1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonák egyéni felszerelése, eszközök, élelmezés

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Mackensen által indítva @ 2015. január 1..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Azokban normál esetben nem főzöl. Több magyar tanulmány is született arról, hogy elég sok alumíniumot eszünk meg ha odafűtünk az alu edényeknek.

2. wolfram

wolfram Well-Known Member

Te azt feltételezed a döntéshozói pozícióba helyezett emberekről, hogy komolyabb asszociatív képességekkel rendelkeznek? :eek: Nem hinném, hogy ilyesmi feltételeknek kellett megfelelniük. Inkább a hűség, az engedelmesség lehetett a fő szempont. Amúgy meg ki tudja? Lehet, hogy végül igaza lesz, mert pár év múlva mégis kiderül, hogy az alu bizony erősen mérgező. A tojással (koleszterin) is eljátszották már párszor, hogy káros-nem káros...

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Már legalább 100 éve elterjedt termékről van szó, amit az emberiség hatalmas része nap mint nap használ. Ekkora statisztikai mintálval, ekkora időn keresztül ha valami komoly gond lett volna vele, mára már kiderült volna. Onnan indúlt, hogy felboncolva Alzhaimer kórban elhunyt betegeket az agyukban szokatlanúl magas alumínium koncentrációt mértek, viszont azt már nem állapították meg, hogy ez miért is van?
    http://www.snopes.com/cooking-with-aluminum-foil-puts-you-at-risk-for-alzheimers/

4. wolfram

Hmm, ez érdekes. Akkor valószínűleg az óvatosság lesz az oka.

Igen, ezt már említetted. Én ezeket találtam:

ATSDR összefoglaló:

https://www.atsdr.cdc.gov/phs/phs.asp?id=1076&tid=34

És NCBI:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2782734/

Elvileg nem különösebben veszélyes. Veseelégtelenségben szenvedőkre lehet leginkább az.

Mackensen likes this.
  5. Mackensen

Végül is mindegy, ami érdekes, hogy megint számolnak a rendszeresítésével. Vajon mi lehet az oka? Rájöttek, hogy nincs köztes állapot, a MRE és a konyha közt?

6. Mackensen

Szerintem az ő áraik állnak közelebb a "reális" árakhoz. Hasonlítsd össza átlagos termékek árait a hazai árakkal és kb hasonló eltéréseket találsz majd.

7. Mackensen

Ezen jól látszik a felszerelésük.

8. wolfram

Passz. De szerintem egyáltalán nem rossz az, ha van a katonánál egy olyan edény, amiben tud vizet forralni bármilyen célból, ha kell. Jó, lehet éppen vizet forralni akár még PET palackban is szükség esetén, de az aztán már tényleg egészségtelen.

9. Mackensen

Én ennek örvendek. Sőt régebben volt egy vitám Dudivan kulacs vs camelbak ügyben. Ezek szerint a kulacsok és a tartozékuk marad vagy lesz.

10. wolfram

Ja igen, emlékszem rá.
    Most úgy tűnik, hogy maradnak. Aztán persze ki tudja. Meg kérdés, hogy legyártanak-e megfelelő mennyiségű (itt azért legalább 5-10000 darabról lenne szó) csajkát is, vagy csak mutatóba párat.

11. Mackensen

Attól függ kitől rendelik.

12. wolfram

Na igen. Ha olyasvalakitől, aki okosabb, mint Zuckerberg... :hadonaszos:

13. Mackensen

Sose hallottam Zuckerbergről, hogy pocség minőségű és drága csajkákat gyártott volna :)

14. wolfram

Jóóó, te is tudod, hogy mire értettem. :cool: Akkor legalább a mennyiség meglenne. A minőség meg eddig sem számított... De én annyira örülnék, ha mernének nagyot álmodni legalább ebben (csajkával-kulaccsal elég nehéz ölni, tehát a pacifistáknak, AI-nak, TASZ-nak sem lehetne szava) bevállalnák a titán készletet. Már azóta találtam 150 dodóért is ugyanazt, ugyanattól a gyártótól, csak egy amcsi viszonteladótól saját márkanéven (ugye mondtam, hogy a kínaiak marhára túlárazzák azzal a 200 dollárral...).

http://www.heavycoverinc.com/heavy-...udes-tritan-plastic-and-titanium-canteen-cap/

15. Mackensen

Megtaláltam alin is 123 euróért.
    https://www.aliexpress.com/item/Kei...lgo_pvid=34695c92-9c3d-4c44-9705-99d97af4b4b6
    Meg aztán ha nagyon meg akarod venni akkor próbálj meg alkudozni velük.
    Viszont én jól elvagyok az alu ejtőernyős kulacsommal. Akkora adag rizset vagy hajdinakását lehet benne főzni, hogy akár három ember is jól lakik.

16. wolfram

100 felett nálam nem opció. Nem vagyok én Krőzus... :(
    Na de a titán sokkal cool-abb! :p (Egyébként én egy fél literes Tatonka acélbögrével nyomom az alkalmi főzőcskézést, bár eddig még csak zacskós leves főtt benne.)

17. Mackensen

Úgy tűnik, hogy ezek gyártják.
    https://chinametalfabrication.en.alibaba.com/?spm=a2700.8304367.0.0.jhElby
    Ezt a terméket meg csak mellékesen csinálják
    https://www.alibaba.com/product-det...42710.html?spm=a2700.7724838.2017115.1.zTWUDe
    Szerintem ha bőven 500+ darabot rendelnél, már 100 dollár alá tudnád nyomni az árat :D
    A hajdinakása remek találmány (kicsit börtönkoszt íze van, de nem olyan rossz), hihetettlenül kiadós. Egy rész kásához két rész víz. Ez egy csajka esetében egy bögre (kb 300 ml) kásához két bögre víz, ez gy elég jól kitölti.
    Innen loptam az ötletet, csak én nem teszek bele levesport, csak símán megsózom.

wolfram likes this.
  18. wolfram

Épp erre gondoltam a Honvédség kapcsán. Vagy akár még itthon is lehetne gyártani. Akár a teljes folyamatot beleértve is. Elvileg van titánban gazdag bauxitunk, stb. A titánból készült akármiket meg amúgy is könnyen el lehet adni, van piacuk (persze megfelelő, versenyképes áron) mivel a hype-faktor, meg a valóban nagyon pozitív tulajdonságai miatt keresettek a titán eszközök.

Erről a hajdinakásáról most hallottam először. Köszi, kipróbálom majd.

(Off. Cagnát megint bannoltátok? Pedig már épp kezdtem vele összecimbizni. Off/off)

19. Mackensen

Kétlem, hogy bárki titánkannákban gondollkodna. A rozsdamentes acéllal sincs baj, pár ezres nagyságrendért meg nem éri meg bármilyen ipari háttért is kiépíteni.
    Gondolom valami ilyesmiről van szó. Az eladó szerint a havi kapacitásuk 30 000 darab és kb 2-3 dollárért adják, bár szerintem lehet alkudni bőven.
    https://www.alibaba.com/product-det...240.html?spm=a2700.7724838.2017115.152.jeEztB

Nem tudok semmi ilyesmiről.

20. wolfram

Pont arra gondoltam, hogy a kulacs-csajka révén beindulhatna a dolog és csatlakozhatnánk a "titán-nagyhatalmakhoz". Mert jelenleg az oroszok, az amcsik és Kína uralják ezt a piacot (persze jelen vannak még a franciák, japók, svédek, stb. is, de ők nem túl jelentősen). Polgári területen inkább az amcsik és Kína. Szerintem lehetne keresnivalónk ott. És persze, hogy pusztán a katonák evő-ivócuccai még önmagukban nem érnék meg. Viszont lehetne ugródeszka egy sokkal nagyobb piachoz, katonai és polgári vonalon. Bár az tény, hogy ebben a témában eléggé elfogult vagyok, de szerintem lenne értelme megpróbálni. Inkább ebbe fektetnének, akár uniós lóvét is, ha lehet.

Hát, ha már mondjuk az alapanyag nem is itthoni, de legalább a késztermék gyártását remélem, hogy itthon csinálják.

Janzen úgy 99%, hogy Cagna volt, szerintem. Persze lehet, hogy tévedek.

Ezen oldal megosztása