a mindenfele trukkoknek, addig szinte minden arrafele hostolt server tele volt ezekkel az osszevissza csalo idiotakkal (talan sokan ezert is nem tanultak meg soha keszseg szintjen egyetlen jatekot sem?)
Egyáltalán nem célom kompetitív szinten játszani. A WG-ben sem tudja ezt mindenki minden térkép és játékformában. Ott a "kompetitív" a randek, amit 1:1 és szerintem azon a térképeken, ahogy lehet tolni, annak semmi köze nincs a taktikázáshoz. Klikkelőbajnokság, szerencsejáték és pusztán arról szól, hogy ki lát meg hamarabb dolgokat a térképen.

Tegnap pont poénból megnéztem egy 1v1 rankedet a YT-n, hát dögunalom volt, amit műveltek, amit ráadásul (elvileg) az egyik legtapasztaltabb játékos mutatott. Jugó meg finn egységekkel, mert félelmetesen OP-ket kaptan a vicces DLC-ben.

Én kb. csak azért mennék, hogy B és C kategóriás játékot toljak a régi hidegháborús egységekkel. A totál OP egységekkel való játékot régen meguntam már. A sok balfasz játékos anno és ma is sír még, hogy miért nincs több DLC, de a játék tartalmának kb. 2/3-hoz hozzá sem nyúltak, mert csak A cat játékot játszanak...
 
K

kamm

Guest
Egyáltalán nem célom kompetitív szinten játszani. A WG-ben sem tudja ezt mindenki minden térkép és játékformában. Ott a "kompetitív" a randek, amit 1:1 és szerintem azon a térképeken, ahogy lehet tolni, annak semmi köze nincs a taktikázáshoz. Klikkelőbajnokság, szerencsejáték és pusztán arról szól, hogy ki lát meg hamarabb dolgokat a térképen.

Tegnap pont poénból megnéztem egy 1v1 rankedet a YT-n, hát dögunalom volt, amit műveltek, amit ráadásul (elvileg) az egyik legtapasztaltabb játékos mutatott. Jugó meg finn egységekkel, mert félelmetesen OP-ket kaptan a vicces DLC-ben.

Én kb. csak azért mennék, hogy B és C kategóriás játékot toljak a régi hidegháborús egységekkel. A totál OP egységekkel való játékot régen meguntam már. A sok balfasz játékos anno és ma is sír még, hogy miért nincs több DLC, de a játék tartalmának kb. 2/3-hoz hozzá sem nyúltak, mert csak A cat játékot játszanak...

Ez esetleg? Ezt nem ismerem, de most eppen meg a normal $10 helyett is $3 par dollar Steamen, eleg regi ahhoz, hogy barmin elfut es a voice command system eleg jol hangzik, regen ki akartam mar probalni:

 
M

molnibalage

Guest
Ez esetleg? Ezt nem ismerem, de most eppen meg a normal $10 helyett is $3 par dollar Steamen, eleg regi ahhoz, hogy barmin elfut es a voice command system eleg jol hangzik, regen ki akartam mar probalni:

Semmi nyoma nincs annak a modellezési mélységnek a videó alapján, ami a WG-ben van és sci fi az egész.
 
M

molnibalage

Guest
Yeah, felmegyek és mit látok? C cat 10 v 10.
Kurvajó volt.
Itt nincsen mindenféle fantasy egység és tök átlagos T-72A és korszakos egységek használhatók.

HmKmVoS.png


HIh7OoV.png
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Hosszú idő után visszatértem a fórumra.

Ismerkedek ezzel a játékkal 2 hete, már amennyi időm van munka, suli és barátnő mellett. Sajnos magyar nyelvű youtube videók nincsenek, illetve 6-7 évvel ezelőttről van pár elhalt próbálkozás. Angol csatornákat nézegetek, Razzman és Raptor akinek a sorozatai fogyaszthatóak nekem, angol tudásom konvergál a 0hoz, de még így is sikerül pár dolgot megtanulni belőle.
Viszont jó lenne valami tapasztaltabb magyarral játszani közben TS-n vagy discordon dumálni, megbeszélni a játék részleteit, jó lenne tanulni pár dolgot.
Még csak a koreai kampány elején vagyok, de a gép könnyen verhető. Ha valakinek lenne kedve játszani esetleg tanítani is közben szívesen venném.
Paklit még nem csináltam, van valami ajánlott buildig? esetleg rankeden szintenként változik ez is? ja és a mikró azt hogyan és mint működik? lenne pár kérdésem... bocsi,de valahogy kimaradtam a játékból, de lelkes kezdő vagyok :p