1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonák egyéni felszerelése, eszközök, élelmezés

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Mackensen által indítva @ 2015. január 1..

1. krisss

krisss Well-Known Member

https://combatgear.blog.hu/2017/08/29/m-tramp_poncso

Nekem egy ilyenem van jelenleg.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem ebben a mintában, de van nekem is egy ilyenem. Idővel megadta magát az esőnek, ezért szépen beszilikonoztam :D
    Az a "bajom" vele, hogy oldalt "nyitott" nem elöl, mitn a sátorlap (amiről régebben írtam is). Ha nem porzik az eső, csak úgy szemerkél, akkor elöl nyítva lehet hagyni és akkor elég jól szellőzik. A másik előnye hadi használatot tekintve szintén az, hogy elöl nyitva lehet hagyni és akkor az ember könnyen hozzáfér a felszereléséhez.

3. krisss

krisss Well-Known Member

Hát én mondjuk 10 éve nem láttam embert aki használta volna a sátorlap "esőköpeny" funkcióját.

4. Mackensen

Ha vannak spéci esővédők annyira már nem fontosak. Azért is érdekel, hogy egyáltalán még számolnak velük a jövőben és készítenek újaka, vagy nem?

5. krisss

krisss Well-Known Member

A poncho veszi át a szerepüket. csak mivel ösze tudsz patentolni ketőtt abból már egész jó kutyaházat tudsz magadnak csinálni.

6. Mackensen

Azt a palatkával is meg tudod csinálni. Fentebb tettem be rajzokat. Bár nem tudom, hogy ennek mekkora gyakorlati haszna van napjainkban.
    Szerintem, ami érdekes lehet, az, az álcázás. Ha megézel világháborús képeket szovjet mesterlövészekről, egy részükön az a kezeslábas van, de egy jó részük sátorlapot használt álcaként. Úgyszintén katonákon is rajta van, pedíg nem is esik az eső.

7. Mackensen

Szerintem azon kevés szovjet felszerelések közé tartozik, amely gyakorlatilag változtatások nélkül végigszolgálta a birodalmat a kezdetektől a végéig.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Poncho lényegében ugyan ezeket tudja, csak 20 deka.

9. Mackensen

Várjunk, mert asszem félreérted amit mondok. A palatka típusú sátorlap is lehet 20 deka, ha modernebb anyagokból csinálod meg. Én elsősorban a kialakításról beszélek, nem feltétlenül az anyagról. Hogy nekem csak régi sátorvászon anyagból van, az egy teljesen más történet.
    A két ruhadarab kialakításáról beszélek. A poncho a két oldalán "nyitott", míg elől és hátul zárt. A palatka meg elől "nyitott" és a többi oldalán zárt. Ha a felszerelésedre ráveszed a ponchot nem férsz hozzá az oldaladon, melkasodon lévő dolgokhoz (nem is nagyon tudod vagy van értelme kigombolni, ha meleged van benne). Ha sátorlapot hordasz, ami elől nyitott, semmilyen problémát nem jelent hozzáférni bármihez (és mivel elöl teljesen nyitva tudod hagyni, nem is fülledsz bele annyira). Csak akkor érdemes elöl is begombolni, ha záporszerűen esik, vagy nagyon erősen fúj a szél.

10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ha tul gyenge az anyag nem lehet vele foldmunkazni ami bekeben nem akkora gond de adott esetben hatalmas hatrany is lehet.

11. Szittya

Mi legalabbis a kitermelt foldet satorlapon huztuk arrebb visszafele meg a gyepteglakat huztuk satorlapon. De nagyobb mennyisegu fa gyors kevezesere is tok jo. /tudom luxus meg folosleget de egesz jo kis fuggesztett szeket /ullo alkalmatossagot/ is lehet belolle csinalni siman kibir egy embert /nehezebbeket is elsonek nem akartam elhinni en se./

12. Szittya

De batyut is lehet belolle kesziteni amit ha tul vekony az anyag szinten nem lehetne... /a sator esovedo hordagy es sok egyeb funkcio meg ki lett itt targyalva de azert emlitem./

13. Mackensen

Látom most is előveszik néha

14. Mackensen

Megcsinálhatnák mondjuk egy ilyen anyagból, huncam mintával

15. krisss

krisss Well-Known Member

16. Mackensen

17. krisss

krisss Well-Known Member

Igen, csak a poncho + poncho liner combót nagyon kedvelem.

18. Mackensen

A napokban hordtam én is, de maradok a sátorlapnál. Ha van alkalmad, szerezz be egy olyan palatka szerüséget. Szerintem klasszisokkal kényelmesebb mint a poncho, még így is, hogy jóval nehezebb.

19. krisss

krisss Well-Known Member

Mivel van teljes goretex szettem ezért legtöbbször csak menedéképítésre használom meg álcázásra, felszerelést elrejteni, a bélésre meg ráfekszem, illetve a hálózsákom aljába szokott bekerülni. Plusz egy adag szigetelésnek.

20. Mackensen

Nekem nincs goretex csodaruhám. Valahogy sose hiányzott annyira, hogy annyi pénzt kiadjak érte. Egy ismerősömnek van, áztatgatja is egy olyan löttybe, amit hozzá lehet kapni stb. stb.
    Valamiért nem győzött meg.

Ezen oldal megosztása