KF-21 Boramae / KF-X / IF-X (KAI, Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 047
30 950
113
Lehet jobban járnánk vele....
Könnyen lehet-de elöbb legyen kész,és bizonyitson.
Mielött pótmegoldás pótmegoldásaként megtaláltam a modernizált Kfirt,a koreai FA50 egyszemélyes könnyűvadász változatát szemeltem ki-amit aztán a nyavajás ferdeszemüek soha nem készitettek el.......
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Könnyen lehet-de elöbb legyen kész,és bizonyitson.
Mielött pótmegoldás pótmegoldásaként megtaláltam a modernizált Kfirt,a koreai FA50 egyszemélyes könnyűvadász változatát szemeltem ki-amit aztán a nyavajás ferdeszemüek soha nem készitettek el.......
Az 50-st oké hogy a lengyelek rendszeresítik , de nekünk nem megfelelő szerintem.Viszont osztok egy véleményt hogy a légvédelem a plussz egy szd. ideiglenes elhalasztására lesz megerősítve!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 047
30 950
113
Az 50-st oké hogy a lengyelek rendszeresítik , de nekünk nem megfelelő szerintem.Viszont osztok egy véleményt hogy a légvédelem a plussz egy szd. ideiglenes elhalasztására lesz megerősítve!
Erdetileg igértek belőle egy egyszemélyes könnyűvadász változatot,30milkáért.Ez nem készült el-végűl túl drága lett volna,nem érte meg.Utolsó hir már a tervezett ár duplájáról szólt,ha elkészűlt volna.
 
  • Hűha
Reactions: krisss

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Aligha lesz olcsóbb üzemeltetni kethajtóművest gépet a Grippennél, márpedig annál az nyomós érv szokott lenni.
Megaztán Tajvantól haditeknikát venni se biztos jó ötlet ha Kínával jó külker kapcsolatban akarunk maradni. A Svéd/USA gép ebből a szempontból is szerencsésebb.
A gép dél-koreai , nem tajvani , viszont most hogy ez a kézifékbehúzás van pénzügyileg , így erősen szkeptikus lettem rep. beszerzésileg!Új bejelentést nem mostanában várok!Maximum kellemes meglepetés ér!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
A gép dél-koreai , nem tajvani , viszont most hogy ez a kézifékbehúzás van pénzügyileg , így erősen szkeptikus lettem rep. beszerzésileg!Új bejelentést nem mostanában várok!Maximum kellemes meglepetés ér!
Épp elküldtemiat a hszt amikor le esett, és töröltem is gyorsan. :oops: (nem eléggé)

Mindazonáltal egy újabb típusra való átállás, nem csak a pilóták hanem a földi kiszolgáló személyzet részére is extra idő+költség. Költséghatékonyságot alapul véve aligha lesz olcsóbb a Grippennél, ezért én nem is álmodoznék ilyenről.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Épp elküldtemiat a hszt amikor le esett, és töröltem is gyorsan. :oops: (nem eléggé)

Mindazonáltal egy újabb típusra való átállás, nem csak a pilóták hanem a földi kiszolgáló személyzet részére is extra idő+költség. Költséghatékonyságot alapul véve aligha lesz olcsóbb a Grippennél, ezért én nem is álmodoznék ilyenről.
A váltótípus rovatban 1000x-szer kicsontoztuk , 99% hogy Gripen , az hogy mikor lesz bejelentve , hány darab , melyik típus ( modernizált "C" vagy "E") , a szakértők egyszercsak bejelentik -ergo amikor lesz rá zsé-
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
3fdb32bc86330ac09a7e58a86c6fd182.jpg

FullHD-ra szerkesztve az airliners.net-ről.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
3fdb32bc86330ac09a7e58a86c6fd182.jpg

FullHD-ra szerkesztve az airliners.net-ről.

Kábé ez a gép lesz az, aminek a Joint Strike Fighter eredetileg, a 90-es évek közepén indult: egy lopakodó F-16 mindenféle extra flikk-flakk nélkül, egy relatíve olcsó, kevésbé komplex és nagy számban rendszerbe állítható könnyűvadász.

Persze ez majd per darab áron drága lesz, ha nem sikerül küldöldi vevőket találni, mert hát a dél-koreai belső fegyverpiac csak kisebb, mint az USAF-USN-USMC triumvirátus. Illetve a két hajtómű se segít az ár leszorításában, de hátha összejön a siker. A lengyelek mindenesetre már érdeklődve figyelik.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Kábé ez a gép lesz az, aminek a Joint Strike Fighter eredetileg, a 90-es évek közepén indult: egy lopakodó F-16 mindenféle extra flikk-flakk nélkül, egy relatíve olcsó, kevésbé komplex és nagy számban rendszerbe állítható könnyűvadász.

Persze ez majd per darab áron drága lesz, ha nem sikerül küldöldi vevőket találni, mert hát a dél-koreai belső fegyverpiac csak kisebb, mint az USAF-USN-USMC triumvirátus. Illetve a két hajtómű se segít az ár leszorításában, de hátha összejön a siker. A lengyelek mindenesetre már érdeklődve figyelik.
Csakhogy ez nem lopakodó!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 386
8 589
113
Egyébként mi a magyarázata annak, hogy nincs belső fegyvertere? Ez így elég gáznak hangzik. Így sokat rontanak a bulin. Persze lehet hogy a radarja sem lopakodáshoz készített radar. így ha már más eleme sem alkalmas a lopakodásra, akkor úgyis mindegy.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Csakhogy ez nem lopakodó!

Tisztában vagyok vele, hogy ezt részletes méréssel-szimulációval lehetne úgy igazából eldönteni, de a Szu-57-nél első ránézésre egyhén szólva sem tűnik rosszabbnak, sőt!

Egyesek sejteni vélik, hogy később lesz belső fegyverteres változat is, de ezt majd hisszük, ha látjuk. Addig meg kiegyezhetünk egy alacsony észlelhetőségben.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974