• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
MiG-21:
ds_mig-21pfm_cockpit_03.jpg


Su-27:
Cockpit_of_Sukhoi_Su-27_(2).jpg


F-16 MLU
0635723.jpg
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 502
14 903
113
Dima..... Ha szemét akarok lenni, azt mondom, hogy a Vitézek vonattal mennek haza, mert eladták a gépeket is..... De nem mondhatom, mert nem tudom..... :) :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 502
14 903
113
...és akkor a kertembe már ott állna a Chevrolet Lacetti mellett egy SU-27 is..... (Jól mutatna)....
 
M

molnibalage

Guest
http://i89.photobucket.com/albums/k204/pilot5131/F-15A20Eagle.jpg

vs

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Cockpit_of_Sukhoi_Su-27_(2).jpg

Azért a ló másik oldalára sem kellene átesni, mert F-15A kabint linkeltél. Ilyen pit legfeljebb japán gépekben van és ott is csak néhány. Az F-15C és a Szu-27 pit között nincs akkora kontraszt még kikapcsolt állapotban sem.

http://htka.hu/wp-content/uploads/2012/12/Ostrava2012_F-15C_03.jpg

Az F-15 MFD-je színes, a Szu-27-en meg a képernyő tudtommal nem MFD.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 502
14 903
113
Zotyek, Molni...... A nálunk a staton álló ukrán Szuhoj pitje a Zotyek és Molni által linkelt képeknél régibb....... Írtam, hogy a bot nem HOTAS és a radarképpernyőn kívül (analóg) semmi más.... Még GPS-t sem láttam....
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 153
60 805
113
Nyilván, de hangsúly azon van, hogy a 27-es kabinja se lehet akkora meglepetés 2013-ban. Talán élőben lehetnek mások az arányok, mint a képeken.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Szerintem a belgák egy régebbi F-15-ösön is meglepődtek volna... Nézd meg, hogy ők az F-16-osukon mihez szoktak hozzá, és utána nézd meg a Su-27-est... :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 153
60 805
113
Az ukránoknak is ugyanaz a kabinjuk van, mint a többi Szu-27-esé. Valóban náluk repülnek a legrégebbi szériájú Szu-27-esek, de nincs jelentős különbség a Szu-27Sz és P gépek közt. Érdemi különbség az SzM sorozattól jelent meg.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 502
14 903
113
Zotyek..... Én nem ismerem a belga Falconokat, csak a két srác arcát láttam, meg, hogy pofátlanul vihogtak :) :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 502
14 903
113
Végül is mindegy. Nem..... A jó pilóta egy téglával is....... Hiába vagy komputerzsoké, repülni tudni kell..... :)
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Vitézek-tól mit lehetett venni? Sapka, polo ...stb?

Dima a Vitézektől jövő évre szóló naptárat lehetett kapni amin nagykötelékben repülnek együtt a Sztrizsivel,lehetett még baseball sapkákat( abból több félét nem csak Vityazist,hanem Légierőset is),alakulatzászlót,nyakkendőtűt,kulcstartót, gyönyörűen elkézített Szu-27 makettet,felvarrót,Szu-27-es hűtőmágnest lehetett kapni.Én egy hűtőmágnest és egy naptárat vettem tőlük. Korrekt, emberi árakon dolgoztak. A komolynak nem nevezhető orosz tudásomat kihasználva sikerült szóba elegyednem az elárusító sátor mellett megjelenő Denisz Plakszin őrnaggyal,és kaptam tőle egy autogramot a naptárra.
Az elárusító srácok egyébként nagyon vágták az angolt is,bár én velük is oroszul beszéltem. Az áraikról annyit,hogy egy Vityazi naptár annyiba került mint egy Calippo jégkrém. Vagyis 500 Ft-ba. Szóval teljesen korrekt árakon adták a dolgaikat. Baseball sapkára sajnos nem volt már pénzem,de talán legközelebb. Pólót azt nem árultak.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
<blockquote rel="independence">"Most is volt VIP jegy, előre lehetett volna gondolkodni "
-Nem lehetett előre gondolkodni , mert még sosem voltam ez előtt , így nem is tudtam mire számíthatok...

Néztem amit beraktál , de ennyit meg egyszerűen nem ér. Talán adnák érte 10-20 ezret , de többet nem.

Jól hallottam, hogy egy VIP jegy 150 000,- Ft volt? Igaz, mintha ezért teljes és korlátok nélküli ellátás járt volna.</blockquote>

Jól hallottad ... 150000 egy főre...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 336
10 665
113
Pár mondatban a saját gondolataim - hiszen gyakorlatilag mindent leírtatok pro és kontra.

1, Tessék tudomásul venni, hogy egy ilyen rendezvényre KORÁN érdemes elindulni.
Ha én Miskolcról el tudok indulni hajnali háromkor, akkor ez ne legyen már gond kisebb rádiuszból...
2, Senki nem mondta, hogy nyájösztönbe kell tömörülni:
Én mellékutakon AUTÓZGATOK - UTAZOK. /Dormánd - Heves - Törtel stb.
Senkit nem tartok fel még nyolcvannal sem - mert rajtam kívül még NINCS autó az utakon. A tücskök ciripelnek - hibátlan:)
Odaérve még picit szundítok, s frissebben sétálok be, mint aki - szó szerint - autóval végigtolja/dugózza/idegeli az utat alig pár órával később, hogy utána két és fél óra alatt jusson be...
A szervezési problémákról /pl. egyablakos karszalagkiadás.../ mások már írtak, úgyhogy nem szaporítom.
Program: Én már csak a Szuhojok /22,27/ miatt mentem ki.
Eddig 97-től mindig ott voltam, de valószínűleg legközelebb már nem megyek; pár év múlva úgy sem lesz semmi: Az lesz maximum, ami most volt. F-16, Gripen.
Esetleg Eurofighter, Rafale. Konyec.
Nem lesz dinamikus Dassault Mirage, F-1, Draken, Viggen, Mig-21,29, nem lesz Jaguar, Tornado, Harrier, F-4, F-5, F-15, F-18, Su-22, mit hagytam ki? Ezeket még mind volt szerencsém látni repülni!
Lehet felhördülni pl. az F-15, F-18-ra, de most még a Nagy Vízen túl sem demóznak...

Végre mind a két napon ott voltam, így megvalósult a tervem; első nap teljesen a repülésé, második nap főleg a nézelődésé.
Hála a Magasságosnak, aki többek között engem is megteremtett a saját hasonlatosságára :))), ez éven egy nyugdíjas Mig-29-es berepülő(!)pilótánál szállhattam meg, így a két napot hajnalig tartó briefing, debriefing kapcsolta össze...
Roppant tanulságos volt az Orosz Vitézek kielemzése, pedig Ő csak a háza tetejéről nézte...
Számomra orgazmus közeli katarzis volt, amikor a Ljulka hajtóművek beindítását hallgattam végig velük szembe, a kerítésnél... Aki nem volt ott, az most képzeljen el egy katedrálist, ahol 10(!) orgona szólal meg gyakorlatilag egyszerre, sorra nyomva meg egyre több billentyűt mindegyiken.
Még most is kiráz a hideg.

A második napi hazautat megint kényelmesen végigautózgattam a mellékutakon - szinte más autót sem látva.
Három óra alatt értem Miskolcra a motor beindításától számolva.
Találós kérdés: Hány perccel(?) autóztam volna kevesebbet autópályán? /Miközben a munkahelyemen vezetve természetesen Budapestre mindig az autópályán megyek/
 

h0ly

New Member
2013. augusztus 4.
18
0
1
Olvasom a facebook hozzászólásokat a repülőnap oldalán, és néhányan megjegyezték, hogy vasárnap jóval dinamikusabb Orosz Vitézek bemutatót repültek. Valaki rendelkezik felvétellel a vasárnapi repülésükről, hogy mi, szombati vendégek is összehasonlíthassuk, esetleg pótolhassuk, amiről lemaradtunk?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Egyébként azt irják, hogy nem voltak problémák gyakorlatokkal.....Bennem felmerült egy kérdés: Kubinkából szálltak, ez kb 1.800 km....itt még egyből nyomták egy bemutatőt....ezek szerint ezek hajtóművek mégse ilyen iszákosak?


Littlejohn, olvastam hogy beültél ukrán Szu-ba....Minek csodálkoztál....belgákkal együtt? SzU szétesése után ukránok egyetlen egy gépet se vették.....Ez a Szu is még 80 -as években kiszült...

Dima, a Vitézek Baltijszkból érkeztek hozzánk, az azért nem 1800, csak 800 :)
Egyébként én is csak miattuk mentem ki és ezer szpaszíba, hogy eljöttek és feldobták a repnapot, enélkül, ahogy előttem is mondták, gyenge lett volna a felhozatal. Kicsit rövidnek tűnt a programjuk, én mondjuk órákig nézegetném őket :)
Az ismerőseim is azt mondták, hogy ennyire még nem várták az oroszokat itt Mo-n mint most :)))
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Számomra orgazmus közeli katarzis volt, amikor a Ljulka hajtóművek beindítását hallgattam végig velük szembe, a kerítésnél... Aki nem volt ott, az most képzeljen el egy katedrálist, ahol 10(!) orgona szólal meg gyakorlatilag egyszerre, sorra nyomva meg egyre több billentyűt mindegyiken.
Még most is kiráz a hideg.

Hát nem vagy egyedül :) Nekem is kiült a vigyor a képemre, amikor beindult mind a 10, elképesztő sivítással, robajjal...
Vasárnap már tízkor odaálltam a kerítéshez, és láttam hogy nagyon készülődnek, el nem mozdultam addig, amíg az utolsó fülketető-ponyvát is föl nem rakták :)
Még a video sem adja vissza azt az élményt sajna, de azért felrakom majd a tecsövedre :)