Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Csak tudnám Galthran, hogy mirefel nálad ez a nagy arc, amikor a HTKA egyik célja pont az általad gúnyolt OSINT.
Egyrészt, másrészt megint olyan szól be a fórumnak aki nem vesz részt a kutatásban. Harmadrészt Maróth mondta egyértelműen a HTKA-ra utalva, hogy a lelkes amatőrök sokszor jobbak mint a fizetett profik... (Napóleon is mondta, igen.)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
És ezzel mi a probléma? Ha visszaolvasol már abban a pillanatban elismertem jó pár hozzászólásomban, hogy tévedtem, de szerintem te is jobban örültél volna, hogy nekem illetve azoknak lett volna igaza, akik azt mondták,hogy Oroszország nem támadja meg Ukrajnát....

Az vele a probléma, hogy közben te is jó sok gúnyolódó "díszoklevelet" akarsz kiosztani.
 
W

Wilson

Guest
Az vele a probléma, hogy közben te is jó sok gúnyolódó "díszoklevelet" akarsz kiosztani.
Te valamit benéztél, én egy szóval sem mondtam, hogy jó sok gúnyolódó díszoklevelet akarok kiosztani.....

Szerintem ha ilyet akar majd osztogatni akár jó sokat kell majd belőle betáraznia......:)

Te ebben hol látsz olyat, hogy én ilyen okleveleket akarok osztogatni?
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Te valamit benéztél, én egy szóval sem mondtam, hogy jó sok gúnyolódó díszoklevelet akarok kiosztani.....



Te ebben hol látsz olyat, hogy én ilyen okleveleket akarok osztogatni?

Valóban. Nem te akarsz ilyeneket osztogatni, csak azt mondtad, hogy jó sokat kell majd ilyenből betáraznia Tcat-nek. Amiből azért implikálható, hogy szerinted sok ilyet ki kell majd osztania. Nem látok nagy különbséget.
 
W

Wilson

Guest
Valóban. Nem te akarsz ilyeneket osztogatni, csak azt mondtad, hogy jó sokat kell majd ilyenből betáraznia Tcat-nek. Amiből azért implikálható, hogy szerinted sok ilyet ki kell majd osztania. Nem látok nagy különbséget.
Pedig van....és csak a tényeket közöltem, magyarul sokan vannak akik nulla adattal, hiteles információval megfellebbezhetetlen ítéletet, elemzést, posztolnak....
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and ZeiG
W

Wilson

Guest
Vannak. Ez igaz. Ők nulla adattal írnak rossz elemzéseket, te pedig hiteles információk alapján :)
Nem, én mindig hozzáteszem, hogy szerintem,ami azt jelenti, hogy ez az én véleményem,.és sohasem írtam, vagy jelentettem ki ,hogy én aztán az abszolút igazságot képviselem.Tudod bagoly érdemes figyelni az apró részletekre és kifejezésekre egy hozzászólásban mert a különbséget jelentik....:)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Akinek nem elég, az szerintem kerülje nagy ívben a zűrös témákat, ha pedig a szigorúan szakmai tartalomban is elharapódzik a hitvitázó sárdagasztás, nyomja bátran a "Moderátor értesítése" gombot. Minden másra ott az "ignore", végső esetben pedig az X a jobb fölső sarokban. Aztán pár óra vagy néhány nap után újult erővel lehet ismét csapatni, ahogy a csövön kifér! :D

A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Nem, én mindig hozzáteszem, hogy szerintem,ami azt jelenti, hogy ez az én véleményem,.és sohasem írtam, vagy jelentettem ki ,hogy én aztán az abszolút igazságot képviselem.Tudod bagoly érdemes figyelni az apró részletekre és kifejezésekre egy hozzászólásban mert a különbséget jelentik....:)

Rendben. Én pedig csak visszajelzést szerettem volna adni neked, hogy még fejlődnöd kell :) mielőtt Galthran-nek helyeselve sokakat leminősítesz. Jók az információk, cikkek, amiket hozol, de az elemzéseid még túl kötöttek - ezért nem találod el, mi fog történni a mai rendkívüli világban.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...
" nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés."....de miért mész oda?. :confused: :confused: ..én pl nem is kereslek téged semelyik bitzt fórumban ,mert ott nem látlak...megyek az Űrkutatás,hajók,tankokhoz
Ezt tényleg nem értem ...mondok egy egyszerű példát.Azért ,mert van sok idióta cikk az Origón én sokszor olvasom a Travello részt...a többit el sem olvasom,mert az tényleg "néphülyítés"....
Nem menj el felesleges.jobb itt neked(tek)..pls... :) :) :)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...
Ne aggódj nem fog ez sokáig tartani pár hét és vissza áll minden a helyére.
 
W

Wilson

Guest
Rendben. Én pedig csak visszajelzést szerettem volna adni neked, hogy még fejlődnöd kell :) mielőtt Galthran-nek helyeselve sokakat leminősítesz. Jók az információk, cikkek, amiket hozol, de az elemzéseid még túl kötöttek - ezért nem találod el, mi fog történni a mai rendkívüli világban.
Köszönöm bagoly az építő kritikát ezen visszajelzést is felhasználva igyekszem fejlődni, de azért halkan megjegyzem azt, hogy Putyin totális háborút indít Európában Ukrajna ellen nagyon kevesen gondolták,és nincs tévedhetetlen ember, ha visszaemlékszel a Fehérorosz buli idején te azzal számoltál,hogy az oroszok megindulnak és neki mennek Lengyelországnak....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
eljöhet az idő mikor tcat ilyeneket osztogat majd

ce2b9720860b5f2fe466fe80ab0a60b3e7806781.jpg



Negan el is nyerte 10 évre elore? :D
Peace.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Ábrándoztam...

Az Ukrajna topikot ketté vágták.
  • Hírek
  • Vélemények

Az előbbi előzetesen moderált. Csak a modi jóváhagyásával jelenhet meg bármi, és csak olyan amiben nincs több 10 % véleménynél. Ez lesz az OSINT.
A másikba bárki szabadon írhat, ahogy eddig is. Ez a TOMBOLDA.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Milyen érdekes ha a haverokat jelenti valaki akkor Tcat csak műhisztiről beszél és persze nincs büti, ha viszont a haverok bemószerolnak valakit egyből bünti van...!Hogy is van ez??
Még a látszatra sem adnak mindenki láthatja hogy mi folyik itt!
A haderőfejlesztési topicok szinte teljesen behaltak vicc lett az egész!
El kell gondolkozni egy saját fórum létrehozásán ( molnibalage,Hpasp,mindenen kivü stb, ?? ) ahol nincs résztrehajló moderáció, és teljesen nyilvánvaló propaganda...!
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Tudod az a szánalmas, ahogy besérültél az 1 hetes topic letiltásod miatt és ahogy azóta csinálod itt a feszkót.
Kaptál 1 hét pihit, dühöngd ki magad, álmodd meg az új fórumodat, bánom is én. Peace :p
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Ábrándoztam...

Az Ukrajna topikot ketté vágták.
  • Hírek
  • Vélemények

Az előbbi előzetesen moderált. Csak a modi jóváhagyásával jelenhet meg bármi, és csak olyan amiben nincs több 10 % véleménynél. Ez lesz az OSINT.
A másikba bárki szabadon írhat, ahogy eddig is. Ez a TOMBOLDA.
Erre már én is gondoltam.Alig van már benne érdemi hir.
A visszajelzéseket is szét kéne vállasztani lájkok és hozzászólások külön való visszajelzésére.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
Status
Not open for further replies.