• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Az orosz IL-76-ot meg lehetett közelről nézni?

Az oroszok külön kérték, hogy az jó messze legyen az emberektől, de nem indokolták miért, valószínűleg nem akartak még azzal is külön foglalkozni (egész nap strázsálni, stb.). A sajtós belépő sem volt elég, hogy a közelébe mehessünk (pedig az nagyon sok zárt kaput megnyitott előttünk).

Egyébként közlekedés szempontjából Kecskemét eleve nem egyszerű. Én a város másik oldaláról fuvaroztam be a többieket a reptérre egy beregisztrált kocsival (mehettünk a lezárt utakon, meg a bázison parkoltunk), de néhol így is elég necces volt.

Amúgy amilyen híreket hallottunk a rendezvény előtt, illetve amit tapasztaltunk a szervezés körül, én annak ellenére rendkívül pozitívan csalódtam. Magáról a dinamikus programról nem tudok nyilatkozni, alig 2 órát láttam belőle (egész nap mentünk, mint a mérgezett egér), de minden kiállított eszköz, pavilon jól látható és jól hozzáférhető volt, szinte mindenkivel tudtunk beszélni, akivel akartunk és a legtöbbjük (még a hivatalos emberkék is) nagyon közvetlenek voltak.

Aki meg nem készült fel kellőképpen a nagy melegre és tűző napra (pedig lehetett tudni már csütörtökön és pénteken is, hogy az lesz), az igazából vessen magára. Én is vittem a hűtőtáskát, meg a literes vizeket mindkét nap, pedig a sajtósoknak külön vizük volt. Árnyékot pedig ne várjunk, ez egy reptér, nem fogják befásítani, pavilonokat meg hülyeség lenne kifeszíteni, mert értelemszerűen nem látszódna tőlük az ég.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
A mai nap szuper volt...... Kár, hogy innen senkivel nem tudtam találkozni, pedig a Face-n kértem is.. Na, de sebaj, szuper volt... köszönet mindenkinek, akinek köze volt hozzá.....
 

huleaks

New Member
2011. szeptember 5.
22
0
1
amanitin!
Ne haragudj g, de nem tudlak sajnálni. Mégis egy több 10 ezres rendezvénynél 35 fokos hőségben mire számítottál? Leaszfaltozott, fedett parkolóra? Eszem megáll az ilyen nyápic emberek miatt. Én 400 km-ról mentem, te honnan érkeztél? Szabadtéri rendezvényre és meleg időre kell ilyenkor készülni. M5-ön dugóba kerültem a baleset miatt és gondolom ennek volt köszönhető a rep.nap felé a tumultus. Javasolták vigyen magával mindenki vizet. Én vittem 4 litert, meg kalapot és napszemüveget is. Igy elég jól elvoltam. Vizhez pedig mindig jutottam ha éppen arra volt kedvem, persze néhány perc várakozás után. A szervezéssel nekem nem volt bajom. Info volt dögivel, mindenhol, rendőr, mentő, tűzoltó. A program nekem mint 1. repnaposnak nagyon tetszett. Minden külföldi résztvevő mosolygott, kedvesek volta. A belga szállítórepülő alatt pedig a személyzt igen jó bulit csinált.
A hazameetel márkicsitt neccesebb volt, mert nagyon nem akartunk haladni, de ez van, hajnal 2 körül haza is érkeztem.
Jó volt!
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
A repülőprogramról annyit,hogy kizárólag az Orosz Lovagok miatt mentem ki. Ha ők nem jöttek volna,akkor nem mentem volna a repülőnapra. Mert őket,és egy két magáért nagyon kitevő csapatot(PC-9-esek,lengyel Szu-22,román MiG-21,cseh Mi-24,Nádas Tamás) leszámítva elég sovány volt a program. Hosszú szünetekkel.
A Lovagok repülése kissé vontatottan indult. Aztán utána belelendültek,gyönyörű volt a páros harang,az angyal,a szemberepülések.A Pugacsov-Kobra manővert hiányoltam kicsit,és volt egy manőverük ami nem tetszett. A szólógép,ahelyett,hogy a kis sebességű áthúzásból ahelyett, utánégetővel kiemelkedett volna,ahogy Oroszországban szokták,ahelyett belenyomott,leadta az orrát,majd elkezdett kifordulni,és ebbe még kicsit meg is merült.Ehhez nem kell Szu-27,ehhez egy Gripen is elég lett volna. A Szuhojok ereje egyébként abból is látszott,hogy sok függőleges manővernél be sem kapcsolták a fáklyát,ahol a többiek igen. Összességében tetszett a bemutatójuk,megérte rá kimenni,még így is,hogy észrevehetően visszafogták magukat. Lehetett vásárolni Orosz Lovagok emléktárgyakat is,itt külön pozitívum volt,hogy a srácok emberi árakon adták a termékeiket.Ez egy kimondottan kellemes meglepetés volt,főleg összehasonlítva azzal amit például az előző repülőnapon műveltek az ukrán kollégáik. Nem túl komoly orosz tudásomat kihasználva Plakszin őrnagytól sikerült egy autogramot is kapnom az Orosz Lovagok naptárra. Ami érdekes volt,hogy míg a többi csapat pilótáival többször összefutottam,addig a Lovagok mintha el lettek volna bújva. Ettől függetlenül szerintem jó fejek,legalábbis Plakszin őrnagy biztosan,rajta kívül csak az árus srácokkal találkoztam ők is rendesek voltak,akivel kellett,azzal még angolul is elbeszélgettek.
A statikus bemutatón a csalódás az volt,hogy az ígéretekkel ellentétben az IL-76-ost nem lehetett megnézni,csak jó messziről. A statikus bemutató külföldi királyai pedig a bolgárok voltak a Szu-25-el. Az ukránok most olcsóbban dolgoztak,nem 5000 hanem "csak" 2000 forintot kértek a Szu-27-be ülésért,de most is kihagytam. A lengyelek kirakták statikusra a Szu-22-est,ám mindenkit csak a létrára engedtek,a kabinba ülni nem. Mígnem jött egy 20 év körüli, rafinált hosszú hajú srác,régi magyar hajózóruhában Néphadsereges állományjelzővel. Őt beültették,és még be is kötötték :D A haverja aki csak a szokásos rövidnadrág-póló kombinációba volt öltözve,szintén nem jutott tovább a létra utolsó előtti fokánál. Szóval gyanús,hogy a lengyel műszaki egy átverés áldozata lett :)
 

huleaks

New Member
2011. szeptember 5.
22
0
1
A török és olasz gépek müsorát közvetítő, magyar szavakat jócskán használó, kommentátorok előtt pedig le a kalappal
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Megpróbálok feltenni egy képet :)
19267153_1b506326426d10f701d7c04ddc70afb4_s.jpg
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Engem meglepett az ukrán szuhoj műszerezettsége...... Kis túlzással, mint egy MiG-21-es.... A belga pilóták reakcióját figyeltem. Bemásztak és falfehér lett az arcuk. Fotózni akartak, de az ukrán előkészítő nem engedte. Erre elkezdtek nevetni.........nagyon.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Szerintem nem volt nagy szám ha nincsenek a Szuhojok(30 és 22 ha a bolgárokat sikerült volna rávenni,hogy repüljön a 25-ös az azért nem lett volna rossz) akkor egy nagy kalap ... az egész.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
@Dudi, te mit gondolsz, 12 ejéssel, + a Mi-17 támogatásával el lehet foglalni egy aktív katonai repteret háborús helyzetben? :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Amikor ez történt akkor pont a RÁBA pompás páncélozott felépítményéről tájékozódtam az illetékestől így nem tudom bár az a 12 az különleges műveleti katona volt(ha érted)így bármi megtörténhet.
 

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
A lengyelek kirakták statikusra a Szu-22-est,ám mindenkit csak a létrára engedtek,a kabinba ülni nem.
Szia!

Akkor rosszkor mentél oda. Nemcsak bele lehetett ülni, hanem fényképezni is lehetett. Pedig bermudában és ujjatlan pólóban voltam :) Később láttuk mi is, hogy már csak a létráról lehet benézni. Addigra biztos kimerült a napon a lengyel srác.
 

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Dugó: idén Zeltwegből hazafele menet az autópályán (természetesen repnapról) 10-15 km/h-s sebességgel haladtunk. De sokszor csak álltunk. Aztán sikerült lehajtanom róla és simán haladtunk. Szóval ez nem Kecskemét specialitása. Ha van pl. 100000 ember és annak az 1/3-a megy csak kocsival, kocsinként 3 személlyel, az is ~10000 kocsit jelent!
Mi reggel 5:45-kor indultunk, 1 óra alatt a parkolóba értünk. Kb. 2 percet kellett várnunk. Hazafele későn jöttünk, akkor max. 10 perc kijutás a parkolóból. Kb. 20 km-en 70-80-as tempó, utána lekanyarodtunk mellékútra és onnan nem volt forgalom.
 

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Bejutás: buszról leszállva nagy tömeg volt a kapu előtt, hú b*sszus, kb. 2 perc múlva kapu kinyílt, tömeg be és ennyi.
Szóval nekünk a ki/bejutás könnyen ment.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
molni: Mondtam feljebb, ezt benéztem. Előfordul néha ekkora hőségben, fáradtan...! :p

Mit találtam: http://www.youtube.com/watch?v=RB652EXw7XE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jönnek azért itt a videók...:

http://www.youtube.com/watch?v=btBX4RaW4Js

http://www.youtube.com/watch?v=xKw8wOpI7H0

http://www.youtube.com/watch?v=8sJSDCb8Ykg
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Első rep.napom volt . Nem ismerem Kecskemétet , így a reptet és annak környékét se . Nem szeretek cuccot(napernyő,hűtőtáska,stb) vinni magammal sehová , mert nem túrára megyek ahol az állóképességemet szeretném tesztelni. Mert az már nem szórakozás..

Így csak megpróbáltam sodródni az árral és a szervezők irányítása alá rendelni magam.

Nem jött be ...

Sok várakozás , semmi árnyék,víz hiány , qrva sok gyaloglás.

Maga a program tetszett nagyon , mondjuk inkább csak a vadászgépek . A légcsavaros meg a különböző gyakorlógépek és a szóló bemutatók szerintem 5 forintot nem értek . A csúszásról már nem is beszélve.

Ha van-lesz valami VIP jegy és pályán belüli parkoló amivel árnyékba ülhetek és nem kell erőltetett menetben gyalogolni kilométereket , akkor szívesen elmegyek újra , de amúgy nem akarom újra átélni ezt az embert próbáló napot...

Évek óta járok Forma1-re , de az ottani szervezés és kényelem 100x jobb , pedig az is 100ezres létszámú rendezvény . Értem én hogy ez egy repülőtér meg minden , de ez így embertelen volt , annak ellenére , hogy rendkívül türelmes és megértő is tudok lenni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
independence

Mogyoródon évente rendeznek futamokat így nagy a tapasztalat és az erre lett kitalálva ellenben repülő nap pár évente egy van és a reptér sem erre lett kitalálva.