• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 982
113
Ez a kis gyökér valami iszonyatos helyesírással, és magyartalan mondatokkal ír folymatosan. Olyan mondatokat vetett eddig papírra, hogy: "A Vörös Hadsereg mielőtt elfoglalta az auschwitzi haláltábort, a magyar zsidókat is gyalog útnak indította nyugat felé, többek között a buchenwaldi táborba:"

Nem bírom abbahagyni a röhögést, hogy most jól leleplezte a szovjeteket. És igen, én kommenteltem oda a facebookjára...

különben aki megfejti nekem, hogy miről szól a Magyar Csernobil vs. német látnivaló cikk címe annak fizetek. Mi a fene az a Magyar Csernobil?

Gondolom a kölyök valami DK vezér pereputtya.
Én is rá kattintottam, aztán kb. 10 másodperc után abbahagytam az olvasást. De a célját elérte, mert a kattintás számít, nem az hogy elolvasod a cikket, vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Én is rá kattintottam, aztán kb. 10 másodperc után abbahagytam az olvasást. De a célját elérte, mert a kattintás számít, nem az hogy elolvasod a cikket, vagy sem.
Nem csodálom, borzalmas. Nem a miatt, hogy nem szereti a kormányt, hanem ahogy ír. Az Index meg kint tartja a főoldalon ezt a szemetet. OK, mondjuk az Index...
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66
M

molnibalage

Guest
Nem az Index tartja kinn a főoldalon, hanem a nézettség. Az hogy ide be lett linkelve, emiatt nagy lett az olvasottsága, ezért egy algoritmus kiteszi a főoldalra...
A nézettség semmit nem tart ott szerintem.
Akkor van olyan írásom, aminek kint kellett volna maradni "örökre".

A blogketrecben levő blogajánlásban olyan blog van, ahol pl. hónapokig 0 db poszt volt...
Aztán május óta összevissza talán 4.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93

img_1550.jpg


Fhú a Leopardos tábla mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Közepes tank, ezt már kiszúrtuk régebben.

Magyar oldalon 2x szerepel a saját tömeg 120 mm-es lőszerrel 55,15 és 55,20 tonnával, angolból az első helyesen már lőszer nélkül van megadva, viszont ez az adat eleve nagyon félrement, mert 42 db hk lőszer az nem lehet 50 kg, de még 500 se.

Fő rendeltetésnél magyar oldalon: harctámogatás, akadályok áthidalása, mozgástámogatás.
Angolul: elpusztítani az ellenséges tankokat és apc-ket......

És volt aki erre rábólintott.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 364
113
Ebből az a lényeg ragadt meg, h van egy huszonéves lányod...csinos? :) Csak viccelek, mert még élnék egy kicsit.
Engedelmével (mármint nem a Rappali, hanem a lányom engedelmével):D
Az Instagramjára tette ki sztoriként (ami ugye csak 24 óra hosszat elérhető), én meg szemfülesen készítettem róla képernyőfotót.

Íme:
41720210906_180751.jpg

66720210906_180723.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 796
75 855
113
img_1550.jpg


Fhú a Leopardos tábla mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Közepes tank, ezt már kiszúrtuk régebben.

Magyar oldalon 2x szerepel a saját tömeg 120 mm-es lőszerrel 55,15 és 55,20 tonnával, angolból az első helyesen már lőszer nélkül van megadva, viszont ez az adat eleve nagyon félrement, mert 42 db hk lőszer az nem lehet 50 kg, de még 500 se.

Fő rendeltetésnél magyar oldalon: harctámogatás, akadályok áthidalása, mozgástámogatás.
Angolul: elpusztítani az ellenséges tankokat és apc-ket......

És volt aki erre rábólintott.
Szerintem a feladat a hidas változatra vonatkozik, csak valami világtalan lektorálta.
Vagy ez a szokásos MH kommunikáció, hogy itthonra mindent hallgassunk el vagy hazudjunk róla.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Jajj a kis aranyos válaszolt a facen:
"Kedves SZEITZ Úr! Köszönjük építő jellegű hozzászólásodat, szívesen meglátogatnánk, hogy kifejthesd bővebben a szakmai véleményedet! Mennyit fizettél a cikkek tartalmáért, mert az külön Neked szívesen visszatérítjük! Munkehelyeden vagy a lakhelyeden tudnánk találkozni? Várjuk privátban a jelentkezésedet időponttal együtt! UE."

Na most szarjam össze magam, vagy mire gondolt ez a barom?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Jajj a kis aranyos válaszolt a facen:
"Kedves SZEITZ Úr! Köszönjük építő jellegű hozzászólásodat, szívesen meglátogatnánk, hogy kifejthesd bővebben a szakmai véleményedet! Mennyit fizettél a cikkek tartalmáért, mert az külön Neked szívesen visszatérítjük! Munkehelyeden vagy a lakhelyeden tudnánk találkozni? Várjuk privátban a jelentkezésedet időponttal együtt! UE."

Na most szarjam össze magam, vagy mire gondolt ez a barom?
Hoppá, közben a face letörölte az ominózus hoizzászólását a kiskrapeknak. Na csak, hogy meglegyen és mindenki tudjon röhögni is rajta:
004609d58bb0f0dcbfdc028424ba8541.gif