• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Sziasztok!

Ezek szerint ugyanúgy lehetett kocsival bemenni spotterkedni, mint a legutóbbi alkalomkor?

Köszi!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 584
113
"Update #4 – 12:40 Megérkezett a spanyol kötelék is, akik szintén “berepülték” a helyszínt, most épp gyakorló bemutatót tartanak."

Milyen spanyol kötelék jött? Mert a Sasok megérkeztek még szerda este.
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Valaki tud arról, hogy hol lehet megnézni a közmédia repülőnapi élő közvetítését ? Ezt mondta a bemondó az m1-en egy hete, de se az interneten sem a TV-ben nyomát nem látom. Ekkorát hazudtak volna ? Segítsetek, ha tudtok.
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
A repülőnap honlapján tudtam, hogy van élő közvetítés (persze rossz a képarány, szaggat, gyenge felbontás). De az M1-en a Híradóban mondta be a bemondó, hogy a közmédia élőben közvetíti az eseményeket (TV, Rádió). Ez konkrétan nem igaz (legalábbis a TV-re).
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Most meg a horvátok PC-9-es köteléke megy már vagy 20 perce végig angol nyelven, Gundel úr meg csak ül, és senki nem fordít. Gratula !
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Hát…

Az oroszok kissé csalódást okoztak. (Jól hallottam, hogy bemondták, hogy túl nagy gép, ezért nehezen manőverezik?) A program szervezés gyenge volt, víz 11 órára elfogyott, a sárga parkoló pedig igazi horror volt.

De volt sok szép rész is. ÉS milyen pici a levegőben a MiG-15-ös.
 

amanitin

Member
2011. május 18.
54
1
6
Bár most voltam először ezen a rendezvényen, simán eldöntöttem ez alapján, hogy többet nem megyek.
Kecskemét felé az M5-ön zseniális módon mindekit ugyanarra a lehajtóra tereltek. 10+ km dugó. Pestről indulva többet álltunk a dugóban az autópályán, mint nem. 110 km-t három óra alatt tettünk meg. Én a kijelölt lehajtón túlmenve, az 5-ös úton vissza 20 km kerülővel is hamarabb jutottam el a parkolóhoz, mint aki megpróbált ott lejönni.
Parkoló 8 km-re a helyszíntől. A parkoló konkrétan egy szántóföld. A folyamatosan érkező autók miatt iszonyatos porban kellett több száz métert gyalogolni a buszokig. A buszokra sorbaállás, heringeskonzerv. Negyven fok, árnyék sehol. A közlekedő folyósok mellett parkoló autók már nem látszottak ki a por alól.
A helyszínen tömeg. Minden egyes büfésátorhoz és bármilyen érdekesebb dologhoz 20-30 méteres sorok. Ivóvíz már akkor nem volt, amikor odaértünk, és azt hallom, hogy a büféseknél is rég elfogyott addigra. Volt egy darab párakapu azon a részen, amit bejártam. A 23 párakapuról szóló duma a szervezők részéről ordas hazugság. Árnyék sehol.
Amikor elfogyott a magunkkal hozott innivaló (elég hamar), akkor eljöttünk. A hármas kapu előtt 25 percet álltunk a napon (egy szántóföld mellett, akár ott is lehetett volna parkoló), mire jött egy darab busz a kb 200 lincshangulatban lévő embernek. A heringes konzerv visszavitt minket a szántóföldre, ahol a kihelyezett ital automaták felére ki volt írva, hogy üzemen kívül. Amelyik állítólag üzemben volt, az nem adott vissza ezresből. A szélvédőn annyi por volt, hogy nem lehetett kilátni.
Az egyetlen dolog, ami miatt nem jöttünk el azonnal, az volt, hogy folyamatosan volt a levegőben valami.
További sok sikert kívánok az összes szervező zseninek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Saját sirámaim a rendezvényről:

Érdekes, tegnap kint voltunk egész nap, és mivel felkészültünk a többek közt a holnapon is hangsúlyozott, de a józan észből is következő pár aprósággal: sok innivaló, napernyő, hűtőtáska, ezért egész végig kint voltunk, és bár embertpróbáló meleg volt, kibírtuk, napszúrást sem kaptunk, és sok érdekességet láttunk.

A közlekedés nem volt vészes, eltekintve az Inárcsnál történt balaeset miatti dugótól. Persze nem teljesen a birkakonvoly újtján mentünk, Kecskemétnél a városon át közelítettük meg a repteret. Vajon a bégető tömegeknek lehetett volna alternatívákat kínálni? Mivel sokszor az egyértelmű utasítások követésére is képtelenek, ezért kétlem. Egy ilyen rendezvényél 20 perc dugó nem olyan vészes, mi a baleseten kívül, ami szintén nyilván a szar szervezés miatt történt, ennél többet nem vártunk.

A parkolóknál nem tudom milyen problémáitok voltak (igen, valóban szántóföld volt), mi 2 perc alatt találtunk, igaz fizetnünk kellett érte 1000 Ft-ot (az egész napra). Akit ez földhözver, az igaziból ne panaszkodjon a benti büféknél álló sorokra, mivel ott fél liter narancslé drágább ;)

Összefogalva a benyomásaik: kis magyar valóság, kis légiparádé, apróbb szervezési hibák, és internetszerte nyafogó birkák, akik ha minden tökéletes lett volna akkor azt kifogásolnák, hogy miért nem ingyen adják az ételt/italt, sőt, miért nem fizetnek nekik azért, hogy elmentek.

Amiket még láttam:

(láttam hőgutában fetrengő kidőlt vörös 6-7 éves gyerket akit a szülei feje rugdosásával igyekeztek valamire, talán jobb(an)létre buzdítani, ahelyett hogy itatták, árnyékba vitték volna. (külsőre nem cigányok voltak).
Nyilván az ehhez hasonló esetek is mind a szervezők hibái. Ezek is hamar lincshangulatba kerülnek.

Sajnálom, de a hozzászólásod leginkább országunkban állampolgártársaimtól már megszokott úgynevezett "picsogásnak" tűnik. Gonodolkozni és előre felkészüni kéne. (például vettem kiciócó "fesztiválnapernyőt pénteken az alkalomra). De van, aki még megragadt a cucualizmusban.

A párakapukból 23-at ugyan nem láttam, de 5-6-ot láttam szerintem.
Ivóvíz még este 6-7 óra magasságában is volt, ellenben a C*lippo fagylalt (sorbet jégkrém) elfogyott. Ez kissé elszomorított engem is, már fontolgatom a ombucmanhoz fordulást.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vagy 4x jártam oda-vissza meg a repülőteret, voltak párakapuk, 2 tucat biztosan. Csak kb. 2h hosszat kicsit akadozott a vízutánpótlás a lajtos kocsiknál, mert a MAZ tartálykocsi a tömegen keresztül nem tudott elmenni addig ahol ki voltak helyezve a kordon közelében, de ha valaki gyalogolt 100-200m -t az aszfaltútig, ott folyamatos volt a feltöltésük, kb. 1/2h -ként, meg ott voltak a kerti csapok, ivóvízzel.
Sok párakapuból viszont alternatív vízforrás lett, kulacsutántöltési szempontból. Két féle típus volt, a fél-fedett sátras, és a teljesen nyitott.
Hőség az volt, ez tény, de ott voltak 30m -ként a kerti csapok, hosszú sorokkal..., a zacskós víz viszont kb. 11h -ra teljesen elfogyott, abból kicsit alul lőtték be a mennyiséget.

Hogy ezek hibák -e a kb. 40C° -os hőségben...?!
Döntse el maga mindenki.

Dugó volt a Bp -t felöl érkezőknek, de nem szervezés miatt, hanem ha jól tudom Ináncsnál volt egy komolyabb baleset, és ez kicsit bekavart. Akkor a rendőrségi MD500 -s vagy 2h -t röpködött, meg függeszkedett a reptér közelében.

Vonattal mentem, a csuklós buszok kb. 10-15 percenként mentek kifelé és befelé is a főkapu irányába, szóval nem tapasztaltam fennakadásokat.

Kerestem a HTKA pólót, de ebben a tömegben...! ;) :p
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Sziasztok!

Víznyerés: a zacskós kb délre elfogyott, de rengeteget kiosztottak, nem lehetett elvárni, hogy egész nap legyen. Mondjuk, ha nem tizesével hordták volna, (jó magyar szokás, h ami ingyen van, abból vigyünk, amennyit csak birunk) akkor tovább marad. Én egyszerre nem birtam meginni egy zacskót, és elvoltam utána egy órát kb. Párakapukat kb 10et láttam, kerticsap is volt, nem egy. A kis tartálykocsiknál volt fennakadás, kb egy óra, aztán volt azokban is. Azt senki ne várja el, hogy a leterített pokrócától 2méterre medencével várják. Nagy terület, sok ember, de lehetett simán vízhez jutni.
Bejutás: M5-tesco-város-piros parkoló: reggel 8 körül, semmi dugó, jegybeváltás, klimás busz!, reptérhez jutás kb negyed óra volt összesen. A kapunál semmi sor, folyamatos bejutás.
Program: érthetetlen üres idők, másfél órás csúszás. Nem kellett volna ennyi résztvevő. Statik sor: volt érdekesség, pl német Dornier, Seaking, Szu-25, Szu-27. Kevés volt, az tény. De majd máskor jobb lesz :) Sok hibával, de legalább volt repülőnap, ennek örülni kell. Hibáztak a szervezők, de a látogatóknak is máshogy kell hozzáállni ekkora rendezvényhez.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Az első fotón két orosz pilóta van és egy szintén orosz műszaki. Ukrán pilóta nem látható a képen. ;)