• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
therob said
Ez elég gyenge repülőnapnak tűnik eddig.  Ha az oroszok meggondolják magukat biztos nem megyek el, pedig eddig mindig ott voltam.
Te be vagy rúgva vagy szívsz valamit....?

Négy, ismétlen négy műrepülő kötelék jön, ezek közül az egyik az Orosz lovagok, akik soha nem jöttek eddig. Lesz négy szuperszonikus vadász dinamikus demo, ezen felül még Szu-22 géppár. Mikor repült magyar égen Szu-22? Kb. 15 éve...

Az oroszok soha nem jöttek el eddig, Szu-27 soha nem járt itt dinamikuson még szólóban sem. A válság közepén négy nagy műrepülő kötelék jön. Tudod mikor volt ennél több jetes műrepülő kötelék? Talán soha. Még a '97-es NATO Expressen is négy volt, vagy talán öt, de könyörgöm, az az airshow aranykora volt Európában és itthon, mert egymást taposták a vadászgépbeszerzés miatt és Európa gazdasága a hidegháború után lendületben volt, mint állat. Csak a Török Csillagok repültek szuperszonikus gépen, de azért egy F-5 az nem F-16 vagy Szu-27... A Thunderbirds óta nem volt olyan kaliberű csapat, mint az Orosz Lovagok. Mikor voltak itt ők? 1992-ben. Hát nem tagnap volt...

Tudod, hogy mi lehetne ennél több? Az, hogy jön Rafale és Hornet valahonnan meg esetleg szlovák MiG-29, mert ők közel vannak és van hagyománya a svájci vagy spanyol Hornetnek. És ennyi. Németek szuperszonikus gép nem is ugrik be dinamikuson, de még talán statika sem hoztak Tornado-t. (Mintha angolok lettek volna Tornadoval utoljára.) Jenki gép dinamikusat meg legfeljebb a MAKS-on és az angoloknál repült az utóbbi 10 évben. Itthon 2003-ban az F-15 demó óta nem volt jenki vas a levegőben szerinem.

Tudod, hogy ma USA-ban, mi az Airshow? Az, hogy a földön nézheted a technikát egy nyílt napon. Kb. ennyi. Az USA-ban ember, akik fürdenek a pénzben hozzánk képest. Ironikus, hogy C-17 repül itthon, ami még a nagy víz túlodalán sem repülget, mert nincs airshow. (Bár azért halkan kérdem meg, hogy az évi 60 órás keretből erre kell pazarolni...?)

Lehet ez nem 1997 NATO expressz, de azért kapjál már a fejedhez ember! Nézzál már ki a fejedből és nézd meg, hogy milyen arishow van a mai gazdasági környezetben. Komolyan mondom, hogy eszemfaszom megállt ezen a kommenten.
 
M

molnibalage

Guest
Az előző kommentet én írtam, csak véletlenül be voltak jelentkezve a gépen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Ezeket biztos nem mostanában láttad Kecskeméten...

 

Szu-22 géppár demo

Seaking

Patrulla Aguila

MiG-15
Baltic Bees

Bolgár Szu-25
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Terminator said
Csak hogy meg legyen a link:

 

http://repulonap2013.hu/mi-hol-mikor
Igy se rossz
sf-laugh.gif


Na arra lennék leginkább kíváncsi: fizikailag hova rakják ezt a 6 köteléket ? Szolnokra is esetleg ?

Bár én csak akkor hiszem ha majd a magyar légtérben lesznek, de roppantul érdekelne, mivel vették rá pl. az oroszokat a részvételre ? Ez az év talánya.

Atomerőmű ? Részvénycsomag ? Netán szimatolnak valamit a helikoptertenderen ? A két szép szemünkért biztosan nem ..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
<a class="spLink spProfilePopupLink vtip" title="Profile" rel="nofollow">Panzerfaust</a>

 

Na és az örök, megbonthatatlan szovj... izé, orosz-magyar barátság, az semmi?
sf-laugh.gif
De akár erőmű, akár heli, hadd jöjjenek csak, éleződjön az a verseny, aztán, ha úgy alakul, hogy ők nyernek, szerintem azzal sem járunk rosszul.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Vagy csak simán fizettünk a részvételért, ahogy bárki más...

 

Nekem is ez tűnik a legvalószínűbb forgatókönyvnek. A tendereket árgus szemekkel fogják felügyelni új "uraink" és azonnal ki is verik a balhét, ha nekik nem tetsző eredmény jönne ki, az fix.

Nyilvánvaló, Iván nem megy sehova ingyen. X ezer dollár, és kész.

Nálunk meg: Panem et circenses.  Davaj.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Nem vagyok berúgva és nem szívok semmit. Én kicsit többre számítottam főleg helikopter téren. Az amerikaiak nem lesznek itt a költségcsökkentés miatt az várható volt. De, hogy úgy néz ki nem lesz Rafale és F-18 az kár. Mindkét gép nagyon látványos repülést szokott mutatni. Engem főleg a modern repülők, helikopterek érdekelnek ezért szívesebben megnéztem volna a lengyelek púpos F-16-osát mint egy Su-22-t. Egyszer hozhatnának már mutatóba egy Tigert, Mangustát, AW101-et vagy Predatort. Ma már nem annyira ritkák ezek. Nekem akkor is kevésnek tűnik az előző repülőnapokhoz képest. Több lesz a civil gép, mint a katonai.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
therob said
Nem vagyok berúgva és nem szívok semmit. Én kicsit többre számítottam főleg helikopter téren. Az amerikaiak nem lesznek itt a költségcsökkentés miatt az várható volt. De, hogy úgy néz ki nem lesz Rafale és F-18 az kár. Mindkét gép nagyon látványos repülést szokott mutatni. Engem főleg a modern repülők, helikopterek érdekelnek ezért szívesebben megnéztem volna a lengyelek púpos F-16-osát mint egy Su-22-t. Egyszer hozhatnának már mutatóba egy Tigert, Mangustát, AW101-et vagy Predatort. Ma már nem annyira ritkák ezek. Nekem akkor is kevésnek tűnik az előző repülőnapokhoz képest. Több lesz a civil gép, mint a katonai.
 

Szu-22-est még 1-2 évig láthatsz, de úgy volt hogy már idén sem repülnek vele bemutatót.

 

F-16-ost 20 évig még biztos láthatsz.

 

A lengyeleknél az F-16 az egyetlen típus, amivel nem repülnek bemutatót. Radomban talán láthatod majd a levegőben a nyitó kötelékben, de a hírek szerint nem lesz légi harc bemutató mint 2011-ben. Viszont lesz Radomban görög F-16-os demo, ami szintén CFT tartállyal demózik.

 

Rafale-t Kelet-Európában kétszer ugyanoda nem küldenek a franciák. Radomba is csak azért tér vissza mert 2009-ben bár ott volt, nem repülhetett (a fehérorosz Szu-27-es lezuhanása és a rossz idő miatt).

 

Úgy tűnik hogy a helikoptergyártók felmérték az esélyeket. Ezért küldi az AW az olasz HH-139-et és nem mást. Biztosra veszem hogy az Eurocopter is hoz valahonnan egy EC-135 változatot vagy legalább a mentősöké ki lesz állítva. 

 

Azért az nagy negatív meglepetés hogy idén hozzánk a svédek sem küldenek semmit. Pedig most hosszabbítottuk meg a gripen szerződést. Egy Argus jó lett volna.

 

Predator Európában az angoloknak, olaszoknak, törököknek van. Kiállítva olyan mintha műanyag makett lenne. Egy-két repülőnapon már volt a programban UAV: felszállt, felemelkedett olyan magasra hogy nem lehetett látni, aztán a kameraképét kitették a kivetítőre. Ennyi. Ez nem túl látványos, viszont unalmas. A belgáknál pl. a Hunter UAV-t lehet megnézni közelről.

 

Az hogy nem lesz Mangusta szerintem azt bizonyítja hogy ez is csak valamelyik politikus fantáziájában létezett, a gyártóhoz már nem jutott el az igény. Tiger-t nagy valószínűséggel csak a németeknél és a franciáknál láthatsz a következő 5 évben. Repülni biztos. AW101-ért meg Angliába kell utaznod.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Szerintem nem, de azért statikra kirakhatnák. Remélem az IL-76 körbemászkálható lesz és az AWACS is. Az az OMSZ - EC-13 gondolom az egyik Eurocoptert takarja ami kint lesz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Hoppá. Az osztrákok Saab 105-el jönnek. A Baltic Bees pedig már nem  is szerepel a résztvevők között. Elég rendesen változik itt a felállás ..
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Ha az osztrákok SAAB 105-öt hoznak akkor nem lesz Typhoon se... A statikus sor is gyenge nagyon. Inkább halasszák el a repülőnapot, mert ez sok embernek csalódás lesz (főleg ha az oroszok se jönnek).  
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
És azt tudtátok, hogy az ukránoknak van HAW-os C-17-esük, ami ráadásul dinamikusat fog repülni nálunk?