1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Katonai légiforgalmi irányítás

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - Phoenix által indítva @ 2013. január 8..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Svédország Védelmi Beszerzési Ügynöksége (FMV) úgy döntött, él az egyik opciós lehetőséggel, amely egy korábbi, még a Saab AB vállalattal 2011. szeptember 5-én aláírt „Rendszertámogatás a Légiforgalmi és Légibázis rendszerekre 2012-13” elnevezésű szerződésben szerepel.

A megrendelés összértéke megközelítőleg 17,8 millió euró, ez fedezi a további rendszerfejlesztést és integrációs munkákat a Svéd Fegyveres Erők légforgalmi irányítása (ATM) számára. A projekt a 2013. és 2015. közötti időszakban zajlik majd.

http://htka.hu/2013/01/08/legiforgalmi-iranyitorendszerek-es-legibazisok-fejleszteset-nyerte-el-a-saab/

3. tallking

tallking New Member

Lám másoknál is állandó jellegű a meglévő légtérfigyelő technika reszelgetése. Kár ebből ügyet csinálni, ez eddig minden forrásokra alapozható esetben így történt. A Lockheed radarjaival például ugyanígy mennek a "korszerűsítések",a titkosszolgálati telefonos lehallgatóközpontoknál dettó.

4. independence

independence Active Member

Hát nem igazán találtam erre megfelelő topicot. De talán jó lesz ez is.

többször láttam már egy-egy Gripen géppárt Füzesabony felett kergetőzni , repkedni napközben . Nagyjából mindig ugyanott. A minap Tiszakécskén is ezt láttam.

Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban . Még pedig azt hogy ez ilyenkor általános gyak.repülés , légtérellenőrzés és egy kis bohóckodás is belefér ? Vagy direkt légi harcot is gyakorolniuk kell(már ha ez az volna) ?

Mindezt miért pont Füzesabony felett több alkalommal is ?

Előre is köszönöm a választ...

5. doca

doca New Member

Nem Eurofighter vs. Gripent láttál ? :)

6. independence

independence Active Member

Mert akkor itt voltak a Németek vagy Olaszok mi ? [​IMG]

Nem a Füzesabonyinál többször is Grip-eket tutira...

A Tiszakécskei esetnél már bizonytalan vagyok , ugyanis elég borús idő volt és a felhőkbe "játszottak" jobbára , de elég egyformák voltak , így gondolom egymással gyakoroltak csak...

7. doca

doca New Member

Kécske közel van Kecskeméthez.

Osztrákoknak Eurofighter van, lehet velük dogfightoltak.

Ezen oldal megosztása