• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Amire még felfigyeltem azok a felcsatolható lábszárvédők. A világháborúk fotóin lehetett olyanokat látni. Mintha kezdenék elővenni a régen már bevált dolgokat: kalucsni, lábszárvédő, benzinfőző stb.
Múltkor néztem valami oldalt ahol két ,három fajta lábszárvédő is volt eladó. Meg nem mondom már mennyit kóstált.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Tudom, de azt gondolom 7 dollártól ne várjunk csodát, legfőképpen ne az ezerháromszáz dolláros szerkentyűvel összevetve, korrupció ide vagy oda.
Hát de letört a füle :D :D Ez benne a poén. Ott csúsztak el, hogy könnyen letört a füle és egy tévéműsorban keresték a választ, hogyan lehetne új fület nyomtatni. A 7 dollárosnak is valszeg letörik a füle, csak abban az esetben veszel egy másik 7 dollárosat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mese habbal, kinti körülmények között előbb-utóbb mindegyik átázik, csak van amelyik később. Ugyanez a kabátoknál is.
Vagy lélegzik valami és nem zár a vízoszlop ellen, vagy fordítva.
Magyar viszonyok között én bélelt hótaposót, ergonómikus gumicsizmát használok télen, sárba-trutyiba patakba, horhosba, vízmosásba teljesen jó bennük gyalogolni egész nap, kapaszkodni ha kell csúszásgátló talpat teszek fel, ha meg elkap az égi áldás, esőnadrág, poncsó, vagy kabát, számtalanszor kipróbáltam órákon keresztül maxi komfort, épp elég az utat/ösvényt figyelni, cipelni a szerkót. Nyilván ez a magashegyekben fikusz, de oda más felszereléssel megyünk eleve.
Figyelve az időjárási trendeket - nálunk is inkább valami hasonló vízzáró eszközökkel kéne felszerelkezni, gyerekkoromban ilyenkor már zimánkó volt, most pedig még napoztunk a strandon a hétvégén... viszont a csapadék eloszlása is megváltozott, hektikus és hozzá a mennyisége sem olyan szintű.
Kabát van "örökre" vízálló, nadrág már necces, cipő, kesztyű nincs. A 30 év körüli BMW kabátom teljesen jó.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Kabát van "örökre" vízálló, nadrág már necces, cipő, kesztyű nincs. A 30 év körüli BMW kabátom teljesen jó.
Eggen, az ilyen-olyan "tex" meg hasonló lélegző és egyben vízállónak aposztrofált membránokra mondtam. Örökös vízálló nekem is van :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Eggen, az ilyen-olyan "tex" meg hasonló lélegző és egyben vízállónak aposztrofált membránokra mondtam. Örökös vízálló nekem is van :D
A GoreTex valóban lélegző ÉS vízálló. Ezt tíz év motoros tapasztalat alapján mondom.
Hanem két fajta GoreTex van. A barna szövött, ami úgy néz ki, mint az atlaszselyem, az örök és elpusztíthatatlan. Valamiért csízmába és kesztyűbe nem teszik. A nadrágokat hiába ragasztják, a zacsinál ereszteni kezd egy év után.
A másik fajta fehér, papírszerű, ez van a kesztyűkben és bakancsokban. Ez egy hónapig jó.
Egy bakancs 15E, egy kesztyű 6E Ft körül van, akár használatlanul is. Jobb hadseregekben személyre és méretre csinálják őket, és van, hogy úgy selejtezik, hogy sose volt a gazdáján.
Most éppen amerikai sivatagi bakancsot és pilótakesztyűt használok, és angol GoreTex külső nadrágot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 498
113
A GoreTex valóban lélegző ÉS vízálló. Ezt tíz év motoros tapasztalat alapján mondom.
Hanem két fajta GoreTex van. A barna szövött, ami úgy néz ki, mint az atlaszselyem, az örök és elpusztíthatatlan. Valamiért csízmába és kesztyűbe nem teszik. A nadrágokat hiába ragasztják, a zacsinál ereszteni kezd egy év után.
A másik fajta fehér, papírszerű, ez van a kesztyűkben és bakancsokban. Ez egy hónapig jó.
Egy bakancs 15E, egy kesztyű 6E Ft körül van, akár használatlanul is. Jobb hadseregekben személyre és méretre csinálják őket, és van, hogy úgy selejtezik, hogy sose volt a gazdáján.
Most éppen amerikai sivatagi bakancsot és pilótakesztyűt használok, és angol GoreTex külső nadrágot.

A GTX vízállósága úgy van megadva,hogy x cm2-re y cm víz jut z idő alatt.azaz,ha berakod a csap alá akkor pár perc múlva átázik ha a zuhany alá állsz be vele akkor lehet,hogy órákat is bír de át fog ázni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A GTX vízállósága úgy van megadva,hogy x cm2-re y cm víz jut z idő alatt.azaz,ha berakod a csap alá akkor pár perc múlva átázik ha a zuhany alá állsz be vele akkor lehet,hogy órákat is bír de át fog ázni.
Debrecentől BPig becsszó, hogy nem. Végig esőben. Csak a száz éves kabát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
A GoreTex valóban lélegző ÉS vízálló. Ezt tíz év motoros tapasztalat alapján mondom.
Hanem két fajta GoreTex van. A barna szövött, ami úgy néz ki, mint az atlaszselyem, az örök és elpusztíthatatlan. Valamiért csízmába és kesztyűbe nem teszik. A nadrágokat hiába ragasztják, a zacsinál ereszteni kezd egy év után.
A másik fajta fehér, papírszerű, ez van a kesztyűkben és bakancsokban. Ez egy hónapig jó.
Egy bakancs 15E, egy kesztyű 6E Ft körül van, akár használatlanul is. Jobb hadseregekben személyre és méretre csinálják őket, és van, hogy úgy selejtezik, hogy sose volt a gazdáján.
Most éppen amerikai sivatagi bakancsot és pilótakesztyűt használok, és angol GoreTex külső nadrágot.
6000 egy kesztyű? Nekünk 2005-6 körül rendszeresítettek egy ilyen gora tex-kevlar stb csodakesztyűt, 23000ft volt az ára akkor. A fizetésem meg 80 körül. Még megvan, sosem hordtam, nem volt szimpatikus.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
6000 egy kesztyű? Nekünk 2005-6 körül rendszeresítettek egy ilyen gora tex-kevlar stb csodakesztyűt, 23000ft volt az ára akkor. A fizetésem meg 80 körül. Még megvan, sosem hordtam, nem volt szimpatikus.
Én ilyen magyart párezerért vettem a Vaterán, és fél órát kibírt a motoron esőben.
Én a leselejtezett USA cuccokról beszélek, amit ilyen Military boltokban és a Vaterán lehet beszerezni. Többnyire újak, vagy alig használtak.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Ha már felmerült a haderőfejlesztéses topikban, Fallkniven A1 teszt, az utánozhatatlan Noss mester prezentálásával.

https://www.youtube.com/watch?v=CKtLBtt5PZA
https://www.youtube.com/watch?v=UezufRHiGiY

És a Mester további azon videói, amiket egyelőre sikerült megmenteni az utókornak:

https://www.youtube.com/channel/UCReKyb0rO1E2Leamipn7Yfg/videos

Nossról amúgy azt kell tudni, hogy úgy tíz évvel ezelőtt csinált jópár videós késtesztet, amik meglehetősen megosztóak és miattuk sok támadás érte a késkedvelők köréből is és aztán sorban távolították el a videómegosztók a feltöltéseit. Erősen feltételezhetően részben, vagy inkább főleg a késgyártók nyomására amúgy. Márt hát, meg lehet nézni, hogy pl. az "agyonhypeolt" és igencsak borsos árú Chris Reeve-kések hogy is szerepeltek nála. Jó, a módszerei nem éppen szokványosak, de én örülök, hogy akadt olyan ember, aki hajlandó volt pénzt és időt áldozni arra, hogy ilyen aspektusból is megvizsgálja a késeket.
Fallknivent japcsiban csinálják, a tokot a spanyoloknál, akkor inkább Reeve, az talán ott készül, ahol a gyár, nekem ez van, max elégedett vagyok vele, tisztelettel csak "feketeözvegy"nek becézem:
https://www.google.hu/search?q=vipe...AKHcg9BPoQ9QEwA3oECAAQCg#imgrc=4F4j71gPJ-e9WM:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Fallknivent japcsiban csinálják, a tokot a spanyoloknál, akkor inkább Reeve, az talán ott készül, ahol a gyár, nekem ez van, max elégedett vagyok vele, tisztelettel csak "feketeözvegy"nek becézem:
https://www.google.hu/search?q=viper+start+knives+carbon+fiber+D2&biw=1536&bih=754&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=4F4j71gPJ-e9WM%3A%2CaIyvgtD1lYGDeM%2C_&usg=AI4_-kTppZYp45C5VxU1SDtvcpWrAfStQw&sa=X&ved=2ahUKEwiMxpfBo_feAhURb1AKHcg9BPoQ9QEwA3oECAAQCg#imgrc=4F4j71gPJ-e9WM:


Szép kés. :) Bár ahogy látom, nem "rendőrbarát" a pengehossza. :D

A nagy fixpengés Chris Reeve késekkel van gond. Mert régebben S30V, most meg S35VN acélt (ráadásul nem is túl vastagat, 5.5 mm-est) használ hozzájuk, ezek az acélok meg eléggé törékenyek már ilyen célra. A Fallkniven (vagyis a Takefu) úgy oldotta meg, hogy laminált pengét használ és az alapból némileg szívósabb (viszont valamivel kevésbé kopásálló) VG-10-est (újabban Cobalt Special-t) csak a középső rétegnél használja, a két külső réteg lágyabb és szívósabb 420-as acélból van, így sokkal erősebb a penge.
A Chris Reeve bicskák viszont teljesen jók.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Szép kés. :) Bár ahogy látom, nem "rendőrbarát" a pengehossza. :D

A nagy fixpengés Chris Reeve késekkel van gond. Mert régebben S30V, most meg S35VN acélt (ráadásul nem is túl vastagat, 5.5 mm-est) használ hozzájuk, ezek az acélok meg eléggé törékenyek már ilyen célra. A Fallkniven (vagyis a Takefu) úgy oldotta meg, hogy laminált pengét használ és az alapból némileg szívósabb (viszont valamivel kevésbé kopásálló) VG-10-est (újabban Cobalt Special-t) csak a középső rétegnél használja, a két külső réteg lágyabb és szívósabb 420-as acélból van, így sokkal erősebb a penge.
A Chris Reeve bicskák viszont teljesen jók.
Ez meg a fix kedvencem:
http://www.viper.it/en/outdoor&caccia/fate.html
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Az olaszok úgy tűnik imádják ezt a formavilágot, mert nem tudom nem észrevenni a hasonlóságot az Extrema Ratio-kkal. :D
A fekete özvegyet 42,000-ért ettem pár éve a Lamnián black fridaykor, ennyiért a Spyder, ZT egy ótvart ad, maximálisan elégedett vagyok, meg amúgy is a backlock a kedvenc zárolási megoldásom, a Fate is örök forma, nem egy dizájner, ami évről, évre változik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A fekete özvegyet 42,000-ért ettem pár éve a Lamnián black fridaykor, ennyiért a Spyder, ZT egy ótvart ad, maximálisan elégedett vagyok, meg amúgy is a backlock a kedvenc zárolási megoldásom, a Fate is örök forma, nem egy dizájner, ami évről, évre változik.

Hát annyit simán megért. A pengén a bevonat mennyire bírja így pár év elteltével?
Én a framelock-ot szeretem, de a backlock sem rossz, az is jó erős.