Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nem tudom milyen hivatalosra gondolsz.
Nemzeti park, Agrárminisztérium, rendőrség, stb.
Az, hogy egy vidéki lap mit ír, nem feltétlen releváns infó.
Más illegális kilövés nem annullálja ezt.
Ez meg aztán vér tipikus, szerencsétlen állat átmegy fél Európán, Mo-n meg kilövik.
Persze, hogy nem. Csak felhívtam rá a figyelmet, hogy időnként vannak ilyen esetek, még akkor is, ha ezek a médiába nem kerülnek be.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nemzeti park, Agrárminisztérium, rendőrség, stb.
Az, hogy egy vidéki lap mit ír, nem feltétlen releváns infó.

Persze, hogy nem. Csak felhívtam rá a figyelmet, hogy időnként vannak ilyen esetek, még akkor is, ha ezek a médiába nem kerülnek be.
Engem egyáltalán nem fog meglepni ha megerősítik.
Ha meg másik farkast lőtt ki az a faszfej, akkor azért bszódjon meg.
De úgysem fog. Kap egy bírói megrovást meg vmi felfüggesztettecskét, aztán ennyi volt.
Két hét múlva nem emlékszik rá senki. Ha egyáltalán.
Okádék.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Engem egyáltalán nem fog meglepni ha megerősítik.
Ha meg másik farkast lőtt ki az a faszfej, akkor azért bszódjon meg.
De úgysem fog. Kap egy bírói megrovást meg vmi felfüggesztettecskét, aztán ennyi volt.
Két hét múlva nem emlékszik rá senki. Ha egyáltalán.
Okádék.
Sajnos a bírói gyakorlat a természetkárosítás és az állatkínzás esetén nem elég szigorú. Jellemzően pár év felfüggesztett börtönbüntetéssel megússzák, ha csak nem volt már korábban is büntetve.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
De ha már természetkárosítás...

Egy természetvédelmi terület alapításán dolgozom két kollégával, február elején volt az egyeztető tárgyalás a földtulajdonosokkal. Volt, aki nagyon nem örült a ténykedésünknek és közölte, hogy mihelyt a földhivatal felosztja a jelenleg még osztatlan közös tulajdont, ő a maga részét egyből felszántja, nem érdekli, hogy van-e ott orchidea vagy sem.
A nagy pofája csak addig tartott, amíg nem közöltem vele, hogy 10 tő elpusztítása esetén 1 évtől 3 évig terjedő, több mint 20 tő elpusztítása esetén 2 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztésre számíthat természetkárosítás miatt. A DINPI természetvédelmi őrszolgálatának őrkerület-vezetője ezt szintén megerősítette és figyelmeztette a tulajdonost, hogy a nemzeti park büntetőfeljelentésére, valamint jelentős összegű természetvédelmi bírságra nyugodtan számíthat. Utána már nem volt harcias kedvű. ;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 189
113
:rolleyes: Vonuló populációk egyedei egy szezonra, a nem vonulók esetén, ha nem is élethosszig, de több éves társulást már megfigyeltek. De itt is van egy szezonra társuló pár.
Majd szólok az asszonynak, hogy én úgy vagyok monogám mint a vonuló populációja az örvös galambnak. Szezonálisan...
A farkast meg nem hiszem, hogy szándékosan lőtték ki.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Felénk az aranyhegy tele van ezzel az ocsmánysággal. Törvényileg tiltatnám. Régen ott gyümölcsösök voltak, most murva-műfű-vödrösmediterránnövény-modernszürkefeketekockaház van. Megvesz egy igaztant természetközelben örökpanorámával (lol) 150-200 milláért, és leműfüvezi... és nem egy, sorban csinálják. A Pogány-torony környékén sétáljatok egyet, ha agyvérzést akartok kapni.

Az ipari társadalom és következményei tragikusak voltak az emberiség számára.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"az osztrákok eddig már 40 000 köbméter iszapot kotortak ki a [Fertő] tóból, hogy biztosítani tudják a hajóközlekedés folytonosságát."

"Felháborítónak és elfogadhatatlannak tartjuk, hogy az ökológiai- és klímaválság ilyen súlyos szakaszában, [...] Szűk érdekcsoportok gazdasági érdekei felül tudják írni egész nemzetünk, élővilágunk fennmaradásának érdekeit..."
Greenpeac

Ez, hogy is van?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Rendszeresen jelen van abban a megyében is már. 5 évvel ezelőtt is 100 körül lőttek Borsodban, azóta meg nőtt az állománya mindenhol.
A jelek szerint nem vagyok naprakész. Én még lemaradtam ott, hogy a hegyi vidékeken nem igazán van még jelen nálunk. Főleg a farkasok territóriumával érintett területeken nincs.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

"Az ügyben szerdán megkerestük a rendőrséget, és az érintett területen illetékes, és a farkas mozgását figyelemmel kísérő nemzeti parkok felettes szervét, az Agrárminisztériumot is, a rendőrségtől pedig csütörtökön délelőtt befutott a válasz. Eszerint

természetkárosítás bűntett miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda folytat büntetőeljárást, melynek részleteiről az eljárás jelenlegi szakaszában nem áll módunkban tájékoztatást adni".
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
"Egy Nyíregyházán élő vállalkozó és vadász, aki Borsod-Abaúj-Zemplénben is rendelkezett ingatlannal, lehetett az, aki lelőtte az M237 kódnéven emlegetett, Svájcból Magyarországra vándorolt farkast – közölte csütörtökön a Boon.hu. A lap szerint az illetőnél


házkutatást is tartottak, és több, természetkárosításra utaló bizonyítékot találtak.

A hvg.hu ezzel párhuzamosan több, egymástól független, az ügyre rálátó forrásból úgy értesült, hogy a farkasnak először a jeladója került elő, amit a Hernádban találtak meg, az Acnews.hu egy név nélkül nyilatkozó környékbeli vadászt idézett, aki “úgy hallotta”, hogy egy amatőr vadász lehetett a tettes, aki azt hihette, hogy kóbor kutyára lő, és amikor rájött, hogy mit tett, levehette a kilőtt farkasról a jeladóját, és később úgy bukott le, hogy a tettével dicsekedett társai előtt."

 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Mert ugye a rezsicsökkentés és az így kivéreztetett víziközmű cégek kínlódása fantasztikus dolog…

Ezek a szarpaszírozó vállalatok a saját határértékeiket sem szokták betartani.
Lsd.: Fuggerth Endre Szenny és víz c. tanulmányát
Amiért fizetik is a környezetterhelési díjat (gyakorlatilag büntetést).
Másrészt a világon sehol sincs olyan szennyvíztisztító telep, ahol az esetek 100%-ban tartani tudnák a kibocsátási határértékeket. Jellemzően 80-90%-os tartósságra tervezik a telepeket.
Ez is mutatja, hogy ez az egész szennyvíz technológia csak szemfenyvesztés...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ezek a szarpaszírozó vállalatok a saját határértékeiket sem szokták betartani.
Lsd.: Fuggerth Endre Szenny és víz c. tanulmányát

Ez is mutatja, hogy ez az egész szennyvíz technológia csak szemfenyvesztés...
Ez is mutatja hogy halovány lila gőzöd sincsen arról amiről beszélsz.
Ezek nélkül már minden, nem Duna melletti városunk alatti talajvíz szarrá lenne szennyezve.
De írtam már, ki kell irtani a Kárpát medencéből kilenc millió embert, felszámolni az életmódunkat és lehet azt csinálni amit te akarsz.
Addig viszont pénzt kell adni a tisztításra, és a lehető legtöbb vizet újra használni. Mint Izrael és Szingapur.
 
W

Wilson

Guest
Engem egyáltalán nem fog meglepni ha megerősítik.
Ha meg másik farkast lőtt ki az a faszfej, akkor azért bszódjon meg.
De úgysem fog. Kap egy bírói megrovást meg vmi felfüggesztettecskét, aztán ennyi volt.
Két hét múlva nem emlékszik rá senki. Ha egyáltalán.
Okádék.
Azért ez nem teljesen így van a 2014-ben Salgótarján mellett kilőtt medve úgyében meglehetősen szigorú bírósági ítélet született és komoly vadászkamarai következményei lettek.