Háborús könyvek / regények

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Új
Hölgyeim és Uraim! Itt kérdeném meg, hogy megvan-e valakinek a "2017 Háború Oroszországgal" c. könyv pdf vagy e-book formátumban?
Megköszönném
 
M

molnibalage

Guest
George Friedman "A következő 100 év" könyvét olvasom. Van értelme végigolvasni?

Az első 30 oldalon néhány helyes meglátás mellett - nem ő találta ki, kb. evidenciák és máshol is olvasni - olyan töménytelen hülyeségeket* hord össze, hogy 30 perc alatt 10 évet kopaszodtam...

*Ezek egy része nettó műszaki ökörség. Ott akartam sarokba vágni az egészet, amikor az űrbe telepített mikrohullámos naperőművekkel jött. Gondolom sejtitek miért...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
George Friedman "A következő 100 év" könyvét olvasom. Van értelme végigolvasni?

Az első 30 oldalon néhány helyes meglátás mellett - nem ő találta ki, kb. evidenciák és máshol is olvasni - olyan töménytelen hülyeségeket* hord össze, hogy 30 perc alatt 10 évet kopaszodtam...

*Ezek egy része nettó műszaki ökörség. Ott akartam sarokba vágni az egészet, amikor az űrbe telepített mikrohullámos naperőművekkel jött. Gondolom sejtitek miért...
Ha már kiadtad érte a pénzt, akkor mindenképpen. Viszont ha ingyen volt akkor hagyd a fenébe.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
George Friedman "A következő 100 év" könyvét olvasom. Van értelme végigolvasni?

Az első 30 oldalon néhány helyes meglátás mellett - nem ő találta ki, kb. evidenciák és máshol is olvasni - olyan töménytelen hülyeségeket* hord össze, hogy 30 perc alatt 10 évet kopaszodtam...

*Ezek egy része nettó műszaki ökörség. Ott akartam sarokba vágni az egészet, amikor az űrbe telepített mikrohullámos naperőművekkel jött. Gondolom sejtitek miért...
Az én gyerekkoromban kifejezetten komol dolog volt,ez az ürbetelepitett naelemtábladolog.Viszont a könyv inkább az amik vágyálmairol szol.Amolan ami jo a GM-nek,az jó mindenkinek tipusú felfogásban.Aztánmeg megintccsak kiderül,hogy még amerikának sem jó a tervezet,nemhogy a világnak
 
M

molnibalage

Guest
Ha már kiadtad érte a pénzt, akkor mindenképpen. Viszont ha ingyen volt akkor hagyd a fenébe.
Ajándékba kaptam.

Az én gyerekkoromban kifejezetten komol dolog volt,ez az ürbetelepitett naelemtábladolog.Viszont a könyv inkább az amik vágyálmairol szol.Amolan ami jo a GM-nek,az jó mindenkinek tipusú felfogásban.Aztánmeg megintccsak kiderül,hogy még amerikának sem jó a tervezet,nemhogy a világnak
Köszi.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Ha már egy másik topic_ban felmerült:

Robert Kershaw: Harckocsizók- A páncélos-hadviselés emberi története

Érdemes elolvasni!
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Valaki olvasta a Máglyatűz a háború peremén-t? Vélemények milyenek? Szabad hozzáférésben sehol nem találom megvenni meg nem tudom, de ha tényleg van olyan jó (értsd reálisnak tűnően szórakoztató) mint a jobb Tom Clancy kötetek akkor megpróbálom megvenni.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Olvasni jobb, de meghallgatni praktikusabb :)


Végre valaki rajtam kívül is elismeri az Oláhölőt!!! Na mit szoktam ilyenkor mondani? Hát azt, hogy Andy bácsinak nyomja már valaki a kezébe ezt a könyvet és a belőle készült forgatókönyvet! Mekkora kalandfilmet lehetne forgatni belőlle az nem igaz! A Szürke senkiktől ugyanis kevés híján hasba lőttem magam.
Különben abszolút megbízható forrásból hallottam, hogy a Széchenyi Zsiga meg Horthy Jenő a harmincas évek legelején megbeszélt egy közös vadászatot Maderspach-al valahova az Északi Középhegységbe. A két "úr" felvitette magát a vadászkunyhóhoz majd hazaküldték a sofőrt a kocsival. Maderspachnak sötétedésre kellett volna megérkezni valami 50(!) kilométerről BICIKLIVEL. A Nap lement, Viktor barátunk viszont nem jött meg mert időközben kitört egy hóvihar meg beröfögött mínusz 15-20 fok. A grófkartás meg a barátja erre szépen lelakatolták az ajtót és lefeküdtek a jól befűtött kunyhóba hajcsikálni. Reggel azt látják, hogy esett fél méter hó és amikor ki akarják nyitni az ajtót valami mocorgás támad a pitvaron. Először valami állatra gondoltak aztán kiderült, hogy a Maderspach az. Az történ ugyanis, hogy mivel nem lehetett tekerni hát felkapta a biciklit a hátára és a térdig érő hóban, egy 30 kilós hátizsákkal meg a puskájával megpakolva úgy ügetett fel a hegyre. Amikor viszont azt tapasztalta, hogy a társai már bezárkóztak és alszanak udvariasan nem verte fel őket hanem megalmozott az ajtó előtt és hóvihar ide, mínuszok oda jól kialudta magát. Amikor Horthy Jenő számonkérte, hogy "te oltott vadmarha miért nem rúgtál bele az ajtóba párszor mikor itt benn meleg, jó vacsora, forralt bor és paplanos ágy várt" csak azt mondta a Retyezáton nem szokott ilyen luxushoz meg nem akarta ilyen semmiségért megzavarni az álmukat. Eszméletlen egy alak lehetett!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Hát azt, hogy Andy bácsinak nyomja már valaki a kezébe ezt a könyvet és a belőle készült forgatókönyvet!
Nem akarok offolni, de arra várhatsz, hogy ez így működjön. Andy bácsi szíve nem hozzánk húz. Sajnos azonban az akciófilmek forgatási költsége kegyetlen, és nem lesz kisebb a főhős jelentőségétől, több milliárd forintról beszélünk. S ez még csak a pénz. Van hazai filmes kapacitás, de van-e olyan színészi gárda akivel ezt hitelesen le lehet forgatni? Fájó szívvel de erősen kétlem. Bajok vannak a kultúrában, amit alulról de ezekre a sziklaalapokra építkezve kell kijavítani, vagy sokkal inkább helyettesíteni. Örülök, hogy nem nyúlnak piszkos kezükkel ezekhez a felemelő témákhoz a mai kultúra érdemtelenül magasra kúszott emberei.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Nem akarok offolni, de arra várhatsz, hogy ez így működjön. Andy bácsi szíve nem hozzánk húz. Sajnos azonban az akciófilmek forgatási költsége kegyetlen, és nem lesz kisebb a főhős jelentőségétől, több milliárd forintról beszélünk. S ez még csak a pénz. Van hazai filmes kapacitás, de van-e olyan színészi gárda akivel ezt hitelesen le lehet forgatni? Fájó szívvel de erősen kétlem. Bajok vannak a kultúrában, amit alulról de ezekre a sziklaalapokra építkezve kell kijavítani, vagy sokkal inkább helyettesíteni. Örülök, hogy nem nyúlnak piszkos kezükkel ezekhez a felemelő témákhoz a mai kultúra érdemtelenül magasra kúszott emberei.

Hát egy Pappa pia szintű blődli-mődli árából simán ki lehetne hozni ezt a sztorit, mert mi van benne? Pár I.VH utáni gépkocsi és mozdony, némi közelharc meg gyönyörű vad tájak. Statisztéria nem tétel, a ténylegesen jeleneteket 5-6 komolyabb színésszel meg lehet csinálni. A főhős szerepére kit tudnék elképzelni? Talán Tom Hardy-t vagy Russel Crowe-t. És ha egy mód van rá akkor a Mel Gibson rendezze.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Végre valaki rajtam kívül is elismeri az Oláhölőt!!! Na mit szoktam ilyenkor mondani? Hát azt, hogy Andy bácsinak nyomja már valaki a kezébe ezt a könyvet és a belőle készült forgatókönyvet! Mekkora kalandfilmet lehetne forgatni belőlle az nem igaz! A Szürke senkiktől ugyanis kevés híján hasba lőttem magam.
Különben abszolút megbízható forrásból hallottam, hogy a Széchenyi Zsiga meg Horthy Jenő a harmincas évek legelején megbeszélt egy közös vadászatot Maderspach-al valahova az Északi Középhegységbe. A két "úr" felvitette magát a vadászkunyhóhoz majd hazaküldték a sofőrt a kocsival. Maderspachnak sötétedésre kellett volna megérkezni valami 50(!) kilométerről BICIKLIVEL. A Nap lement, Viktor barátunk viszont nem jött meg mert időközben kitört egy hóvihar meg beröfögött mínusz 15-20 fok. A grófkartás meg a barátja erre szépen lelakatolták az ajtót és lefeküdtek a jól befűtött kunyhóba hajcsikálni. Reggel azt látják, hogy esett fél méter hó és amikor ki akarják nyitni az ajtót valami mocorgás támad a pitvaron. Először valami állatra gondoltak aztán kiderült, hogy a Maderspach az. Az történ ugyanis, hogy mivel nem lehetett tekerni hát felkapta a biciklit a hátára és a térdig érő hóban, egy 30 kilós hátizsákkal meg a puskájával megpakolva úgy ügetett fel a hegyre. Amikor viszont azt tapasztalta, hogy a társai már bezárkóztak és alszanak udvariasan nem verte fel őket hanem megalmozott az ajtó előtt és hóvihar ide, mínuszok oda jól kialudta magát. Amikor Horthy Jenő számonkérte, hogy "te oltott vadmarha miért nem rúgtál bele az ajtóba párszor mikor itt benn meleg, jó vacsora, forralt bor és paplanos ágy várt" csak azt mondta a Retyezáton nem szokott ilyen luxushoz meg nem akarta ilyen semmiségért megzavarni az álmukat. Eszméletlen egy alak lehetett!
https://tortenelmiportre.blog.hu/2015/01/08/maderspach_viktor_580 én itt hallottam róla először, "az utolsó magyar akcióhős"
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Húú én érdekes módon ismertem meg az Oláhölőt. Erdészeti technikumban tanultam Huszton és volt egy aknaszlatinai cimborám. No neki voltak régi, háború előtti Maderspach könyvei (Menekülésem Erdélyből, Oláhok vérnyomában a Fekete tengerig, Medve, stb) amihez úgy jutott hozzá, hogy meghalt valami öreg bácsika akinek rengeteg könyve volt és az özvegy meghívta az Öcsit, hogy válogasson belőlle és fizessen a könyvekért amennyit jónak gondol. A Maderspach kötetek persze a padláson voltak jó alaposan eldugva mert ilyesmit nem volt egészséges a SZU idején olvasgatni meg tartani, na de hát az én cimborámnak is volt orra mert a Szép asszonyok egy gazdag házban, a Lolita és a Dr.Zsivágó mellett az összes Maderspachot is bezsákolta.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Végre valaki rajtam kívül is elismeri az Oláhölőt!!! Na mit szoktam ilyenkor mondani? Hát azt, hogy Andy bácsinak nyomja már valaki a kezébe ezt a könyvet és a belőle készült forgatókönyvet! Mekkora kalandfilmet lehetne forgatni belőlle az nem igaz! A Szürke senkiktől ugyanis kevés híján hasba lőttem magam.
Különben abszolút megbízható forrásból hallottam, hogy a Széchenyi Zsiga meg Horthy Jenő a harmincas évek legelején megbeszélt egy közös vadászatot Maderspach-al valahova az Északi Középhegységbe. A két "úr" felvitette magát a vadászkunyhóhoz majd hazaküldték a sofőrt a kocsival. Maderspachnak sötétedésre kellett volna megérkezni valami 50(!) kilométerről BICIKLIVEL. A Nap lement, Viktor barátunk viszont nem jött meg mert időközben kitört egy hóvihar meg beröfögött mínusz 15-20 fok. A grófkartás meg a barátja erre szépen lelakatolták az ajtót és lefeküdtek a jól befűtött kunyhóba hajcsikálni. Reggel azt látják, hogy esett fél méter hó és amikor ki akarják nyitni az ajtót valami mocorgás támad a pitvaron. Először valami állatra gondoltak aztán kiderült, hogy a Maderspach az. Az történ ugyanis, hogy mivel nem lehetett tekerni hát felkapta a biciklit a hátára és a térdig érő hóban, egy 30 kilós hátizsákkal meg a puskájával megpakolva úgy ügetett fel a hegyre. Amikor viszont azt tapasztalta, hogy a társai már bezárkóztak és alszanak udvariasan nem verte fel őket hanem megalmozott az ajtó előtt és hóvihar ide, mínuszok oda jól kialudta magát. Amikor Horthy Jenő számonkérte, hogy "te oltott vadmarha miért nem rúgtál bele az ajtóba párszor mikor itt benn meleg, jó vacsora, forralt bor és paplanos ágy várt" csak azt mondta a Retyezáton nem szokott ilyen luxushoz meg nem akarta ilyen semmiségért megzavarni az álmukat. Eszméletlen egy alak lehetett!
Vagyunk még páran akik tisztelik őt.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and szuvorov

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 889
113
Hát egy Pappa pia szintű blődli-mődli árából simán ki lehetne hozni ezt a sztorit, mert mi van benne? Pár I.VH utáni gépkocsi és mozdony, némi közelharc meg gyönyörű vad tájak. Statisztéria nem tétel, a ténylegesen jeleneteket 5-6 komolyabb színésszel meg lehet csinálni. A főhős szerepére kit tudnék elképzelni? Talán Tom Hardy-t vagy Russel Crowe-t. És ha egy mód van rá akkor a Mel Gibson rendezze.

Nem merem elkiabálni de lehet hogy lesz változás:

https://www.beol.hu/kultura/hazai-k...agyar-tortenelmi-filmek-uj-aranykora-1404339/