Kínai stratégiai és taktikai ballisztikus rakéták (IRBM, MRBM, SRBM)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Láttam a filmet, már elég rég. Van benne egy jó jelenet, ami igazán megmaradt bennem. A fószer nyogodtan megmaradhatott volna amerikában, ha McCarthy komcsiüldözése utól nem éri. Mikor érezte, hogy kezd fogyni körülötte a levegő döntött úgy, hogy hazamegy Kínába, de néhány kollégája megpróbálta maradásra bírni. Az egyik közülük mondta, hogy ha hazamegy otthon semmilyen szakmai kihívás nem fogja érni, mivel semmilyen feltétel nem adott, hogy folytathassa a munkáját. Aztán mikor homokviharban kalapálják a rakétát eszébejut ez a párbeszéd :)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
Érdekes
EFwxwkYVUAEqWMa.jpg

EFwxwkSVUAAAOnp.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Én azzal nem vagyok tisztában, hogy mennyire okoz problémát egy modern légvédelemnek? OK, hogy gyors, de ahogy sűrűbb légrétegekbe ér, végfázisban ez is lelassúl.
Szerintem is valahogy így. De nekem maga a kialakítása is sántít. Mert ahhoz, hogy folyamatosan 5 Mach felett legyen, irtózatos üzemanyag mennyiséget kell rakétahajtóművel elégetni. Ha jól látom ezen semmiféle beömlő sincs, tehát nem lehet scramjet hajtóműves. Hagyományos rakétahajtáshoz meg nekem túl kicsinek tűnik.
Másrészről meg szerintem egy 5+ Mach feletti konstrukciónál szerintem nem fér bele olyan aero kialakítás, mint amit az oldalsó "szárnyain láthatunk".
Különben ez a hiperszonikus fegyver nekem olyan dolog, hogy mindenki dicsekszik vele, hogy van neki, de még senki sem látta működés közben.... :rolleyes:
Kína meg már sorozatban gyártja! :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Szerintem is valahogy így. De nekem maga a kialakítása is sántít. Mert ahhoz, hogy folyamatosan 5 Mach felett legyen, irtózatos üzemanyag mennyiséget kell rakétahajtóművel elégetni. Ha jól látom ezen semmiféle beömlő sincs, tehát nem lehet scramjet hajtóműves. Hagyományos rakétahajtáshoz meg nekem túl kicsinek tűnik.
Másrészről meg szerintem egy 5+ Mach feletti konstrukciónál szerintem nem fér bele olyan aero kialakítás, mint amit az oldalsó "szárnyain láthatunk".
Különben ez a hiperszonikus fegyver nekem olyan dolog, hogy mindenki dicsekszik vele, hogy van neki, de még senki sem látta működés közben.... :rolleyes:
Kína meg már sorozatban gyártja! :)
Ez végülis egy ballisztikus rakéta orrára van részerelve. Elvileg a leszálló ág kezdetéig majdhogynem ballisztikus pályán mozog. A visszatérő ágban lehet benne valamilyen kis rakétahajtómű, ami inkább pályakorrekciókat végeztet vele.
Vagy valami ilyesmi.
?????
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Python

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ez végülis egy ballisztikus rakéta orrára van részerelve. Elvileg a leszálló ág kezdetéig majdhogynem ballisztikus pályán mozog. A visszatérő ágban lehet benne valamilyen kis rakétahajtómű, ami inkább pályakorrekciókat végeztet vele.
Vagy valami ilyesmi.
?????

Ilyesmi! ;) Pályakorrekció, és végfázis gyorsítás.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem is valahogy így. De nekem maga a kialakítása is sántít. Mert ahhoz, hogy folyamatosan 5 Mach felett legyen, irtózatos üzemanyag mennyiséget kell rakétahajtóművel elégetni. Ha jól látom ezen semmiféle beömlő sincs, tehát nem lehet scramjet hajtóműves. Hagyományos rakétahajtáshoz meg nekem túl kicsinek tűnik.
Másrészről meg szerintem egy 5+ Mach feletti konstrukciónál szerintem nem fér bele olyan aero kialakítás, mint amit az oldalsó "szárnyain láthatunk".
Különben ez a hiperszonikus fegyver nekem olyan dolog, hogy mindenki dicsekszik vele, hogy van neki, de még senki sem látta működés közben.... :rolleyes:
Kína meg már sorozatban gyártja! :)
Én 6Machra saccolom a szarab olajfinomítót eltrafált rakétákat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez végülis egy ballisztikus rakéta orrára van részerelve. Elvileg a leszálló ág kezdetéig majdhogynem ballisztikus pályán mozog. A visszatérő ágban lehet benne valamilyen kis rakétahajtómű, ami inkább pályakorrekciókat végeztet vele.
Vagy valami ilyesmi.
?????
A nő azt mondja,"konvencional", azaz nem atomtöltetű. A harci rész lehet 1m. Bőven számolva másik 1m az elektronika. A többi lehet egy szilárd rakéta.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem is valahogy így. De nekem maga a kialakítása is sántít. Mert ahhoz, hogy folyamatosan 5 Mach felett legyen, irtózatos üzemanyag mennyiséget kell rakétahajtóművel elégetni. Ha jól látom ezen semmiféle beömlő sincs, tehát nem lehet scramjet hajtóműves. Hagyományos rakétahajtáshoz meg nekem túl kicsinek tűnik.
Másrészről meg szerintem egy 5+ Mach feletti konstrukciónál szerintem nem fér bele olyan aero kialakítás, mint amit az oldalsó "szárnyain láthatunk".
Különben ez a hiperszonikus fegyver nekem olyan dolog, hogy mindenki dicsekszik vele, hogy van neki, de még senki sem látta működés közben.... :rolleyes:
Kína meg már sorozatban gyártja! :)
A Kinzsalt láttuk.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Szerintem hadrendben van. Vagy megvárod az első éles bevetést?
Ráadásul az oroszok eddig nem nagyon pakoltak ki mindent a tecsőre meg úgy általában az internetre. pöcshuszár meg úgy van elég sokszor vele, hogy ami nincs fent a hálón vagy nem beszélnek róla 100+1 fórumon az nem létezik/prototípus/hazugság
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Ráadásul az oroszok eddig nem nagyon pakoltak ki mindent a tecsőre meg úgy általában az internetre. pöcshuszár meg úgy van elég sokszor vele, hogy ami nincs fent a hálón vagy nem beszélnek róla 100+1 fórumon az nem létezik/prototípus/hazugság
Háát eddig ilyet én nem nagyon állítottam!
De általában hadrendben lévő fegyverekkel nem szoktak balsikerű titkos kísérleteket végezni.
Egy ilyen fegyvert, ha hadrendben lenne, akkor az első dolguk lenne megjáratni a Vörös téren, mint ahogy annak idején a papírmassé Armatákkal is tették. ( pedig messze volt az még a hadrendtől)
Tényleg, hadrendben van már valami az Armatából?
Mikor is jelentették azt be?
Ezt a csoda nukleáris meghajtású cirkálórakétát meg még meg sem mutatták. Még műanyagból sem!
Egy ilyen rakétánál gyakorlatilag nem jelentene semmit, ha megmutatnák. Mit lehetne róla lekoppintani? A lényeg ezeknél a burkolat alatt lenne.
Hidd el ha lenne bármilyen egyáltalán körvonalaiban végleges verzió, akkor már láttunk volna belőle felvonuláson. Ezt csinálja az összes ilyen jellegű ország Kínától az oroszokon át Észak-Kóreáig.
Ezek az elrettentés fegyverei. Már a kamuval is stratégiai előnyre tehetnek szert. (szerintük)
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Ja igen, a papírmasé armatáról is akkor hallott a világ amikor már gurult meg parádézott....
kinzsalt is akkor ismertük meg amikor felrakták a netre az első súlymakettel repülni az egyik gépet stb....
A rakétáról meg annyit, hogy ha nem létezne akkor nem is lett volna baleset belőle, de gondolom csak a maszkirovka miatt elpukkantottak 1 mini nukit, hogy bekamuzzák.