• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
T

Törölt tag 2822

Guest
Olvastam, hogy valaki játszik itt Men of War: Assault Squad 2-vel. Nekem is megvan, de nem tetszett, viszont mostanában YT videókat nézegettem róla megint hátha megtetszik. Viszont, találtam egy ilyet: Men of War 2: Arena


Ez elvileg az eredeti Men of War készítőinek a munkája, új, és free to play. Számomra eddig ismeretlen volt, ma bukkantam rá. Van-e valakinek valamilyen tapasztalata vele?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nagyon meh. Mit tud amit a WG:RD nem tud?
Ahogy láttam a gép nehezen boldogult fent tartani az fps-t pedig nem történt valami sok minden. A pálya teljesen lapos még Europian Escalation is érdekesebb volt pálya szempontjából mint ez. Hp csík, amit a WG-ben sem szeretek, el kéne már érni oda ahol nem hp-je van egy páncélosnak hanem páncél értéke, becsapódási sebessége, átütő ereje vagy tömörsége, becsapódási szöge, hely alapú sebződés. A tankoknak meg legyen már füstvetője.

Ez egy gyenge koppintásnak tűnik.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon meh. Mit tud amit a WG:RD nem tud?
Ahogy láttam a gép nehezen boldogult fent tartani az fps-t pedig nem történt valami sok minden. A pálya teljesen lapos még Europian Escalation is érdekesebb volt pálya szempontjából mint ez. Hp csík, amit a WG-ben sem szeretek, el kéne már érni oda ahol nem hp-je van egy páncélosnak hanem páncél értéke, becsapódási sebessége, átütő ereje vagy tömörsége, becsapódási szöge, hely alapú sebződés. A tankoknak meg legyen már füstvetője.

Ez egy gyenge koppintásnak tűnik.
Ha pl. az alakzat tud azonos sebességgel mozogni, akkor már többet.
Vagy pl. az egység lőtt füstgránátot...

Amúgy meg elég vicces a WG:RD-hez mérni.
Az a harmadik próbálkozás és 5+ év fejlesztés után lett, ami. Az EE 2012-ben jött ki, a RD 2014 tavaszán és úgy, hogy free DLC-k tettéj csaj teljesség 2016 (?) táján.

Talán mérd az EE-hez első körben...

Az, hogy az RD mit és hogyan kúrt el inkább el sem kezdem sorolni, mert minden erénye ellenére az asztallapot átszakítaná.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ha pl. az alakzat tud azonos sebességgel mozogni, akkor már többet.
Amúgy meg elég vicces a WG:RD-hez mérni. Az a harmadik próbálkozás és 5+ év fejlesztés után lett, ami. Talán mér az EE-hez első körben...

Az, hogy az RD mit és hogyan kúrt el inkább el sem kezdem sorolni, mert minden erénye ellenére az asztallapot átszakítaná.
Na ja csak miért vedd meg ha nem jobb a konkurenciánál? Meg had ne mérjem már egy tíz éves játékhoz csak azért mert ez az első próbálkozásuk.
Ha semmi újat nem tesz le az asztalra miért venné meg bárki is?
 
M

molnibalage

Guest
Na ja csak miért vedd meg ha nem jobb a konkurenciánál? Meg had ne mérjem már egy tíz éves játékhoz csak azért mert ez az első próbálkozásuk.
Ha semmi újat nem tesz le az asztalra miért venné meg bárki is?
Lássuk csak, csak ami ebből a videóból látszik...
  • Van behívható air support. Tehát ezt nem úgy kezeli, mint a RD. Ez az alap EE-ben nem volt.

  • A gyalogság együtt mozgott a támogató járművel. Ez sem tudja az RD. 8+ év folyamatos kérdés ellenére egy kibaszott match speed opciót nem tudtak beletenni...

    De Dél-Afrika DLC, na az lesz...
    Kell, mint púp a hátam közepére.

  • Van füstgránát, ami mai napig nincs a WG-ben.

    Mondjuk az ATGM így is szinte semmire nem jó a WG-ben mert a land unit sebessége fel van skálázva röhejesen, de az ATGM sebessége arányaiban meg nincs. Egy hk-ra egy 2625 m-es ATGM tüzel és mire célba érne az ATGM, addigra a 2275 méteres löveg lőtávba ér. LOL Nincs lőtávolság, de sokszor pontosság előnye sem az ATGM-nek egy hk löveggel szemben még 2 km közelében sem, nemhogy felette...

  • A tüzérség is behívható support. A video alapján nem nevetséges, mint a top tier a RD-ben, ahol egy 155 mm-es tüzérségi gránát szórása távolságtól függüetlen és állandó kisebb, mint egy LGB-é...Ami 30km távolságból kinsnipeolt egy CV-t... Cserébe mai napig nem sikerült beállítani a 105/122 mm arty célzási idejét, de a 120 mm mortar, az bezzeg 10 sec alatt céloz, ameddig a 105/120 mm arty meg 25 sec. Micsoda "balansz"...

  • Látod a kijelölt egységeket, hogy merre mozognak, és van range circle is. Ez is mai napig nem csinálták meg az WG-ben... Tehát, ha leparkolsz egy nem löveges izével, ahol csak az attack at pos, segítségével tudsz távolságot mérni, akkor lövésed nincs, hogy mi meddig tud ellőni és mi LOS...
Igen, van amiben gyengébbnek tűnik a jelen állapotában a Regiments, pl. a cikázó ATGM elég röhejesen néz ki. Bár ez a WG : EE-ben is ilyen volt.
Szóval szerintem várjuk ki a végét.

És mondom, az az elvárás, hogy valaki nulláról akkora terjedelmet tegyen ki, amit az RD 3,5 lépcsőben ért el mulatságos.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Van behívható air support. Tehát ezt nem úgy kezeli, mint a RD. Ez az alap EE-ben nem volt.
Az RD-ben meg volt behívható repülő ami szerintem jobb. Mondjuk én szerettem az EE only helikopter csatáit mert nem volt instan counter a gyalogsági rohamokra. Az RD-ben meg point and click boom nincs gyalogság.
A gyalogság együtt mozgott a támogató járművel. Ez sem tudja az RD. 8+ év folyamatos kérdés ellenére egy kibaszott match speed opciót nem tudtak beletenni...
Hát oké de azért ez nem olyan nagy dolog. Biztos velem van a baj de nekem nagyon tűnt fel eddig. Ahogy elnéztem fedezéket nem ad a gyalogságnak szóval jah együtt mozognak és lőnek de ennyi.
De Dél-Afrika DLC, na az lesz...
Kell, mint púp a hátam közepére.
Nekem keresztbe van téve az ujjam hogy bevezetik a dlc-vel az SD-2-s qol javításokat.

van füstgránát, ami mai napig nincs a WG-ben.
jogos.
Mondjuk az ATGM így is szinte semmire nem jó a WG-ben mert a land unit sebessége fel van skálázva röhejesen, de az ATGM sebessége arányaiban meg nincs. Egy hk-ra egy 2625 m-es ATGM tüzel és mire célba érne az ATGM, addigra a 2275 méteres löveg lőtávba ér. LOL Nincs lőtávolság, de sokszor pontosság előnye sem az ATGM-nek egy hk löveggel szemben még 2 km közelében sem, nemhogy felette...
megint csak jogos.

A tüzérség is behívható support. A video alapján nem nevetséges, mint a top tier a RD-ben, ahol egy 155 mm-es tüzérségi gránát szórása távolságtól függüetlen és állandó kisebb, mint egy LGB-é...Ami 30km távolságból kinsnipeolt egy CV-t... Cserébe mai napig nem sikerült beállítani a 105/122 mm arty célzási idejét, de a 120 mm mortar, az bezzeg 10 sec alatt céloz, ameddig a 105/120 mm arty meg 25 sec. Micsoda "balansz"...
Most nincs elöttem a játék meg egy ideje nem játszottam de meg mernék esküdni hogy a tüzérség minél messzebb lövet annál szélesebb körben adja le salvoját, de lehet hogy csak rosszul értem amit írsz. LGB mint laser guided bomb? Mert nem tudom melyik arty tudja tökéletes pontosan eltalálni amire rányomok(Az MLRS-en kívül). Ha itt az F117 LGB-ről beszélsz az egy ismert bug hogy ha nem egy célra használod el a két bombát akkor full elrepül a picsába mind kettő.

Látod a kijelölt egységeket, hogy merre mozognak, és van range circle is. Ez is mai napig nem csinálták meg az WG-ben... Tehát, ha leparkolsz egy nem löveges izével, ahol csak az attack at pos, segítségével tudsz távolságot mérni, akkor lövésed nincs, hogy mi meddig tud ellőni és mi LOS...
Ja ezért is remélem hogy a dlc-vel berakják az sd fejlesztéseit mert az RD-ben borzasztó hogy a T-vel kell távolságot mérni.
És mondom, az az elvárás, hogy valaki nulláról akkora terjedelmet tegyen ki, amit az RD 3,5 lépcsőben ért el mulatságos.
Én nem várom el csak nem értem minek fizessek azért amit ajánl. És szerintem a többség így lesz vele, ezért is mondtam hogy többet kellene változtatnia vagy valami újat hoznia mert ez így kevés. Nincs elég vonz ereje hogy kialakulj mögé egy közösség ami viszi a hátán mint az EE-t.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Néztem videót igazad van tényleg ugyanakkora a szórása a ceasernak, 400 óra alatt nem tűnt fel.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem keresztbe van téve az ujjam hogy bevezetik a dlc-vel az SD-2-s qol javításokat.
A leghalványabb jelét sem mutatják ennek. Bár tegnap frissített 1,4 GB táján a WG.
Most nincs elöttem a játék meg egy ideje nem játszottam de meg mernék esküdni hogy a tüzérség minél messzebb lövet annál szélesebb körben adja le salvoját, de lehet hogy csak rosszul értem amit írsz.
Ez csak a rakétás tüzérségnél vagy így. Érdekes modellezési megközelítése van a Eugennak na...

LGB mint laser guided bomb? Mert nem tudom melyik arty tudja tökéletes pontosan eltalálni amire rányomok(Az MLRS-en kívül). Ha itt az F117 LGB-ről beszélsz az egy ismert bug hogy ha nem egy célra használod el a két bombát akkor full elrepül a picsába mind kettő.
Az izraeli F-4 gép EO bombát old és azoknak van valamekkora szórása és az LGB-nek is tudtommal egy pacth óta. A top tier A cat 155 mm-*es ágyú szórása corrected shot nélkül is kisebb, mint a buta bomák szórása, corrected shottal meg aztán hajjaj.

Ja ezért is remélem hogy a dlc-vel berakják az sd fejlesztéseit mert az RD-ben borzasztó hogy a T-vel kell távolságot mérni.
Már ahol tudsz...
Mert SAM, ATGM esetén nem tudsz...
Én nem várom el csak nem értem minek fizessek azért amit ajánl. És szerintem a többség így lesz vele, ezért is mondtam hogy többet kellene változtatnia vagy valami újat hoznia mert ez így kevés. Nincs elég vonz ereje hogy kialakulj mögé egy közösség ami viszi a hátán mint az EE-t.
A WG is az ALB-vel lőtt ki igazán tudtommal.
Én utólag vettem meg leárazva valami 2 EUR-ért a EE-t, hogy lássam miből indultak ki. Fogalmazzunk úgy, hogy már az EE és ALB között is akkora szakadék volt, hogy alig mondtad volna meg, hogy az ALB az EE-ből lett megalkotva.

Az ALB és RD esetén ez nem akkora. A sok jó újítás ellenére sajnos többet toltak el és az Eguen segget csinált a szájából is.
Volt egy topik anno, hogy volt egy szép hosszú lista, hogy "mi az, amit ne kérj, mert soha nem lesz rajta".
Na ez volt a CBU-s rakéta tüzérség. Erre mi van az RD-ben? Ja, hogy pont ez...
Az ATACMS és a HUD-n a tüzérségi tűz nem kijelzése miatt egy reflexjáték lett az egészből így a counterarty és CBU arty kitéréséből is.

Azért vicces, hogy mennyire nem értette sokszor maga az EUGEN sem, hogy mi a fenét csinál...
 
  • Tetszik
Reactions: omae
M

molnibalage

Guest
Jól sikerült a Rome Toral War Remastered diplomáciája.

Ja, nem. :D

Az eredetié se volt jó semmire. Eddig egy kezem is bőven meg tudom számolni, ahol bármit is ért a diplo.
Anno rohadtul meguntam már az egészet. Úgy vittem végig, hogy kilóra megvettem minden közeledő sereget és csak a hódító csatákat játszottam le.

Itt tart ma a "fejlesztés"....
 
M

molnibalage

Guest
Jól sikerült a Rome Toral War Remastered diplomáciája.

Ja, nem. :D

De egyébként tényleg elképesztő, hogy semmiféle minőségi előírás nincs játékokra. Ez gyakorlatilag egy nem működő termék. És simán el lehet adni így.
És, ha megvetted IJ.

És ezért csorgatták a nyálukat sokan, hogy de jó, leveri majd az RTW2-őt, mert ebben van lakosság.
Hooooooooooogyne...
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63
IXHWHts.png
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Még hátra van a ROMA VICTRIX - Reach 1948 as Rumania without changing sides or backstabbing someone, and then loosing
 
  • Tetszik
Reactions: JTDP
M

molnibalage

Guest
Nah, a regiments-et eltolták tavaszról és csak annyi van kiadási dátumnak, hogy 2021. Nem sok jót sejtet...
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
A Micropose új Naval Combat játékáról van valami hír? Ha jól emlékszem tavaszra ígértek valamit, de nem találok semmi új infót. Nálam a nyár júniusban kezdődik (szeptember elsején végződik), de ezt ők talán nem tudják.
 
M

molnibalage

Guest
A Micropose új Naval Combat játékáról van valami hír? Ha jól emlékszem tavaszra ígértek valamit, de nem találok semmi új infót. Nálam a nyár júniusban kezdődik (szeptember elsején végződik), de ezt ők talán nem tudják.
Lesz valami YT stream róla vagy már volt, FB oldalukon láttam. Minden MP játék megjelenését szinte eltolták vagy nincs időpontja és nem lesz MP sem.
Attól tartok ez már nem az az innovatív MP lesz, mint anno volt. Csak brand neve van meg, de n+1 "noname" studio fejleszt.
 
  • Tetszik
Reactions: hayate
M

molnibalage

Guest
Lesz valami YT stream róla vagy már volt, FB oldalukon láttam. Minden MP játék megjelenését szinte eltolták vagy nincs időpontja és nem lesz MP sem.
Attól tartok ez már nem az az innovatív MP lesz, mint anno volt. Csak brand neve van meg, de n+1 "noname" studio fejleszt.
Ja, hogy nem a saját csatin volt...