1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonai járművek páncélteste, páncélzata.

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - GrGLy által indítva @ 2013. október 21..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Meg aluminiumötvözet páncélréteg.

2. rudi

rudi Well-Known Member

Nem rétegelt páncélként volt.
    Egyes 109 szériákon az üza.tartály mögött is volt egy alu lemez, de a lényeg a pilótaülés és a pilóta feje mögött lévő 8 mm-es síma acél páncél lemez volt.
    az így nézett ki (meg láthatóak még a szélvédő páncélüveg darabok is)

fishbed and Cifu like this.
  3. Celebra

T64 meg a 60as években lett kifejlesztve.

4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

forrást kérhetnék? Mivel erről még sosem olvastam sehol.

5. Celebra

Haditechnikában volt egy sorozet a T64 hk-rol.De Turcsányi irásaiban is van rola szó.

6. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az alumínium ötvözet páncélzat lényege, hogy adott védelmi szintet KE fegyverekkel szemben, illetve adott mechanikai szilárdságot alacsonyabb tömeggel meg lehet valósítani. Ha a tömeg rohadt fontos (pl. mert légideszant jármű, lásd M551 Sheridan), vagy legalábbis kiemelten fontos (pl. mert a járműnek adott sebességet kell tudnia úgy, hogy előre meghatározták a többi főbb paramétereit, lásd M2 Bradley), akkor oszthatsz-szorozhatsz, az aluötvözet a lehetőségekhez képest a legnagyobb közös többszöröst adja...

Az űrkutatásban egyébként hegesztik az aluötvözetet, nem tudom, honnan veszed, hogy nem csinálnak ilyet, tessék, itt egy Orion visszatérő modulra vonatkozó hír + kép...

fishbed likes this.
  7. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Ez most ilyen elméletgyártás arról, hogy miért nem kellene használniuk valamit amit egyébként használnak (lsd. M113, BMP). A helyigényt harkocsin mindenki leszarja, nyugaton jellemzően minimális, könnyű gá. ellen védelmet nyújtó vastagságú acélt használnak, a többi baromi vastag rétegelt kompozit páncél. Az acél súlya egyszerűen kizárja mint domináns védő anyagot, mert nem lehet értelmes méretű / tömegű harckocsit gyártani olyan acélvastagsággal, ami a mostani pct. eszközök ellen kellene.

A T-64 korai változataiban a toronypáncél a következő - 20 rétegnyi lemez, 21mm-es acél, 6mm gumi, 3 mm alu. Az alurétegből kiindulva valszeg nem a súlycsökkentés az elsődleges cél hanem valamilyen védő réteg kialakítása.

A glacis a ruszkiknál általában acél - valamilyen üvegszálas anyag - acél.

8. rudi

rudi Well-Known Member

Ha hazaérsz komolyan nekiállhatsz a HT újságoknak kikeresgélni a forrásaidat…
    Csak el ne felejtsd!

Telak2 likes this.
  9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Az alulemez rétegelt volt, te a 8/4 milis pilótapáncélról beszélsz.

Nem egy alulemez volt a üa. tartály mögött, hanem 21 lemezből álló, kb. 25-30 mili összvastagságú rétegelt alu anyag, ami egyben a gyújtólövedékeket is jól hatástalanította.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Acélból a tömege miatt aluból meg mérete miatt nem lehet értelmes védelmű páncélt létrehozni.Amiket soroltál(BMP-3,M113)mind fontos volt a tömeg no az M113 nem is agyonpáncélozott valami a BMP-3 meg csak ott jól védett ahol acél van alu helyett.Még ma is az esetek 99%-ban acélt használnak nem pedig alut.Maradjunk annyiban,hogy a fent említett járművek a kivétel erősíti a szabályt kategóriába tartoznak.

Szittya likes this.
  11. Celebra

Hát rajtam kivűl senki nem járatja?!?

12. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Időnként olvasom, de sokszor nagyon komoly pontatlanságok vannak benne, főleg a technikatörténeti és típusismertető részeknél.

13. rudi

rudi Well-Known Member

Én a "C" vel jelzett lemezről beszélek
    Bár nem vagyok németes de a "Leichmetall panzerung"szerintem könnyűfém páncéllemezt jelent.
    Hogy rétegelt volt e azt rád bízom….
    Ha azt mondom mutass egy forrást akkor Te is a HT egy régi cikkére fogsz hivatkozni amit majd kikeresel?

fishbed and Cifu like this.
  14. Terminator

Terminator Well-Known Member

15. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nekem valamiféle robbanás álló lemeznek tűnik mint páncélnek(mint a hajókon lévő torpedóvédő válaszfalak).Sokkal inkább lehetett a szerepe az üzemanyagtartály esetleges robbanása során keletkező repeszek és lökéshullám felfogása mintsem a tényleges páncélvédelem

16. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Köszi. Anno a műholdaknál elvárás volt a hegesztés mentesség (kilövéskor vibráció), de ott nem is finomkodnak, mint az emberes misszióknál. Hegesztés vizsgán említették (nem szerkezetlakatos szintűn), meg volt egy projekt, ahol a tartóknál nem volt megengedett, de ennyi. Mindig tanul az ember, hiába.

Cifu likes this.
  17. Cifu

Cifu Well-Known Member

Szvsz inkább azt tudom elképzelni, hogy a hegesztés potenciális problémaforrás, és ezt akarták kihagyni, tehát egyszerűbb és olcsóbb forgácsolásos eljárással létrehozni szerkezeti elemeket, mint a hegesztést alaposan végrehajtani, majd letesztelni / vizsgálni. Egyébként az Orion esetében is nagy nagy méretű öntött majd forgácsolt munkadarabokból építik fel a visszatérő modult, ám ezeket az elemeket hegesztik egymáshoz. Lehet, hogy egy kisebb műhold esetében nem éri meg a hegesztéssel vesződni?

18. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Azért inkább a hegesztés...iszonyat gépidő:
    https://www.google.hu/url?sa=t&sour...wwAHoECAoQAw&usg=AOvVaw1v1iaDTERuG7-0eP8GHDFY
    5 tengelyes demó marás.

19. rudi

rudi Well-Known Member

A Rheinmetall még alaposabb videója az ADS rendszerük teszteléséről

Kíváncsi vagyok mi lesz erre a válasz? Elektronikai zavaróval felszerelt RPG és ATGM?

fishbed and luperator like this.
  20. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

[0]=68.ARC4SXLzkuzRFb4mx6ro5e_5HA2nmUi6R4-XYzBuOMSoAnBrRQFAt3KMNICnkWqRBho02B446WBdr5eWX0oADjB_7zGfJpEn_GzSndbYOfwHIvCyA4r0FF2REiyJRyuto597rs54LTCjDdi_oUPOCA7fw9J0Om8bxo-CQfdJwiOhAHawrqybL8Qk8zZsnEz4daXMNrOeL8SuYgGu1onwlsNqchc1g8WhiYjPkMud29U_Ii1aeH1yIjbvSy_-Vd_oJz-Fug&__tn__=-R

Ezen oldal megosztása