• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
GrGLy said
És azt tudtátok, hogy az ukránoknak van HAW-os C-17-esük, ami ráadásul dinamikusat fog repülni nálunk?

sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Túl szép is lett volna, ha korrekten le tudják bonyolítani. Pedig már kezdtem örülni.

Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy 3-4-re az összes kecskeméti és környékbeli szállás le van foglalva?
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Én attól tartok, hogy ha lesz következő repülőnap arra alig fognak menni egy nagy csalódás után. Annyira leszűkült a lista, hogy már lassan egy mezőn is megtarthatják. Alig vártam már a repülőnapot, de nem egy ilyet.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 508
113
Sziasztok, elnézést a zavarásért, én még nem voltam egy kecskeméti replülőnapon, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.

A kérdésem az lenne, hogy mindkét nap ugyanaz szokott-e lenni a program, vagy esetleg valamelyik napon érdemesebb kimenni?

Kerestem, de nem találtam olyan infókat, hogy Szombaton mi lesz a program és Vasárnap mi lesz.
 

zolika750

New Member
2011. január 7.
27
0
1
Általában mindkét napon ugyanaz szokott lenni a program. De előfordult már hogy 1-2 repülésben különbözött. Most viszont kétlem hogy más lenne.
Azon a napon érdemes kimenni amelyiken előreláthatólag jobb lesz az idő. Mondjuk ez a "fantasztikus" újítás, hogy egy konkrét napra lehet jegyet venni és nem egy bármelyik napon felhasználhatót, kicsit behatárolja a dolgokat.
Hamarosan meg kell hogy érkezzen a pontos program a hivatalos honlapra, hiszen már csak 4 hét van kb. Bár ha ezeken a szervezőkön múlik akkor csak 2 nappal előtte hozzák a tudtunkra.
 

jancsiga

Member
2010. május 3.
51
1
6
Egyetlen jo dolog ebben a mostani repülőnapban egyelőre hogy a belépőt SZÉP kártyával is meg lehet venni
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 169
113
Talán mégis jonnek.....
http://hungarian.ruvr.ru/2013_07_11/Orosz-vadaszgepek-Magyarorszag-legtereben/
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
most került ki az arckönyvre a hivatalos program! abban még szerepelnek a Orosz vitézek!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Boki gyorsabb volt! Most akartam linkelni én is! :D
http://repulonap2013.hu/mi-hol-mikor
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
A legnagyobb a legszebb a legváltozatosabb a leg leg leg leg.... Csak az a kár, hogy katonai gépekből lesz kevés. Nem An-2 szúnyogirtót meg mindenféle civil vackot szeretnék látni.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Nem mondom, egy Super Hornet és egy Black Hawk, vagy netán a Raptor az elég húzó erő lenne. De, ahogy a résztvevőket látom, az alapján ezt kihagyom...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
http://www.airtattoo.com/airshow/aircraft/aircraft-confirmed
csak hogy fájdítsam a szíveteket! :p igaz Super Hornet itt sem lesz! :(
 
M

molnibalage

Guest
Szép dolog a hírverés, de azért ekkorát hazudni nem kéne... Vannak olyanok, akik már a '90-es években is jártak Airshowra...

A '97-es NATO Expressz közelében nem lesz soha semmilyen repülőnap kis hazánkban, de lassan már úgy alles zusammen sehol. Egyszerűen azért, mert azóta minden légiherő kisebb és a típusválaszték is szűkült. Akkor géppár (!) repült F-4, Jaguar és Mirage-2000 géppel is és minden csúcsvadász gyak itt volt, csak az F-15 nem repült, minden más igen, Tornadtól, F-16-ig, Jaguartól akármiig. Ami szuperszonikus és szárnya volt, az repült. Csak a jenkik nem zavartak fel gépeket emlékeim szerint. Lehet, hogy jönnek az oroszok, de a NE-n volt vagy 5 műrep kötelék, Török Csillagok pl. akkor volt először az "üvöltő dervissel". XD Szóval a mostani repnap az oroszok nélkül még egy átlagosnak is épphogycsak mondható lenne...

@Hans

A jenkiknél semmilyen demo nincs a repórák megvágása miatt. A TB újra gyakorolhat, de idén demo már nem lesz.

http://www.foxnews.com/politics/2013/07/15/us-air-force-thunderbirds-combat-aircraft-to-fly-again-after-being-grounded-by/

Raptor vagy Super Hornet pont annyira reális, mint a magyar holdraszállás tegnapelőtt. Már 10 éve is csak azt hozták el statikra - kivéve 2003 F-15 szóló, ami gyakorlatilag a MAKS program gyakorlása volt - ami éppen erre járt akkor - lásd Ostrava + B-52 - vagy Európában volt. Ma az európai jelenlét asszem talán három század. Egy F-16 Avianoban és egy-egy F-15C/D és E Lakenhealtben. Ezek sem jöttek el már nagyon rég, most miért tennék?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 057
113
A két "műsorvezető" Gundel Takács Gábor és Buda Márton lesz. Tehát a jól megszokott Márványi- Németh kettős helyett ezúttal dilettánsok fognak amatőrködni. Botrányosan gagyi szintjén lesz a szórakoztatás, a hangszóróból folyó bődületes baromságok és tárgyi tévedések sora fogja fájdítani a kicsit is hozzáértő nagyérdemű fejét.
 
M

molnibalage

Guest
Nono. Nem tudom, hogy régen ki volt, de régen is azért néha elhangzottak olyan dolgok, hogy az ember azért csuklott néha egy nagyot...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
a RIAT-on sem lesznek amcsik, sajna jól megvágták őket. De remélem azért egy F-35 mockup csak lesz kirakva! :D
 
M

molnibalage

Guest
OFF

Én arra várok, hogy legyen F-35 demó Európában, azért még külföldre is kiruccanok, ha beigérik, hogy nem "sétarepülgetés" lesz, mint ahogy PAK-FA tette Moszkvában. (Persze indokolt is volt még, hiszen a gép messze nincsen kész.)

Anno az F-22-őt jól megrángatták 2008-ban, megmutatták, hogy melyik kategóriában tartozik (királykategória) a vas. Akkor a sok F-35 fikázó elkussolhat végre, hogy ez nem "poor performer". (Vagy én ismerem el, hogy igazuk volt, bár ennek esélye elég csekélynek tűnik.)

ON
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
akkor a gyakorlati kérdés:
megérni kinézni, csak mert itthon van, vagy költsem el más ország jobb repnapján , több pénzt...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 057
113
Vissza a "melyik volt a legjobb ersó" szerintem a 97-es csak nézőszámban lehetett leg, de igy is csak papíron, hiszen azt a vak is látja, hogy a 2010-esen nem 30 ezer ember lézengett, mint azt a végső összesítésben anno állították. A legszínesebb a két taszári volt, már ami a típuskavalkádot jelenti, de akkor még minden valamire való légierő 3-5 nagysebességű géppel operált. A lehetőségekhez képest legjobb pedig szerintem a 2010-es. a 2000-es és 2005-ös repnapokon nem voltam kinn, de az "újkori" repülőnapok közül a 2007/2008/2010-esből a legutóbbi sikerült a legprofibbra.

Ami manapság igencsak csalóka az a kötelékek szerepeltetése, mivel ezek fél órát vesznek el az ember idejéből, kis kivétellel szubszonikus gyakorlógépek és az alap manőverek kötelékbe fűzésén kívül csak kevés igazán érdekes látványosságot mutatnak. De ez szubjektív. Velük viszont pár típussal letudható egy air show..