• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 980
113
Na erről pont tudok nyilatkozni egyik bakony után egy hónapig ezeken éltem szinte meg sima konzerven mert el lett mulatva a pénz ebből meg sok volt. Megnézem de azt tudom hogy az onmelegito tasak indiai (ez megmaradt mert ez volt aszhiszem az egyetlen nem magyar termék benne. És ki voltam akadva hogy két mikrozhato zacskót egy deci vizet zacskoba és pár gramm oltatlanmeszet miért kellett már indiabol hozatni) na de eloturok egyet és pontositok mert ha minden igaz akad meg 2-3 db
Mert az a Gangesz vize volt.;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Igen. Meg van repedve, virágcserép volt, télen a víz bennmaradt,szétrepesztette. Idővel majd meghegesztetem (én nem merem) csak öntvényhez való pálca kell hozzá, majd ha kapok valahonnét pár darabot akkor.
Én nem ismerek olyat aki tud öntöttvasat hgeszteni. Ez valami lgende lehet amiről mindenki hallott, de még senki nem látott élőbe :D
Szrintem inkább hagyd így. Szép így is, mintsem valammilyen kókler tönkretegye még jobban akkor már inkább maradjon meg a leg eredetib formájában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Én nem ismerek olyat aki tud öntöttvasat hgeszteni. Ez valami lgende lehet amiről mindenki hallott, de még senki nem látott élőbe :D
Szrintem inkább hagyd így. Szép így is, mintsem valammilyen kókler tönkretegye még jobban akkor már inkább maradjon meg a leg eredetib formájában.
Lehet öntött vasat hegeszteni már vagy 80 éve.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Persze, hogy lehet, csak az én környezetemben még nem találkoztam olyannal (belátom, nem is nagyon kerestem).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Német WH II sátorlap (zelthbahn) használat közben. Talán ez hagyta meg a legnagyobb mozgásteret a kéznek és a fejnek az összes világháborús modell közül. Érdekes, hogy nincs kapucnija, de ha sisakot hord valaki ennek nem hiszem, hogy akkora a jelentőssége.
3:50 perctől
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Vicces, ahogy játszik a tartozékokkal :D
Ennyi erővel én is csinálhatnék egy ilyen filmet az enyémről
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Találtam róluk képet
1361732208etel4.jpg

23453.jpg

Ez meg egy német
3059970984_036f80973e.jpg


Egyből beugrott a 4 páncélos és a kutya című film,abban vitte a jóember ilyenben az abrakot,de a galád német orvlövész seggbe lőtte,mire emberünk elhasalt,és a forró leves csorgott a püspökfalatjára.:D
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 980
113
Szerintem egy rakás felesleges holmi van benne amik csak a ballasztot növelik, plusz szemét. Gondolom ez a mennyiség 24 órai adagra értendő nem egy 12 órás szolgálatra. Beteszem a képeket mert úgy jobb hozzáfűzni a véleményem.
18741153_1384298494969976_654573992_n.jpg

Most itt a fő gondom az hogy vagy ropi vagy mogyoró, de inkább egyik sem mert az ember nagyon szomjas tud lenni ha ilyet zabál + még gyalogol is pláne ilyenkor nyáron. Ráadásul a Coop a világ legdrágább boltja, a termékei nem épp olcsók a minőségükhöz viszonyítva. A tyúkhúslevest se tudom nagyon hova tenni, gondolom az valami por amit főzőcskézni kell és ahhoz is víz kell. A cívis víznél is van olcsóbb, és ráadásul ez 0,5literes így ebben a formában semmi értelmét nem látom. Ehhez a menühöz rengeteg víz kell, plusz fél liter drága víz háát nem tudom... ? A ropi,mogyoró,húsleves,víz kombó ára kb 5-600ft körül van, ebből az összegből kijött volna egy energia ital és mellé némi alma és vöröshagyma, netán a szalámis szendvicsbe még + sajt vagy paprika vagy szalámi 156 g hússal nem 132-vel mondjuk, bár ezt innét nem látom természetesen. Szóval ez kb 1 kiló plusz holmi itt ami 600 ft és rengeteg szemét egyben. Ebből nagyker áron sokkal érdemlegesebb cucc kijött volna, de még 2 készétel konzerv is ami súlyban ugyanez de sokkal több kaja.
14697124_1161669440566217_1628805003_o.jpg

Itt a két szendvics rendben szintén, a fonnyadt corason meg az a tekercs minek? Mogyoró ismét. Most már kellően édes és sós a menü. Az üdítő legalább olcsó fajta, de a két péksütemény + mogyoró üdítő helyett (szintén kb 800 ft érték) egy cola + trappista+ kolbász+ alma vagy bármi más ebben az értékben de laktatóbb kombináció értelmesebb lenne szerintem.
16237919_1259883824078111_1338235338_n.jpg

Ez úgy kb rendben van, a süti + snack+ szobi szörp kicsit gyengus, helyette + kenyér a gyíkhúshoz és a készételhez mert azt nem látok, és egy energia ital kávé helyett talán jobb lenne ár/érték arányban is.
18073414_1353799964686496_1579497396_n.jpg

Ez úgy kb szintén rendben van, a két szobi helyett talán jobb lenne egy cola/energia ital. A májkrém mellett az vaj? Csak mert ahogy látom nyár végi kép és tuti jó olvadt lehet a 35 fokban. Kb inni kell nem kenni, felesleges is a májkrém mellé mert a kolbász+májkrém+paprika egy evésre elég. Kenyeret tettem volna be még szendvicsnek meg a készételhez mert ez így kevésnek tűnik. Ha jól látom az egy vákumfóliázott kenyér? Nem rossz ötlet, frissebb marad.

16244435_1259883840744776_1836517379_n.jpg


Ebben is a péksütemény felesleges szvsz, plusz van egy citromos italpor ami ok, de van egy 0,75-ös 12% silány gyümölcslé. Én dobnám az üdítőt és a péksüteményt, ez kb 500 forint beraknék egy liter tartós tejet és valami felvágottat, kenyeret még.

18387202_1371017619631397_324572648_n.jpg

Hát ez tényleg nem sok, de gondolom egy evés adagja lehet. Az a két fehér kocka gondolom vaj, de akkor hova az 1db kockasajt? Csokiból is egy elég lenne, raktak volna be még egy kockasajtot helyette vagy a másik csoki helyett egy dzsemet+zsemlét. Netán valami magos császár zsemle is kijött volna az egyik csoki vagy a sajt helyett és akkor mindjárt egészségesebb. Igazán nem drága, az Aldi 35 ft -ért adja ez a szikkadt zsemle meg talán 10 ft-al volt olcsóbb.

18426239_1371250319608127_1015907878_o.jpg

Egyszer kaptam ilyen undormányt pár éve a céges menzán. Gyakorlatilag gyümölcsleves a hússal + krumplival összeöntve. Gusztustalan volt, mint egy maradékokból összeöntött moslék. Ebbe még bele kéne önteni a mogyit is aztán kaphatna egy fantázia nevet az étel, és mindezt azzal a felfújt kiflivel?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 373
113
Ezek kiragadott elemek csak... több vizet kapsz mint 05l... a 05 os kiszerelest azért kell plusz ba adni mert mindig van pár balfek aki nem gondoskodik magának fel lityos uvegrol vagy kulacsrol... amúgy ha nem elég a víz kersz és kapsz... (egy év alatt vagy 30-40kg konzervet szedtem össze (de ha akartam volna a század szintű teakonyhabol ugyanennyit osszetudtam volna úgy hogy meg se látszott volna (azért volt ha kell vegyed)(mert volt jobb a csomagba amivel jollaktam)... (pedig hetvegente elég sokszor foztem a vagdaltbol spagettitt fasirtot...) ez mondjuk tata... a kerítés építésénél meg abszolút nem lehetett panasz a kajara reggel este egy egy etelcsomag delbe főétel plusz csomag. 1,5 l víz plusz energiaital minden csomaghoz. És a táborba raklapszam és a fagyasztokba annyi víz amennyit akarsz. És a hd. Mindig hozott ki vizet a keriteshez. Plusz a ideiglenes táborokba a huttobe mindig volt víz...

A hatarzarnal is vehetsz fel vizet ha akarsz és nem elég de a csapviz is iható... (nem kell cipelned magaddal épp arra való a kis palack hogy azt töltöd után és azt cipeled....) a képeken egy teljes napi adagos kajacsomag sincs
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 373
113
Ez most ugyanolyan nyavajgas hiszti mint amikor a takombakom menedekeiket posztolgatta egy két palfek dicskedve azzal hogy mekkora egy szerencsétlen és hianytott neki alapkikepzesbol a menedék készítés...
Meg nem is egy tábori erősítést kellet volna felhúznia...
Otthon meg ő a hős katona. És azzal dicsekszik hogy balfax. (Mi lenne az gy háborúba.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
A cikkben azt írja, hogy ez egy éjszakai pótlék, tehár nem egy egész napos kaja adag. Az összetétele vitatható, de hát az ízlések különböznek, viszont a mennyiség szerintem bőséges. Amit én keveslek az a zöldség. Egy-egy képen látható egy paprika, meg alma, de én többet tennék be ezekből.