1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kraz, Ural, Zil, IFA gépjárművek

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - ghostrider által indítva @ 2016. október 15..

1. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Ural-4320

fip7 and fishbed like this.
  2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Kraz-255D

fip7 and fishbed like this.
  3. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom milyen URAL-ok voltak ott de ilyeneket nem tapasztaltam.A mostaniak 80-90-et mennek és terepen sincs baj velük beszélgetni meg simán lehet a fülkében ami 3 személyes szóval van hely a rádiósnak...

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A cikkben a benzines változatról van szó.

6. Nagy Csaba

Nagy Csaba Active Member

Erről a verzióról pont az utolsó két Haditechnikában van szó, a páncélozásával foglalkoztak.....

7. dudi

dudi Well-Known Member

8. tarzaan

Nagy Csaba likes this.
  9. Nagy Csaba

Nagy Csaba Active Member

A Haditechnikában konkrétan a műszaki mentő MRAP tipusu páncélozásával foglalkoztak, és utánszállító konvojba való szintén MRAP védelmű szállító járműről van szó. Egyébbként a Rábától már van páncélozott szállítóterü verzió is, talán 8 katonával a platón. Talán 1db létezik belőle, de ezen is csak a vezető fülkére helyezhető ki egy önvédelmi géppuska

Mackensen likes this.
  10. tarzaan

Arról - mármint a Rábáról - láttam egy képet, de állítólag elég gáz.

Persze ha csak egy sima fel ill. leszerelhető személyszállító modul lenne, akkor lehet, hogy az sem lenne rossz.

11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A benzines az rengeteget evett,én valami 80-100literre emlékszem, már kevés volt az én időmben üzemben belőlük. A hűtőmaszkja fogott meg, belül ugyanaz mint a 4320, csak a váltó kiosztás más. Mindenféle komolyabb előképzettség nélkül el tudja vezetni egy traktor vagy személyautó jogsival is az ember, legalábbis én el bohóckodtam vele sokszor a tatai híradós telephelyen. Kb olyan egyszerű és annyira buli mint egy zsiguli.

notaricon likes this.
  12. tonyo

tonyo Well-Known Member

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Múltkor láttam egy platosat, olyan szép állapotban volt hogy akkor lehet az is új volt.

tonyo likes this.
  14. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem tudom hogy menyi Uralunk maradt még raktáron? De szerintem egy jó pár db ot érdemes lenne felújítani. A régi szép sorkatonai emlékek. Mikor szerelnem kellett azokat a defektes "szétrohadt" kerekeket. Hogy hányszor elküldtem any............va,meg elküldtem melegebb éghajlatra Ívánt:D
    Kicsit off: A Platos Uazokból mármint a modernebb kivitelűekből az oroszok párat átlöktek Szíriába. Egyrészt gondolom teszteléssel. Másrészt segélyként.

Ezen oldal megosztása