1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonák egyéni felszerelése, eszközök, élelmezés

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Mackensen által indítva @ 2015. január 1..

1. Veér István

Veér István Well-Known Member

Lehet, hogy licit van. Lényeg, hogy ha akarod, hozzá tudsz jutni.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ennyire nem akarok.

Veér István likes this.
  3. Veér István

Veér István Well-Known Member

Én ajándékba kaptam egy olasz csomagot. Nagyon örültem neki, különleges személyre szabott ajánédk volt. Kitelepültem vele a Prédikálószékre, és ott elfogyasztottam. Az enyémben nem volt ital, másik csomagot kaptam. Egész jó volt, (már amennyire konzervtől lehetséges). Pár napig el tudnék lenni ilyeneken, de utána begőzölnék.

A kétszersült/keksz zseniális volt benne. Nekem a macesznél jobban bejött, mert omlósabb volt, de nem az az édes vajaskeksz volt, és nem az a finn kétszersült kenyér (ami ledarálja a szájpadlást, sem a svéd rozslap, ami néha jól esik, de napokig nem tudnám azt enni. Volt még halsaláta, gyümölcssaláta, ilyesmik, egész ehető volt. A Rost tabletta volt az egyik kedvencem (nem ízre, hanem mint okos dolog), de a fogkefe is jó ötlet szerintem.

A Modulo-D volt ami nekem volt.

arcas and gacsat like this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az ég adta világon semmi gyakorlati haszna nincs, hogy egy katonai MRE-t egyél meg, a kíváncsiságon kívül.
    Nézd ki a kínálatból, melyik országéra vagy kíváncsi és rendeld meg.

5. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Sosem értettem hogy miért kell ennyi édességet meg rágót beletenni ezekbe. Miért nincs mogyoró -akár diákcsemege- vagy méz némelyik helyett?
    A másik ami érdekel: van a különböző italporoknak vitamin- és ásványianyag-tartalma vagy csak arra jók hogy cukros löttyöt igyon az ember?

Egyébként én csak a franciát kóstoltam meg és egész jó volt, Mack-hez hasonlóan kiemelném hogy mellékíz nélküli volt az összes konzerv a csomagban.

6. dudi

dudi Well-Known Member

A cukor miatt.Boldogsághormont termelődik miközben eszed és azonnali energia.

7. arcas

arcas Well-Known Member

8. Mackensen

gacsat and arcas like this.
  9. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

gacsat likes this.
  10. blogen

blogen Well-Known Member

Meg is eszi!

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én igen. Egy cukormentes üdítőbe bele is halnék.

12. Mackensen

Ami nem biztos, hogy teljesen veszélytelen olyan régi konzervek esetén...

13. Mackensen

Valahogy úgy érzem, hogy a gyártók "csalnak" a sok édességgel. Edott méretben/tömegben akár árban is, ki kell hozzanak egy adott kalóriamennyiséget. A legegyszerűbb módja, ha "cukrot" adsz hozzá, és persze mivel a katonák többsége épphogy kilépett a gyerekkorból, nem fog méltatlankodni emiatt. Sőt!

14. blogen

blogen Well-Known Member

Az világháborús C Rationban a konzerveket azért már csak nézegette, felemlegetve a butulizmust! :D

Igazából ez már gyúróskaja:

Bár szerintem ez lenne a leghitelesebb megoldás az MRE-re, ne bohóckodjunk már majdnem ehetetlen ízű rendesnek szánt kajákkal! Adjuk oda ehető formában a szénhidrátot és proteint szeletekben, az italt porban, mellékeljünk egy kis mazsolát, karamelláscukrot, sósmogyit és rágót, meg sok kávét oszt ennyi.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Rengeteg katona nem szándékosan kerüli a cukorfogyasztást...

16. Mackensen

Ezt nem értem. Légyszi fejtsd ki bővebben.
    Vagyis rengeteg katona azért nem eszik cukrot mert nem jut hozzá? Ok, de akkor valami baj történt a logisztikával, vagy mittomén. Ha meg szándékosan kerüli, akkor megmarad egy rakás csokika, amit elcsereberélhet egyébekre.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.Azért mert a cukor egészségtelen kvázi méreg a szervezetnek.

18. Mackensen

Akkor viszont szándékosan kerüli (amúgy nagyon helyesen). Te azt írtad, hogy "nem szándékosan kerüli".

dudi likes this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Igen,most visszaolvasva már értem a kérdést.Úgy akartam ahogy írtad csak nem sikerült korán reggel.

20. Mackensen

Én személy szerint egy MRE-be lecsökkenteném a feldolgozott szénhidrátok mennyiségét. Maradna egy csoki, meg egy rágó, persze a keksz és kb ennyi. Ja és maradhat pár zacskó kristálycukor tea/kávéhoz. Helyébe több zsírt és fehérjét tennék (legalább plusz egy húskonzerv, meg szárított magvak) és mindenképpen tennék be valamilyen formában rostokat (mondjuk savanyúkáposztát konzerv formájában).

Ezen oldal megosztása