• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 096
113
Mikor egyszer lövészeten voltan sorosként, úgy 20 éve télen, mi a lőszeres ládát törtük össze és szedtünk gallyakat tüzelőnek. Arra rátettük az AK lőszer fém dobozát amit felöntöttünk egy kis vízzel. Abba belefért 6 borsókonzerv ami átmelegedett a hőtől. Nagyon finom kaja volt egy nagyobb darab hússal.
A pacal meg jó hidegen is! :) Az asszony máig felemlegeti hogy mikor először nálam aludt reggelire hideg pacallal kínáltam.:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 265
13 646
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 627
55 113
113
Mikor egyszer lövészeten voltan sorosként, úgy 20 éve télen, mi a lőszeres ládát törtük össze és szedtünk gallyakat tüzelőnek. Arra rátettük az AK lőszer fém dobozát amit felöntöttünk egy kis vízzel. Abba belefért 6 borsókonzerv ami átmelegedett a hőtől. Nagyon finom kaja volt egy nagyobb darab hússal.
A pacal meg jó hidegen is! :) Az asszony máig felemlegeti hogy mikor először nálam aludt reggelire hideg pacallal kínáltam.:)
Milyen romantikus...:)
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mikor egyszer lövészeten voltan sorosként, úgy 20 éve télen, mi a lőszeres ládát törtük össze és szedtünk gallyakat tüzelőnek. Arra rátettük az AK lőszer fém dobozát amit felöntöttünk egy kis vízzel. Abba belefért 6 borsókonzerv ami átmelegedett a hőtől. Nagyon finom kaja volt egy nagyobb darab hússal.
A pacal meg jó hidegen is! :) Az asszony máig felemlegeti hogy mikor először nálam aludt reggelire hideg pacallal kínáltam.:)


De előtte biztos jól sikerült az éjszaka. Máskülönben sose láttad volna... ez a szerencséd. Nekem korábban volt egy barátnőm, aki elárulta, ha valaki vele belsőséget akarna etetni, abból a kapcsolatból sem lenne semmi. Én bírtam egy darabig zöldségen, de én is szeretem a pacalt, no nem hidegen...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 265
13 646
113
Ha jól belegondolok, annyira nem is lepett meg a dolog. Az utóbbi időben beinzinfőzőkről volt szó. Nagyjából elmondható, hogy aranykorukat a világháborúban és az utána lévő néhány évtizedben élték. Napjainkra lényegében eltüntek.
És itt most jött a meglepetés. Ha korlátozottan is, de az amerikai tengerészgyalogság még mindig használ ilyeneket.
https://bushcraftusa.com/forum/threads/review-of-the-msr-xgk-ex-military-multi-fuel-stove.211292/
https://classiccampstoves.com/threads/msr-xgk-ex-for-military-use-only.20257/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 265
13 646
113
Látom tényleg imádod a katonakaja témát, mikor legközelebb hazamegyek viszek neked francia fejadagot ha érdekel. Letesztelheted:) Pécsen van a HTKA főhadiszállás én meg úgyis nem messze lakok;)
Köszönöm nagyon szépen. Engem inkább az olyan részletek érdekelnek mit például, hogy egyesek egész napra csinálnak csomagot, mások egy étkezésre. Egyeseknél csak melegítő zacskó van másoknál pirotabletta is. Van akik simán az üzletek polcain megtalálható dolgokat csomagolták be, másoknál saját cimkézésük van a termékeknek.
A csajkák ideje határozottan lejárt, viszont lehet, hogy csak kéne helyettük valamilyen multifunkci dobozféleség, amit molle zsebbe lehet tenni.
A benzinfőzők ideje is ugyebár lejárt.
Azért posztolom ezt a rengeteg benzinfőzőt, mert volt egy olyan ötletem, hogy írok róluk. Mikor erre gondoltam csak az amerikai GI főző volt a látókörömbe, meg még egy-kettő. Aztán elkezdtem keresgélni, és most alig találok olyan nyugat-európai országot, ahol nem használták volna. Itt-ott meg most is felbukkannak.
Habár nem nagyon vannak rendszerben, olvasok fórumokat ahol volt amerikai lövészek akik Afganisztánban meg Irakban teljesítettek szolgálatot elmesélik, hogy vittek otthonról és keményen nyúzták őket. Szóval, ha korlátozottan is, de lehetnek olyan szituk amikor igan is lenne értelmük.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 544
113
Köszönöm nagyon szépen. Engem inkább az olyan részletek érdekelnek mit például, hogy egyesek egész napra csinálnak csomagot, mások egy étkezésre. Egyeseknél csak melegítő zacskó van másoknál pirotabletta is. Van akik simán az üzletek polcain megtalálható dolgokat csomagolták be, másoknál saját cimkézésük van a termékeknek.
A csajkák ideje határozottan lejárt, viszont lehet, hogy csak kéne helyettük valamilyen multifunkci dobozféleség, amit molle zsebbe lehet tenni.
A benzinfőzők ideje is ugyebár lejárt.
Azért posztolom ezt a rengeteg benzinfőzőt, mert volt egy olyan ötletem, hogy írok róluk. Mikor erre gondoltam csak az amerikai GI főző volt a látókörömbe, meg még egy-kettő. Aztán elkezdtem keresgélni, és most alig találok olyan nyugat-európai országot, ahol nem használták volna. Itt-ott meg most is felbukkannak.
Habár nem nagyon vannak rendszerben, olvasok fórumokat ahol volt amerikai lövészek akik Afganisztánban meg Irakban teljesítettek szolgálatot elmesélik, hogy vittek otthonról és keményen nyúzták őket. Szóval, ha korlátozottan is, de lehetnek olyan szituk amikor igan is lenne értelmük.
Na akkor viszek neked egyet. Egy igazi Francia hallal fejadagot:)
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 544
113
Te Sharid az IDF milyen egyéni fejadagot használ? Amcsit? Vagy van valamilyen kóser fejadag? Ha van időd írhatnál néhány szót az IDF élelmezéséről:)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113

ho yis mondjam, az olivabogyó jó... nem igazán népszerű..... de ez kis ország, szóval tényleg csak harci helyzetben jön elő, vagy gyakorlaton.

file.php


tartalam, angolul...

1 can of "Loof" ("Kosher Spam" made from chicken and/or beef)
4 cans of Tuna
1 can of halvah spread
1 can of chocolate halvah spread
1 can of sardines or another can of Loof
a can of pickles
a can of sweet corn
a can of olives or a can of nuts
pre-sweetened beverage powder
2 small packets of mustard
a small packet of ketchup
4 plastic spoons
folding can opener
small bag of hard candy
several thin plastic trash bags

szóval inkább a konyhai menü fogy:
file.php


Kóser illetve halal, az arab katonák kedvéért. Ortodox egységeknek még szigorúbb vallási előírások szerint elkészítve.
néha idegbaj, 2015-ben be akartak fogdázni 11 napra egy katonát, mert harci övezetben megevett egy nem kóser szendvicset...
országos botrány lett, végül a parancsnoka kapott faszkorbácsot...

utána az ortodoxok m netek tünteteni, , hogy a vegetáriánus kajájukba szerintük hús is került....

de azok már attól falra másznak, ha más rendel egy nem kóser pizzát:
friss eset...
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/241749
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 544
113

ho yis mondjam, az olivabogyó jó... nem igazán népszerű..... de ez kis ország, szóval tényleg csak harci helyzetben jön elő, vagy gyakorlaton.

file.php


tartalam, angolul...

1 can of "Loof" ("Kosher Spam" made from chicken and/or beef)
4 cans of Tuna
1 can of halvah spread
1 can of chocolate halvah spread
1 can of sardines or another can of Loof
a can of pickles
a can of sweet corn
a can of olives or a can of nuts
pre-sweetened beverage powder
2 small packets of mustard
a small packet of ketchup
4 plastic spoons
folding can opener
small bag of hard candy
several thin plastic trash bags

szóval inkább a konyhai menü fogy:
file.php


Kóser illetve halal, az arab katonák kedvéért. Ortodox egységeknek még szigorúbb vallási előírások szerint elkészítve.
néha idegbaj, 2015-ben be akartak fogdázni 11 napra egy katonát, mert harci övezetben megevett egy nem kóser szendvicset...
országos botrány lett, végül a parancsnoka kapott faszkorbácsot...

utána az ortodoxok m netek tünteteni, , hogy a vegetáriánus kajájukba szerintük hús is került....

de azok már attól falra másznak, ha más rendel egy nem kóser pizzát:
friss eset...
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/241749
Nem gondoltam volna hogy ilyen erős a vallási befolyás a hadseregre. Franciaországban egyre több a hallal menü amik elég szarok. Bort ihatnak az IDF ben? Úgyértem eløfordul hogy ebédhez vagy vacsorához adnak azt is? A francia étkezdékben sokszor kirakják a bort, akinek szüksége van rá letolhat egy pohárral.
Amúgy énis szeretem az olivát nem is olyan rossz ez az IDF fejadag:)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
kosher bor igen... de szolgáalton kívül.. a befolyásukról pedig annyit, most pld az egyik vallásos párt azzal zsarolja a kormányt, nem szavazza meg a jövő évi költségvetést, ha nem törlik a jasivatanulók katonai szolgálatának kötelezettségét.
OFF

Dióhéj, azt hiszem m ár írtam: tavalyelőttig mentesültek a katonai szolgálat alól (ok 1947 Jeruzsálem) eléltek a szoc segélyből és gyerekcsinálásból, amióta kiterjesztették rájuk a törvényt nagy számban hagyják ott őket a fiataljaik, és az arány gyorsul...

Szóval tiltakoznak rátámadnak a katonákra, tüntetnek, randalíroznak... kb képzeld el a hatvannégyvármegye kóser verzióját Harcos poló helyett kaftánban, pajesszal..
http://www.szombat.org/politika/izraeli-ultraortodoxok-szellemi-iranymutatok-vagy-eloskodok
on
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 544
113
Dzsibutiban volt egyszer közös lövészetünk az amcsikkal. Elérkezett az ebéd ideje, mi elővettük a kis konzerveinket, nekik meg busszal hozták a még meleg sajtburgert sültkrumplival, salátával, ketchuppal és kólával. Hihetetlen volt ott a sivatagban:)
Elképesztő logisztikájuk van.
Mondjuk az étrend megis látszott rajtuk, mindegyiken volt felesleg
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and fishbed