• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jancsiga

Member
2010. május 3.
51
1
6
Sziasztok Èn Pènteken a 10 orási vonatal megyek le Szálásom megvan A reptèrtöl kb 3 km re egy kempingben :) Egèszen Vasárnap estig leszünk Remèlem jo lesz mint 3 ève Párom elsö repnapja lesz
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@B-2

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/64401/#Comment_64401

Valószínűleg mi is itt fogunk gyülekezni.

@molnibalage

Az aktív stáb nagyrésze kint lesz. Spawn spotterkedik, Aim és én szerkesztőségi anomáliaként fogunk feltűnni a reptér különböző részein, a többieknek kvázi szabadfoglalkozás, vagy a fenti gyülekezőhelyen fognak dekkolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Akkor gyülekező a fás részen ?Lesz vmi zászló v HTKA-s pólós szendvicsember? :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Majd Tcatet egy HTKA-s pólóban kitűzzük valahova :D
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Sziasztok!
Szeretnék kimenni vásárnap...barátkozni vitézi honfitársaimmal....:). Utoljára 97-98ban voltam repnapon, van valakinek tapasztalata, hogy régi 5-ös út vagy M5 ajánlatos....délben mennék, de nem akarom több órát dugóban állni.
Előre köszönöm....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
GrGLy

Szóval HTKA-s pólót keressünk :)
Sokkal kevesebbet kéne a S.T.A.L.K.E.R. előtt kockulni :D
 

jancsiga

Member
2010. május 3.
51
1
6
Én azt javaslom mindenkinek aki teheti ne kocsival jöjjön Hacsak nem akar dugóban órákat állni Egyszer voltam kocsival Akkor megfogadtam soha többet
 
M

molnibalage

Guest
Én azt javaslom mindenkinek aki teheti ne kocsival jöjjön Hacsak nem akar dugóban órákat állni Egyszer voltam kocsival Akkor megfogadtam soha többet

Minden kecsói repnapra kocsival mentem és csak a nagyon régi repnapokon volt zizis autózni. 2007 óta buszos módszer van és fantasztikusan bevált. Reggel 8 felé szoktunk érkezin és legfeljebb 20 percet kell csorogni a parkolóig. A buszok kb. 2-3 percenként indultak befele, 9kor már karszalaggal voltunk a reptéren belül.

Hazafelé amikor a tömeg ment, akkor is 15 percet kellett csak buszra várni, a parkolóból 15 perc volt az út és 3 perc az autópálya.

Egy ekkora tömegrendezvénynél nincs jó választás. A buszok, amik távolról jönnek előbb utóbb autós forgalomba futnak. A vonaton van vagy hely, vagy nincs, a különvonat indulási idejei le és fel pocsékak, mert túl későn érkezel és az oroszokat meg nem nem is látod ha azzal mész.

Mindent összeveve én nagyon nem beszélnék le senki az autózásról. Ha csak annyira jól lesz megszervezve, mint eddig, akkor nem fájdalmas az autó + parkoló + buszozás.
 
M

molnibalage

Guest
Sziasztok!
Szeretnék kimenni vásárnap...barátkozni vitézi honfitársaimmal....:). Utoljára 97-98ban voltam repnapon, van valakinek tapasztalata, hogy régi 5-ös út vagy M5 ajánlatos....délben mennék, de nem akarom több órát dugóban állni.
Előre köszönöm....

Addigra az érkezők nagy rohama lehet, hogy már lemegy. a többség tudtommal 9-10 között érkezik, mi ezért megyünk le 8-ra.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Köszönöm, én is remélem, hogy délben már nem lesz gáz...oroszok ugyis este vannak. Inkább klimás kocsiban ülök, mint a vonaton...
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Köszönöm, én is remélem, hogy délben már nem lesz gáz...oroszok ugyis este vannak. Inkább klimás kocsiban ülök, mint a vonaton...

Vonaton is van klíma, csak tudni kell melyikkel menj. :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=545900002126229&set=a.264475270268705.67170.172874836095416&type=1&relevant_count=1
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megjöttek a vitézek. :)
Keresgéltem, és ezt találtam..., a minőség telefonos, de van videó róluk:
http://www.youtube.com/watch?v=5ndXD0rVAO4
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="varga dima">Köszönöm, én is remélem, hogy délben már nem lesz gáz...oroszok ugyis este vannak. Inkább klimás kocsiban ülök, mint a vonaton...

Vonaton is van klíma, csak tudni kell melyikkel menj. :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=545900002126229&set=a.264475270268705.67170.172874836095416&type=1&relevant_count=1</blockquote>

Túl későn érsz oda, visszafele meg "csak" az oroszokat kell skippelni, hogy elérd. Már elnézést, de ennél balfaszabb különvonatot csak akkor lehet csinálni...

Egy ismerősnek ajánlottam elsőre, megnéztem az időt, aztán mondtam, hogy inkább jöjjön velünk...
 
G

Guest

Guest
Sziasztok, tudna valaki segíteni a megközelítésben? A feleségem 7,5 hónapos terhes és nem hajlandó otthon maradni, ezért valami közeli parkolóhelyet keresek. Kaposvár (52-es főút) felöl érkezem, és eddig úgy vettem ki, hogy (a hivatalos honlapról) a zöld Békéscsabai úton lévő lenne a legmegfelelőbb, innen busz is indul. Eddig mindig a repülőtér É-i oldalán a mezőben lévő parkolót használtam, ez most nem lesz? Megmondom őszintén nem is tudtam a buszokról, eddig is voltak? Mert mindig úgy gyalogoltunk be. Ha van valaki, aki tud konkrét infót az legyen szíves válaszoljon. Köszönöm.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
varga dima: „Milyen alternativák vannak?”
én például bicóval megyek, de már pénteken :-D
(és nem helybéli vagyok, kb. 4 óra lesz az út)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Sziasztok!

Csak a 3 kijelölt parkoló lesz, rákérdeztem az északi parkolóra, a kapu mellett, ezek most nem lesznek. Pedig jókat lehetett ott sátorozni :) Most erre se lesz lehetőség ott. A honlapon található email címen érdeklődtem
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sziasztok, tudna valaki segíteni a megközelítésben? A feleségem 7,5 hónapos terhes és nem hajlandó otthon maradni, ezért valami közeli parkolóhelyet keresek. Kaposvár (52-es főút) felöl érkezem, és eddig úgy vettem ki, hogy (a hivatalos honlapról) a zöld Békéscsabai úton lévő lenne a legmegfelelőbb, innen busz is indul. Eddig mindig a repülőtér É-i oldalán a mezőben lévő parkolót használtam, ez most nem lesz? Megmondom őszintén nem is tudtam a buszokról, eddig is voltak? Mert mindig úgy gyalogoltunk be. Ha van valaki, aki tud konkrét infót az legyen szíves válaszoljon. Köszönöm.

Akkor kicsit vizuálisabban a parkolókról, és a buszközlekedésről:
http://repulonap2013.hu/megkozelites

http://www.kunsagvolan.hu/index.php/hu/repulonapi-kozlekedesi-tajekoztato