Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Amúgy ez a rájöttek,hogy elavult a revolveres rebszer elég fura kijelentés hisz a hajóelleni rakétákat a Kirovokon ugyan olyan szisztéma szerint helyezték el mint a modern VLS-nél szóval biztos okkal van így megoldva az S300-nál.Még ha ez az ok előttünk ismeretlen is.


Megint butasagokat irkalsz. A Kirovokon az ASM inditok nem tartoznak a VLS ek kozze.

Tudod hogy miert nem ???

( amugy a Kirov sokkal elobb keszult el mint a bevalt ma modernek mondott VLS ek, es az oroszok a sajat konstrukciojukat hasznaltak hasznaljak rajta. Azota viszont mar ok is rajottek ennek a konstrukcionak az elavult voltara es mar nem epitenek ilyeneket. Sot ahogy mondtam az amerikai rendszert masoltak le. A KLUB raketak is ilyenekbol indulnak mar es nem olyanokbol mint a Kirovon levo ASM ek indulnak..


Szoval tudod miert nem tartoznak a KIROV ASM inditoi a VLS ek kozze ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Nem a stilusommal hanem a te korrektsegeddel van problema.


Itt van minden amiket irtal :


dudi : Cserébe gyorsan utántölthető ellenben a hagyományos VLS-el. VALOSAG : SZIMPLAN HULYESEG AMIT IRTAL MERT A HAGYOMANYOS ( miert is hagyomanyos azt nem tudom ) VLS IS UTANTOLTHETO


dudi : Ezt lehet a vizen tölteni belülről ellenben a mai VLS-ekkel. VALOSAG AZ OROSZ RENDSZERT NEM LEHET VIZEN UTANTOLTENI MIG A MK41 IGEN BAR BEKEIDOBEN IGEN RITKAN HASZNALJAK

dudi : A kép amit linkeltem az az S300 indítója az egyik Kirovban.Így már érthető?Nem kell daruval beemelni mint a mai VLS-ekbe. VALOSAG MINDEN RAKETAT DARUBVAL EMELNEK BE.

dudi : Az amerikai vagy az UKSK VLS-t nem lehet belülről tölteni. VALOSAG : ILYEN BELULROL VALO TOLTESRE NINCS IS SZUKSEG EZEKNEL>

Tudod megvoltam gyoodve arrol hogy szimplan csak nemtudod mirol beszelsz ahogy ez latszik is de az igen meglepett hogy ilyen gerinctelen "Balaton utcai" stilust adsz elo.

Szolok elore jo ha megszokod mert ott leszek es mindig az orrod ala fogom dorgolni amikor hulyeseget mondas irsz vagy eppen mason probalod a korrektseget szamonkerni.

Most mar igazan kivancsiva tettel es tenyleg megkerdem a Petert hetfon hogy mi is a velemenye rolad ki milyen ember is vagy szerinte.

Tudod mint a revolver.Azt is egy forgó(revolver)tárból töltöd csőre mi t ezt.
A modern VLS-t nem kell mert az egy sokcsövű fegyver ha már ennél a példánál maradunk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
A Kirovok ASM indítóira meg nem azt írtam,hogy ugyan olyan konstrukciók mint a mai VLS-ek hanem azt hogy azonos az elv(sok csövű fegyver megint csak a példánál maradva).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Az persze más kérdés,hogy maguk a revolver tárak ha kifogytak akkor újratölthetőek-e belülről a vízen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem megy az értő olvasás?Hová írtam,hogy újratölthető?

Nem az olvasassal van gond hanem azzal hogy amit irsz az tobbfele keppen ertheto.

Tehat a kerdesem.

Mit ertesz tengeren valo ujratoltesen? Azt hogy uj tubusokat lehet tolteni a hajoba kivulrol vagy aztan hogy kepes a revolvertar elforogni ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Nem az olvasassal van gond hanem azzal hogy amit irsz az tobbfele keppen ertheto.

Tehat a kerdesem.

Mit ertesz tengeren valo ujratoltesen? Azt hogy uj tubusokat lehet tolteni a hajoba kivulrol vagy aztan hogy kepes a revolvertar elforogni ?

A Kirov esetén nyilván az az újratöltés amikor fordul egyet a "revolver tár".Hisz mit írtam az gyakorlatilag egy egycsövű fegyver.
A modern VLS- eknél az újratöltés az amikor új rakéta kerül a cellába.

Még ugy lehet egy olyan opció,hogy a Kirovokon újra lehet tölteni a "revolver tárakat"vagy sem.Hely elvileg van mert a fotón is látszik elég szellősen vannak DE ennek ellenére ezt sehol nem említik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
A két rendszert nem lehet egy kaptafára venni a teljesen eltérő működési elv miatt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
dudi

Az miert elony ha a revolvertarbol ujra kell tolteni szemben azzal hogy azonnal tuzelesre kesz az osszes tubus ( kaniszter ) ??? Mert hogy implicite ezt allitottad ?

"A két rendszert nem lehet egy kaptafára venni a teljesen eltérő működési elv miatt."

Ha mar ezt elertem hogy erre rajottel mar megerte. Mondjuk az emberi resen meg van mit csiszolni. Ha nem banod felhivom ajd szives figyelmedet ha ujra hulyeseget mondasz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
dudi

Az miert elony ha a revolvertarbol ujra kell tolteni szemben azzal hogy azonnal tuzelesre kesz az osszes tubus ( kaniszter ) ??? Mert hogy implicite ezt allitottad ?

"A két rendszert nem lehet egy kaptafára venni a teljesen eltérő működési elv miatt."

Ha mar ezt elertem hogy erre rajottel mar megerte. Mondjuk az emberi resen meg van mit csiszolni. Ha nem banod felhivom ajd szives figyelmedet ha ujra hulyeseget mondasz.

Ha önmagát a revolvert nem lehet újratölteni
(ugye erre vonatkozóan semmi nincs maximum annyi,hogy hely lenne hozzá)akkor semmi előnye nincs.

Ezt az elején is tudtam.Lásd sehol nem írtam,hogy jobb ez a rendszer mint a mai VLS-ek!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha önmagát a revolvert nem lehet újratölteni
(ugye erre vonatkozóan semmi nincs maximum annyi,hogy hely lenne hozzá)akkor semmi előnye nincs.

Ezt az elején is tudtam.Lásd sehol nem írtam,hogy jobb ez a rendszer mint a mai VLS-ek!


dudiiiiiiiiiii !

Itt van amit irtal :

"Cserébe gyorsan utántölthető ellenben a hagyományos VLS-el." kesobb pedig hozzatetted hogy azert mert " belulrol ujratoltheto"
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
dudiiiiiiiiiii !

Itt van amit irtal :

"Cserébe gyorsan utántölthető ellenben a hagyományos VLS-el." kesobb pedig hozzatetted hogy azert mert " belulrol ujratoltheto"

Ez konkrétan a revolver újratöltésére vonatkozott mondjuk az valóban félrevezető volt,hogy nem feltételes módban írtam!
 
M

molnibalage

Guest
dudi nem eloszor tesz veretes kijelentest egy temaban amihez nem ert.
Na ebben speciel egyetértünk.

Az viszont sajnos én sem tudom, hogy az orosz naval Sz-300 töltése hogyan zajlik.
12x8 db Sz-300 rakéta mennyiség,. 12 db tár van, ha jól látom...

kgrzx3fk6rtw6eu42z1v.jpg


A 12 db cella. Akkor ez alapján nincs reload.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kirov...Image-Kirov_forward_launchers_highlighted.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Na ebben speciel egyetértünk.

Az viszont sajnos én sem tudom, hogy az orosz naval Sz-300 töltése hogyan zajlik.
12x8 db Sz-300 rakéta mennyiség,. 12 db tár van, ha jól látom...

kgrzx3fk6rtw6eu42z1v.jpg


A 12 db cella. Akkor ez alapján nincs reload.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kirov...Image-Kirov_forward_launchers_highlighted.jpg

Van 12 indító indítónként 8 rakéta(úgy képzeld el mint 12 darab revolver).
Reload kell mert csak 1 állásban tud lőni minden indító akárcsak egy forgótáras pisztoly.Tehát ha az egyik indító lőtt az alatta lévő tár fordul azaz újra tölt mint a pisztolynál.

Az,hogy maguk a 8 rakétás tárakat újra lehet-e tölteni ha kifogytak(a tengeren a hajó raktáraiból) ez kétséges.
Hely ugye lenne hozzá bőven csak épp erről senki nem mond semmit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 125
113
Na ebben speciel egyetértünk.

Az viszont sajnos én sem tudom, hogy az orosz naval Sz-300 töltése hogyan zajlik.
12x8 db Sz-300 rakéta mennyiség,. 12 db tár van, ha jól látom...

kgrzx3fk6rtw6eu42z1v.jpg


A 12 db cella. Akkor ez alapján nincs reload.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kirov...Image-Kirov_forward_launchers_highlighted.jpg

A táblázatban a Nagy Péternél - még Jurij Andropovként van említve- nem pontos az Sz-300 leírás. Nem 96 rakéta van az Sz-300F(M)-hez hanem csak 94. 1 komplexum Sz-300F-hez van 48 darab 48H6 és 1 komplexum Sz-300FM 46 darab 48H6E2(PMU-2) rakétával.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
A táblázatban a Nagy Péternél - még Jurij Andropovként van említve- nem pontos az Sz-300 leírás. Nem 96 rakéta van az Sz-300F(M)-hez hanem csak 94. 1 komplexum Sz-300F-hez van 48 darab 48H6 és 1 komplexum Sz-300FM 46 darab 48H6E2(PMU-2) rakétával.

12x8 az hogy 94?