Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113

Szerintem nem. Simán elköltenek évente ennyit hülyeségekre, túlárazásokra....

Arra ellenben nem válaszoltál, hogy Oroszoknál a "Van pénz csak szerintem értelmetlen dolgokra költik." esetén nálad mik az értelmetlenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Szerintem nem. Simán elköltenek évente ennyit hülyeségekre, túlárazásokra....

Arra ellenben nem válaszoltál, hogy Oroszoknál a "Van pénz csak szerintem értelmetlen dolgokra költik." esetén nálad mik az értelmetlenek.

Pl az amit folyamatosan elkötenek az újabbnál újabb ICBM-ekre vagy a Kuznyecov olyan felújítása ami meg fog valósulni.
Abban sem vagyok biztos,hogy ez az atomtorpedó annyira kell.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Pl az amit folyamatosan elkötenek az újabbnál újabb ICBM-ekre vagy a Kuznyecov olyan felújítása ami meg fog valósulni.
Abban sem vagyok biztos,hogy ez az atomtorpedó annyira kell.

Az én kedvencem mondjuk a Tu-160. Amúgy a Kuznyecov ha érdemi hordozót tudnak faragni belölle kb a legértelmesebb. P-700 indítócsövek maradnak?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Az én kedvencem mondjuk a Tu-160. Amúgy a Kuznyecov ha érdemi hordozót tudnak faragni belölle kb a legértelmesebb. P-700 indítócsövek maradnak?

De nem fogják és ez a bajom vele.
A TU-160 szerintem teljesen jó döntés.A TU-95 flotta ki fog kopni mielőtt jön az új bombázó nem véletlen a TU-22 átalakítás sem.
 
M

molnibalage

Guest
Még csak le sem cserélik? Egyszerűen nen értem, mert Tudtommal a P-700 kihalásra van ítélve. A Jaszen osztályra P-800 kerül (meg Kalibr), a Kirovokról (legalábbis az egyikről biztos (?)) is el fog tűnni, az Oscar tengóknek is előbb-utóbb végük bár bevallom nem tudom, hogy a korszerűsített Oscar egységeken mi marad a fő ASM. Marad a P-700 és én emlékszem rosszul?

A wiki szerint - igen, idáig terjed ez a "tudásom" - az Orel (K-266) egységen P-800 van. Akkor gondolom többi korszerűsített Oscar egységen is (szerk, orosz wiki szerint a többin P-700 van)

A Kuziban benne marad az egész ASM rendszer úgy, hogy semmire nem fogják használni...?
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Még csak le sem cserélik? Egyszerűen nen értem, mert Tudtommal a P-700 kihalásra van ítélve. A Jaszen osztályra P-800 kerül (meg Kalibr), a Kirovokról (legalábbis az egyikről biztos (?)) is el fog tűnni, az Oscar tengóknek is előbb-utóbb végük bár bevallom nem tudom, hogy a korszerűsített Oscar egységeken mi marad a fő ASM. Marad a P-700 és én emlékszem rosszul?

A wiki szerint - igen, idáig terjed ez a "tudásom" - az Orel (K-266) egységen P-800 van. Akkor gondolom többi korszerűsített Oscar egységen is (szerk, orosz wiki szerint a többin P-700 van)

A Kuziban benne marad az egész ASM rendszer úgy, hogy semmire nem fogják használni...?

+ kevesebb gépet bír e miatt hordozni, s ha ne adja isten ezt a rakétát el is kellene indítani, akkor a 2/3 hordozó fedélzetet simára kellene pucolni előtte, mert a rakéta gázsugara bőven károsítja a fedélzeten lévő repülőket és heliket.... nem is értem a koncepciót
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Még csak le sem cserélik? Egyszerűen nen értem, mert Tudtommal a P-700 kihalásra van ítélve. A Jaszen osztályra P-800 kerül (meg Kalibr), a Kirovokról (legalábbis az egyikről biztos (?)) is el fog tűnni, az Oscar tengóknek is előbb-utóbb végük bár bevallom nem tudom, hogy a korszerűsített Oscar egységeken mi marad a fő ASM. Marad a P-700 és én emlékszem rosszul?

A wiki szerint - igen, idáig terjed ez a "tudásom" - az Orel (K-266) egységen P-800 van. Akkor gondolom többi korszerűsített Oscar egységen is (szerk, orosz wiki szerint a többin P-700 van)

A Kuziban benne marad az egész ASM rendszer úgy, hogy semmire nem fogják használni...?

Úgy néz ki hogy igen.Ez a probléma azzal amit a hajóval csinálnak.Gyakorlatilag egy nagyjavítás meg néhány elektronikus rendszer cseréjét hajtják végre.
Szerintem még nincs tervben Oscar II modernizálás vagy felújítás így erről nem nagyon tudni semmit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Az Északi flottánál modernizálva volt a K-266 Orel(tavaly tért vissza a flottához) megkapta a P-800-at. Ezenkívül még 3 TA modernizációja folyik a a távol-keleti Zvezda hajójavító üzemben: K-132 Irkutszk, K-442 Cseljabinszk, K-186 Omszk.

Jelenleg 4 hajó a 8-ból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Az Északi flottánál modernizálva volt a K-266 Orel(tavaly tért vissza a flottához) megkapta a P-800-at. Ezenkívül még 3 TA modernizációja folyik a a távol-keleti Zvezda hajójavító üzemben: K-132 Irkutszk, K-442 Cseljabinszk, K-186 Omszk.

Jelenleg 4 hajó a 8-ból.

Erről lemaradtam.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Tudhat valamit az a Gránit, amit mi nem tudunk.
Az anyahajók fedélzete többnyire eléggé üres, csak akkor nincs sok fényképezni való rajta.
A ruszkik a következő tíz évben 640 műholdat terveznek fellőni. (haha) Ezek közt lehet a Legenda utódja is, ha már nincs is.
Valahonnan kapnak céladatokat a Gránitok, csak nekünk nem mondják meg.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Most kéne (rég késő) átadni a Jak-44 terveit a kínaiaknak kér-három legyártott gépért cserébe.
Hat év múlva lenne működő hajófedélzeti AWACSük.
Úgy sokkal olcsóbban tudnának egy közepes ország legyakásáa potens harccsopit küldeni.
Ne feledjük, most is meg tudják oldani az AWACS ügyet, ha akarják, csak a világ pénze nem elég rá. Tankergép ás A-50es éppen van.
Persze a legokosabb az lenne, ha hagynák a fenébe az egészet. Minden érdekeltségük a saját légierejük alatt van.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
De milyen szépen mutatott volna egymás mellett egy Kirov, a Kuznyecov, meg valamelyik Mistral... esetleg egy Szláva.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Most kéne (rég késő) átadni a Jak-44 terveit a kínaiaknak kér-három legyártott gépért cserébe.
Hat év múlva lenne működő hajófedélzeti AWACSük.
Úgy sokkal olcsóbban tudnának egy közepes ország legyakásáa potens harccsopit küldeni.
Ne feledjük, most is meg tudják oldani az AWACS ügyet, ha akarják, csak a világ pénze nem elég rá. Tankergép ás A-50es éppen van.
Persze a legokosabb az lenne, ha hagynák a fenébe az egészet. Minden érdekeltségük a saját légierejük alatt van.

A csak makett formában létező Jak 44 soha nem került volna a Kuznya fedélzetére, mert a súlya miatt csak katapultal tudták volna indítani.... (a Kuznya pedig soha nem volt úgy tervezve, hogy akár a fedélzet alatt, akár az oldalliften tudott volna mit kezdeni egy ekkora 2 hajóműves géppel) A katapultos Uljanovszk már nem készült el, ahogy a gép sem, de élek a gyanúperrel, hogy a Jak 44-re még a részletes tervek sem voltam meg, ahogy a hajtóművei is csak papíron volt meg (meglévő LGT, + tök új légcsavar rendszer).
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

elmentek

Member
2013. február 3.
46
7
8
Ha már volt, elnézést. (a cikk 2018 februári)
https://www.navyrecognition.com/ind...its-kirov-class-nuclear-powered-cruisers.html

Ahogy már korábban is volt róla szó:

Nahimov megújul (tudjuk, várjuk)
Nagy Péter is, csak sorára vár,
Frunze még nincs eldöntve (kimondva) de valószínűleg nem újul meg. (2014-ben azért egy kicsit pofoztak rajta)
Kirov Nem újul meg.

A cikkben írnak még a költségek elszállásról (és hogy ebből a pénzből mi mást építhetnének az oroszok), és a beépítésre váró fegyverekről is.

Boki vagy bárki, tudtok friss képet hozni a Frunzéról?

Köszi!