1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonák egyéni felszerelése, eszközök, élelmezés

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Mackensen által indítva @ 2015. január 1..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Ez ejéseknek is volt egy darabig gondolom azért vagy a zsákot is lehet az övhöz rögzíteni.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Lehet hátul is átbújtatták a szíj alatt?

3. Mackensen

Látom a svédeknél is ilyen megoldás volt.

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, hogy be tudd kapcsolni, és mégse lógjon a hátadon.

5. Mackensen

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

De akkor nem a mellkason volt? Mert az ernyő volt hátul. Nekem van egy hasonló zsákom, rába mintában, azon már csak 2 pánt van és karabinerrel kapcsolódik alul. Fogalmam sincs M akárhány, de még a seregben kukáztam össze és sokáig használtam. Sok minden belefér.

7. Mackensen

Van egy nagyon jó blog, ott írnak ilyesmikről:
    https://felderitokblogja.blog.hu/2019/04/29/az_ejtoernyos_hatizsakok_fejlodestortenete

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

9. Mackensen

10. Mackensen

Mondjuk az a dobókés tényleg eléggé meredek. Sok kommandós filmet nézhetett aki döntött a rendszeresítésről.
    https://felderitokblogja.blog.hu/20...gy_a_magyar_melysegi_felderitok_eszkoztarabol

11. Mackensen

Navy SEAL katonák ketogén étrenden.
    Hogy mik vannak. Ha jól meggondolom, majd egész gyerekkoromban ketogén étrenden voltam, csak akkor még nem volt ilyen pöpec elnevezése a szalonnának hagymával.

Lator and gacsat like this.
  12. Mackensen

Amúgy mi volt a baj a woodlandel?

13. dudi

dudi Well-Known Member

Kitalálták,hogy kell nekeik egy olyan ami mindenhová jó és rendszeresítették az ACU-t, majd rájöttek,hogy szar és csak Afganisztánra rendszeresítették a Multicam-et(nem mellesleg azon a tenderen amin az ACU-t kiválasztoztták indult a Multicam is csak alulmaradt az ACU-val szemben).Ezután rendszeresítették a Multicam-et az ACU helyett(még mindig azt a Multicam-et ami egyszer már alulmaradt az ACU-val szemben).Ezután rendszeresítették a Multicam helyett a Scorpion-t mert Crye nem volt hajlandó eladni a Multicam licencét azARMY-nak így minden egyes négyzetmméter Multicam anyagért licencdíjat kellett fizetni a CRYE-nak ami ddrágávaá tette a felsezrelést(amúgy a Multicam-et meg a Scorpiont alig lehet egymástól megkülönböztetni,épp csak annyi a különbség,hogy ne kelljen licenet fizetni).
    Dióhélyban ez a történet magyarul itt( https://combatgear.blog.hu/2010/03/05/uj_amerikai_egyenruha )olvashatsz róla egy több részes cikksorozatot de angolul vannak igazán megdöbbentő anyagok a témában.

megazez likes this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

UI.:Förtelmes amit telefonnal művelek helyesírás címén bocsi.

15. Mackensen

Hát igen, mert annyira rossz szerintem nem volt a woodland. Fura is volt, hogy arra a szürke valamire cserélték le.

fip7, arcas, fedett_mókus and 2 others like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Megértem ha modernizálni akartak csak elég magyarosan sikerült...

svajcibeka and Ocses like this.
  17. Ocses

Ocses Well-Known Member

A kanapés kép fantasztikus:D:D:D

svajcibeka and Mackensen like this.
  18. Mackensen

Sőt ezzel az egész modernizálással, ami a multicammel csúcsosodott ki, nekem amolyan "vissza a gyökerekhez" érzésem vam.
    Ugyebár az alap rejtőszín, amit a modern hadseregek először kezdtek használni az a khaki volt.
    https://www.google.com/search?q=kha...-SoKHRwMDagQ_AUIECgB&biw=1680&bih=907#imgrc=_
    Namármost a történet az én szememben úgy ért végett, hogy fogták a jól bevált khakit és néhány ártnyalatából, amit néha még megbolondítottak egy kis zölddel visszatértek az alapszínhez amit már a 19 század közepén használni kezdtek.
    https://www.google.com/search?q=mul..._SoKHaBmAYUQ_AUIECgB&biw=1680&bih=907#imgrc=_

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Tudtommal az első rejtő szín a német "szürke" volt, még az 1800-as évekből. ;)

20. Mackensen

Vagy Robin Hood szerkója a sherwoodi erőből ;)

Ezen oldal megosztása