• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 624
113
Mondjuk nekünk nincs extrém hidegben való működéshez képességünk.
Viszont nulla fok környéki, vagy annál hidegebb idő szokott lenni. Meg aztán szerintem nem úgy állnak ők sem hozzá, hogy akkor most -5 fok alatt használjuk csak a főzőinket stb. stb.
De leegyszerüsítem a mondanivalómat. Aki a seregben van és úgy érzi, hogy beszerezne egy gázos kempingfőzőt, az előbb gondollja át egy kicsit a dolgot és nézzen szét a benzinfőzők piacán is. Habár benzinfőzőként árulják őket, lehet hozzájuk venni másfajta dűznit, fűtőcsövet (generátort) és akkor mennek petróleummal (gázolajjal) is.
Amit fennebb linkeltem az történetesen megy gázzal és folyékony üzemanyaggal is.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont nulla fok környéki, vagy annál hidegebb idő szokott lenni. Meg aztán szerintem nem úgy állnak ők sem hozzá, hogy akkor most -5 fok alatt használjuk csak a főzőinket stb. stb.
De leegyszerüsítem a mondanivalómat. Aki a seregben van és úgy érzi, hogy beszerezne egy gázos kempingfőzőt, az előbb gondollja át egy kicsit a dolgot és nézzen szét a benzinfőzők piacán is. Habár benzinfőzőként árulják őket, lehet hozzájuk venni másfajta dűznit, fűtőcsövet (generátort) és akkor mennek petróleummal (gázolajjal) is.
Amit fennebb linkeltem az történetesen megy gázzal és folyékony üzemanyaggal is.
Nem értek a témához, de az amerikai megközelítés az lehet, hogy van logisztikánk, akkor mindig lesz hozzá folyékony üzemanyag is, amivel lehet működtetni.
Ehhez képest a MRE-k ilyen nélkül is elkészíthetőek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Kivételt képeznek a hideg idősek, azokba forró vizet kell önteni és mint a filmecskékből kivehető az amerikai hadsereg, ami talán még mindig világelső, "elavult" benzinfőzőket használ.

Melegíteni tényleg jók, nagyobb mennyiségű vizet forralni főleg hidegben már nem épp.

Az nem hideg idős hanem sarkköri, nagyon nem mindegy a kettő.Nálunk nincs -40 fok szóval nem is kell ilyen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Nem értek a témához, de az amerikai megközelítés az lehet, hogy van logisztikánk, akkor mindig lesz hozzá folyékony üzemanyag is, amivel lehet működtetni.
Ehhez képest a MRE-k ilyen nélkül is elkészíthetőek.

Még Afganisztánban TÉLEN sem osztják ezeket a hidegre kitalált MRE-kat pedig ott jóval hidegebb van télen mint itthon.Ugyan azt a normál MRE-t kapják mint amit te is belinkeltél a videón.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 624
113
Még Afganisztánban TÉLEN sem osztják ezeket a hidegre kitalált MRE-kat pedig ott jóval hidegebb van télen mint itthon.Ugyan azt a normál MRE-t kapják mint amit te is belinkeltél a videón.
Spanyolországban meg ugye még melegebb van...
(ja, jóóó ott gázos)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 624
113
Jó akkor vigyél magaddal háborúba és bohóckodj vele de ne mondd,hogy ugyan olyan jó vagy jobb mert az nem igaz!
Értsd már meg, hogy nem mondtam, hogy jobb!!! Ez egy plusz a melgévő mellé, ami kiegészíti azt. Ha van rá lehetőség akkor használod, ha nem akkor nem. Egy lövészpáncélos esetében ez a kis extra málha semmiség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Értsd már meg, hogy nem mondtam, hogy jobb!!! Ez egy plusz a melgévő mellé, ami kiegészíti azt. Ha van rá lehetőség akkor használod, ha nem akkor nem. Egy lövészpáncélos esetében ez a kis extra málha semmiség.

Ha mindennel így lennél akkor kéne egy kamion rajonként.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Van sok katonának valamilyen főzője( itthon általában gáz)de azokat nem viszik magukkal a táboron kívülre harcászatra.
Megcsinálja amit akar és a kész kávét vagy teát vagy bármit viszi magával.Nem rakja el a zsákjába.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Van sok katonának valamilyen főzője( itthon általában gáz)de azokat nem viszik magukkal a táboron kívülre harcászatra.
Megcsinálja amit akar és a kész kávét vagy teát vagy bármit viszi magával.Nem rakja el a zsákjába.

Mack szerintem úgy értette, hogy amikor már 3 hete kint vagy az első vonalban, mert helyzet van, és iszod, eszed az MRE-s szart, akkor baromi jó lehet az, hogy a beásott jármű mellé kikapart, ponyvával lefedett kis gödrötökben lefőztök 2 liter igazi kávét, összefőztök 4-6 konzervet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Mack szerintem úgy értette, hogy amikor már 3 hete kint vagy az első vonalban, mert helyzet van, és iszod, eszed az MRE-s szart, akkor baromi jó lehet az, hogy a beásott jármű mellé kikapart, ponyvával lefedett kis gödrötökben lefőztök 2 liter igazi kávét, összefőztök 4-6 konzervet.

Ne akarjuk már kitalálni a kanálba a mélyedést.Honnan lesz igazi kávéd?Vagy talán azt is viszel magaddal?Már említettem,hogy mindennel kapcsolatban lehet így gondolkozni csak akkor rajonként jell egy kamion a sok cuccnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 624
113
Mack szerintem úgy értette, hogy amikor már 3 hete kint vagy az első vonalban, mert helyzet van, és iszod, eszed az MRE-s szart, akkor baromi jó lehet az, hogy a beásott jármű mellé kikapart, ponyvával lefedett kis gödrötökben lefőztök 2 liter igazi kávét, összefőztök 4-6 konzervet.
Próbálom neki elmagyarázni, de hiába.
Ne akarjuk már kitalálni a kanálba a mélyedést.Honnan lesz igazi kávéd?Vagy talán azt is viszel magaddal?Már említettem,hogy mindennel kapcsolatban lehet így gondolkozni csak akkor rajonként jell egy kamion a sok cuccnak.
A kávé szent!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ne akarjuk már kitalálni a kanálba a mélyedést.Honnan lesz igazi kávéd?Vagy talán azt is viszel magaddal?Már említettem,hogy mindennel kapcsolatban lehet így gondolkozni csak akkor rajonként jell egy kamion a sok cuccnak.

Nehogy kitaláld, hogy egy IFV-ben, nem találsz helyet 1-2 kg moráljavítóként tartott kávénak. Ahogy szokás MRE-t, konzervet, ásványvizet bespájzolni a járművekbe úgy az a pici kávé semmit nem számít.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Nehogy kitaláld, hogy egy IFV-ben, nem találsz helyet 1-2 kg moráljavítóként tartott kávénak. Ahogy szokás MRE-t, konzervet, ásványvizet bespájzolni a járművekbe úgy az a pici kávé semmit nem számít.

Nem a fél kg kávé a sok hanem az,hogy ilyen alapon mindennel lehetsz így.Van aki tej nélkül nem issza meg akkor az elrak 10 liter tejet?Van aki sok cukorral issza akkor az elrak 5kg cukrot?Van aki teázik de mézzel elrak 1kg mézet?Van aki energiaitalozik elvisz magával 30-at?Én nem kávézok de édesszájú vagyok,elrakok 30 tábla csokit?
Napestig sorolhatnám ezeket a dolgokat.Nem külön külön van ezekkel baj,persze,hogy elfér 0,5kg kávé az IFV-ben,de olyat nem csinálhatsz,hogy egy két ember személyes kényelmének elget teszel másokénak nem.Annyi hely nincs,hogy mindenkinek kielégítsd a személyes prioritásait.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 624
113
Nem a fél kg kávé a sok hanem az,hogy ilyen alapon mindennel lehetsz így.Van aki tej nélkül nem issza meg akkor az elrak 10 liter tejet?Van aki sok cukorral issza akkor az elrak 5kg cukrot?Van aki teázik de mézzel elrak 1kg mézet?Van aki energiaitalozik elvisz magával 30-at?Én nem kávézok de édesszájú vagyok,elrakok 30 tábla csokit?
Napestig sorolhatnám ezeket a dolgokat.Nem külön külön van ezekkel baj,persze,hogy elfér 0,5kg kávé az IFV-ben,de olyat nem csinálhatsz,hogy egy két ember személyes kényelmének elget teszel másokénak nem.Annyi hely nincs,hogy mindenkinek kielégítsd a személyes prioritásait.
Ahogy látom a spanyolokat vittek magukkal kotyogót, meg tejet is. Egy csomó képet láttam világháborúkból, vietnám, afganisztán stb. stb. tényleg minden szart magukkal vittek: gitárt, harmónikát (nem száj, hanem az a nagy), szamurájkardot, rádiót stb. De én nem ezekről beszéle, hanem egy olyan eszközről amivel "korlátlan" mennyiséfű forró vizet tudsz előállítani "ingyen".
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Mindenképpen priorizálni kell a szükségleteket. A ruszkik afganisztánban a BMP-1 hátsó ajtajában érlelték a kruplihéjat, jó minőségű szesznek.... :) ott és akkor az volt a fontos. Nem a kávé.... ' :)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem a fél kg kávé a sok hanem az,hogy ilyen alapon mindennel lehetsz így.Van aki tej nélkül nem issza meg akkor az elrak 10 liter tejet?Van aki sok cukorral issza akkor az elrak 5kg cukrot?Van aki teázik de mézzel elrak 1kg mézet?Van aki energiaitalozik elvisz magával 30-at?Én nem kávézok de édesszájú vagyok,elrakok 30 tábla csokit?
Napestig sorolhatnám ezeket a dolgokat.Nem külön külön van ezekkel baj,persze,hogy elfér 0,5kg kávé az IFV-ben,de olyat nem csinálhatsz,hogy egy két ember személyes kényelmének elget teszel másokénak nem.Annyi hely nincs,hogy mindenkinek kielégítsd a személyes prioritásait.

Nos induljunk ki a te esetedből. Tudod, hogy balhé van kilátásban, ezért beszerzel mondjuk 10 tábla csokit. Berakod a zsákodba. Két hét után mikor már rohadtul eleged van, büdös vagy, kialvatlan, fáradt, kicsit nyűgös, egyre gyakrabban kalandozol haza gondolataidban, és még az a tetű eső is esik. Ekkor eszedbe jut, basszus nekem még van egy kis csokim. Előveszed maradt még 3 táblád, egyet elraksz a következő mélypontra, kettőt megeszel a melletted lévő társaiddal. Megoldja a problémáidat? Nem! Picit jobban fogod érezni magad tőle? Igen!

Tej nyilván nehezebben megoldható. Bár ha ilyen gondom lenne én elraknék a zsákomba 2 tubus sűrített tejet.
A cukorral lehet okoskodni. Mondjuk én sok cukorral iszom a kávét, te meg nem kávézol. Az MRE-ben lévő plusz cukrot el szoktad használni? Ha nem, akkor elkérem tőled.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 774
113
Nos induljunk ki a te esetedből. Tudod, hogy balhé van kilátásban, ezért beszerzel mondjuk 10 tábla csokit. Berakod a zsákodba. Két hét után mikor már rohadtul eleged van, büdös vagy, kialvatlan, fáradt, kicsit nyűgös, egyre gyakrabban kalandozol haza gondolataidban, és még az a tetű eső is esik. Ekkor eszedbe jut, basszus nekem még van egy kis csokim. Előveszed maradt még 3 táblád, egyet elraksz a következő mélypontra, kettőt megeszel a melletted lévő társaiddal. Megoldja a problémáidat? Nem! Picit jobban fogod érezni magad tőle? Igen!

Tej nyilván nehezebben megoldható. Bár ha ilyen gondom lenne én elraknék a zsákomba 2 tubus sűrített tejet.
A cukorral lehet okoskodni. Mondjuk én sok cukorral iszom a kávét, te meg nem kávézol. Az MRE-ben lévő plusz cukrot el szoktad használni? Ha nem, akkor elkérem tőled.


De ezek a dolgok vannak az MRE-ban.Van benne kávé van benne tea van benne édesség.Barack konzerv az pont nincs benne az igaz.