1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kirov-osztály (Projekt 1144 Orlan)

Diskurzus a(z) 'Cirkálók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

Szerintem azért, mert egyrészt a fél világ jenki technikát használ, másrészt mert a legtöbb területen az a No.1, a legfejlettebb, leghatékonyabb. Ahhoz éri meg mérni magadat.

dudi likes this.
  2. joker

joker Well-Known Member

Mindenki azt lát bele amit akar, de sok lehetőség nincs, hogy ki ellen készülnének.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Tényleg magyarézni kell,hogy miért fejlesztenek olyan eszkzöket amik a legmodernebb eszközökkel is felveszik a versenyt?Vagy fejlesszenek a zimbabwei hadiipart figyelembe véve?

fishbed, fip7 and oregbogaras like this.
  4. Fade

Fade Well-Known Member

Mi hülyeség?

5. dudi

dudi Well-Known Member

Amit írtál.

6. Fade

Fade Well-Known Member

Szerintem nem. Simán elköltenek évente ennyit hülyeségekre, túlárazásokra....

Arra ellenben nem válaszoltál, hogy Oroszoknál a "Van pénz csak szerintem értelmetlen dolgokra költik." esetén nálad mik az értelmetlenek.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Pl az amit folyamatosan elkötenek az újabbnál újabb ICBM-ekre vagy a Kuznyecov olyan felújítása ami meg fog valósulni.
    Abban sem vagyok biztos,hogy ez az atomtorpedó annyira kell.

8. Fade

Fade Well-Known Member

Az én kedvencem mondjuk a Tu-160. Amúgy a Kuznyecov ha érdemi hordozót tudnak faragni belölle kb a legértelmesebb. P-700 indítócsövek maradnak?

9. dudi

dudi Well-Known Member

De nem fogják és ez a bajom vele.
    A TU-160 szerintem teljesen jó döntés.A TU-95 flotta ki fog kopni mielőtt jön az új bombázó nem véletlen a TU-22 átalakítás sem.

10. borisz

borisz Well-Known Member

Elvileg...

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Még csak le sem cserélik? Egyszerűen nen értem, mert Tudtommal a P-700 kihalásra van ítélve. A Jaszen osztályra P-800 kerül (meg Kalibr), a Kirovokról (legalábbis az egyikről biztos (?)) is el fog tűnni, az Oscar tengóknek is előbb-utóbb végük bár bevallom nem tudom, hogy a korszerűsített Oscar egységeken mi marad a fő ASM. Marad a P-700 és én emlékszem rosszul?

A wiki szerint - igen, idáig terjed ez a "tudásom" - az Orel (K-266) egységen P-800 van. Akkor gondolom többi korszerűsített Oscar egységen is (szerk, orosz wiki szerint a többin P-700 van)

A Kuziban benne marad az egész ASM rendszer úgy, hogy semmire nem fogják használni...?

12. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

+ kevesebb gépet bír e miatt hordozni, s ha ne adja isten ezt a rakétát el is kellene indítani, akkor a 2/3 hordozó fedélzetet simára kellene pucolni előtte, mert a rakéta gázsugara bőven károsítja a fedélzeten lévő repülőket és heliket.... nem is értem a koncepciót

endre likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Úgy néz ki hogy igen.Ez a probléma azzal amit a hajóval csinálnak.Gyakorlatilag egy nagyjavítás meg néhány elektronikus rendszer cseréjét hajtják végre.
    Szerintem még nincs tervben Oscar II modernizálás vagy felújítás így erről nem nagyon tudni semmit.

14. boki

boki Well-Known Member

Az Északi flottánál modernizálva volt a K-266 Orel(tavaly tért vissza a flottához) megkapta a P-800-at. Ezenkívül még 3 TA modernizációja folyik a a távol-keleti Zvezda hajójavító üzemben: K-132 Irkutszk, K-442 Cseljabinszk, K-186 Omszk.

Jelenleg 4 hajó a 8-ból.

fishbed, endre, fip7 and 1 other person like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Erről lemaradtam.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tudhat valamit az a Gránit, amit mi nem tudunk.
    Az anyahajók fedélzete többnyire eléggé üres, csak akkor nincs sok fényképezni való rajta.
    A ruszkik a következő tíz évben 640 műholdat terveznek fellőni. (haha) Ezek közt lehet a Legenda utódja is, ha már nincs is.
    Valahonnan kapnak céladatokat a Gránitok, csak nekünk nem mondják meg.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most kéne (rég késő) átadni a Jak-44 terveit a kínaiaknak kér-három legyártott gépért cserébe.
    Hat év múlva lenne működő hajófedélzeti AWACSük.
    Úgy sokkal olcsóbban tudnának egy közepes ország legyakásáa potens harccsopit küldeni.
    Ne feledjük, most is meg tudják oldani az AWACS ügyet, ha akarják, csak a világ pénze nem elég rá. Tankergép ás A-50es éppen van.
    Persze a legokosabb az lenne, ha hagynák a fenébe az egészet. Minden érdekeltségük a saját légierejük alatt van.

18. borisz

borisz Well-Known Member

De milyen szépen mutatott volna egymás mellett egy Kirov, a Kuznyecov, meg valamelyik Mistral... esetleg egy Szláva.

19. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

A csak makett formában létező Jak 44 soha nem került volna a Kuznya fedélzetére, mert a súlya miatt csak katapultal tudták volna indítani.... (a Kuznya pedig soha nem volt úgy tervezve, hogy akár a fedélzet alatt, akár az oldalliften tudott volna mit kezdeni egy ekkora 2 hajóműves géppel) A katapultos Uljanovszk már nem készült el, ahogy a gép sem, de élek a gyanúperrel, hogy a Jak 44-re még a részletes tervek sem voltam meg, ahogy a hajtóművei is csak papíron volt meg (meglévő LGT, + tök új légcsavar rendszer).

gacsat likes this.
  20. elmentek

elmentek Member

Ha már volt, elnézést. (a cikk 2018 februári)
    https://www.navyrecognition.com/ind...its-kirov-class-nuclear-powered-cruisers.html

Ahogy már korábban is volt róla szó:

Nahimov megújul (tudjuk, várjuk)
    Nagy Péter is, csak sorára vár,
    Frunze még nincs eldöntve (kimondva) de valószínűleg nem újul meg. (2014-ben azért egy kicsit pofoztak rajta)
    Kirov Nem újul meg.

A cikkben írnak még a költségek elszállásról (és hogy ebből a pénzből mi mást építhetnének az oroszok), és a beépítésre váró fegyverekről is.

Boki vagy bárki, tudtok friss képet hozni a Frunzéról?

Köszi!

Ezen oldal megosztása