1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonák egyéni felszerelése, eszközök, élelmezés

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - Mackensen által indítva @ 2015. január 1..

1. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Igen ez stimmel de én arra gondolok hogy nem ártana ezekbe az italporokba olyanokat tenni amit az ember egésznapos rohangálás-harcolás alatt kidolgoz a szervezetéből, vitaminok, sók, ilyesmi.
    Ha csak sima cukros lötty akkor felesleges még a terepmintás csomagolás is, csak venni kell egy rakás bolerot a nagykerben és kész.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Vannak ilyenek is benne.

rejsz felügyelő likes this.
  3. arcas

arcas Well-Known Member

Visszaolvastam, ezért most jöhet ez:

Hungarian 24 hour combat ration MRE :)

kaktusz, megazez and Veér István like this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

5. Lator

Lator Well-Known Member

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

7. Lator

Lator Well-Known Member

8. Mackensen

Órákról eddig szó sem volt.

9. megazez

megazez Well-Known Member

Ezt már én is megosztottam valamelyik topicban, meg a papica féle elemzést is. De jó újra megnézni

arcas likes this.
  10. arcas

arcas Well-Known Member

Akkor bocsi, én csak most akadtam rá. Nekem tetszett, a szlovák ez mellett hányadék.
    Közben váratlanul összefutottam egy idegenlégiós barátommal, megígérte, hogy a dél-amerikai szolgálatból hazatérve augusztusban hoz nekem két francia légiós pakkot :rolleyes:

megazez, Veér István and Mackensen like this.
  11. Mackensen

A francia ténylag nagyon finom.

12. arcas

arcas Well-Known Member

Augusztusban remélem kiderül, kiváncsi vagyok. Pofátlanul 2 adagot kértem :)

13. Mackensen

Egy gyönyörű antik darab

14. Negan

Negan Well-Known Member

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ebbe most botlottam bele:
    Úgy néz ki, hogy összefognak a skandináv államok, és létrehoznak egy közös gyakorló ruházati rendszert. A neve Nordic Combat Uniform (NCU).
    Még ugyan fejlesztési fázisban van a dolog, de már csapatpróbázzák. Minden ország kapott az eddig elkészült 500 darabból.
    A részt vevő államok: Svédorság, Finnország, Norvégia, Dánia
    Állítólag sokkal könnyebb, mint az elődjei. Várhatóan a Svédeknél kerül először bevezetésre, ha lezárul a fejlesztési fázissal.
    És akkor a képek:
    Ezen a linken több kép is van.
    Ez 4 külön jelentkező 4 külön megoldása.
    Elvileg egy eléggé összetett rendszer:

therob, fishbed, rudi and 1 other person like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Mindig arról beszélünk,hogy milyen gazdagok ott északon mev hogy csinálja pl egy Finnország,na ezért gazdagok ott fent északon....

17. Mackensen

Ha már szóbakerültek a sátorlapok. Szerintem e leginkább túltervezett, túlbonyolítottabb darab

18. Mackensen

19. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

A VKBO ruházati rendszer, ami az orosz haderő jelenlegi alap ruházata. A ruházat +40 és -40 fok között garantálja a viselője védelmét. Van egy +15 fok feletti hőmérséklet felett használható nyári ruházata és van a 8 rétegből álló, az időjárási viszonyoknak megfelelően szabadon variálható komponense, amely +15 fok alatt használható, egészen -40 fokig. Az aláöltöző ruházat "lélegző és nedvszívó" tulajdonságokkal bír. A VKBO rövidítést úgy lehetne lefordítani, hogy "Összévszaki Alap Ruházati Készlet". Az összévszaki szó elég hülyén hangzik, de ez jutott eszembe a V (vszeszezonnij)-re. (Vszszeszezonnij Komplekt Bazavovo Obmundirovanyija). A VKBO nyári ruhát láttam már pesten is üzletben, majdnem meg is vettem,de aztán végül inkább vettem helyette egy Gorka-3-ast. Ami kényelmes,és nagyon jól alá lehet öltözni. A teljes VKBO rendszert így "tokkal-vonóval" nem láttam sehol még,de gondolom külföldi webáruházakból beszerezhető. Ha valaki kéri akkor a videóhoz írok olyan fordítást ami jobban részletezi a VKBO ruházat tulajdonságait, időre lebontva, hogy mikor miről van pontosan szó. Feliratot nem tudok csinálni,a videó sem az enyém természetesen.

fip7, fishbed, therob and 3 others like this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Mi a véleményed a négy évszakos alap ruházati készletről?

Ezen oldal megosztása