Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Nem is a strand ellen meg egy wc-oltozo ellen van a legnagyobb haborgas. Mintha mást is terveznek oda.
Vitorlas kikötőt, meg egy hotelt, normális parkolót pl.
Az az egy probléma az egésszel hogy azt a hotelt a Lőrinc egyik cége csinálná. Semmi más miatt nem lenne a hoborges, már rég kész lenne. Csak hát az irigység ugye, inkább ne legyen semmi, csak a Lőrincnek se legyen meg egy hotele.
Az osztrák meg röhögve tapsol mert így nem lesz semmi konkurencia, mindenki bezzegausztriaba hordja a pénzt. 6 strand volt a Ferton, most maradt 5. A magyar egy lerobbant exszoci xar volt, megérett a dozerre.
A túloldalon meg bezzeg ilyenek vannak :

21179_orig_art721.jpg


images


neusiedl-am-see-beach-at-lake-neusiedl-neusiedler-see-lake-neusiedl-HNJP66.jpg


ATReferenz-1280x574px.png


Schifffahrt-Drescher-Line_c-Tourismusverband-Morbisch-_-Jerzy-Bin.jpg
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Én nem vagyok halszakértő, de a wiki szerint a leánykoncér nem a pigus, hanem a rutilus virgo. Régen ugyanannak a fajnak tekintették a kettőt, illetve utóbbit az előbbi alfajának.
A Magyar Haltani Társaság weboldalán szerepel egy 2012-es jogszabályi leirat, abban azt írják:
  • Leánykoncér: Rutilis pigus (R. pigus virgo, R. virgo)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 149
113
A Magyar Haltani Társaság weboldalán szerepel egy 2012-es jogszabályi leirat, abban azt írják:
  • Leánykoncér: Rutilis pigus (R. pigus virgo, R. virgo)
ja, alváltozatok.
Mellesleg a védett leánykoncérból kurva sok lett mára, lassan átgondolhatnák a státuszát. Bár mivel a legtöbb horgász bizonytalan a fajta megállapításnál, lehet legalább jó büntetési alap. A horgászvizsgán én is benéztem, gondolom élőben is bebuknám a tesztet, fasz sem tudja hogy jászkeszeg, bodorka vagy leánykoncér. Mondjuk mivel én a gép és a törpeharcsa kivételével szinte mindent vissza engedek (egy-egy dévérkeszeg végzi a paprikás lisztben), nem fenyeget a büntetés veszélye. Meg hát tavaly egyszer sem pecáztam sajnos...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 149
113
ja, alváltozatok.
Mellesleg a védett leánykoncérból kurva sok lett mára, lassan átgondolhatnák a státuszát. Bár mivel a legtöbb horgász bizonytalan a fajta megállapításnál, lehet legalább jó büntetési alap. A horgászvizsgán én is benéztem, gondolom élőben is bebuknám a tesztet, fasz sem tudja hogy jászkeszeg, bodorka vagy leánykoncér. Mondjuk mivel én a gép és a törpeharcsa kivételével szinte mindent vissza engedek (egy-egy dévérkeszeg végzi a paprikás lisztben), nem fenyeget a büntetés veszélye. Meg hát tavaly egyszer sem pecáztam sajnos...
nem gép, hanem géb, bocsánat
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Az az egy probléma az egésszel hogy azt a hotelt a Lőrinc egyik cége csinálná. Semmi más miatt nem lenne a hoborges, már rég kész lenne. Csak hát az irigység ugye, inkább ne legyen semmi, csak a Lőrincnek se legyen meg egy hotele.
Igen, az a baj, hogy lölőnek ne legyen még egy hotele...
Édesfaszom...
Nem az a baj, hogy a Hanság maradékát is tönkrebasznák. Á, dehogy...
Az osztrákok már szétkurták, hát mi is basszuk szét ami megmaradt! Mi a fasznak nem? Csak szúnyogkeltető az egész! Betont neki!
Lőrincnek meg ott az egész Balaton. Az mér' nem elég?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
Gödre úgy vezettek oda pluszban vizet, természetvédelmi területen keresztül, az ottani fákat pusztítva; súlyos gondok vannak a szennyező anyagok környezetbe jutásával; de mégis:


Aham, csak a MOL Tiszaújvárosban 300-szor annyi oldószert veszít el kb, mint a Samsung gyár. No meg Göd esetében a Kádár-korszakban keletkezett talajszennyezést is ráfogják a Samsungra.
Az olyan rémisztgetésekről nem is beszélve, hogy növekedett a SZÉNDIOXID-SZINT mindmeghalunk.

Ami nem jó, hogy ide is a filippinókat akarják hordani. Borsodba kellene vinni az ilyeneket, ott még lehet "munkaerőtartalék" csak hát a koreai sem hülye, tudja, hogy a filip termelékenyebb, mint a bidám. Meg onnan is elzavarná őket a felhergelt nép. Alsózsolcára akart menni valamelyik akksi üzem (a szlovén, akik utána mentek Sóskútra), de elzavarták.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Csak mert tegnap annyit okoskodtam a témában, és ma szembejott az osztrák cikk az ők új strandjáról.

"A breitenbrunni megaprojekt szerepelt azon építési projektek listáján is, amelyeket az UNESCO Világörökség Bizottsága burgenlandi látogatása során megvizsgált. Míg a fertörakosi kulturális világörökség őrei rendkívül kritikusak voltak, a breitenbrunni „Új Beach”-ről csak dicsérő szavak hangzottak el"

A képeket és a projektet látva nem látni érdemi különbséget a megvalósulhatoosztrak és a még nem valósulhato magyar közt.

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
ja, alváltozatok.
Mellesleg a védett leánykoncérból kurva sok lett mára, lassan átgondolhatnák a státuszát. Bár mivel a legtöbb horgász bizonytalan a fajta megállapításnál, lehet legalább jó büntetési alap. A horgászvizsgán én is benéztem, gondolom élőben is bebuknám a tesztet, fasz sem tudja hogy jászkeszeg, bodorka vagy leánykoncér. Mondjuk mivel én a gép és a törpeharcsa kivételével szinte mindent vissza engedek (egy-egy dévérkeszeg végzi a paprikás lisztben), nem fenyeget a büntetés veszélye. Meg hát tavaly egyszer sem pecáztam sajnos...
Ha nem egyértelmű, hogy mit fogtam ki, akkor szimplán vissza kell dobni.

Hát én meg már olyan régen (6,5 éve) horgásztam utoljára, hogy újból le kéne vizsgáznom… :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Najóvammá...se dísznyó, se dísztök? Maradok díszf@sz...
Majd megveszünk mindent a Monsantotol...
Ebbe az irányba haladunk úgyis szép lassan és előbb utóbb ez lesz a vége.
A harminc negyven évvel ezelőtti ez képest egy falun pl már se haszonállat se kert nincs. Kutya van, az nem jelent problémát mert nem lehet megenni sok helyen. Ellenben etetni kell, tehát jó biznisz. Az emberektől meg azt a pár tojást meg sárgarépát, almát is sajnálják a nagy vállalatok. De persze az is probléma hogy ezek a szabadban nevelkedett csirkék vagy tojás, birka,eper, paradicsom, saláta, az sokkal biobb mint a bolti bio termékek pl, így a gyógyszer biznisz se keres annyit ha nem megy tönkre a majad.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 636
113
Carl Sagan testifying before Congress in 1985 on climate change


teljes verzió
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 092
26 695
113
Azt te csak hiszed. Az ellenzék is azt hitte, aztán nem értette, hogy miért szenvedett brutális vereséget legutóbb és választottunk fideszes polgármestert! Ha a gödi akkugyárról olvasol valamit az ellenzéki sajtóban, akkor biztos lehetsz benne, hogy hazugságot olvasol, amire itt helyben csak legyintünk.

Szerencsétlen ellenzék Gödön találta fel az akkugyárak elleni kampányt, mert a helyi ügyekben teljesen tájékozatlanul azt hitték, hogy abba bukott bele a korábbi fideszes polgármester. Nem, hanem egy kics fenyves-erdőbe, az Erzsébet-ligetbe, amit ki akart vágatni, hogy a kiköltözőknek (ez egy a "prolinál" negatívabb helyi kifejezés) iskolát építsen a helyébe. A valasztás előtt pár héttel rájött, hogy nem kéne, akkor már nem tudott menteni és az akkor még nálunk rettentő erős JOBBIK szavazataival hatalomra került egy ellenzéki városvezetés, hogy első alkalommal aztán meg is szabaduljunk tőlük, miután négy éven át lopták a napot.

De szerencsétlen országos baloldal a téveszméje miatt országos kampányt indított az akkugyárak ellen, mert még azt se nézték meg, hogy a JOBBIK nyerte meg nekik a gödi jobboldali fellegvárat, nemhogy azt, hogy miért! Az egész akkugyárak elleni kampány így kezdődött.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 149
113
Azt te csak hiszed. Az ellenzék is azt hitte, aztán nem értette, hogy miért szenvedett brutális vereséget legutóbb és választottunk fideszes polgármestert! Ha a gödi akkugyárról olvasol valamit az ellenzéki sajtóban, akkor biztos lehetsz benne, hogy hazugságot olvasol, amire itt helyben csak legyintünk.

Szerencsétlen ellenzék Gödön találta fel az akkugyárak elleni kampányt, mert a helyi ügyekben teljesen tájékozatlanul azt hitték, hogy abba bukott bele a korábbi fideszes polgármester. Nem, hanem egy kics fenyves-erdőbe, az Erzsébet-ligetbe, amit ki akart vágatni, hogy a kiköltözőknek (ez egy a "prolinál" negatívabb helyi kifejezés) iskolát építsen a helyébe. A valasztás előtt pár héttel rájött, hogy nem kéne, akkor már nem tudott menteni és az akkor még nálunk rettentő erős JOBBIK szavazataival hatalomra került egy ellenzéki városvezetés, hogy első alkalommal aztán meg is szabaduljunk tőlük, miután négy éven át lopták a napot.

De szerencsétlen országos baloldal a téveszméje miatt országos kampányt indított az akkugyárak ellen, mert még azt se nézték meg, hogy a JOBBIK nyerte meg nekik a gödi jobboldali fellegvárat, nemhogy azt, hogy miért! Az egész akkugyárak elleni kampány így kezdődött.
Független, ugye?