• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 091
113
Ugyanezt használom én is. 3 frekim volt beállítva:

135.75 - Torony, ezen forgalmaztak felszállás és leszállás előtt. Repülő géppel nem forgalmaztak, csak fel és leszállás előtt, kivéve a Typhoon. Viszont egyéb környékbeli gépekkel igen, voltak ott is érdekességek, néha magyarul is.

120.25 - APP. Ezt csak érkező napon használtam, nagyon ritkán sikerült elcsípni rajta valamait ha érkező közeledő gép volt

121.75 - Ground, földi forgalom, hajtóműindítás, taxizás

Nekem működött mindegyik, egy fülessel használtam, de a zene és a spíkerek néha így is túlüvöltették
Lehet hogy az volt a baj, hogy túlüvöltötte a háttérzaj,tanulság legközelebb vinnem kell fülest hozzá!
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 703
93
Nem vagyok a szárazföldi dolgok szakértője, de ez a kép talán megérdemli, hogy ide kikerüljön.
51411012679_3652baa7ab_h.jpg
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Nekem is abszolút pozitív élmény volt, 7:44-kor indult a vonat Pestről és 9:10-kor már be is jutottam a kapun.
A C-17 és KC-390 ma elmaradt, asszem az olasz Eurofighter is, a Drakent átrakták későbbre.
A szárazföldi bemutatóra én sem jutottam el :(
A kommentátor néha nagy ökörségeket mondott, amit kicsit zokon vettem...
Nagyon imponáló volt, hogy látszott, mennyi minden fejlődött az elmúlt években. Látványos mennyiségű repülőeszköz, modern egyenruha, fegyverek, csomó hazai fejlesztés és kooperáció standja, abszolút korszerű és új dolgokról volt szó mindenhol. A hangárokban eltöltöttem volna még egy pár órát, nem is emlékszem, hogy valaha ennyi izgalmas dolog lett volna egyszerre ott kiállítva.
Hazafelé is 17 órakor az első busszal 15 perc alatt az állomáson voltam.

Ősszel a célom Axalpba eljutni. :p
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Hangosítás, kordon, kommentár kritikán aluli. A belépés szombaton lassabb volt mint a nem spotter/sajtó belépés, ma pedig soron kívül beengedtek másik kapunál ellenőrzés nélkül.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 619
5 338
113
Valaki szóljon már Tibi bának, hogy egy kis aprót csorgasson a légijármű javítónak, lassan összedőlnek az épületeik. Egyâltalán, ők tulajdonképp csinálnak valamit a kiállított gépek rendbehozatalán kívül?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 574
16 152
113
Nah, letudtuk mi is a mai napon. Néhány orgánum erős -és utólag túlzó- kritikájára reflektálva; kimondottan nívós és jó rendezést tapasztaltunk. Parkolni simán lehetett a kijelölt helyen, onnan buszozással együtt 10-15 perc alatt benn voltunk (7-után nem sokkal). A teljes repbázison szépen elterítve a látnivaló, tömegjelenet csak később alakult ki, de nem bántóan hosszú sorokkal. Mindenhol udvarias és segítő hovédek, jó fej pilóták a tömegben. A kommentátorok hallhatóan élvezték a narrálást, civilnek megfelelő minőséget adva.
Kilépés ugyanilyen sima. Árnyék ugyan nem volt, de aki a kilométernyi sörsátrak alá sem fért el, az kummant.
Ruszin-Szendi meg (katonaszemmel is) tökös, hogy desszantolt... jobb az "utánam fiúk" mint az előre elvtársak szemlélet.
Nekem tetszett.
A fikázóknak meg talán annyit, hogy aki egy 20 fős szerkesztőséget (index tán) nem tud vezetni, az bizonyára egy ekkora szabású rendezvényt simábban levezényel...mint az alkesz egykori honvédelmi miniszter :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak ha minden fórumtárs a szívére teszi a kezét, és megesküszik, hogy nem vágja le a vízjelet az aljáról :)
Erre nem is gondoltam. A mostani hátteremben is van vízjel, engem nem zavar. Tedd a katona mögé a homokba csak világosabb fehérrel. De én megigérem nem vágom le és sehol sem használom, csak háttérképnek itthon.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Nem vagyok a szárazföldi dolgok szakértője, de ez a kép talán megérdemli, hogy ide kikerüljön.
Ez kár hogy kimaradt nekem, de mindenre nincs idő. Gondolom a tribünről készült, a felüljárót nem próbáltad? Onnan talán nem volt benne a kordon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
Nah, letudtuk mi is a mai napon. Néhány orgánum erős -és utólag túlzó- kritikájára reflektálva; kimondottan nívós és jó rendezést tapasztaltunk. Parkolni simán lehetett a kijelölt helyen, onnan buszozással együtt 10-15 perc alatt benn voltunk (7-után nem sokkal). A teljes repbázison szépen elterítve a látnivaló, tömegjelenet csak később alakult ki, de nem bántóan hosszú sorokkal. Mindenhol udvarias és segítő hovédek, jó fej pilóták a tömegben. A kommentátorok hallhatóan élvezték a narrálást, civilnek megfelelő minőséget adva.
Kilépés ugyanilyen sima. Árnyék ugyan nem volt, de aki a kilométernyi sörsátrak alá sem fért el, az kummant.
Ruszin-Szendi meg (katonaszemmel is) tökös, hogy desszantolt... jobb az "utánam fiúk" mint az előre elvtársak szemlélet.
Nekem tetszett.
Nem irtad hogy melyik parkolo es melyik kapu...
Allitolag ma kevesebb nezo volt. Es ugy tunik a szervezok is "tanultak" a szombatbol...
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 703
93
Erre nem is gondoltam. A mostani hátteremben is van vízjel, engem nem zavar. Tedd a katona mögé a homokba csak világosabb fehérrel. De én megigérem nem vágom le és sehol sem használom, csak háttérképnek itthon.
Inkább egy köztes megoldást választottam, kevésbé hivalkodót, de nehezebben kiradírhozhatót. Elvileg jobb klikkel mentve 4K-ban tölti le.
51409826627_eb87d4c61a_4k.jpg

51411331749_014494ae48_4k.jpg


Ez kár hogy kimaradt nekem, de mindenre nincs idő. Gondolom a tribünről készült, a felüljárót nem próbáltad? Onnan talán nem volt benne a kordon.
Ez még a pénteki szakmai napon készült, ott a tribünre tereltek fel. Maga a program is érdekelt, mert nem láttam még ilyet korábban, így eszembe sem jutott felmászni a felüljáróra. Talán a perspektíva miatt jobb is lett így, nem biztos, hogy felülről sikerült volna hasonlót készíteni. Arról nem is beszélve, hogy közben azért eleredt az eső is, állva nem biztos, hogy ki tudtam volna tartani 1/60 sec-et.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Szujó Zoltán kommentátori munkájában kellemesen csalódtam. Sokkal rosszabbra számítottam. Ennek ellenére jobb volt, mint a 2013-as Gundel Takács, meg az a DJ gyerek.

A Bren fegyverek nagyon érdekesek voltak. Meglepett a kis tömegük.

Tegnap este, ma reggel előre átnéztem a holmim, nehogy kés legyen nálam.
Még viccelődtem is a többiekkel, hogy na majd a röntgen megtalálja, ha mégis van.
Megtalálta.
Onnan visszamenni, sátorban leadni már nem lehetett. Azt mondta a biztiőr, hogy ennek annyi, ki lesz dobva. Erre az egyik katonai rendész adott egy bilétát számmal, hogy nyugi, ezzel jöjjek majd kifele jövet a sátrukhoz.
Mentem is, de a bicska már nem volt meg.
Égre-földre keresték, de valószínű, hogy a katona adta a bilétát, de a bicskát már a biztonsági őr hajította ki - rutinból.

A buszos beszállítás gyors volt, a beengedés is. A kiállítás is profi volt.
A repülőgépes felhozatal meg olyan, amilyet a lehetőségek engedtek.