Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nincs lehetetlen: a tájképvédelmi szempontból értékes fákat drótfonattal lehet védeni, míg a hódgátak esetén tőlünk nyugatabbra bevett eljárás, hogy átereszt építenek be a gátszerkezetbe.
Ha ennyire lelkes vagy nosza ott van pár 100 000 tő nemes nyár saját költségen el lehet végezni a hódrágás védelmet ! Persze majd minden évben mert a fa ugye intenzíven nő !
Áteresz mi ? Amit szintén hetente tisztíthatsz mert a hód betömi !

Nagyon ügyesen véditek a védhetetlent de pont az érintetteket nem kérdezi meg soha senki ! Már nincs gazdátlan terület az országban , főleg nagy kiterjedésű vagy tulajdonosa vagy kezelője van ! És ők nem akarnak hódtavat csak azért mert ti igen !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Érdekes, én úgy tudtam hogy az aranysakál terjedése nagyon lelassult, mert a vadászok szerint pusztítja az őzeket, ezért komoly csapdázás is van ellene, és tucatjával lövik ki. Valahol olvastam hogy az Alföldet teljesen aranysakál mentesen kívánják tartani, inkább a Dunántúl déli részén él. míg a hód meg az északin és az Alföldön.
Valahol olvastad ? Gyakorlatilag egy 5-6 fős sakál család minden faj utódját elpusztítja , pont úgy vadásznak mint az afrikai vadkutyák és pont olyan kegyetlenek is csak sokkal sokkal óvatosabbak ! Puskával gyakorlatilag nem szabályozható az állományuk , de a hattyúnyak se túl hatékony ! Az első éves sakálokat még a tarlókon viszonylag könnyű meglőni de az idősebbeket már csak a jó szerencsével lehet ! Addig mennek a vemhes őz , dám és szarvas után amikor fialna amíg össze nem esik és a kibújó újszülöttet már viszik is a köldökkel kiszakítva az anya méhét ami ha túl is éli többet nem tud fialni ! El kell keserítselek a sakál már az egész országban él ahol van egy kicsike bozót ! A hód dettó !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
És csak hogy fokozzam a hangulatod:

Sikerrel végigvittük a projektet, így az orchideásunk hivatalosan is védett terület lett. A tulajdonosok pedig kaptak néhány korlátozást a területükre: nincs szántás, nincs vegyszer, kaszálás is csak nyár közepén. Így huszonpár hektáron sikerült megőrizni az őshonos növényzetet. ;)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És csak hogy fokozzam a hangulatod:

Sikerrel végigvittük a projektet, így az orchideásunk hivatalosan is védett terület lett. A tulajdonosok pedig kaptak néhány korlátozást a területükre: nincs szántás, nincs vegyszer, kaszálás is csak nyár közepén. Így huszonpár hektáron sikerült megőrizni az őshonos növényzetet. ;)
Hallelúja akkor most boldog vagy ugye ? Remélem ezt az érzést egyszer majd te is megéled , hogy ismeretlen , közüksincs emberek majd belepofáznak és intézkednek , hogy a saját magán tulajdonodat csak korlátozva használhasd !

A világon a legveszélyesebb ha a hülyeség szorgalommal párosul !

Én mindenesetre nem nézném le a social medis erejét ! Az a lenézett kis FB csoport gyakorlatilag a szakma kárpát medencei krémjéből állt/áll és hagytuk képviselni minden oldal érintettjeit ! Ők hálistennek nem minősítettek mert egy páratlan fórum volt ahol tényekkel lehetett ütköztetni a véleményeket ! Ott ha valaki állított valamit azt alá is kellett támasztania ! És ami fontos névvel , képpel beazonosítható valós profilok lehettek csak tagok !

Remélem még sok "jót" fogsz tenni a gazda társadalomnak és ezt majd meg is hálálják ! És tudd a karmát senki se kerülheti el , mindenki elnyeri méltó jutalmát !
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Egy 223 Rem vagy egy 243Win kaliber semmivel nem rúg nagyobbat mint egy rúgós légpuska !A lányom pont 9 éves volt amikor 15 m-en az 5-ös sorozatait egy 100Ft-os érmével le lehetett takarni tehát nem okozott volna neki gondot egy 100-150m távon lévő kutya/farkas eltalálása ! Attól , hogy ti ezt nem tudnátok prezentálni még nem a történet hihetetlen ! Most 16 éves , lőtéren lőtt a 3006-tal és megse rezdült , no komment !
Nem überelni akarlak, de a 13éves lányom ugyanez (csak a 270win-el).
Vidéken sztem teljesen elfogadott a gyerekek józan és ésszerű szoktatása a vadászat hoz.
És mivel sokat járok külföldön így talán megengedhetem hogy azt mondjam, a nyugaton lévő országokban is ua a szituáció.
Mellékszálként annyit az egészhez, hogy akinek van vadász Barátja az északi részén az már évek óta hallhatja, hogy gyakorlatilag nincs olyan VT ahol ne lőnék a farkast....
Amikor még a környezetvédők örültek az aranysakál megjelenésének majd most kötelező a kikövésük számos területen.... 10-15évvel később...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem überelni akarlak, de a 13éves lányom ugyanez (csak a 270win-el).
Vidéken sztem teljesen elfogadott a gyerekek józan és ésszerű szoktatása a vadászat hoz.
És mivel sokat járok külföldön így talán megengedhetem hogy azt mondjam, a nyugaton lévő országokban is ua a szituáció.
Mellékszálként annyit az egészhez, hogy akinek van vadász Barátja az északi részén az már évek óta hallhatja, hogy gyakorlatilag nincs olyan VT ahol ne lőnék a farkast....
Amikor még a környezetvédők örültek az aranysakál megjelenésének majd most kötelező a kikövésük számos területen.... 10-15évvel később...
Decemberben tölti a 16-t már most jelezte , hogy januárban vizsgázni akar és a következő idényben már vadászni is !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Hallelúja akkor most boldog vagy ugye ? Remélem ezt az érzést egyszer majd te is megéled , hogy ismeretlen , közüksincs emberek majd belepofáznak és intézkednek , hogy a saját magán tulajdonodat csak korlátozva használhasd !

A világon a legveszélyesebb ha a hülyeség szorgalommal párosul !

Én mindenesetre nem nézném le a social medis erejét ! Az a lenézett kis FB csoport gyakorlatilag a szakma kárpát medencei krémjéből állt/áll és hagytuk képviselni minden oldal érintettjeit ! Ők hálistennek nem minősítettek mert egy páratlan fórum volt ahol tényekkel lehetett ütköztetni a véleményeket ! Ott ha valaki állított valamit azt alá is kellett támasztania ! És ami fontos névvel , képpel beazonosítható valós profilok lehettek csak tagok !

Remélem még sok "jót" fogsz tenni a gazda társadalomnak és ezt majd meg is hálálják ! És tudd a karmát senki se kerülheti el , mindenki elnyeri méltó jutalmát !
Tőled pontosan ezt a szellemi fertőt vártam. Szokás szerint 0 háttérismerettel extrapolálsz a végtelenbe és puffogtatod a suttyó beszólásaidat.

Pont te szövegelsz bizonyítékokkal alátámasztott állításokról és névvel, képpel vállalt profilokról, amikor Bud Spencer képe mögé bújva, 0, azaz nulla bizonyítékot hozva pampogsz komplett fajok kiirtása mellett, mert te voltál az atyaisten egy noname FB csoportban. De, ha én tudományos bizonyítékot hozok szakemberektől, akkor jönnek a bunkó beszólások és a röhögős fejek. "Mert ezt a zőődlobbi akarta, basszák meg!!!!" Ez vagy te.


De hogy érdem válaszoljak is neked (amire te képtelen vagy): igen, boldog vagyok. Nem kevés munkánk van ebben a projektben. 2 év, ennyi ideig tartott nyélbe ütni az álmunkat. Tudom, hogy teljesen feleslegesen csapkodom a billentyűzetet, de még egyszer, utoljára próbát teszek, hátha sikerül némi fényt gyújtani a sötétségben...

Egészen pontosan 100.000.000 millió okunk volt a kérvény leadására: konzervatív becslések alapján ekkora pénzben kifejezett természetvédelmi értéket képvisel az ott élő 3 faj állománya. Mocsári kosbor, hússzínű ujjaskosbor, pompás kosbor.
Az általam írt természetvédelmi kezelési tervben foglaltak végrehajtása biztosítja a térségben egyedülálló kosborállomány fennmaradását. (Két biológus és két természetvédelmi mérnök ismerőssel lektoráltattuk.)
Az általad sajnált gazdákat annyira érdekelte a projekt, hogy az érintett tulajdonosok alig 15%-a volt képes megjelenni az egyeztető tárgyaláson, ahol bemutattuk a terveinket és a jövő feladatait. És ennek a 15%-nak a töredéke (2 fő) utasította el a tervet. A DINPI támogatta a projektet, de mint minden hasonló ügyben, a végső döntés a település képviselő-testülete kezében volt. Ők pedig úgy döntöttek, hogy kivételesen a természetvédelmi célkitűzések pártján állnak és 8 igen, 1 tartózkodás mellett megszavazták a javaslatot. A rendelet pedig 1-jén hatályba is lépett. Most jön a kezelési tervben foglaltak végrehajtása: az invazív növényzet irtása, a vízvisszatartás, odúk/fészekállványok kihelyezése, őshonos fafajok telepítése a kivágott tájidegenek helyére, a perifériákon tanösvény létesítése. Egy szóval az élőhelyfejlesztés.

Sőt mondok jobbat: a nem is olyan távoli jövőben elindítom egy újabb 10 hektáros terület védetté nyilvánítási eljárását. Réti csík, mocsári csorbóka, erdei zsurló, csak hogy a legfontosabb ottani értékeket említsem. Már alig várom.

Ja igen, a karma meg a jutalom... én büszke vagyok az elért eredményekre és szerencsére eddig nem hozott össze hozzád hasonlókkal a sors, csak gratulációkat kaptunk, nem kevés önkéntes munka felajánlásával egyetemben. :)

Válasszal pedig ne fáraszd magad. Köszönöm.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Vidéken sztem teljesen elfogadott a gyerekek józan és ésszerű szoktatása a vadászat hoz.
Ez se nem volt ésszerű, sem felelős.
vadász Barátja az északi részén az már évek óta hallhatja, hogy gyakorlatilag nincs olyan VT ahol ne lőnék a farkast....
Akkor azok is csak akkora suttyó seggfejek, mint a kérdéses 'apuka' és a gyökér kölyke.
Szépestét.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez se nem volt ésszerű, sem felelős.

Akkor azok is csak akkora suttyó seggfejek, mint a kérdéses 'apuka' és a gyökér kölyke.
Szépestét.
Az utolsó farkast mikor írtottátokk ki a Brit szigeteken ? Az 1700-as években ? Szarban vannak a sötétződek mert oda csak visszatelepíteni lehetne de mit mert a brit alfaj az ugye kipusztult !


Lehet így is gazdálkodni velük :


Amikor védelemről beszélünk Európában ugye azt tudni kell , hogy Európa az Urálig és a Kaukázusik tart a létszám itt olyan 100e példány !

Itt pedig egy szakdolgozat a témában ! Minden a farkas csak nem veszélyeztetett !

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Tőled pontosan ezt a szellemi fertőt vártam. Szokás szerint 0 háttérismerettel extrapolálsz a végtelenbe és puffogtatod a suttyó beszólásaidat.

Pont te szövegelsz bizonyítékokkal alátámasztott állításokról és névvel, képpel vállalt profilokról, amikor Bud Spencer képe mögé bújva, 0, azaz nulla bizonyítékot hozva pampogsz komplett fajok kiirtása mellett, mert te voltál az atyaisten egy noname FB csoportban. De, ha én tudományos bizonyítékot hozok szakemberektől, akkor jönnek a bunkó beszólások és a röhögős fejek. "Mert ezt a zőődlobbi akarta, basszák meg!!!!" Ez vagy te.


De hogy érdem válaszoljak is neked (amire te képtelen vagy): igen, boldog vagyok. Nem kevés munkánk van ebben a projektben. 2 év, ennyi ideig tartott nyélbe ütni az álmunkat. Tudom, hogy teljesen feleslegesen csapkodom a billentyűzetet, de még egyszer, utoljára próbát teszek, hátha sikerül némi fényt gyújtani a sötétségben...

Egészen pontosan 100.000.000 millió okunk volt a kérvény leadására: konzervatív becslések alapján ekkora pénzben kifejezett természetvédelmi értéket képvisel az ott élő 3 faj állománya. Mocsári kosbor, hússzínű ujjaskosbor, pompás kosbor.
Az általam írt természetvédelmi kezelési tervben foglaltak végrehajtása biztosítja a térségben egyedülálló kosborállomány fennmaradását. (Két biológus és két természetvédelmi mérnök ismerőssel lektoráltattuk.)
Az általad sajnált gazdákat annyira érdekelte a projekt, hogy az érintett tulajdonosok alig 15%-a volt képes megjelenni az egyeztető tárgyaláson, ahol bemutattuk a terveinket és a jövő feladatait. És ennek a 15%-nak a töredéke (2 fő) utasította el a tervet. A DINPI támogatta a projektet, de mint minden hasonló ügyben, a végső döntés a település képviselő-testülete kezében volt. Ők pedig úgy döntöttek, hogy kivételesen a természetvédelmi célkitűzések pártján állnak és 8 igen, 1 tartózkodás mellett megszavazták a javaslatot. A rendelet pedig 1-jén hatályba is lépett. Most jön a kezelési tervben foglaltak végrehajtása: az invazív növényzet irtása, a vízvisszatartás, odúk/fészekállványok kihelyezése, őshonos fafajok telepítése a kivágott tájidegenek helyére, a perifériákon tanösvény létesítése. Egy szóval az élőhelyfejlesztés.

Sőt mondok jobbat: a nem is olyan távoli jövőben elindítom egy újabb 10 hektáros terület védetté nyilvánítási eljárását. Réti csík, mocsári csorbóka, erdei zsurló, csak hogy a legfontosabb ottani értékeket említsem. Már alig várom.

Ja igen, a karma meg a jutalom... én büszke vagyok az elért eredményekre és szerencsére eddig nem hozott össze hozzád hasonlókkal a sors, csak gratulációkat kaptunk, nem kevés önkéntes munka felajánlásával egyetemben. :)

Válasszal pedig ne fáraszd magad. Köszönöm.
Sok sikert cicus ! Ez egy csodaszép sötétződ hiszti volt tele személyeskedéssel de spongyát rá !

További jó hisztit !
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Nem überelni akarlak, de a 13éves lányom ugyanez (csak a 270win-el).
Vidéken sztem teljesen elfogadott a gyerekek józan és ésszerű szoktatása a vadászat hoz.
És mivel sokat járok külföldön így talán megengedhetem hogy azt mondjam, a nyugaton lévő országokban is ua a szituáció.
Mellékszálként annyit az egészhez, hogy akinek van vadász Barátja az északi részén az már évek óta hallhatja, hogy gyakorlatilag nincs olyan VT ahol ne lőnék a farkast....
Amikor még a környezetvédők örültek az aranysakál megjelenésének majd most kötelező a kikövésük számos területen.... 10-15évvel később...
Igen, de ez jó eséllyel csak kísérlet arra, h a 9évest nem akarják bevarrni, míg egy felnőttre az ügyész jó eséllyel letöltendőt indítványozna a nemzetközi figyelem miatt. Amúgy nem a vadgazdálkodással van bajom, hanem a felelőtlen f*szokkal, akik vadásznak képzelik magukat, most is, a 9 éves gyerekre kennék, mert gyáva szarok ahhoz, h bevállalják, h igen, tudták, h nem kóbor kutya, igen, lelőtték, igen, tudták, h védett állat. Vadgazdálkodásra szükség van, vadászatra szükség van, csak végre meg kéne szabadulni ettől, h totálisan összezárnak, a nyilvánvalóan bűnözőt is védik, nem, hogy kilövi a barkás őzbakot, még kitalálja, h fessék le neki barnára a kifőzött trófeát, h vihesse bírálatra, csatak részegen ki akar menni lődözni stb. A kísérő meg szintén szarik a szabályokra, mert 50-100eur borravaló a zsebbe per alkalom.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igen, de ez jó eséllyel csak kísérlet arra, h a 9évest nem akarják bevarrni, míg egy felnőttre az ügyész jó eséllyel letöltendőt indítványozna a nemzetközi figyelem miatt. Amúgy nem a vadgazdálkodással van bajom, hanem a felelőtlen f*szokkal, akik vadásznak képzelik magukat, most is, a 9 éves gyerekre kennék, mert gyáva szarok ahhoz, h bevállalják, h igen, tudták, h nem kóbor kutya, igen, lelőtték, igen, tudták, h védett állat. Vadgazdálkodásra szükség van, vadászatra szükség van, csak végre meg kéne szabadulni ettől, h totálisan összezárnak, a nyilvánvalóan bűnözőt is védik, nem, hogy kilövi a barkás őzbakot, még kitalálja, h fessék le neki barnára a kifőzött trófeát, h vihesse bírálatra, csatak részegen ki akar menni lődözni stb. A kísérő meg szintén szarik a szabályokra, mert 50-100eur borravaló a zsebbe per alkalom.
Nem vadászok puskások csak abból is a legrosszabb újgazdag idióták akik minden és mindenki felett állónak képzelik magukat !
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Igen, de ez jó eséllyel csak kísérlet arra, h a 9évest nem akarják bevarrni, míg egy felnőttre az ügyész jó eséllyel letöltendőt indítványozna a nemzetközi figyelem miatt. Amúgy nem a vadgazdálkodással van bajom, hanem a felelőtlen f*szokkal, akik vadásznak képzelik magukat, most is, a 9 éves gyerekre kennék, mert gyáva szarok ahhoz, h bevállalják, h igen, tudták, h nem kóbor kutya, igen, lelőtték, igen, tudták, h védett állat. Vadgazdálkodásra szükség van, vadászatra szükség van, csak végre meg kéne szabadulni ettől, h totálisan összezárnak, a nyilvánvalóan bűnözőt is védik, nem, hogy kilövi a barkás őzbakot, még kitalálja, h fessék le neki barnára a kifőzött trófeát, h vihesse bírálatra, csatak részegen ki akar menni lődözni stb. A kísérő meg szintén szarik a szabályokra, mert 50-100eur borravaló a zsebbe per alkalom.
Jogos észrevétel
Nem mondtam hogy az adott esetben nem baszták el az elkövetők.
Csak az általánosítást nem szeretem.
Egy ilyen esetből általánosítani sztem olyan mint pl. Elton John miatt mindenkit homokosnak tekinteni az UKban.
Elbaszta az "apuka"?
El. Nem kicsit.
De ezért nem lesz 70.000 vadász Magyarországon idióta kretén (na jó van pár ennél is kreténebb, legyen 69500).
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Nem vadászok puskások csak abból is a legrosszabb újgazdag idióták akik minden és mindenki felett állónak képzelik magukat !
Igen, de a teljes ún. vadásztársadalom összezár, nem vetik ki őket maguk közül, hanem jönnek a kifogások, hogy háde a farkas esetleg meg is ehetett volna egy Piroskát! Hogy ez miért nem működik úgy, hogy "háde ez nem is volt emberölés, mer' a komcsi nem is ember"?! Mondjuk külföldön is ez van, illegláisan kilőnek vagy megmérgeznek védett állatot, rögtön jön a falazás, hogy hát nem is kéne annyira büntetni. Miért, engem nem kell büntetni, ha lopok, vagy felgyújtok egy autót? Tudja, h illegális. De azért kilövi, mert ő megteheti, a többi vadász meg "háde a vadásztársadalmat báncsák". Ezért. Mert nem tudják azt mondani, h ez nem oké.

Itt meg mennyire gáz már egy 9 éves kisgyerekre rákenni. A saját gyerekére. Más meg inkább börtönbe menne a gyerekéért. Legalja, na.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Igen, de a teljes ún. vadásztársadalom összezár, nem vetik ki őket maguk közül, hanem jönnek a kifogások, hogy háde a farkas esetleg meg is ehetett volna egy Piroskát! Hogy ez miért nem működik úgy, hogy "háde ez nem is volt emberölés, mer' a komcsi nem is ember"?! Mondjuk külföldön is ez van, illegláisan kilőnek vagy megmérgeznek védett állatot, rögtön jön a falazás, hogy hát nem is kéne annyira büntetni. Miért, engem nem kell büntetni, ha lopok, vagy felgyújtok egy autót? Tudja, h illegális. De azért kilövi, mert ő megteheti, a többi vadász meg "háde a vadásztársadalmat báncsák". Ezért. Mert nem tudják azt mondani, h ez nem oké.

Itt meg mennyire gáz már egy 9 éves kisgyerekre rákenni. A saját gyerekére. Más meg inkább börtönbe menne a gyerekéért. Legalja, na.
Ez inkább már társadalmi kórkép Sztem.
Nem vitázok mert sok értelme nincs, van igazság abban amit mondasz, és az összezárásban is - sajnos vagy sem-van alapja a problémának.
Ugyanakkor ez más klikkeknél is hasonló (pl. jogászok-adócsaló vállalkozók-stb..)
Érdekes, hogy a franciáknálnémeteknélangoloknál ugyanilyen sárdobál@s azért ugyanígy előfordul.
Magánvéleményem az, hogy az aki a gyermekére keni a sz@rt - ha így volt ha nem-az vadászattól és pozíciótól függetlenül egy kretén. Ennyi.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Ez inkább már társadalmi kórkép Sztem.
Nem vitázok mert sok értelme nincs, van igazság abban amit mondasz, és az összezárásban is - sajnos vagy sem-van alapja a problémának.
Ugyanakkor ez más klikkeknél is hasonló (pl. jogászok-adócsaló vállalkozók-stb..)
Érdekes, hogy a franciáknálnémeteknélangoloknál ugyanilyen sárdobál@s azért ugyanígy előfordul.
Magánvéleményem az, hogy az aki a gyermekére keni a sz@rt - ha így volt ha nem-az vadászattól és pozíciótól függetlenül egy kretén. Ennyi.
Persze, van ilyen, jogászok, orvosok, rendőrök.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby