1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kiber-hadviselés

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Terminator által indítva @ 2013. február 26..

1. boki

boki Well-Known Member

Inkább a 2. végleg kitiltott panoz.... :)

silurusglanis likes this.
  2. Jericho

Jericho Member

Nem doktori disszertációkat vagy nyomozati dokumentációkat készitünk itt (mondatonkénti forrásigazolással) hanem véleményeket közlünk. Az enyém ez volt. Bocs ha nem egyezik a tiéddel. Kemény az élet.

3. ghostface

ghostface Well-Known Member

Nincs azzal baj, ha van véleményed, még ha teljesen elrugaszkodott is a valóságtól. De ne próbáld azt tényként előadni, hanem inkább pattints oda egy "szerintem"-et, vagy hablatyolás helyett simán leírhatod, hogy rühelled az oroszokat. ;)

arcas likes this.
  4. Jericho

Jericho Member

1. Nem elrugaszkodott a valóságtól. Az, hogy a világ legjobb hekkerei oroszok, köztudott (legfeljebb neked nincs erről hila gőzöd sem) Mint ahogyan az is elég közismert, hogy oldalakat működtetnek szerte Európában. Ha nem barlangban élsz, tudnod kell(ene) róla.
    2. TE hablatyolsz (nem én) és ha beszólogatsz, önmagad minősíted
    3. Nem rühellem az oroszokat, csak a putyini diktatúra nem tetszik

5. ghostface

ghostface Well-Known Member

Oké, én vagyok a tájékozatlan. Kérlek világosíts fel, de ne csak dumával, hanem tényekkel, bizonyítékokkal. Mondjuk valami használható(nem indexes) link is megtenné.

Mire is alapozod a "putyini diktatúra" kijelentést?

Megint csak oda jutunk, hogy tényekkel nem tudsz szolgálni( nem csak te, hanem a többiek sem, akik ugyan ezt a dalt éneklik).

arcas likes this.
  6. Jericho

Jericho Member

Bár történelmet tanitok, a "diktatúra" kifejezést éppúgy nehezen tudom értelmeztetni a diákokkal, mint a "demokrácia" terminust. A téma 12-es tananyag es a politológia tárgykörébe is bőven "átnyúlik". De a válaszom: Montesqieau hatalommegosztás elve: ahol a 4 hatalmi ág (végrehajto - törvényhozó - biroi hatalom + média) egyetlen ember kezében összpontosul ott diktatúráról beszélünk. Oroszország ma ilyen.

7. Jericho

Jericho Member

8. Jericho

Jericho Member

9. Jericho

Jericho Member

10. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

arcas, fip7, Python and 1 other person like this.
  11. megazez

megazez Well-Known Member

Panoz ismét visszatért, semmi meglepő

12. ulippo

ulippo Well-Known Member

hendrick likes this.
  13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ööö, Szláva Ulippo! A beregszászi konzulátusunk elleni ukrán kémkedés nem kiber ugye?

svajcibeka and zeal like this.
  14. hendrick

hendrick Member

15. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Pár alap kérdés szakértő fórumtársakhoz: Magyarország is háborús cselekedetnek tekinti, ha kibertámadás éri? Egyáltalán van kiberhaderőnk, stratégiánk stb? Kifejezetten a "hekker-hadviselésre" gondolok itt, a kritikus katonai és polgári infrastruktúrák védelmére, megelőzésre, proaktív beavatkozásokra és hasonlókra.

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Van.

17. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Oké, köszi :D

18. phaidros

phaidros Well-Known Member

Benő Tibor utóbbi időben többször is beszélt róla, hogy új kihívások vannak, amikre a Honvédségnek is fel kell készülnie.

svajcibeka likes this.
  19. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

20. drqv

drqv Well-Known Member

Én becsülettel végigolvastam, de ez egy újságcikk vagy komolyabb blogbejegyzés színvonala, semmi olyasmi nincs benne, amit 20-30 oldalnyi Ukrajna topik után ne tudna leszűrni az ember.

Ezen oldal megosztása