1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kirov-osztály (Projekt 1144 Orlan)

Diskurzus a(z) 'Cirkálók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az őt védeni hivatott Gorskovok VLSei évek óta üresen állnak, mert nem készült el hozzájuk a megfelelő légvédelmi rakéta.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem ezt írtam, vaze?

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Dél Afrikának pont lennének megfelelő tengeralattjárói, csak mindenki lelépett, aki üzemeltetni tudta őket. 3db tíz év körüli német tengeralattjárójuk van. Úgy emléxem, egyszer meg is tették az Us Navy ellen, amire tervezték őket.
    Commander John Sheehan, representing the US Sixth Fleet, said that the type and class of conventional submarine that the SA Navy uses (Type 209/1400MOD (SA) SSK) is often seen as the wave of the future.

endre likes this.
  4. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Néha tényleg nem értem az oroszokat. vagy csak én vagyok szimplán hülye. Egy rakás pénzt, időt, fáradságot beleölnek a Nahimovba. Szinte minden projektjük félig se kész.
    Grószpéter = felújításra szorul
    Nahimov = reszelgetik
    Kuznyecov = egyszer majd kész lesz, de minek?,
    Tengók = néha csurran, cseppen, de kevés
    Rombolók = nagyon kevés
    Fregattok = hiányosak, kevés
    Fontosabb rendszerek, úgy légvédelem, mint támadó fegyverzet, felderítés = elégtelen, késik
    T57 = leállítva? Jegelve? Pár darab...
    Armata = túl drága, mégse kell
    Meg amit még nem írtam le.....

Pedig
    1. pénz van
    2. akarat van

Akkor mi nem stimmel?

5. dudi

dudi Well-Known Member

A Nahimov meg tudja magát védeni egy Dél-Afrika ellen a gond a tengók azt egyedül nem tudja megoldani,azért kell pár kísérő.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Kevé tengeralattjáró?Mi a cél?Mihez kevés?
    Rombolóból tényleg kevés van a Kuznyecovot meg lehetne értelmesen is csinálni de úgy néz ki,hogy nem úgy fogják.
    A fregattok megint olyan,hogy mihez kevés?A légvédelmi fegyverzetük pedig úgy néz ki,hogy végre megszületik(vagy is pár hete az volt,hogy kifutott az egyik tesztlövészetre és ha az sikeres akkor aláírják a rendszeresítést).
    Milyen fontosabb rendszerekre gondolsz pl légvédelem vagy felderítés alatt?Melyik késik?Úgy tudom,hogy csak a Poliment/Redut késik a rakéta miatt meg az állítólag értelmetlenül nagy hatótávú rakéta az Sz44-hoz.
    Mi az a T-57?SZU-57 van és annyira nincs leállítva,hogy megrendeltek maguknak belőle és úgy néz ki,hogy India mégsem fújta le a beszerzést.
    T-14?Na azt én sem értem.Nyilvánvalóan nem lesz valami olcsó ha mindenből a létező legmodernebbet kapja.

7. fip7

fip7 Well-Known Member

A flotta az oroszoknak sosem volt prioritás igazán. Atom és űrerők, szárazföldi erők, légierő és flotta. Kb. ez volt a sorrend.
    A Kirov osztály elvileg alaposan fel van/volt készítve tengók ellen. Az más kérdés, hogy egy mai D+E tengó ellen nem sok mindent tudna tenni. De ezzel szinte minden mai hajó így van. A D+E tengó király dolog :D
    Viszont arra tök jó egy ilyen felújított Kirov osztályú hadiladik, hogy komoly fejfájást okozzon alsó és középkategóriás tengerparti országoknak. :)

Littlejohn likes this.
  8. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Kedves Dudi..
    A SZU-57-et tényleg elgépeltem, sorry....
    Kérdéseid:
    tengó kevés = ha a Nahimov minimum két kísérőt kap, akkor kevés marad arra, hogy önálló vadászatot adjanak és boomert őrizzenek egyszerre..
    Fregattok. lásd mint fenn, + számold bele, hogy nem csak a Csendesen kell járőrözniük, hanem Kelet-Afrikától északig.... + ellensúlyozni Kínát... Hmm...
    Rendszerek: az, hogy mi itt agyalunk, az egy dolog. De a hírekben olyan szintű ellentmondások vannak (ilyen lesz, olyan lesz, mégse, most lesz, majd később, stb.), hogy - számomra - nincs világos koncepció. Ez az egész orosz fegyverkezési programra igaz szerintem.
    De.....
    Úgy kezdtem hozzászólásomat, hogy .....vagy én vagyok hülye..... ez is benne van.

Nagy Csaba and endre like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Már nem kell boomereket őrizni az újak egyedül is nagyon jól elvannak a régiek meg a "kikötőből" is képesek csapást mérni bárkire aki ezt igényli.
    Szíriánál folyamatosan ott vanbak jópár hajóval azaz van annyi nekik hogy megoldjanak mindent a saját vizeiken +egy hajócsoportot tartsanak távol a kikötőktől.

Mondj konkrét példát mert nagyon jól látszik pl a légierő koncepciója de igyan ez igaz a légvédelmi eszközök fejlesztésére is.A szárazföldön is meg van a koncepció csak túl kéne lépni ezen az inkább legyen sok középszerű mint kevesebb de elsőrangú dolgon.A haditengerészetnél meg egyértelműen csak a Kuznyecovval van szerencsétlenkedés a többi egységgel nincs ilyen csak pár éve nincs turbinájuk úgy meg marha nehéz hajót átadni(bár ez is megoldódni látszik mint ahogy a Poliment/Redut is).

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Pénz nincs. Túl sok akarat van.

Roni likes this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Van pénz csak szerintem értelmetlen dolgokra költik.

endre likes this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Uvacsek barátom - tapasztalt alkoholista - mondta többször is: Nincs nagyobb pénzkidobás, mint félig berúgni.

Nagy Csaba likes this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hogy lenne már. Tized akkora pénzből akarnak az amerikaiakkal versenyezni. Három év gazdasági visszaesés után alig növekedés.

14. Roni

Roni Well-Known Member

Még Kínával sem tudnának nem hogy az amcsikkal

gacsat likes this.
  15. boki

boki Well-Known Member

45 milliárd USD a kölségvetés idén és az elkövetkező 4 évben is ennyi lesz. Korábban(jobb években-magas olajár) volt 67, 76 milliárd USD is.

endre and gacsat like this.
  16. Fade

Fade Well-Known Member

Részletesen?

Ebben amúgy amik is nagyon jó. Sztem éves szinten elköltenek értelmetlen dolgokra annyit amennyi az éves Orosz katonai költségvetés. :)

17. dudi

dudi Well-Known Member

Nem akarnak az amerikaiakkal versenyezni...

18. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Az, hogy nem vetted figyelembe, hogy a hadsereg nem csak technikából áll. Amikor a technikai fejlesztés lassul, akkor az emberi oldalával haladnak jobban.

256,134 -nél jár a Junarmija, például.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nyilvánvaló hülyeség de szerintem ezt te is tudod...

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Akkor mi a fraszert latni azt, hogy kb 1:1-ben jenki technika ellen készülnek?

Nagy Csaba likes this.

Ezen oldal megosztása