Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
alapvetően nincs gond azzal, hogy az emberek nem ugyanazt gondolják. A gond abból van, ha egy csoport felülkerekedik és a saját nézőpontját nyomja rá a másikra. Véleményem szerint ez minden szinten veszélyes, mert így alakulnak ki a hibás elképzelések és a tévhitek, amik idővel dogmává "nemesednek".

Lehet vitatkozni a "szerintem" vonalon, de vannak a számok, amik ellen felesleges. Az ukrán helyzetet nézem, néha írok valamit, de ott jól láthatóak a preferenciák. Őszintén, mitől lenne ez más, mint bármi? Szőke-nem szőke, ájfon-android, konzol-pc, stb.. A vita nagyon jó, mert ezáltal jutunk új információkhoz. Nagyon sok meglepő és számomra ismeretlen, acélokkal kapcsolatos cuccot linkeltetek be a páncélos témák során. Tényleg pezsgő szakmai élet ment - pár kifejezetten alja személyeskedést leszámítva.

Elhiszem, hogy sokan valami ego vagy önigazolási pontnak tekintik az általuk hangoztatott "igazság" terjesztését, de ne essünk át a másik vonalra. Manapság a dezinformáció és a görcsös megfelelés időszakát éljük. Persze, nagyon menő most posztokat rittyenteni arról, hogy "a mai naptól beszüntetek minden üzleti tevékenységet az Orosz Föderációval, mert...", de aztán az örök kritikus énem ekkor felteszi a kérdést:

- amikor nagyban bombázták Irakot/akármit, akkor miért nem volt örjöngés a reptéren, hogy én bizony nem ülök fel arra a Boeing-ra, mert komoly pénzeket rak zsebre a háborús borzalmakon.

Nem legitimálni akarok egy orosz inváziót, hanem rávilágítani arra, hogy mára milyen mértékű és elterjedtségű az erkölcsi kettősköyvelés és mennyire hiányzik a hideg fej. Mennyire elutasítóak vagyunk az egyik oldallal szemben és mennyire befogadóak egy másikkal - közben eszünkbe sem jut, hogy az elfogadott oldal (legyen bármelyik) is egy hatalmi tömb, akinek a legitimációnk kell.

Nem fogok sem erkölcsi - érzelmit meg biztosan nem, mert az érzelmek sosem volt az erős oldalam - sorvezetőt adni. Csupán arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ne a másikkal legyünk késhegyig menően letámadóak, hanem előbb nézzünk magunkba. Tényleg függetlenek, objektívek tudunk maradni? Nem várom el egy kárpátaljaitól, hogy független legyen. Nem várom el egy ukrántól, hogy független legyen, de egy orosztól sem, sőt egy magyartól sem.

Annyit várok el, legyen tisztában vele, nem tudok független maradni / tudok független maradni és ezek alapján hagyjon digitális lábnyomot maga mögött ezen a helyen. Ha nem tudjuk megőrizni az objektív/független hozzáállást, akkor ezt ne a kocsmai személyeskedés/alpáriság eddig nem látott szintjével próbáljuk kompenzálni. Ne érezd magad felmentve azzal, hogy egy ismeretlenbe állsz be és valószínűleg ő sem ismer téged.

Forrófejű és a prekoncepciói által irányított hülyékből éppen elég van és sajnos egyre többen kerülnek egyre magasabb polcokra - mert mi is egyre inkább forrófejűek vagyunk és a prekoncepciók irányítanak.

(megjegyzés: igen, szidom a zöldeket és ezután is fogom a hülyeségeiket. Arról valaki nem tehet, hogy hová születik vagy melyik nemzet gyermeke, de arról tehet, hogy olyan témába okoskodik bele, ahol hiányzik a tudása és úgy dönt, a tudás megszerzését inkább hisztérikus és gyerekes viselkedéssel kompenzálja...)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
Javaslat: Többen kérnek a nagyon száguldó tempó miatt korábbi link/anyag/... ismétlést --jogosan--, mert dolgozó "halandó" számára követhetetlen a tempó. Arra gondoltam, hogy aki ilyen esetben tud segíteni a kérésben, az üzenetben/privát üzenetben küldje el --pl: a profil-kép alatt ott a menüpont, éééés már megy is--, nem generálódik sokszoros --zavaró-- dupla-infó.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány
W

Wilson

Guest
Full respekt amúgy @Tcat részére, hogy bírja ezt az egész totál shitstormot türelemmel, ami itt meg az ukrán topikban megy.

Amúgy meg a véleményekhez/ukrán topik hsz-eihez: ha nem tetszik ne olvassátok vazzeg. Görgessetek át rajta, tegyétek ignore-ra tudomisén, de baszki nem a Mókushere óvoda porbafingó kiscsoportjában vagyunk, értelmes felnőtt ember ennyit meg tudna csinálni. Nekem is a lassan már Lenin-összes hosszúságú lesz az ignore listám, de cserébe így ki lehet nagyon szépen rostálni a trashelőket a tényleges hírek/értékes közül az ukrán topikban. Ha meg still nem tetszik nem kell olvasni szimplán, basszus nem tart senkise fejetekhez RPG-t. Én is kaptam szerelmes PM-et Kijev kukacbombázójától, hogy milyen érzés orosz agitpropnak lenni miközben Putyin úgyis hamarosan hulla lesz, de szarok bele. Aki erre veri hát legyen boldog vele, ő baja.

Én lassan két hete 24/7 készültségben vagyok moszkvater-en, 8-10 Telegram csatornát (napi szinten 1000+ üzenet), Isten tudja hány VK oldalt, Twitter fiókokat meg a fórumot követem és meg kell mondjam a nagy zaj közepette vannak nagyon értékes infók/vélemények itt. Gyakorlatilag a legjobban itt lehet magyar nyelven követni az eseményeket, a magyar sajtó többi részét meg inkább nem véleményezem.
Rakok majd be ha minden igaz az este folyamán egy komoly orosz (fényképpekkel alátámasztott) elemzést az ténylegesen (eddig) elvesztett lelőtt orosz/ ukrán gépekről ....
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
497
1 688
93
Rakok majd be ha minden igaz az este folyamán egy komoly orosz (fényképpekkel alátámasztott) elemzést az ténylegesen (eddig) elvesztett lelőtt orosz/ ukrán gépekről ....
Ez már volt? (Bocsi, csak elveszek a hírfolyamban, hiába szűrtem Rád) Illetve lehetne a légiharc topicba?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
alapvetően nincs gond azzal, hogy az emberek nem ugyanazt gondolják. A gond abból van, ha egy csoport felülkerekedik és a saját nézőpontját nyomja rá a másikra. Véleményem szerint ez minden szinten veszélyes, mert így alakulnak ki a hibás elképzelések és a tévhitek, amik idővel dogmává "nemesednek".

Lehet vitatkozni a "szerintem" vonalon, de vannak a számok, amik ellen felesleges. Az ukrán helyzetet nézem, néha írok valamit, de ott jól láthatóak a preferenciák. Őszintén, mitől lenne ez más, mint bármi? Szőke-nem szőke, ájfon-android, konzol-pc, stb.. A vita nagyon jó, mert ezáltal jutunk új információkhoz. Nagyon sok meglepő és számomra ismeretlen, acélokkal kapcsolatos cuccot linkeltetek be a páncélos témák során. Tényleg pezsgő szakmai élet ment - pár kifejezetten alja személyeskedést leszámítva.

Elhiszem, hogy sokan valami ego vagy önigazolási pontnak tekintik az általuk hangoztatott "igazság" terjesztését, de ne essünk át a másik vonalra. Manapság a dezinformáció és a görcsös megfelelés időszakát éljük. Persze, nagyon menő most posztokat rittyenteni arról, hogy "a mai naptól beszüntetek minden üzleti tevékenységet az Orosz Föderációval, mert...", de aztán az örök kritikus énem ekkor felteszi a kérdést:

- amikor nagyban bombázták Irakot/akármit, akkor miért nem volt örjöngés a reptéren, hogy én bizony nem ülök fel arra a Boeing-ra, mert komoly pénzeket rak zsebre a háborús borzalmakon.

Nem legitimálni akarok egy orosz inváziót, hanem rávilágítani arra, hogy mára milyen mértékű és elterjedtségű az erkölcsi kettősköyvelés és mennyire hiányzik a hideg fej. Mennyire elutasítóak vagyunk az egyik oldallal szemben és mennyire befogadóak egy másikkal - közben eszünkbe sem jut, hogy az elfogadott oldal (legyen bármelyik) is egy hatalmi tömb, akinek a legitimációnk kell.

Nem fogok sem erkölcsi - érzelmit meg biztosan nem, mert az érzelmek sosem volt az erős oldalam - sorvezetőt adni. Csupán arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ne a másikkal legyünk késhegyig menően letámadóak, hanem előbb nézzünk magunkba. Tényleg függetlenek, objektívek tudunk maradni? Nem várom el egy kárpátaljaitól, hogy független legyen. Nem várom el egy ukrántól, hogy független legyen, de egy orosztól sem, sőt egy magyartól sem.

Annyit várok el, legyen tisztában vele, nem tudok független maradni / tudok független maradni és ezek alapján hagyjon digitális lábnyomot maga mögött ezen a helyen. Ha nem tudjuk megőrizni az objektív/független hozzáállást, akkor ezt ne a kocsmai személyeskedés/alpáriság eddig nem látott szintjével próbáljuk kompenzálni. Ne érezd magad felmentve azzal, hogy egy ismeretlenbe állsz be és valószínűleg ő sem ismer téged.

Forrófejű és a prekoncepciói által irányított hülyékből éppen elég van és sajnos egyre többen kerülnek egyre magasabb polcokra - mert mi is egyre inkább forrófejűek vagyunk és a prekoncepciók irányítanak.

(megjegyzés: igen, szidom a zöldeket és ezután is fogom a hülyeségeiket. Arról valaki nem tehet, hogy hová születik vagy melyik nemzet gyermeke, de arról tehet, hogy olyan témába okoskodik bele, ahol hiányzik a tudása és úgy dönt, a tudás megszerzését inkább hisztérikus és gyerekes viselkedéssel kompenzálja...)
Tudod nem véletlenül nem írok technikai részre. Nem értek hozzá. És nem véletlenül nem írtam a biztpolba se gyakran. Ahhoz se értek. De a környezetemen tapasztalom hogy az alja propaganda ami nap mint nap jön a különböző média forrásokból hogy befolyásolja a hétköznapi embereket. Te nem magyarba laksz, te nem azokba a körökbe mozogsz mint én. Így nem érted hogy milyen szintű a zavar a fejekben.
Ez egy olyan oldal ahonnan az emberek információt szednek és ez az oldal az egyik legfelkapottabb hadi fórum kishazánkban. Ha ezt eltéríti egy politikai csoport akkor nagy közönséghez jut el a bullshitjük. Átveszik újságírók, megmondó emberek, olyanok akik igazából laikusuk de szeretnek beszélni.
Ezekre az emberekre hatással vannak az itt lévő alapvetően nem színvonalas propagandisták, de ami még rosszabb hogy azokra is akik csak erre tévednek. Habár itt ti csak bokiról tudjátok mert már nem tudta tagadni, de gondolhatjátok hogy nem egyedül dolgozik. Ezeknek az embereknek a munkája közvetve befolyásolja majd te és az én életemet ami miatt nem lehet ezt annyiban hagyni.
A legmélyebb tiszteletem a technikai részen fórumuzóknak és neked is de ami most történik az nem Irak, nem az isten háta mögött van és nem tudjuk magunkat függetleníteni tőle. Az utóbbi héten minden reggel amikor leszállok a keletiben menekült családok közt sétálok át hogy vegyek lángost. Ha bekapcsolom a tv-t azt látom hogy egy akár egy világégés is bekövetkezhet. Nem tudok csak nem venni tudomást róla mert előttem van mindig.
Ezért bizony úgy mint mások akik amúgy nem szoktak hozzászólni hozzászólok mert tudom hogy ez az egyetlen dolog amit tehetek ebben a borzalmas helyzetben. Megpróbálom hitelteleníteni a másikat, lerántani a sárba ahova valók, hogy amikor elolvassák mások amiket írnak mindig fenntartással kezeljék az információt. Mindig akarjanak egy másik pontot hogy higgyenek.
Mivel én és mások akik spontán csinálják ezt nem szakértői ennek ezért ez nem tűnik valami szépnek. Kocsmai színvonalú veszekedésé fajul a dolog de hogy őszinte legyek ez az egyik legjobb kifejlett. Hiszen akkor senki nem veszi komolyan. Őket sem.
Tehát csak annyit akarok mondani hogy a technikai fórum jeles résztvevői ne süllyedjenek le a biztpol fórum mocsarába, nincs ott semmi ami nektek való.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
alapvetően nincs gond azzal, hogy az emberek nem ugyanazt gondolják. A gond abból van, ha egy csoport felülkerekedik és a saját nézőpontját nyomja rá a másikra. Véleményem szerint ez minden szinten veszélyes, mert így alakulnak ki a hibás elképzelések és a tévhitek, amik idővel dogmává "nemesednek".

Lehet vitatkozni a "szerintem" vonalon, de vannak a számok, amik ellen felesleges. Az ukrán helyzetet nézem, néha írok valamit, de ott jól láthatóak a preferenciák. Őszintén, mitől lenne ez más, mint bármi? Szőke-nem szőke, ájfon-android, konzol-pc, stb.. A vita nagyon jó, mert ezáltal jutunk új információkhoz. Nagyon sok meglepő és számomra ismeretlen, acélokkal kapcsolatos cuccot linkeltetek be a páncélos témák során. Tényleg pezsgő szakmai élet ment - pár kifejezetten alja személyeskedést leszámítva.

Elhiszem, hogy sokan valami ego vagy önigazolási pontnak tekintik az általuk hangoztatott "igazság" terjesztését, de ne essünk át a másik vonalra. Manapság a dezinformáció és a görcsös megfelelés időszakát éljük. Persze, nagyon menő most posztokat rittyenteni arról, hogy "a mai naptól beszüntetek minden üzleti tevékenységet az Orosz Föderációval, mert...", de aztán az örök kritikus énem ekkor felteszi a kérdést:

- amikor nagyban bombázták Irakot/akármit, akkor miért nem volt örjöngés a reptéren, hogy én bizony nem ülök fel arra a Boeing-ra, mert komoly pénzeket rak zsebre a háborús borzalmakon.

Nem legitimálni akarok egy orosz inváziót, hanem rávilágítani arra, hogy mára milyen mértékű és elterjedtségű az erkölcsi kettősköyvelés és mennyire hiányzik a hideg fej. Mennyire elutasítóak vagyunk az egyik oldallal szemben és mennyire befogadóak egy másikkal - közben eszünkbe sem jut, hogy az elfogadott oldal (legyen bármelyik) is egy hatalmi tömb, akinek a legitimációnk kell.

Nem fogok sem erkölcsi - érzelmit meg biztosan nem, mert az érzelmek sosem volt az erős oldalam - sorvezetőt adni. Csupán arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ne a másikkal legyünk késhegyig menően letámadóak, hanem előbb nézzünk magunkba. Tényleg függetlenek, objektívek tudunk maradni? Nem várom el egy kárpátaljaitól, hogy független legyen. Nem várom el egy ukrántól, hogy független legyen, de egy orosztól sem, sőt egy magyartól sem.

Annyit várok el, legyen tisztában vele, nem tudok független maradni / tudok független maradni és ezek alapján hagyjon digitális lábnyomot maga mögött ezen a helyen. Ha nem tudjuk megőrizni az objektív/független hozzáállást, akkor ezt ne a kocsmai személyeskedés/alpáriság eddig nem látott szintjével próbáljuk kompenzálni. Ne érezd magad felmentve azzal, hogy egy ismeretlenbe állsz be és valószínűleg ő sem ismer téged.

Forrófejű és a prekoncepciói által irányított hülyékből éppen elég van és sajnos egyre többen kerülnek egyre magasabb polcokra - mert mi is egyre inkább forrófejűek vagyunk és a prekoncepciók irányítanak.

(megjegyzés: igen, szidom a zöldeket és ezután is fogom a hülyeségeiket. Arról valaki nem tehet, hogy hová születik vagy melyik nemzet gyermeke, de arról tehet, hogy olyan témába okoskodik bele, ahol hiányzik a tudása és úgy dönt, a tudás megszerzését inkább hisztérikus és gyerekes viselkedéssel kompenzálja...)
Omae fórumtárshoz hasonlóan ritkán fordulok elő szakmai topikban, inkább csak olvasni szoktam mert érdekel. Tetszenek olyanok írásai, akik értenek a témához és sajnálok mindenkit, aki idővel úgy dönt, jobb neki enélkül.

Az ukrán topik nagyon szét van csúszva és az indulatok forrása mögött én speciel azt látom, hogy az elmúlt két év eseményei plusz úgy átlagban az élet dolgai így jönnek ki mindenkiből. A hétköznapi élet is hasonló mederben folyik, csak ott sokszor nem őszinték egymással az emberek, itt meg mondhatni következmény nélkül lehet elengedni minden vad gondolatot/véleményt. Mindemellett mélységesen megosztottnak látom a társadalmat és már mindent mondhatni csak valamelyik oldalról szemlélik az emberek, a tömegtájékoztatás is erre erősít rá. Oszd meg és uralkodj.

Személyszerint ha tele van a fejem hónapokig erre sem szoktam nézni, remélem akik elmentek és mennek "öregek" visszatérnek idővel mert egyedülálló közösség alakult itt ki.
 
Status
Not open for further replies.